Ernest Muci po bramce w Gliwicach - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Pod lupą LL! - Ernest Muçi

Kamil Dumała, źródło: Legionisci.com

W obecnym sezonie trener Kosta Runjaić decyduje się wystawiać w pierwszej jedenastce Ernesta Muciego w meczach ligowych, a Marca Guala w pucharowych. Nie inaczej było w spotkaniu z Piastem Gliwice. Jak spisał się Albańczyk? To wszystko poniżej w „Pod lupą LL!”.

Strzały na bramkę
Ernest Muci zatrudnił Františka Placha podczas sobotniego wieczoru trzykrotnie. Po raz pierwszy spróbował w 18. minucie, kiedy to po złym podaniu Wszołka odebrał piłkę Arielowi Mosórowi, ale jego uderzenie zostało zablokowane i piłka wyszła na rzut rożny. Drugi raz uczynił to w 69. minucie, kiedy Yuri Ribeiro wrzucił futbolówkę w pole karne. Ta dotarła do Marca Guala, a on wystawił ją Albańczykowi, który nawinął zawodnika Piasta i po rykoszecie wyrównał stan rywalizacji. Po raz ostatni Placha zatrudnił w 75. minucie meczu, kiedy to dostał podanie od Juergena Elitima, minął Jakuba Czerwińskiego, ale strzał wybronił bramkarz gospodarzy.Straty
Najwięcej pretensji zarówno do Muçiego, jak i Marca Guala można mieć za zbyt dużą liczbę strat, szczególnie w ofensywie. Niestety, obserwowanemu przez nas graczowi przydarzyły się one też w defensywie. Już w pierwszych minutach powalczył w środkowej strefie boiska, ale ta akcja zakończyła się stratą. W 36. minucie stoczył pojedynek z Mosórem, ale po walce stracił piłkę na rzecz byłego gracza Legii. Kilka minut po przerwie Ernest Muçi stracił piłkę przed własnym polem karnym, Piast uderzył na bramkę Kacpra Tobiasza, ten odbił piłkę przed siebie, ale na szczęście Kirejczyk dobijał wysoko ponad bramką.

Praca na boisku
Nie wszystko wychodziło Muçiemu podczas sobotniego meczu z Piastem Gliwice. Czasem popełniał proste błędy, jak ten w 16. minucie, kiedy otrzymał podanie głową od Pekharta, ale źle przyjął piłkę i ta wyszła na aut dla zespołu z Gliwic. W kolejnych minutach natomiast zaliczył dwie bardzo dobre interwencje - w 19. minucie dobrze odebrał piłkę, a kilka minut później wślizgiem przerwał groźną akcję Piasta. W 38. minucie z kontrą ruszyli zawodnicy Legii, ale Muçi zamiast podawać do lepiej ustawionego Patryka Kuna, stracił piłkę na rzecz defensorów. W 53. minucie bardzo dobrze na skrzydle uruchomił Pawła Wszołka, który wszedł w niepotrzebny pojedynek z Czerwińskim i go przegrał.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Ernest Muçi
Minuty: 87
Gole: 1
Asysty: 0
Strzały/celne: 3 / 2
Liczba podań / celne: 17 / 16
Podania kluczowe: 0
Dośrodkowania / celne: 1 / 0
Dryblingi / udane: 3 / 3
Dystans: 10.20 km
Sprinty: 13
Odbiory: 0
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: -

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.