Legia Warszawa - Arka Gdynia - fot. Woytek / Legionisci.com

Koszykówka

Legia Warszawa 90-61 Arka Gdynia

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 28. kolejki PLK Legia Warszawa wygrała z Arką Gdynia 90-61. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego kontynuują świetną passę, która teraz sięgnęła ośmiu zwycięstw z rzędu.

Fotoreportaż z meczu - 61 zdjęć Woytka
Fotoreportaż z meczu - 40 zdjęć Hugollka
Fotoreportaż z meczu - 84 zdjęcia Joanny Bydler

Legioniści zaczęli od prowadzenia 8:0, na które złożyły się trafienia Kyle’a Vinlesa i Travisa Leslie. Gospodarze poszli za ciosem i z każdą minutą powiększali przewagę, która po pierwszej kwarcie wynosiła 13 punktów. Zdecydowanym liderem punktowym stołecznej ekipy był Kyle Vinales, który już po pierwszych 10 minutach spotkania miał na swoim koncie 13 „oczek”. Kolejne minuty także upływały pod znakiem dominacji Zielonych Kanonierów. Zza łuku trafiali Dariusz Wyka, Łukasz Koszarek i Aric Holman. Gdynianie odpowiadali punktami DJ Fennera, Jamesa Florence’a i Adama Hrycaniuka, ale nie byli w stanie zatrzymać dobrze funkcjonującego ataku Legii. Do przerwy warszawianie prowadzili 48-29.

Celem gdynian w drugiej połowie był pościg za rywalem, lecz dość szybko nadzieja na korzystny rezultat opuszczała Arkę Gdynia. Efektownymi akcjami popisywali się Travis Leslie i Grzegorz Kamiński, Legia wciąż głodna była kolejnych punktów. Przewaga warszawian była już bliska 30 punktów co sprawiło ze trener Wojciech Kamiński wpuścił na parkiet najmłodszych zawodników spośród swojego zespołu. Benjamin Didier-Urbaniak i Szymon Kołakowski przez zapisali się w statystykach dzięki zbiórkom i asystom dokładając w ten sposób swoją cegiełkę do triumfu 90-61.

Z bilansem 19 zwycięstw i 9 porażek Legia zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli Energa Basket Ligi. Przed legionistami jeszcze dwa mecze sezonu zasadniczego – najbliższy rozegrają na wyjeździe, w piątek, 28 kwietnia o godz. 17:30 z BM Stalą Ostrów Wlkp.

PLK: Legia Warszawa 90-61 Arka Gdynia
kwarty: 27-14, 21-15, 25-15, 17-17