Futsal

Jagiellonia Białystok 4-5 Legia Warszawa

Mishka, źródło: Legionisci.com

W ostatnim meczu sezonu 2022/2023 Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 5-4. Do przerwy legioniści prowadzili 3-2. Rozgrywane w Ełku spotkanie było bardzo zacięte. Dość powiedzieć, że w pierwszej połowie czerwone kartki zobaczyło po jednym zawodniku z każdej drużyny. Z Ekstraklasy spadły Red Devils Chojnice i AZS Katowice. Legia zajęła ostatecznie 11. miejsce w tabeli.

W meczu z Jagiellonią nie mógł wystąpić pauzujący za żółte kartki bramkarz Legii, Tomasz Warszawski. W kadrze znalazł się Sergio Monteiro, ale on nie mógł zagrać z powodu urazu żeber. Drużyny rozpoczęły spotkanie bardzo spokojnie. W pierwszych minutach widzieliśmy raptem po jednej dogodnej sytuacji z obu stron. W 8. minucie Andre Luiz pobiegł lewą stroną, po czym posłał piłkę w obramowanie bramki. Chwilę później Davidson Silva mógł strzelić pierwszego gola dla stołecznego zespołu, ale niewiele zabrakło. W 10. minucie Lisowski został ukarany czerwoną kartką za bardzo ostry atak wślizgiem na nogi wychodzącego na czystą pozycję legionisty. Gra w przewadze przyniosła korzyść bramkową dla stołecznego zespołu. Davidson Silva wykorzystał podanie posłane tuż przed bramkę. Minutę później powinno być 2-0, bowiem bardzo mocno uderzył Rui Pinto. Bramkarz zdołał jednak obronić. W 12. minucie gospodarze trafili w spojenie słupka z poprzeczką. Niestety, w 12. minucie było już 1-1 po tym, jak Jacek Stefanowicz huknął z lewej strony z dystansu. Minęło 30 sekund, a mieliśmy już 2-1 dla gospodarzy. Bardzo szybko wynik uległ zmianie. Andre Luiz wykorzystał błąd w wyprowadzeniu piłki i posłał ją do siatki. Worek z golami się rozwiązał. Trener Jagiellonii zareagował błyskawicznie, wycofując bramkarza. W 17. minucie Grzegorz Makal zdecydował się na efektowne uderzenie przewrotką, jednak znacznie się pomylił. Na 2 minuty przed końcem Krzysztof Jarosz próbował posłać piłkę z własnej połowy do pustej bramki. Trzeba przyznać, że był bardzo, bardzo bliski trafienia. 5 sekund przed końcową syreną drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Andre Luiz. Do przerwy mieliśmy więc wynik 2-3 i po jednej czerwonej kartce na koncie obu zespołów.

Legioniści rozpoczęli drugą połowę w osłabieniu. W 22. minucie gospodarze wykonywali rzut karny po faulu. W bramce stanął Adam Świątkowski, ale nie zdołał obronić. W 23. minucie Jagiellonia ponownie wyszła na prowadzenie po strzale Kamila Sakowicza. W 27. minucie Mariusz Milewski posłał piłkę do pustej bramki, po tym jak gospodarze wycofali bramkarza. Było to 200. trafienie Milewskiego w Ekstraklasie. Kolejne minuty nie przyniosły żadnych spektakularnych akcji. Na 2 minuty przed końcem Jagiellonia znów wycofała bramkarza. Wykorzystali to goście, którzy zdobyli piątego gola.

Jagiellonia Białystok 4-5 (2-3) Legia Warszawa
0-1 - 09:43 Davidson Silva
1-1 - 11:52 Jacek Stefanowicz
2-1 - 12:27 Cristian Neme
2-2 - 13:06 Andre Luiz
2-3 - 14:34 Andre Luiz
3-3 - 21:25 Cristian Neme
4-3 - 22:30 Kamil Sakowicz