Bartosz Tomczak - fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Tomczak: Słowa "jak trenujesz, tak grasz" potwierdziły się w tym sezonie

Mikołaj Ciura, Hugollek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Chcieliśmy się pokazać w tym ostatnim meczu sezonu z jak najlepszej strony. Trener chciał dać każdemu szansę. Też chcieliśmy udowodnić sobie, że potrafimy grać w siatkówkę i walczyć z drużyną z czołówki tabeli. Niestety, tak jak przez cały sezon, brakowało nam rytmu, traciliśmy dużo punktów z rzędu. Ciężko było nam grać na wysokiej piłce i stąd taki wynik - powiedział po porażce z Norwidem Częstochowa libero Legii, Bartosz Tomczak.- Nie ma jednego czynnika, który zadecydowałby o naszym spadku. Tu nie chodzi tylko o brak finansów, na to się składa wiele rzeczy. Jeżeli drużyna jest słabsza, to stawiamy sobie trochę inne cele. Też nie wszystko wychodziło nam na treningach i potem ciężko było przełożyć to na mecz. Słowa "jak trenujesz, tak grasz" potwierdziły się w tym sezonie. Dodatkowo nie pomogły nam odejścia dwóch kluczowych zawodników z klubu. Zarząd nie miał możliwości nam pomóc i ściągnąć atakującego. Wszystkie te rzeczy złożyły się na to, że ciężko było nam rywalizować. Czuliśmy niemoc, że starcza nam umiejętności i sił na maksymalnie dwa sety. W wielu spotkaniach to było za mało i przeciwnik nas dobijał. Mimo wszystko uważam, że Legii należy się miejsce w I lidze.

- Najlepszym momentem w mojej karierze w Legii był ten, kiedy awansowaliśmy do I ligi. Graliśmy wtedy super siatkówkę, też dobrze trenowaliśmy i takie momenty będę stąd pamiętał.

- Mam nadzieję, że Legia wróci jak najszybciej do I ligi. Tam jest jej miejsce i osobiście bardzo bym tego chciał. Co będzie, to zobaczymy. Nam trzeba życzyć, by taki sezon już nigdy się nie powtórzył. Potrzebujemy teraz chwili na odpoczynek. Wszyscy mają swoje przemyślenia. Każdy z nas, zarządu, trenerów i asystentów wyciągnie wnioski, żeby takie sytuacje się już nie pojawiały.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.