Korona Kielce na meczu z Lechem - fot. kkslech.com
REKLAMA

Na stadionach: Straż jest, ale nie gasi...

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Ostatni tydzień obfitował w ciekawe oprawy, wyjazdy i inne kibicowskie atrakcje, jak choćby atakowanie lokalnych rywali i zdobywanie flag. Czujności nie zachowali fani KSZO, którzy stracili flagę na rzecz Korony. Ta spłonęła na rozegranym w tej weekend meczu pomiędzy Koroną i Lechem, na którym ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego obecna była w sektorze gości. Działo się również na spotkaniu KSZO ze "Stalówką".

Komplety na wyjazdach zaliczyły Legia (1500 w Gdańsku) i Lech (721 w Kielcach). Pogoń dzięki uprzejmości Górnika stawiła się w Zabrzu, zaś Raków wszedł na stadion w Płocku na sektory miejscowych. Dwie oprawy na pożegnanie z ekstraklasą zaprezentowali lechiści. Choreografie przygotowali również fani Legii, Korony, Śląska, Radomiaka, Jagiellonii i Górnika.

W niższych ligach zgodową oprawę przygotowała nowa grupa ultras Hutnika Kraków na meczu ze Stomilem. Przed spotkaniem Pucharu Polski pomiędzy Elaną i Zawiszą najpierw ciekawie było na mieście, a następnie fani obu ekip w dobrych liczbach pokazali się na trybunach.

Wiślacy w Bielsku-Białej pojawili się w 3500 osób, co jest nowym rekordem wyjazdowym krakusów.

Ekstraklasa:

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa (1500)
Legioniści do Gdańska przyjechali pociągiem specjalnym w komplecie - 1500 osób. W sektorze gości wywiesili 11 flag. Warszawiacy zaprezentowali malowaną sektorówkę przedstawiającą kibica przykładającego szkło powiększające do źrenicy oraz transparent "Ostatnia szansa zobaczyć k... z Gdańska". Lechii na meczu ok. 15 tys. Zaprezentowali transparent "Ekstraklasę puszczamy z dymem", wycinaną malowaną sektorówkę przedstawiającą kibica w kominiarce, trzymającego podpaloną kartę ekstraklasy. W tle pojawiły się czarne chorągiewki, a następnie spore ilości czarnych świec dymnych oraz race. W drugiej połowie gospodarze zaprezentowali malowaną sektorówkę "Uwielbiamy Lecieć Grubo", chorągiewki i transparent w barwach oraz konkretny pokaz pirotechniczny - głównie wyrzutnie odbijające się z hukiem od membrany dachowej, ale także świece dymne i inne piro. Z obu stron sporo uprzejmości. Przyjezdni wielokrotnie śpiewali okazjonalną przyśpiewkę - "Ole ole, ole ole, spada gdańska k...a, wszyscy cieszą się".

Korona Kielce - Lech Poznań (721)
Tydzień przed meczem Koroniarze wpadli do Ostrowca, krojąc z flagi zgodowiczów Lecha, KSZO. Na meczu zaprezentowali malowany transparent + sektorówkę "Straż jest, ale nie gasi, bo dziś palą Korony Ultrasi". Całość uzupełniły flagi na kijach oraz piro. Korona spaliła zdobyczne płótno KSZO, wieszając jednocześnie transparent "Przez lata unikaliście nas jak ognia. Dziś wasza szmata płonie jak pochodnia". Z kolei w sektorze gości spłonęła flaga Naprzodu Jędrzejów zdobyta blisko dekadę temu przez KSZO. Lechici przyjechali w komplecie - 721 osób.

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin (460)
Zabrzanie wywiesili transparent "Przyszła Kryska na Matyska. Prezesie, kibice są tobą poirytowani. Skandalem jest twoja obecność w Górniku". Gospodarze zaprezentowali sektorówkę w kształcie koszulki oraz odpalili świece dymne w barwach. Pomimo zamkniętego sektora gości, Górnik wpuścił kibiców Pogoni (460) na stadion. Ci wywiesili płótno "PS on tour".

