Koszykówka

Legia Warszawa 87-81 Zastal Zielona Góra

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W meczu 30. kolejki koszykarskiej ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na własnym parkiecie z Zastalem Zielona Góra 87-81. Po fazie zasadniczej sezonu podopieczni Wojciecha Kamińskiego zajmują 4. miejsce. Teraz przed legionistami walka w fazie play-off. Rywalem w ćwierćfinale będzie Spójnia Stargard - pierwszy mecz już w sobotę na Bemowie!

Fotoreportaż z meczu - 59 zdjęć Hugollka

W meczu z Zastalem w naszym zespole zabrakło po raz kolejny Billiego Garretta, który z powodu urazu pleców przechodzi rehabilitację i powinien być gotowy na drugi mecz play-off. Zespół z Zielonej Góry, który szansę na play-off miał tylko w przypadku wygranej z Legią, przy jednoczesnej porażki Czarnych z Treflem, wystąpił bez kontuzjowanych Przemysława Żołnierewicza i Sebastiana Kowalczyka. Spotkanie lepiej zaczęli zielonogórzanie, którzy raz po raz znajdowali dogodne okazje do zdobywania punktów. Udanie akcje kończyli m.in. Zecevic, Szymon Wójcik czy Alford co dało Zastalowi prowadzenie 24:12 po siedmiu minutach gry. Legioniści nieco zmniejszyli straty przed końcem pierwszej połowy, którą przegrali 27:17. Kolejne minuty meczu to już lepsza gra Legii, która dzięki trafieniom Travisa Lesie zbliżyła się do rywala na dystans pięciu „oczek”. Kolejne punkty Amerykanina sprawiły, że warszawianie wyszli na prowadzenie, 33:32. Legioniści poszli za ciosem – tym razem skuteczny był Grzegorz Kamiński, który powiększył przewagę swojego zespołu do siedmiu „oczek”. Punkty Dusana Kutlesicia ustaliły rezultat pierwszej polowy – gospodarze wygrali ją 46:41.

Tuż po przerwie w szeregach warszawian błyszczał Travis Leslie, który do spółki z Kylem Vinalesem powiększał swój dorobek punktowy. Podopieczni trenera Olivera Vidina nie zamierzali się poddawać – trafienia Kareema Brewtona i Jana Wójcika sprawiły, że różnica pomiędzy zespołami zmniejszyła się do trzech punktów. Przed ostatnią kwartą Legia prowadziła 70:66. Gdy już wydawało się, że Zastal dogoni przeciwnika, Zieloni Kanonierzy zadawali kolejne ciosy, które odbierały nadzieję gościom na uzyskanie korzystnego rezultatu, Wsad Arica Holmana na nieco ponad 90 sekund przed końcową syreną był pieczęcią nad triumfem Legii Warszawa, która ostatecznie pokonała Eneę Zastal Zielona Góra 87:81 i zajęła czwarte miejsce w tabeli sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi.

Legia w 1/4finału zmierzy się ze Spójnią, mając przewagę parkietu. Rywalizacja do trzech wygranych rozpocznie się już w najbliższą sobotę, 6 maja w hali na Bemowie. Mecz numer dwa, którego gospodarzem będzie również Legia, rozegrany zostanie w poniedziałek (8 maja), a spotkanie trzecie - w Stargardzie w czwartek, 11 maja. Jeśli do rozstrzygnięcia tej rywalizacji potrzebnych będzie więcej spotkań, te odbędą się 13 maja (sobota, w Stargardzie) i 16 maja (wtorek, w Warszawie). Zwycięzca tej serii, w półfinale grać będzie ze Śląskiem lub Treflem. Mecze półfinałowe dla par 1-8/4-5 zaplanowano na 19, 21, 25 i ew. 27 oraz 30 maja.

PLK: Legia Warszawa 87-81 Zastal Zielona Góra
Kwarty: 17-27, 29-14, 24-25, 17-15