Widzew Łódź na meczu z Górnikiem - fot. Ultras Widzew
REKLAMA
REKLAMA

Na stadionach: Świata poza tobą nie widzę

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Do końca rozgrywek ekstraklasy coraz bliżej i coraz bliżej wszystkich rozstrzygnięć sportowych. Śląsk desperacko broni się przed spadkiem i w meczu ostatniej szansy, przy wsparciu 11 tysięcy kibiców, wygrał z bezpośrednim rywalem do spadku. Znamy też już wszystkie ekipy, które w nowym sezonie będą miały okazję posmakować europejskich pucharów - w Lidze Mistrzów zagra Raków, zaś w Lidze Konferencji Europy zobaczymy Legię, Lecha i Pogoń.Dyrektor ds. bezpieczeństwa na stadionie w Mielcu po raz kolejny dał znać o sobie - w tym sezonie na stadion nie weszła grupa legionistów, tym razem podobnie było z lechistami, którym zabroniono wniesienia transparentu. Gdańszczanie spędzili mecz na parkingu, gdzie prowadzili doping w akompaniamencie samochodowych klaksonów. Najliczniej w Ekstraklasie na wyjeździe pokazali się fani Jagiellonii, którzy i tak nie wykorzystali nawet połowy zamówionych biletów na niedaleki wyjazd do Warszawy - przy Łazienkowskiej obecnych było 600 fanów z Podlasia.

Konkretną oprawę na meczu z Górnikiem (niestety bez przyjezdnych) zaprezentowali widzewiacy - "Świata poza tobą nie widzę". Ultrasował z piro również Raków - tutaj jednak ze względu na wysokość trybuny prezentacja "Nie usłyszysz od nas basta - władcy świętego miasta" nie mogła wyjść najlepiej. Choreografie przygotowali również kibice Unii Tarnów, Unii Oświęcim, Górnika Konin, Elany, Włocłavii, Stilonu Gorzów i Odry Wodzisław. Przy okazji spotkania w Gorzowie niewiele zabrakło do wspólnych "harców", ale po tym, jak Stilon wysypał się na murawę, szybko interweniowała policja, zapobiegając bezpośredniemu starciu z połączonymi siłami Odry i Falubazu.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok (600)
Fani Jagiellonii przyjechali do Warszawy pociągiem specjalnym w 600 osób, w tym Warmia Grajewo (17), Mazur Ełk (15) i FC Sokółka (20). Przyjezdni wywiesili sześć flag. Na trybunach ponad 22 tys. kibiców.

Raków Częstochowa - Lech Poznań (332)
Gospodarze zaprezentowali oprawę w postaci transparentu "Nie usłyszysz od nas basta - władcy świętego miasta", nad którym zaprezentowali sektorówkę w logo Hooligana, a całość uzupełniły świece dymne. Lech przyjechał w nadkomplecie (332 os.) i dobrze oflagował sektor gości.

Piast Gliwice - Korona Kielce (225)
Przyzwoity wyjazd Koroniarzy do Gliwic, gdzie stawiło się ich 225 z flagą "Dobre Chłopaki". Piast w skromnej liczbie w młynie.

Stal Mielec - Lechia Gdańsk (160)
Lechiści na ten daleki (600km) wyjazd pojechali transportem kołowym w 160 osób. Jako, że kierownik ds. bezpieczeństwa na stadionie Stali - Marek Zakrzewski ponownie chciał zostać szeryfem, i zabronił wniesienia przez gdańszczan transparentu - ci zrezygnowali z wchodzenia na stadion. Cały mecz spędzili na przystadionowym parkingu, gdzie wywiesili transparent.

Pogoń Szczecin - Miedź Legnica (100)
Na meczu ponad 18,5 tys. fanów. Portowcy mogli świętować awans do europejskich pucharów kolejny rok z kolei. Gości około setka z kilkoma flagami.

Śląsk Wrocław - Wisła Płock (89)
Jedenaście tysięcy fanów na meczu ostatniej szansy dla Śląska. Bardzo dobry doping wrocławian poniósł piłkarzy do wygranej i ci cały czas mają szanse na utrzymanie w ekstraklasie. Wisła przyjechała w 89 osób.

