Michał Klaus wzmocni futsalową Legię - fot. Joanna Bydler
REKLAMA

Futsal

Trzy wzmocnienia futsalowej Legii

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Jak informuje serwis sportowefakty.pl, sekcja futsalu Legii Warszawa ma już dograne trzy poważne transfery na sezon 2023/24. Legioniści pozyskają dwóch bramkostrzelnych graczy z AZS-u UW Wilanów - Michała Klausa oraz Macieja Pikiewicza.

31-letni Klaus w zakończonym sezonie zdobył 12 bramek, a wcześniej strzelał ich zdecydowanie więcej - 25 (2021/22) i 28 (2020/21). Z kolei Pikiewicz w ostatnim sezonie strzelił 19 bramek. W AZS-ie UW występował od 2016 roku. Początkowo jego karierę hamowały kontuzje, ale w ostatnich trzech sezonach AZS-u w najwyższej klasie rozgrywkowej grał nie tylko regularnie, ale i był bardzo ważnym graczem w swoim klubie. W sezonie 2020/21 zdobył 13 bramek, a w kolejnych rozgrywkach - 27.

Ponadto z Red Dragons Pniewy do Legii przeniesie się Ukrainiec, Mykyta Storożuk, który zdobył 8 bramek w ostatnim sezonie. Zawodnik od 2019 roku występuje w naszej ekstraklasie - początkowo grał w Red Devils Chojnice, a wcześniej występował w czołowych zespołach ukraińskiej ekstraklasy, z którymi zdobył brązowy i srebrny medal.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
halicz - 24.05.2023 / 18:22, *.com.pl

A nie Macieja Pikiewicza?

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.