Patryk Kun - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Oficjalnie

Patryk Kun zawodnikiem Legii!

Mikołaj Ciura, źródło: Legia Warszawa, legionisci.com

28-letni Patryk Kun podpisał trzyletni kontrakt z Legią Warszawa. Zawodnik po zakończeniu obecnych rozgrywek odejdzie z Rakowa Częstochowa i dołączy do zespołu od rozpoczęcia przygotowań do sezonu 2023/24. W Ekstraklasie mogący występować na pozycji lewego wahadłowego lub skrzydłowego piłkarz rozegrał łącznie 130 meczów, w których zdobył sześć bramek.
- Chcąc zabezpieczyć i rozwijać sportową wartość zespołu, byliśmy już aktywni na rynku na wiele tygodni przed otworzeniem okna transferowego. Patryk jest ogranym, doświadczonym zawodnikiem o bardzo dobrej jakości. Jego profil odpowiada naszemu sposobowi gry, bardzo dobrze zna ustawienie, które preferujemy od wielu miesięcy. Jeszcze niedawno był w szerokiej kadrze reprezentacji Polski. Przyjścia Patryka na Łazienkowską potwierdza, że wyróżniający się na swoich pozycjach piłkarze w Ekstraklasie są zainteresowani grą w naszym klubie i walką o sukcesy - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

Patryk Kun urodził się 20 kwietnia 1995 roku w Giżycku. Dorastał w Węgorzewie i tam stawiał swoje pierwsze kroki piłkarskie w lokalnym Koszałku Opałek, gdzie trenerem był jego ojciec. Kiedy grał w okręgówce, jego talent dostrzegli przedstawiciele pierwszoligowego Stomilu Olsztyn, więc ściągnięto go do klubu. Po nieco ponad dwóch sezonach spędzonych w olsztyńskim zespole, Kun zdecydował się nie przedłużać swojej wygasającej umowy, licząc na angaż w Ekstraklasie. Tak się jednak nie stało i skrzydłowy trafił do Vęgorii. 18-letni zawodnik grał tam i pomagał w grupach młodzieżowych. Po pół roku udało mu się przejść do drugoligowego Rozwoju Katowice. Grał tam przez półtora roku, po czym na zasadzie wypożyczenia przeniósł się do Olsztyna. Sezon 2016/17 był dla niego bardzo owocny - w 33 spotkaniach zdobył 6 bramek i zanotował 9 asyst. Wtedy też pojawiło się jeszcze większe zainteresowanie jego osobą. Ostatecznie trafił na wypożyczenie do Arki Gdynia, która była chwilę po zdobyciu Pucharu Polski. W Gdyni grał dobrze, wystąpił nawet w eliminacjach do europejskich pucharów, ale po zakończeniu sezonu Arka nie zdecydowała się aktywować jego klauzuli wykupu, która wynosiła 100 tys. zł. Takie pieniądze wyłożył jednak Raków Częstochowa i od 1 lipca 2018 roku Kun reprezentuje jego barwy. Łącznie w tym klubie wystąpił 165 razy, zdobył 5 bramek i 2 razy dokładał ostatnie podanie. Był jednym z ojców takich sukcesów, jak awans do Ekstraklasy czy dwukrotne zdobycie Pucharu i Superpucharu Polski przez Raków. W obecnym sezonie zagrał dotychczas w 33 meczach, zdobył 2 bramki i zanotował 3 asysty.

Patryk Kun mierzy 165 cm wzrostu i waży 54 kg. Jest bardzo uniwersalnym zawodnikiem. Może grać zarówno jako wahadłowy, jak i skrzydłowy, a w swojej karierze występował nawet na pozycji napastnika. Aspekty fizyczne nadrabia dobrą motoryką, ustawianiem się i grą w destrukcji. Kun wydaje się idealnym kandydatem do rywalizacji na pozycji lewego wahadłowego z Filipem Mladenoviciem lub zastąpienia go na lewej stronie.

Patryk Kun
Data urodzenia: 20 kwietnia 1995 (27 lat)
Miejsce urodzenia: Giżycko
Kraj: Polska
Wzrost: 165 cm
Pozycja: lewy wahadłowy, lewy pomocnik
Kluby: 2010 - 2012 Vęgoria Węgorzewo, 2012 - Stomil II Olsztyn, 2012 - 2014 Stomil Olsztyn, 2014 - 2015 Vęgoria Węgorzewo, 2015 - 2016 Rozwój Katowice, 2016 - 2017 Stomil Olsztyn, 2017 - 2018 Arka Gdynia, 2018 - do teraz Raków Częstochowa
Sukcesy: 2x Puchar Polski, 3x Superpuchar Polski

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.