fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Plus miesiąca

Plus maja: Rafał Augustyniak i Maik Nawrocki

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W maju legioniści rozegrali cztery ligowe spotkania z i jedno finałowe starcie Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa (0-0 k. 6-5). W Ekstraklasie warszawiacy rywalizowali z: Pogonią Szczecin (1-2), Jagiellonią Białystok (5-1), Lechią Gdańsk (0-1) i Śląskiem Wrocław (3-1). Najwięcej plusów, bo aż cztery, zgromadzili Rafał Augustyniak i Maik Nawrocki.

Zarówno Augustyniak, jak i Nawrocki prezentowali w maju bardzo wysoki poziom. Pierwszy z nich zagrał w czterech spotkaniach, a za każde otrzymał pozytywną ocenę. Szczególnie kibicom w głowach zapadnie jego świetny występ w finale Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa oraz dublet, który ustrzelił w rywalizacji ze Śląskiem Wrocław. Jego młodszy kolega plusa nie otrzymał tylko za mecz z wrocławianami, jednak poza tym starciem był pewny w defensywie. Po trzy pozytywne noty otrzymali Josue i Bartosz Slisz. Umiejętności pierwszego dobrze znaliśmy, lecz Polak pozytywnie zaskoczył swoją wysoką formą, szczególnie w meczu z Jagiellonią Białystok.

Aż trzy minusy zobaczył Makana Baku, który jest niewypałem transferowym. Skrzydłowy w maju rozegrał cztery spotkania ligowe od deski do deski, a jednak w żaden sposób nie przekonał do siebie. Po jednej negatywnej nocie mniej otrzymali Bartosz Kapustka i Carlitos, który podobnie jak Baku, zupełnie nie przypomina zawodnika, którego znaliśmy z występów w Ekstraklasie w przeszłości.

Pełna klasyfikacja:
Rafał Augustyniak - 4
Maik Nawrocki - 4
Josue - 3
Bartosz Slisz - 3
Kacper Tobiasz - 3 / 1
Artur Jędrzejczyk - 2
Igor Strzałek - 2
Yuri Ribeiro - 2 / 1
Maciej Rosołek - 2 / 1
Blaz Kramer - 1
Patryk Sokołowski - 1
Ernest Muci - 2 / 2
Paweł Wszołek - 2 / 2
Filip Mladenović - 1
Tomas Pekhart - 1
Lindsay Rose - 1
Carlitos - 2
Bartosz Kapustka - 2
Makana Baku - 3

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.