Wojciech Sumara - fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Sumara: Nasza gra wyglądała znacznie lepiej

Hugollek, źródło: Legionisci.com


Wojciech Sumara: Mieliśmy bardzo dobry początek meczu. Dobrze graliśmy w zagrywce, nałożyliśmy bardzo dużą presję na przeciwników z Wrocławia, co poskutkowało wygraniem dwóch pierwszych setów. W kolejnych odsłonach spotkania gra Gwardii poprawiła się i niestety w kluczowych momentach udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
Czy gdybyśmy zagrali w poprzednich meczach tak, jak zrobiliśmy to przeciwko Gwardii, to moglibyśmy teraz myśleć o bezpiecznym miejscu w tabeli? To trudne pytanie. Dużo bowiem zależy od postawy przeciwnika. W zależności od tego, z jaką drużyną się mierzymy, obierane są różne taktyki przedmeczowe. Z jednym rywalem gra nam się łatwiej, a z innym trudniej. Na pewno staramy się pokazać z jak najlepszej strony w każdym pojedynku. W naszej grze ogromną istotę stanowi dyspozycja dnia danych zawodników. W konfrontacji z wrocławianami prezentowaliśmy się bardzo dobrze, zwłaszcza na lewym skrzydle, co pozwoliło nam zdobyć cenny punkt.
Jeśli chodzi o najbliższe spotkanie z Lechią, przeciwnicy z pewnością będą się chcieli odegrać za porażkę 0-3 w naszej hali. Jako że w potyczce z Gwardią nasza gra wyglądała znacznie lepiej w porównaniu z poprzednimi rywalizacjami, będziemy jechać do Tomaszowa Mazowieckiego z optymistycznym nastawieniem. Poza tym wydaje się, że drużyna Lechii prezentuje się w ostatnim czasie nieco słabiej. Miejmy nadzieję, że dobrze przygotujemy się taktycznie do tego meczu i zobaczymy, jaki będzie tego efekt. Z pewnością będziemy walczyć o każdą piłkę.
Spotkania, które pozostały nam do rozegrania, z pewnością sprzyjają nam w kontekście zdobywania punktów, zwłaszcza że będziemy się mierzyć z Nową Solą i z Wrześnią, które stanowią naszych bezpośrednich rywali w tabeli. A czy odniesiemy sukces? Wszystko zależeć będzie od tego, jak do nich podejdzie cały zespół, tzn. czy sobie odpuścimy, czy powalczymy do końca. Jeśli drużyna będzie dawać z siebie wszystko (na treningach i podczas meczów), to wówczas będę dobrej myśli.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.