Holte End na Villa Park
REKLAMA

Aston Villa kibicowsko

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W czwartek przy Łazienkowskiej pojawią się kibice Aston Villi. Ekipa z Birmingham wykorzystała przyznaną im pulę wejściówek (1700), a zainteresowanie z ich strony było sporo większe. Wprawdzie nie wyróżniają się jakoś specjalnie na brytyjskiej scenie, ale to czego możemy się spodziewać na naszym stadionie, to donośny doping.

WYNIKI SONDYKtóre miejsce zajmie Legia grupie E Ligi Konferencji Europy?
SUMA GŁOSÓW: 9296
START: 01.09.2023 / KONIEC: 21.09.2023Pod względem oflagowania Aston Villa nie różni się od pozostałych ekip z Wysp - flagi są raczej słabej jakości, biorąc pod uwagę europejskie standardy. Dysponują kilkoma sektorówkami, które rozwijają jednak tylko na swoim stadionie. Główna grupa tego klubu to Aston Villa Hardcore, powstała w 1993 roku, skupiająca przede wszystkim osoby o poglądach prawicowych. AVH są kontynuatorami tradycji takich grup jak The Steamers i C-Crew. Głównym wrogiem dla Aston Villi jest lokalny rywal - Birmingham City (i ich grupa Birmingham Zulus) oraz West Bromwich Albion.Birmingham to drugie co do wielkości miasto w Anglii, liczące ponad milion mieszkańców i doskonale znane za sprawą klimatycznego serialu "Peaky Blinders". Aston Villa swoje mecze rozgrywa obecnie na 42-tysięcznym stadionie Villa Park, który w najbliższych latach ma zostać rozbudowany do 51 tys. pojemności.

Pod względem choreografii - sporadycznie na trybunach Villa Park pojawiają się jakieś dodatkowe akcenty kibicowskie. Rzadko przygotują jakąś sektorówkę czy mało skomplikowaną kartoniadę lub baloniki. Ich główne płótno, a dokładniej baner, widnieje zawsze w tym samym miejscu - na trybunie Holte End - "Holte End the 12th man". Wiele osób twierdzi, że zdecydowanie lepszą atmosferę "The Villans" są w stanie stworzyć na wyjazdach aniżeli na własnym stadionie. A na wyjazdy jeżdżą naprawdę licznie, co zresztą jest domeną Angoli. Często w kilka tysięcy osób, w zależności od pojemności sektora dla przyjezdnych. Zresztą, tak jak w przypadku wyjazdu na Legię, obowiązuje kolejność zapisów wg liczby zaliczonych wyjazdów w danym sezonie.


fot. 7500toholte.sbnation.com, Birmingham Live, avfc.co.uk, groundhopperguides.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.