Cracovia - Zagłębie Lubin (68)
Słaby wyjazd Zagłębie do Krakowa, gdzie stawiło się ich 68 z jedną, niewielką flagą. Przyjezdni ograniczyli się do kilku okrzyków.

Warta Poznań - Radomiak Radom (50)
Na poniedziałkowym meczu rozgrywanym w strugach deszczu, pojawiło się niewiele ponad 1200 widzów, w tym 50-osobowa delegacja Radomiaka.

Widzew Łódź - Górnik Zabrze (-)
Widzewiacy na meczu zaprezentowali malowaną sektorówkę przedstawiającą człowieka na księżycu oraz gwiazdy, a całość uzupełnił transparent o treści "Świata poza tobą nie widzę". Prezentację uświetnił pokaz pirotechniczny - najpierw wulkany, później racowisko. Kibiców gości niestety brak, z powodu zamkniętego sektora dla przyjezdnych na łódzkim stadionie.

Niższe ligi:

Górnik Konin - Wiara Lecha (300)
Lechici obecni na trybunach w Koninie w ponad 300 osób z oflagowaniem. Gospodarzy w młynie więcej. Zaprezentowali malowaną sektorówkę, transparent "Jedyni chuligani tego miasta" oraz odpalili race.

MKS Kluczbork - Polonia Bytom (300)
Odra Opole - Stal Rzeszów (164)

Stilon Gorzów - Odra Wodzisław (164)
Odra przyjechała do Gorzowa w 164 os., w tym Falubaz (64). W trakcie spotkania zaprezentowali oprawę skierowaną do gospodarzy i ich niehonorowego zachowania z niedalekiej przeszłości - "Trudne sprawy: prawdziwy kibic Stilonu twierdzi, że Młody Stilon ich nie reprezentuje". Gospodarze czas prezentacji w sektorze gości wykorzystali jako okazję do ataku na klatkę i próbę (nieudaną) zerwania flag. Stilon tego dnia wspierany przez Chrobrego (31). Zaprezentowali transparent "Lubuskie całe niebiesko-białe", całość uzupełniły peleryny w barwach oraz świece dymne w barwach.

Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała (90)
Chełmianka Chełm - Wisłoka Dębica (55)

Unia Oświęcim - Glinik Gorlice ()
Przyjezdni zobaczyli spotkanie dzięki uprzejmości gospodarzy, bowiem na wniosek policji sektor gości został zamknięty. Unia wspierana przez Hejnała Kęty (15) i Ruch (2) zaprezentowała oprawę - transparent "KSU - to coś więcej niż klub", nad którym odpalili race i świece dymne.

Arka Gdynia - Ruch Chorzów (-)
Mecz niestety bez przyjezdnych. Na trybunach 6 tys. kibiców.


Wyjazd tygodnia: 600 fanów Jagiellonii w Warszawie
Oprawa tygodnia: Choreo Widzewa na meczu z Górnikiem Zabrze

Legia Warszawa na meczu z Jagiellonią Białystok:
Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Pogoń Szczecin na meczu z Miedzią Legnica:


Miedź Legnica na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin:


Widzew Łódź na meczu z Górnikiem Zabrze:

Raków Częstochowa na meczu z Lechem Poznań:

Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Rakowem Częstochowa:
Piast Gliwice na meczu z Koroną Kielce:


Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:


Śląsk Wrocław na meczu z Wisłą Płock:


Wisła Płock na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:


Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu z Cracovią:


Lechia Gdańsk na wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec:


Radomiak Radom na wyjazdowym meczu z Wartą Poznań (w Grodzisku Wlkp.):


Arka Gdynia na meczu z Ruchem Chorzów:


Wisła Kraków na meczu z Termaliką Nieciecza:


Unia Tarnów na meczu z Koroną II Kielce:


ŁKS Łódź na wyjazdowym meczu z Sandecją Nowy Sącz:
Stal Rzeszów na wyjazdowym meczu z Odrą Opole:


Unia Oświęcim na meczu z Glinikiem Gorlice:


Górnik Konin na meczu z Wiarą Lecha:
Elana Toruń na meczu z Włocłavią Włocławek:

Włocłavia Włocławek na wyjazdowym meczu z Elaną Toruń:


Stilon Gorzów na meczu z Odrą Wodzisław:


Polonia Bytom na wyjazdowym meczu z MKS-em Kluczbork:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.