Śląsk Wrocław - Miedź Legnica (200)
Na meczu ostatniej szansy dla WKS-u na utrzymanie bardzo dobra frekwencja względem tej z ostatnich spotkań - ok. 16 tysięcy fanów, w tym 200-osobowa delegacja zaprzyjaźnionej Miedzi. Fani zaprezentowali mini sektorówkę przedstawiającą piłkę, transparenty "Od dekady jest zajebiście. To jest ta wielka piłka, którą nam obiecaliście", a całość uzupełniło ok. 40 rac.

Wisła Płock - Raków Częstochowa (110)
Chociaż w Płocku cały czas nie otwarto całego stadionu, więc i kibice gości nie są przyjmowani, Wisła wpuściła delegację Rakowa na swoje sektory. Przyjezdni z jednym płótnem.

Jagiellonia Białystok - Cracovia (70)
Ponad 16,2 tys. kibiców obecnych na meczu w Białymstoku. Jagiellonia zaprezentowała malowaną sektorówkę z trzema kartami do gry - z herbem klubu, logo Hooligana oraz kibicami z szalem, teczką i browarem. Poniżej wywieszony został transparent "Każdy z nas tu żyje od meczu do meczu".

Warta Poznań - Piast Gliwice (50)
Na poniedziałkowy wyjazd do Grodziska Wielkopolskiego Piast wybrał się w ok. 50 osób i z jedną flagą.

Radomiak Radom - Widzew Łódź (-)
Radomianie na meczu zaprezentowali oprawę - malowaną sektorówkę + transparent "Bóg z nami". Całość uzupełniły race i zielone świece dymne. Przyjezdnych brak, z powodu braku otwartego sektora.

Niższe ligi:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków (3500)
Wiślacy ustanowili swój nowy rekord wyjazdowy, pojawiając się w Bielsku w 3,5 tys. fanów. Wywiesili kilka flag, mieli ze sobą flagi na kijach i malowaną sektorówkę plus nieduże ilości piro.

Elana Toruń - Zawisza Bydgoszcz (750)
Na spotkanie w PP fani Zawiszy przyjechali w 750 osób, w tym ŁKS (120), Zagłębie Lubin (24), Górnik Wałbrzych (18), GKS Tychy (10) oraz delegacja Pogoni Lębork.

Ruch Chorzów - Odra Opole (470)
Ponad 9,5 tys. fanów na kolejnym meczu Ruchu w Gliwicach. Fani Odry stawili się w 470 osób, wspierani przez Polonię Bytom (150).

Stal Rzeszów - GKS Katowice (454)
GieKSiarze przyjechali do Rzeszowa w 454 osoby, w tym Banik (11) i JKS Jarosław (5). W drugiej połowie przyjezdni odpalili piro.

Kotwica Kołobrzeg - Motor Lublin (342)
Motorowcy na tym dalekim wyjeździe stawili się w świetnej liczbie - 342 osoby, w tym Śląsk (40), Hetman Zamość (36) i Górnik Łęczna (10). Kotwicy w młynie 350 osób, w tym MKS Karlino (130).

Korona Rzeszów - Karpaty Krosno (172)
Karpaty wspierane przez Stal Rzeszów (100) i Polonię Przemyśl (15).

ŁKS Łódź - Resovia (100)

Wieczysta Kraków - Wisłoka Dębica (90)
Wisłoka wspierana przez Górnika (14) i ROW (3).

Hutnik Kraków - Stomil Olsztyn (83)
Po tym jak grupa ultrasów Hutnika zakończyła działalność w rundzie jesiennej, na spotkaniu ze Stomilem zainaugurowała ją nowa ekipa. Pierwsza ich oprawa to trans + mini sektorówka "Ultras Hutnik nowy rozdział", wraz z kilkunastoma racami. Później zaprezentowali podświetlaną pirotechniką folię "Hutnik & Stomil w blasku rac" oraz flagi na kiach w barwach obu klubów. Stomilowcy obecni w 83 osoby i z trzema flagami.


