Walerian Gwilia - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Gwilia trenuje z Legią. Powrót Carlitosa, Johanssona i Tobiasza

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Po piątkowym meczu z Radomiakiem Radom piłkarze Legii otrzymali trzy dni wolnego. We wtorek rozpoczęli przygotowania do kolejnego ligowego starcia z Rakowem Częstochowa, a wraz z drużyną trenuje Walerian Gwilia, który od lutego jest bez klubu.

Fotoreportaż z siłowni - 18 zdjęć Woytka
Fotoreportaż z boiska - 30 zdjęć Woytka

Na start Kosta Runjaić zaplanował dwie jednostki treningowe. Pierwsza rozpoczęła się o godzinie 11:30 w siłowni Legia Training Center. Oprócz pracy z na przyrządach zawodnicy mieli wykonywane różne badania. O godzinie 16 zespół stawił się na boisku. Nieobecni byli Blaz Kramer, Artur Jędrzejczyk, Bartosz Kapustka i Maik Nawrocki (obecni byli w LTC) oraz kadrowicze: Filip Mladenović, Igor Strzałek, Jakub Jędrasik, Jan Ziółkowski i Filip Rejczyk.Do treningów z pełnym obciążeniem wrócili Carlitos i Mattias Johansson. - Zobaczcie, Carlitos i "Vako" wrócili na boisko, to i piękne słońce w końcu zaświeciło - żartował trener Legii. Wcześniej na krótkiej odprawie przywitał Gruzina i... gratulował decyzji o odejściu z Legii w najlepszym momencie. - Dzięki temu ominął ciebie poprzedni sezon... - nie tracił dobrego humoru Runjaić.

Gruzin zgłosił się do Legii z prośbą o możliwość treningu i pomysł został zaakceptowany przez sztab szkoleniowy. Jednocześnie wiadomo, że Legia cały czas poszukuje gracza na pozycję nr 8, więc wielotygodniowa obserwacja Gwilii może, ale nie musi, zaowocować podpisaniem kontraktu. - Jestem bardzo wdzięczny, że mogę trenować z drużyną Legii. Zrobię wszystko, by pomóc drużynie do końca sezonu, a potem zobaczymy co będzie dalej - mówi zawodnik.

Całe zajęcia legioniści pracowali z piłkami. Sztab szkoleniowy przygotował ciekawe gierki na dwa i trzy kontakty z wieloma małymi brameczkami. Zwracano uwagę na odpowiednie zagrania uwalniające dane obszary na boisku. Nie zabrakło także klasycznego dziadka, który za kadencji niemieckiego szkoleniowca nazywa się "rondo". Potem odbyła się większa gierka na najbardziej zielonym boisku boisku, czyli tym z podgrzewaną murawą, a ostatnim elementem były dośrodkowania i wykańczanie akcji.

Do treningów z zespołem dołączył Kacper Tobiasz, który kilka tygodni temu doznał urazu barku. Bramkarz nie wziął jednak jeszcze udziału w dużej gierce, ale poza tym wykonywał wszystkie ćwiczenia.

Fotoreportaż z siłowni - 18 zdjęć Woytka
Fotoreportaż z boiska - 30 zdjęć Woytka


Plan treningów Legii na ten tydzień:
21 marca (wtorek)
11:30 - trening
16:00 - trening

22 marca (środa)
11:30 - trening

23 marca (czwartek)
10:30 - trening
16:00 - trening

24 marca (piątek)
14:00 - sparing z GKS-em Katowice (LTC)

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.