fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Oferty specjalne last minute dla kibiców z Warszawy

Redakcja

Oferty last minute najczęściej kojarzą się z wyjazdami na dłuższe wakacje albo weekendy – takich promocji z pewnością jest w biurach podróży najwięcej, ale warto mieć świadomość, że oferty last minute to także ciekawa opcja dla kibiców, którzy chcą połączyć wypoczynek i zwiedzanie z udziałem w meczach swoich ulubionych drużyn. W ostatnich latach takich okazji dla fanów warszawskiej Legii było sporo.

Propozycje last minute dotyczyć mogą różnych form podróżowania – zarówno samych lotów, jak i pobytów w hotelach, zorganizowanych wakacji, wycieczek objazdowych albo rejsów. Ich organizatorzy chcą sprzedać wszystkie dostępne w danym terminie miejsca, więc gdy na kilka tygodni, a nawet dni przed datą podróży albo pobytu jakaś ich pula pozostaje wolna, są skłonni obniżyć cenę o kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt procent, by znaleźć na nie chętnych.

Mimo niewątpliwych korzyści finansowych, wyjazd typu last minute (www.fostertravel.pl/last-minute/) nie jest oczywiście opcją dla wszystkich – decydują się na nie najczęściej osoby, których praca i tryb życia pozwala na elastyczne podróże bez dłuższego planowania. Z drugiej strony, okazje last minute często dotyczą wakacji i wycieczek poza szczytem sezonu, kiedy w najpopularniejszych regionach turystycznych urlopowiczów jest mniej, co umożliwia wypoczynek bez tłumów.

Last minute dla kibiców – wypoczynek, zwiedzanie i... mecze
Warto pamiętać, że wczasy last minute są ciekawą opcją dla kibiców piłkarskich, którzy mogą dzięki temu w dobrej cenie pojechać na urlop i połączyć go np. z udziałem w meczu swojej ulubionej drużyny albo spędzić czas w hotelu, w którym przebywał ich zespół. W przypadku Legii w ostatnich latach było sporo takich możliwości.

Przykłady? Legia od lat tradycyjnie wyjeżdża na zimowe zgrupowania. W czasach gdy trenerem warszawskiego zespołu był Portugalczyk Ricardo Sá Pinto, na miejsce zimowego obozu przygotowawczego została wybrana jego ojczyzna, a dokładniej – hotel Troia Aqualuz położony na półwyspie Troia, nieco ponad 50 km od Lizbony. Stolica Portugalii oraz całe Wybrzeże Lizbońskie są bardzo popularnym regionem turystycznym w Portugalii, atrakcyjnym nawet w okresie zimy, więc można tam bez kłopotu wynająć pokój w hotelu w ofercie last minute – i to nawet od 3000 zł za osobę.

W 2021 r. drużyna Legii na zimowy obóz wyjechała do Dubaju, gdzie ich bazą był hotel Jebel Ali Beach, położony tuż przy plaży, z basenem, centrum SPA, sauną i jacuzzi, kortami tenisowymi, boiskiem do siatkówki plażowej oraz polem do minigolfa. Jeśli ktoś chce na własnej skórze przekonać się, jakie warunki mieli wówczas zawodnicy, może wyjechać do hotelu Jebel Ali Beach w opcji last minute – w okresie zimowym ceny rozpoczynają się od około 8000 zł od osoby za siedmiodniowy pobyt.

fot. Hagi / Legionisci.com
fot. Hagi / Legionisci.com

Coś bardziej przystępnego cenowo? Turcja, region Belek i pięciogwiazdkowy hotel Cornelia De Luxe Resort, będący bazą legionistów podczas obozu na początku 2023 r. Jest to naprawdę luksusowy obiekt, oferujący wypoczynek na najwyższym poziomie – są tam trawiaste, doskonale utrzymane boiska, siłownia, strefa wellness, a prywatna, piaszczysta plaża posiada certyfikat Błękitnej Flagi. Cena tygodniowego wyjazdu last minute w okresie jesienno-zimowym to około 4500 zł za osobę. Ten sam kierunek drużyna Legii wybrała na początek 2024 roku.

Z wycieczek lastminute można również korzystać planując wyjazdy na rozgrywane w europejskich pucharach mecze Legii – zawsze warto spojrzeć do wyspecjalizowanych portali turystycznych, zbierających w jednym miejscu oferty wielu biur podróży, a przy odrobinie szczęścia da się zarezerwować przelot albo nocleg w hotelu last minute w bardzo dobrej cenie. W poprzednich latach Legia rywalizowała w europejskich pucharach m.in. z zespołami z Pragi, Madrytu, Wiednia, Neapolu, Nikozji, Glasgow czy Amsterdamu – są to miasta wyjątkowo atrakcyjne turystycznie, więc wyjazd na mecz można było bez problemu połączyć z ich zwiedzaniem.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.