Wyjazd tygodnia: 3500 kibiców Wisły Kraków w Bielsku-Białej
Oprawa tygodnia: Choreo Korony Kielce na meczu z Lechem oraz Lechii na meczu z Legią

Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk:

Lechia Gdańsk na meczu z Legią Warszawa:Górnik Zabrze na meczu z Pogonią Szczecin:


Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze:


Śląsk Wrocław na meczu z Miedzią Legnica:
Radomiak Radom na meczu z Widzewem Łódź:

Korona Kielce na meczu z Lechem Poznań:Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:Jagiellonia Białystok na meczu z Cracovią:
Cracovia na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:


Zagłębie Lubin na meczu ze Stalą Mielec:


Wisła Płock na meczu z Rakowem Częstochowa:


Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu z Wisłą Płock:


Odra Opole na wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów (w Gliwicach):


Motor Lublin na wyjazdowym meczu z Kotwicą Kołobrzeg:


Hutnik Kraków na meczu ze Stomilem Olsztyn:

Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała:

Górnik Łęczna na meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowym meczu z Górnikiem Łęczna:


Elana Toruń na meczu z Zawiszą Bydgoszcz:
Zawisza Bydgoszcz na wyjazdowym meczu z Elaną Toruń:


Zawisza Bydgoszcz na meczu z Olimpią Grudziądz:


Olimpia Grudziądz na wyjazdowym meczu z Zawiszą Bydgoszcz:


Resovia na wyjazdowym meczu z ŁKS-em Łódź:


Stal Rzeszów na meczu z GKS-em Katowice:


GKS Katowice na wyjazdowym meczu ze Stalą Rzeszów:


KSZO Ostrowiec na meczu ze Stalą Stalowa Wola:


Stal Stalowa Wola na wyjazdowym meczu z KSZO Ostrowiec:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
JP - 24.05.2023 / 13:37, *.centertel.pl

No a ile Olimpii Elbląg na ksp???

odpowiedz
Miasto dupiarza Rafałka - 24.05.2023 / 13:06, *.play-internet.pl

Szkoda że nie Łowcy flag, już chyba miejsca by nie mieli na umieszczenie herbu kszo

odpowiedz
wisła olsza 2 - 24.05.2023 / 10:15, *.tpnet.pl

nas w bielsku 4 koła a nie 3.5

odpowiedz
olek - 24.05.2023 / 12:52, *.chello.pl

@wisła olsza 2: ta 7 koła

odpowiedz
L - 23.05.2023 / 22:30, *.170.222

Korona szaleje ostatnio. I akcjami i oprawami i frekwencją.

Lech kompromitacja. Zajmowac sie paleniem flagi jakichs maluczkich i to zdobytej przez swoich maluczkich kumpli i to 10 lat temu? Oni są powazni? :d

Jagiellonia smiech na sali. Wiecej tych chuliganskich h na oprawach niz chuliganow. Nic nie znacza a wpieprzaja wszedzie te h jakby pol Polski rozbili.

Polonia fajna feta z okazji awansu. Ktos sie orientuje czemu ją zrobili pod stadionem i to na jego terenie a nie wyszli na miasto? Smiech w nawiasie.

odpowiedz
Black celebration xd - 24.05.2023 / 03:08, *.tpnet.pl

@L: Podobno kiełbaski i wata cukrowa były zupełnie za darmo na k6 , tego dnia .

odpowiedz
Nii,to t ylko na sezon - 24.05.2023 / 17:30, *.tpnet.pl

@L: Jeśli ten ich prezes (KsP) nie zrobi im transferów (a to chytrus jest , już kilka lat im żałuje kasy , hehe) to za rok spadną z powrotem do drugiej ligi . Niech się za bardzo nie jarają , on im wydziela po łyżeczce a one zadowoleni są podobno ... Syzyfowa praca , haha .

