Koszykówka

Legia Warszawa 108-90 Start Lublin

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 24. kolejki PLK Legia Warszawa wygrała 108-90 ze Startem Lublin. Jest to czwarte z rzędu zwycięstwo podopiecznych Wojciecha Kamińskiego. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 31 marca o godzinie 17:30, a ich przeciwnikiem będzie Astoria Bydgoszcz.

Fotoreportaż z meczu - 51 zdjęć Hugollka
Fotoreportaż z meczu - 55 zdjęć Michała Wyszyńskiego

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem gości, choć w pewnym momencie legioniści prowadzili już 8 punktami. W drugiej odsłonie żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć i do przerwy na tablicy widniał wynik 54-53 dla "Wojskowych".

Trzecia kwarta toczyła się z minimalną przewagą legionistów, którzy zdołali powiększyć prowadzenie o kolejne pięć punktów. W ostatnich 10 minutach dominacja "Zielonych Kanonierów" rosła z każdą akcją i mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy.

PLK: Legia Warszawa 108-90 Start Lublin
Kwarty: 29-30, 25-23, 27-22, 27-15