Lech Poznań na meczu z Jagiellonią - fot. kkslech.com
REKLAMA

Na stadionach: Lechia spadła z hukiem

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Za nami ostatnia kolejka ekstraklasy, podczas której na trybunach działo się całkiem sporo. Fani Legii prezentacją "Duma i sława" potwierdzili swoją supremację na polskiej scenie ultras. Nieźle pokazali się również kibice Lecha, którzy pojawili się na stadionie w ponad 40 tys. i przygotowali prezentację "Dziękujemy za europejskie podboje. W przyszłym sezonie wrócimy po swoje".

Oprawy pokazali również fani Piasta, Rakowa, Widzewa, Stomilu i Wisły Kraków. Ciekawie było na derbach Górnego Śląska pomiędzy GKS-em Katowice i Ruchem. Dodatkowe emocje towarzyszyły przygotowaniom poszczególnych FC obu ekip, a najgłośniej było po akcji "Niebieskich" na GieKSę z Jaworzna, podczas której trójkolorowi ulotnili się, zostawiając jedną osobę, która została rozebrana i przywiązana do latarni.

Najliczniej na wyjazdowym szlaku pokazał się Śląsk przy Łazienkowskiej (1050 os.). Nieźle na dalekim i pożegnalnym wyjeździe do Gliwic zaprezentowali się lechiści. Rzucana pirotechnika na murawę spowodowała przedwczesne zakończenie zawodów.

W ten weekend zgodę przybyli fani KKS-u Kalisz z Kotwicą Kołobrzeg - obie ekipy od pięciu lat łączył układ chuligański.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław (1050)
Ponad 24 tys. fanów pojawiło się przy Ł3 na ostatnim meczu sezonu. Wrocławianie przyjechali pociągiem specjalnym, w 1050 osób, z ośmioma flagami. Zaprezentowali płótno "Niezależnie od wyników, Ekstraklasa Fanatyków", flagi na kijach i stroboskopy. Legioniści z oprawami po przerwie. Najpierw rozciągnięty został transparent "Duma i sława", a z dachu zrzucona została świetnie namalowana, trójwymiarowa sektorówka z klubowym herbem. Całość uzupełniły folie aluminiowe w barwach i ognie wrocławskie. Później wywieszony został czerwono-biało-zielony transparent, nad którym odpalone zostały granaty dymne w barwach. Chwilę później miał miejsce jeszcze jeden pokaz pirotechniczny - tym razem pośród flag na kijach odpalone zostały dziesiątki rac, wyrzutnie, a także kolejne granaty dymne + świece dymne w barwach.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk (570)
Lechiści do Gliwic przyjechali pociągiem specjalnym, w 570 osób. Piast zaprezentował cztery sektorówki tworzące datę założenia klubu oraz chorągiewki w barwach. Przyjezdni pożegnali się z ekstraklasą, rzucając na murawę pirotechnikę, przez co sędzia przedwcześnie zakończył spotkanie, a Lechia ukarana zostanie walkowerem.

Miedź Legnica - Górnik Zabrze (500)
Bardzo skromny mecz Miedzi na pożegnalnym spotkaniu w ekstraklasie. Zabrzanie przyjechali w ok. 500 osób, z kilkoma flagami.

Pogoń Szczecin - Radomiak Radom (315)
Fani Radomiaka do Szczecina przyjechali pociągiem specjalnym w 315 osób. Portowcy zaprezentowali malowany transparent "Europe with no doubts".

Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin (297)
Raków, który dotychczas rzadko brał się za oprawy, ostatnio coraz częściej próbuje swoich sił w tej "dyscyplinie". Niskie trybuny stadionu na pewno nie pomagają w realizacji planów, stąd kartoniada "Raków mistrz" wyszła mocno przeciętnie. Jej uzupełnieniem były szarfy tworzące herb na tle folii aluminiowych oraz kilkanaście rac. Zagłębie przyjechało w 297 osób, w tym Odra Opole (8), z dobrym oflagowaniem klatki.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok (228)
Ponad 40 tys. fanów pojawiło się na ostatnim meczu przy Bułgarskiej. Lechici zaprezentowali malowaną sektorówkę "Dziękujemy za europejskie podboje. W przyszłym sezonie wrócimy po swoje", nad którą powiewały flagi na kijach i odpalono race. Drugi pokaz pirotechniczny to ponad 100 rac w asyście flag na kijach. Jagiellonia przyjechała w 228 osób, z flagą "Na wyjeździe".

