Koszykówka

Stal Ostrów Wielkopolski 90-87 Legia Warszawa

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com

W meczu 29. kolejki PLK Legia Warszawa przegrała na wyjeździe ze Stalą Ostrów Wielkopolski 87-90. Wyniki kwart: 22-29, 26-13, 19-18, 23-27. Kolejne, ostatnie już spotkanie fazy zasadniczej zostanie rozegrane 3 maja o godzinie 17:30, a rywalem stołecznego zespołu będzie Zastal Zielona Góra.

Warszawianie rozpoczęli spotkanie od zespołowych, skutecznych akcji oraz dobrej postawy pod obiema tablicami, co skutkowało prowadzeniem 16:9 po sześciu minutach gry. Stal zdobywała punkty po kontratakach, ponadto zza łuku trafiali Michał Michalak i Damian Kulig co pozwoliło gospodarzom zniwelować stratę. Ostatnie fragmenty pierwszej kwarty należały do warszawian, którzy tę część meczu wygrali 29:22.

Drugą kwartę lepiej zaczęli ostrowianie, którzy po rzutach wolnych Michała Michalaka doprowadzili do remisu, 32:32. Na prowadzenie swój zespól wyprowadził Aigars Skele, a kilka chwil później za trzy trafiali Jakub Garbacz i Michał Michalak dzięki czemu Stal prowadziła już 44:37. Przerwa na żądanie dla trenera Wojciecha Kamińskiego przyniosła lepszą grę jego podopiecznych, którzy ponownie, jak miało to miejsc w pierwszej kwarcie, znajdowali korzystne pozycje rzutowe. Pierwsza połowa spotkania w Arenie Ostrów padła jednak łupem „Stalówki”, która do szatni schodziła prowadząc 48:42.

Początek drugiej połowy to walka punkt za punkt, choć tempo gry nieco spadło. Teraz to gospodarze częściej zbierali piłkę, szczególnie pod atakowanym koszem. Efektownymi zagraniami popisał się Aric Holman, który najpierw zablokował rzut Michała Michalaka, a chwilę później wpakował piłkę do kosza potężnym wsadem. Przewaga gospodarzy stopniała do dwóch oczek, ale finisz tej części gry należał do podopiecznych trenera Andrzeja Urbana, którzy przed kluczową częścią meczu prowadzili 67:60.

Ostrowianie nie pozwalali legionistom na zaliczenie serii punktowej skutecznie ograniczając im zdobywanie punktów ze strefy podkoszowej. Na nieco ponad pięć minut przed końcem czwartej kwarty Stal prowadziła 81:70. Legia próbowała szybko zmniejszyć stratę za sprawą trafień zza łuku. Punkty zdobywali Travis Leslie i Geoffrey Groselle, wynik był coraz bliższy remisu, ale Stal za każdym razem odpowiadała. Kyle Vinales rzutem za trzy punkty mógł doprowadzić do dogrywki, ale jego próba była minimalnie niecelna. BM Stal Ostrów Wlkp wygrała 90:87.

Dla Legii to dziesiąta porażka w trwających rozgrywkach -z bilansem 19-10 zespół zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli. Ostatni mecz sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi legioniści rozegrają w środę, 3 maja o godz. 17:30 w hali OSiR Bemowo, gdzie ich rywalem będzie Zastal Zielona Góra.

PLK: Stal Ostrów Wielkopolski 90-87 Legia Warszawa
kwarty: 22-29, 26-13, 19-18, 23-27

Stal Ostrów Wielkopolski: [punkty, (celne za trzy)]