Ihor Charatin - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Charatin: Szukam nowego klubu

źródło: ukrfootball.ua

- Teraz szukam nowego klubu. Na pewno nie zostanę w Legii. Sytuacja jest dość skomplikowana i szanse na zmianę czegokolwiek są niewielkie - mówi Ihor Charatin w rozmowie z serwisem ukrfootball.ua. Pomocnik nie został zgłoszony przez Legię Warszawa do rozgrywek w sezonie 2023/24. Po raz ostatni na boisku pojawił się 9 miesięcy temu, w październikowym meczu z Jagiellonią Białystok. W podstawowej jedenastce natomiast znalazł się w sierpniu 2022 roku.- Nie spodziewałem się tego, że nie zostanę zgłoszony do rozgrywek. Odbyłem z drużyną przygotowania, pokazałem się dobrze i poczułem siłę, by pomóc drużynie. Rozmawialiśmy z trenerem. Legia przeszła na układ 5 obrońców. Sztab szkoleniowy i kierownictwo zdecydowali, że wypadłem z szerokiej kadry. Problem tkwi nie tyle w trenerze, ile w zmianie kierunku rozwoju we władzach klubu. Legia w ciągu ostatnich kilku sezonów przeszła zakrojoną na szeroką skalę restrukturyzację. W pewnym momencie wielu zawodników opuściło drużynę – przed startem sezonu 2021/22 przyszła grupa piłkarzy, którzy mieli dobry start w Lidze Europy, dwoma zwycięstwami nad Leicesterem i Spartakiem. Potem pojawiło się wiele problemów, możliwość spadku. Przyjechał jeden trener, drugi, trzeci. Sytuacja zmieniła się wraz z pojawieniem się Kosty Runjaicia, z jego wizją gry, strukturą. Wiedział, jak chce grać. Zespół zaczął się rozwijać. Moim zdaniem Legia jest w stanie w nadchodzącym sezonie odzyskać mistrzostwo Polski - mówi Charatin.

‒ Szanuję swoją pracę, niezależnie od tego, czy gram, czy nie. Codziennie pracuję na maksa. Szanuję zarówno trenerów, jak i drużynę. Przeżyliśmy razem wiele dobrych i złych rzeczy. Bez względu na to, co się stanie, Legia jest szczególną częścią mojego życia. Klub szuka rozwiązania razem ze mną i moim agentem. Legia jest zainteresowana znalezieniem dla mnie klubu. Nie ma teraz żadnych konkretnych opcji, jest za wcześnie, aby o czymkolwiek mówić. Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Czuję siłę do gry na wysokim poziomie i profesjonalnego rozwoju - dodaje.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.