Paweł Wszołek - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Pod lupą LL! - Paweł Wszołek

Kamil Dumała, źródło: Legionisci.com

Paweł Wszołek to w ekipie trenera Kosty Runjaicia człowiek od liczb, który nie posiada poważnego rywala do rywalizacji na prawej stronie boiska. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wahadłowy spisał się w spotkaniu z Zagłębiem Lubin.

Szukanie Kramera

Obserwowany przez nas gracz bardzo często szukał w polu karnym Blaža Kramera. W 13. minucie świetnie dośrodkował z prawej strony boiska i zabrakło kilku centymetrów, by Kramer skierował piłkę do siatki. Chwilę później otrzymał świetne podanie od Josué, wszedł w pole karne, podał do Kramera, który źle trafił w piłkę, ta dotarła jeszcze do Ernesta Muçiego, ale ten uderzył nad poprzeczką. W 23. minucie lewą stroną popędził Muçi, zagrał w pole karne, lecz zrobił to zbyt mocno, do piłki dobiegł jednak Wszołek, zagrał w głąb do Kramera, napastnik uderzył na bramkę, ale dobrą interwencją popisał się Szymon Weirauch.Ofensywne akcje

Reprezentant Polski w każdym spotkaniu stara się stworzyć kilka sytuacji kolegom z zespołu bądź sam próbuje pokonać bramkarzy rywali. Nie inaczej było w spotkaniu z podopiecznymi trenera Waldemara Fornalika. Oprócz wyżej wymienionych piłek do słoweńskiego napastnika, Wszołek tuż przed zejściem na przerwę miał doskonałą okazję do dośrodkowania w pole karne, jednak zrobił to zbyt mocno i piłka przeszła przez całe pole karne. Po przerwie otrzymał świetne podanie na wolną pozycję od Bartosza Slisza, ale zamiast od razu próbować zagrać w pole karne, wszedł w pojedynek biegowy z rywalem, który przegrał. W 69. minucie Ernest Muçi dryblował na lewej stronie boiska, zagrał do kapitana Legii, który podaniem z pierwszej piłki uruchomił w polu karnym Wszołka, ale ten przegrał pojedynek sam na sam z Szymonem Weirauchem.

Praca w defensywie

Od Pawła Wszołka oprócz ofensywnych zapędów, wymagamy również ciężkiej pracy w defensywie i tam - o dziwo - spisał się o wiele lepiej niż w ofensywie. W 10. minucie pewnie wybił piłkę z własnego pola karnego, jednak dopadł do piłki gracz Zagłębia, ale świetnie interweniował Kacper Tobiasz. W 34. minucie Wszołek dwukrotnie wybił dośrodkowania w pole karne. Kilka minut po przerwie Damian Dąbrowski wrzucił piłkę w pole karne na dalszy słupek, ale dobrze zachował się „Wszołi”, wyprzedzając Kopacza i ją przechwytując. Jeszcze przed zejściem z boiska stoczył pojedynek przy linii bocznej z Serhijem Bułecą i łatwo odzyskał piłkę dla Legii.


Paweł Wszołek

Minuty: 78
Gole: 0
Asysty: 0
Strzały/celne: 2 / 1
Liczba podań / celne: 25 / 23
Podania kluczowe: 2
Dośrodkowania / celne: 3 / 0
Dryblingi / udane: 1 / 0
Sprinty: 14
Odbiory: 0
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.