fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Wyniki 20. kolejki Ekstraklasy

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Po zimowej przerwie na boiska wrócili piłkarze Ekstraklasy. Na początek Stal po emocjonującej końcówce wygrała z Puszczą. Z kolei Legia okazała się lepsza w meczu z Ruchem na Stadionie Śląskim. Kompromitującej porażki z Cracovią doznał Radomiak, który jednak od 1. minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Rochy. W derbach Górnego Śląska górą był Górnik, a Lech wygrał z Zagłębiem 2-0. Niespodziewanie porażki z Wartą doznał Raków, a Śląsk przegrał u siebie z Pogonią i stracił pozycję lidera na rzecz Jagiellonii, która pokonała Widzew. Na zakończenie kolejki Korona pokonała ŁKS po bramce w doliczonym czasie gry.

20. kolejka:
Stal Mielec 2-1 Puszcza Niepołomice
Ruch Chorzów 0-1 Legia Warszawa
Cracovia 6-0 Radomiak Radom
Piast Gliwice 1-3 Górnik Zabrze
Lech Poznań 2-0 Zagłębie Lubin
Warta Poznań 2-1 Raków Częstochowa
Widzew Łódź 1-3 Jagiellonia Białystok
Śląsk Wrocław 0-1 Pogoń Szczecin
Korona Kielce 2-1 ŁKS Łódź

Aktualna tabela Ekstraklasy
Terminarz i wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców

Artykuł zawiera treści reklamowe w postaci kursów naszego partnera, Fortuna.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

+dodaj komentarz
Andreas - 12.02.2024 / 07:56, *.chello.pl

Na razie nic nie gramy. Brak polotu, radości gry wybiegania. Gramy wyrachowany leniwy futbol. Mecze z czołówka pokażą co potrafimy, jak ze słabymi nie stracimy punktów.

odpowiedz
Ciekawie , ciekawie - 12.02.2024 / 02:16, *.tpnet.pl

Pogoń przetrzymała Śląska , nie dali się i pomogli nam .

odpowiedz
Nono - 13.02.2024 / 07:44, *.chello.pl

@Ciekawie , ciekawie: sami musimy sobie pomagać a przede wszystkim lepiej i skuteczniej grać.

odpowiedz
Ciekawie , ciekawie - 13.02.2024 / 09:45, *.tpnet.pl

@Nono: Racja , więcej strzałów i dokładne wykańczanie akcji , tego trochę zabrakło . Na Ruch wystarczyło , na Molde trzeba już pełnej koncentracji . Będzie dobrze , myślę .

odpowiedz
tylkoLegia - 11.02.2024 / 20:54, *.t-mobile.pl

Oby jeszcze Miodek z Zielińskim też pomogli poprzez odpowiedniej jakości transfer jakiegoś kozaka na już do grania

odpowiedz
Sarcastico - 11.02.2024 / 22:10, *.inetia.pl

@tylkoLegia: Już pomogli. Kuchy trochę się podciągnie w rezerwach i w kwietniu pomoże nam w zdobyciu trofeum.

odpowiedz
Dedi - 12.02.2024 / 00:48, *.plus.pl

@tylkoLegia: Nigdzie nie trzeba szukać.
Panie Źieliński Jacku ! Zadziałaj https://www.transfermarkt.pl/jurgen-locadia/profil/spieler/166240

Znany zawodnik, wolny bez umowy napastnik miał swój okres w psv kilkanaście lat temu, w sezonie 17/18 kosztował jeszcze 17 milionów. Później się trochę popsuło. 193 cm 30 lat.
W dodatku ma na imię Jürgen :) bardzo się przyda. !!!!

odpowiedz
Wyrwikufel - 11.02.2024 / 20:40, *..

Dobre wyniki dla Legii. Liczyłem jeszcze na Zagłębie, że wygra z łachem, ale tym razem się nie udało. Jest dobrze!

odpowiedz
matus007 - 11.02.2024 / 20:21, *.centertel.pl

JAZDAAAAA

odpowiedz
Egon - 11.02.2024 / 20:07, *.waw.pl

Ależ szkoda ostatniej przegranej z Cracovią - milelibyśmy już tylko 3, a nie 6 punków straty do lidera.
Z drugiej strony nie ma co narzekać. Nie spodziewałem się, że już w pierwszym meczu na wiosnę Śląsk straci 3 punkty i pierwsze miejsce w lidze.

odpowiedz
R. - 11.02.2024 / 22:58, *.chello.pl

@Egon: to jeszcze nie wszystko co mogą stracić tym meczem. Zapewne zamknięta trybuna - na ile spotkań, jakieś nieporozumienia, kary. Wymiar tej porażki może być większy niż 3 punkty.

odpowiedz
Egon - 12.02.2024 / 09:26, *.waw.pl

@R.: Właśnie.
Szybko im nerwy puściły. Widać, że ostro się napalili na mistrzostwo w tym sezonie.
Obyśmy tylko my nie zaliczali teraz głupich wpadek.

odpowiedz
Loki we włosach potargał wiatr. - 11.02.2024 / 19:43, *.t-mobile.pl

Jestem zdania, że Ekstraklasę Legia powinna potraktować priorytetowo, natomiast Ligę Konferencji jako dodatek do wiosennych rozgrywek. MP daje nieporównywalnie większe możliwości $$$ niż awans do kolejnych rund L.K.

odpowiedz
Jano - 10.02.2024 / 21:58, *.orange.pl

A ja mam pytanie co takie drużyny jak Zagłebie Lubin robią w ekstraklasie, takie męczybuły powinny być relegowane!

odpowiedz
Dedi - 10.02.2024 / 22:07, *.plus.pl

@Jano: Na szczęście na oglądałem tej kopaniny.

odpowiedz
Dedi - 10.02.2024 / 17:07, *.plus.pl

Spodziewałem się po naszych Kompanach z Radomia po takich transferach że będzie początek rundy i początek drogi do topu Ligi a tu się okazuje wielki klops, wprawdzie szybka kartka czerwona wpływa na wynik ale nie aż tak....

odpowiedz