Igor Strzałek - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Pod lupą LL! - Igor Strzałek

Kamil Dumała, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu ze Śląskiem szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzymał od pierwszych minut Igor Strzałek. Ten młody pomocnik wystąpił obok kapitana Legii Josué. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się występowi tego zawodnika w spotkaniu przeciwko ekipie z Wrocławia.

Strzał(ek) na bramkę
Od zawodnika występującego na pozycji numer „8” możemy wymagać, by podłączał się do ofensywy i kreował sytuacje kolegom z drużyny. W sobotę nie zauważyliśmy „Strzały” zbyt wiele razy pod polem karnym rywali, jednak już jak tam był, to były to dobre akcje w jego wykonaniu. W 12. minucie podał do Pawła Wszołka na prawą stronę, ale dośrodkowanie doświadczonego zawodnika okazało się niecelne. Po raz kolejny pod bramką Śląska Wrocław ujrzeliśmy 19-latka w 37. minucie, kiedy to będąc pod presją przeciwników, odegrał piłkę do Rafała Augustyniaka, a ten pięknym strzałem doprowadził do remisu. W 43. minucie otrzymał podanie od Bartosza Slisza i znalazł się w polu karnym, ale będąc osaczonym przez dwóch zawodników Śląska, ostatecznie stracił piłkę. Na kolejną sytuację czekaliśmy do 71. minuty. Wówczas zagrał do Wszołka, ale jego dośrodkowanie w ostatniej chwili zostało wybite z pola karnego, a po chwili Strzałek sam próbował swoich sił i huknął sprzed pola karnego, ale jego uderzenie obronił Leszczyński.Niedokładność
Obserwowany przez nas gracz bardzo często próbował przyspieszać grę w środkowej strefie i wchodził w dryblingi, które niestety kończyły się stratami lub niedokładnymi podaniami. W 10. minucie w prostej się wydawało sytuacji, podał tuż pod nogi przeciwnika. W 22. minucie otrzymał prostopadłe podanie od Maika Nawrockiego, próbował od razu odegrać do kolegi z zespołu, ale uczynił to niedokładnie, na szczęście po chwili Legia odzyskała piłkę. Tuż po wznowieniu drugiej połowy, Legia chciała od razu ruszyć do ataku, ale został wstrzymany niedokładnym podaniem Strzałka i stratą piłki. Po godzinie gry 19-letni wychowanek Naprzodu Skórzec próbował zagrać na prawą stronę do Pawła Wszołka, który jednak nie doszedł do tej piłki i od rzutu z autu rozpoczęli piłkarze gości.

Odbiory
Obserwowany przez nas pomocnik miał kilka bardzo udanych interwencji w defensywie. W 17. minucie, dzięki swojemu sprytowi, odebrał piłkę w środkowej strefie boiska, a dziewięć minut później popracował mocniej we własnym polu karnym i wybił dośrodkowanie. W 32. minucie znów ujrzeliśmy go pod własnym polem karnym, gdzie wybił piłkę po centrze zawodnika gości. Tuż przed przerwą przejął głową dłuższe podanie od Leszczyńskiego do jednego z pomocników Śląska i zagrał od razu do Macieja Rosołka, który niestety stracił piłkę. Jeszcze w doliczonym czasie gry, bardzo dobrze wślizgiem zablokował długie podanie od własnej bramki zawodnika z Wrocławia.

fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

Igor Strzałek
Minuty: 90
Gole: -
Asysty: 1
Strzały/celne: 1 / 1
Liczba podań / celne: 30 / 26
Podania kluczowe: 1
Dośrodkowania / celne: -
Dryblingi / udane: -
Dystans: 10.45 km
Sprinty: 3
Odbiory: 2
Żółte kartki: -
Czerwone kartki: -

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.