Cracovia - Wisła Płock (105)
Fani Cracovii na meczu wyrazili poparcie dla inicjatywy wznowienia działalności kobiecej sekcji piłki ręcznej swojego klubu. Wisła Płock w sektorze gości wywiesiła trzy flagi.

Stal Mielec - Warta Poznań (13)
Warciarze na Podkarpacie przyjechali w 13 osób i z jedną flagą.

Widzew Łódź - Korona Kielce (-)
Widzewiacy na ostatnim meczu sezonu zaprezentowali kartoniadę na trybunie prostej - "Zawsze W 12". Dla byłego już prezesa klubu wywiesili transparent "Mateusz, dziękujemy". Koroniarzy brak, z powodu zamkniętego sektora dla przyjezdnych.

Niższe ligi:

Arka Gdynia - ŁKS Łódź (655)
Ełkaesiacy do Gdyni przyjechali pociągiem specjalnym, wspierani przez Zawiszę (30), GKS Tychy (4) i Lecha. Pod koniec meczu odpalili race.

GKS Katowice - Ruch Chorzów (409)
Na derbowe spotkanie fani Ruchu otrzymali tylko 409 biletów, choć oczywiście zainteresowanie było wielokrotnie większe. Kilka dni wcześniej, kiedy GieKSa z Jaworzna planowała kręcenie zapowiedzi derbów, jeden z nich został złapany przez Ruch, rozebrany i przywiązany do latarni. Płótno z tym motywem plus transparent "Młode Katowice - obsrane dzielnice" zaprezentowali chorzowianie podczas przemarszu na stadion przy Bukowej. Ruch wspierany przez delegacje Widzewa, Wisły, Elany, Unii Oświęcim i Slovana Bratysława. Na stadionie wywiesili transparent "Dla wszystkich tu najważniejszy jest Ruch" - w nawiązaniu do wysokiej frekwencji GieKSy jedynie na tym meczu. Grupa Ultras GieKSa'03 zaprezentowała dwie oprawy. Pierwsza z nich to sporych rozmiarów malowany transparent podwieszany do dachu - "Yellow Obsession". Druga - transparent "W końcu pękną kraty, będziecie w komplecie - pobiegacie pół roku i znów się rozj...iecie", kartoniki i racowisko.

GKS Tychy - Stal Rzeszów (294)
Stal na wyjeździe wspierana przez Karpaty (38).

KKS Kalisz - Kotwica Kołobrzeg (72)
Kotwica stawiła się w Kaliszu w 72 osoby i z jedną flagą. Na meczu przybita została zgoda z KKS-em.

Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec (-)
W Krakowie nadal zamknięty jest sektor gości. Gospodarze zaprezentowali malowaną sektorówkę przedstawiającą marzącego psa i hasło utworzone z kartonów "Awans". Całość uzupełnił transparent "Wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń".


Wyjazd tygodnia: 1050 fanów Śląska w Warszawie
Oprawa tygodnia: Choreo Legii na meczu ze Śląskiem

Legia Warszawa na meczu ze Śląskiem Wrocław:Śląsk Wrocław na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:Raków Częstochowa na meczu z Zagłębiem Lubin:Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu z Rakowem Częstochowa:Piast Gliwice na meczu z Lechią Gdańsk:


Lechia Gdańsk na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:

Miedź Legnica na meczu z Górnikiem Zabrze:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica:
Widzew Łódź na meczu z Koroną Kielce:
Lech Poznań na meczu z Jagiellonią Białystok:Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:


Pogoń Szczecin na meczu z Radomiakiem Radom:


Radomiak Radom na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin:
Cracovia na meczu z Wisłą Płock:


Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Cracovią:


Warta Poznań na wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec:


Wisła Kraków na meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Arka Gdynia na meczu z ŁKS-em Łódź:


ŁKS Łódź na wyjazdowym meczu z Arką Gdynia:


GKS Katowice na meczu z Ruchem Chorzów:

Ruch Chorzów na wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice:
Stal Rzeszów na wyjazdowym meczu z GKS-em Tychy:


Stomil Olsztyn na meczu z Siarką Tarnobrzeg:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.