odpowiedz
Nii ... - 25.05.2023 / 18:09, *.tpnet.pl

@Nii,to t ylko na sezon: Może jednak sprostuję (dla porządku) , on jest ich prezesem chyba dopiero ze 3 lata .To w sumie nie tak długo , to może aż taki chytry on nie jest . Tak czy owak , chrzanić ich .

odpowiedz
Jonas - 23.05.2023 / 21:50, *.inetia.pl

Po pierwsze pozdrowienia dla byłego kibica KSZO który teraz spalił flagę Ostrowczan, tak takie rzeczy się dzieją w Koronie gdzie wśród kibiców mają byłych kszoków stąd takie akcje :)

odpowiedz
Peter - 25.05.2023 / 12:08, *.vectranet.pl

@Jonas: Po awansie Korony do ekstraklasy przy jednoczesnym upadku sportowym KSZO pojawiło się sporo "przerzutów". Pochodzę ze Starachowic gdzie kibiców Korony wcześniej nie było nigdy (dużo osób jeździło na KSZO na przełomie lat 90/00), teraz jest ich całkiem sporo.

odpowiedz
Jaca - 23.05.2023 / 20:58, *.t-mobile.pl

Ile Stalówki i zgód w Ostrowcu

odpowiedz
info - 23.05.2023 / 19:25, *.206.48

W sobote na Legii dostaniecie w zestawie koalicje Śląsk-Miedź-Lechia

odpowiedz
L - 23.05.2023 / 22:23, *.170.222

@info: i razem bedzie ich wiecej niz 600? :d

odpowiedz
Ha - 24.05.2023 / 02:44, *.tpnet.pl

@info: Sami spadkowicze . Time too say goodbye ...

odpowiedz
Zenek - 23.05.2023 / 17:09, *.t-mobile.pl

Jakie liczby Sosnowca w Łęcznej , arki w Chojnicach i Tychów w Niepołomicach

odpowiedz
Sajmon - 23.05.2023 / 15:51, *.centertel.pl

Po pierwsze kłamstwem jest ze korona zaje...ała flagę tydzień przed meczem korona-lech było to 2 dni wcześniej w środę na meczu okręgowego PP!Po 2 naprzód stracił flagę nie dekadę temu a 8 lat temu!Po 3 czemu na stronie nie ma nic o KSP?

odpowiedz
tomi - 23.05.2023 / 18:29, *.chello.pl

@Sajmon: możesz wyjaścić jak wielką różnice widzisz w 8,a dekadzie temu? ,a może trzeba pisać co do dnia i godziny,kiedy kto stracił?

odpowiedz
Zibi - 24.05.2023 / 08:44, *.vectranet.pl

@Sajmon: też mnie to zastanawia, radakcja myśli że jak nie będzie pisać o ksp to ich nie będzie? bardzo to krótkowzroczne i zgubne, tymczasem awansowali do 1 ligi przy pełnym stadionie, jeżdżą na wszystkie wyjazdy (ostatnio w Krakowie w 300 osób) i ogólnie mają się nieźle...jak zbudują im nowy stadion to w Warszawie jeszcze może być ciekawie...

odpowiedz
Peter - 25.05.2023 / 12:05, *.vectranet.pl

@Zibi: Też mnie to ciekawi. ŁKS także kiedyś "udawał', że w mieście nie ma kibiców Widzewa i wiadomo do czego to doprowadziło. Awans zapewne jeszcze napędzi "czarnym" frekwencję.

odpowiedz
Jaca - 23.05.2023 / 15:05, *.t-mobile.pl

Lechia w Gliwicach gra w sobotę

odpowiedz
Alan - 23.05.2023 / 12:06, *.t-mobile.pl

Jak dla Mnie kolejna kolejka dla Korony, wcześniej akcja z lat 90 na meczu z Rakowem a później upokorzenie jednego ze swoich największych wrogów na ich własnym terenie do tego jak to maja w zwyczaju oprawa z fajnym przekazem.

odpowiedz
Konkretnie proszę! - 23.05.2023 / 12:06, *.tpnet.pl

Ile Lechii w Gliwicach?

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.