fot. Legionisci.com
REKLAMA

Wyniki 28. kolejki III ligi

Mikołaj Ciura, źródło: Legionisci.com

W weekend rozegrano mecze 28. kolejki III ligi. Rezerwy Legii zanotowały pierwszą porażkę w 2023 roku, ulegając 2-4 Pilicy Białobrzegi. Legioniści utrzymali 5. pozycję w tabeli, a strata do lidera wzrosła zaledwie o jeden punkt, do sześciu oczek. Na pierwszym miejscu pozostaje ŁKS II Łódź. Następne mecze zaplanowano na najbliższy weekend.

28. kolejka:
Legia II Warszawa 2-4 (0-3) Pilica Białobrzegi
Błonianka Błonie 0-2 (0-0) Warta Sieradz
Mławianka Mława 1-1 (0-1) Olimpia Zambrów
Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2-0 (1-0) Concordia Elbląg
Ursus Warszawa 0-1 (0-0) Unia Skierniewice
Sokół Ostróda 1-2 Legionovia Legionowo
Pelikan Łowicz 1-1 (0-1) Pogoń Grodzisk Mazowiecki
Lechia Tomaszów Mazowiecki 1-1 (0-0) Jagiellonia II Białystok
Broń Radom 3-3 (1-3) ŁKS II Łódź

Tabela, wyniki i terminarz III ligi

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
Trampek - 17.05.2023 / 22:15, *.125.90

System rozgrywek ligowych jest ...do czterech liter. Uzasadnienie: Przeciętnie kadra pierwszego zespołu liczy 24 - 26 piłkarzy. Mówię przeciętnie. W rozgrywkach E-klapy uczestniczy 11 podstawowych + 5 rezerwowych razem 16 zawodników. Co robi pozostała 8-ka - 10 -ka zawodników, którzy nie mieszczą się w składach podstawowych ? . A gdyby stworzyć rzeczywiste rezerwy klubu pod nazwą II zespołu w którym uczestniczyli by zawodnicy nie mieszczący się w pierwszych składach plus najlepsi z obecnych piłkarzy występujący w obecnej dwójce. Pozostali piłkarze uczestniczyli byli by ci co ... nie mieściliby się w nowej dwójce plus najlepsi z juniorów starszych. W ten sposób piłkarze byli by pod ciągłą grą , a młodzi nie musieli by "przeskakiwać " do e-klapy gdzie w większości grzeją ławę , czasem dostaną 5-10cio minutowe ogonki. To nie wpływa na ich rozwój. To samo dotyczy piłkarzy E-klapy , którzy nie mieszczą się w składach podstawowych wraz z 5-cioma rezerwowymi. Najlepsze , najbardziej intensywne treningi nie wpływają tak dobrze na rozwój piłkarskich umiejętności jak bezpośrednie mecze piłkarskie. Rozumiem , że trzeba byłoby zmienić niektóre przepisy dotyczące rozgrywek. Ale od czego jest między innymi PZPN aby te przepisy dopracował tak , aby piłkarze w klubach mieli zbliżoną liczbę godzin spędzonych na meczach piłkarskich . To tyle w wielkim skrócie .

odpowiedz
Olo - 15.05.2023 / 22:57, *.chello.pl

I kolejny sezon bez awansu... co za żenada.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.