Hasan Arat i Ernest Muci w drodze do Stambułu - fot. Besiktas JK
REKLAMA

Turcy: Prezydent RP pomógł w transferze. Legia: Poniosła ich fantazja

Woytek, źródło: Legionisci.com

Tuż po transferze Ernesta Muciego do Besiktasu w tureckich mediach pojawiły się cytaty, w których przedstawiciel kupującego klubu dziękował prezydentowi Polski Andrzejowi Dudzie za pomoc.

- Ciężko pracowaliśmy, aby to się udało. Chciałbym podziękować prezydentom Polski Andrzejowi Dudzie i prezydentowi PSG Nasserowi Al-Khelaifiemu. Mam nadzieję, że Muci wniesie dużo do gry Besiktasu - cytował Sporx.com wiceprezydenta Beşiktaşu, Hüseyina Yücela.



Kilka dni później dziennikarze tej samej gazety napisali tekst, w którym zasugerowali, że Legia nie godziła się na ofertę 10 mln euro za Albańczyka, a wcześniej odrzucała oferty sięgające nawet 15 mln euro.

"W związku z tym prezydent klubu Hasan Arat zadzwonił do prezydenta Andrzeja Dudy, którego dobrze znał, i poprosił o wparcie w przekonaniu Legii Warszawa (...). Po interwencji Legia zgodziła się na 10 mln euro." - czytamy na sporx.com opatrzonym nagłówkiem, że Besiktas oszczędził dzięki temu 5 mln euro.

Te doniesienia medialne postanowiła sprostować Legia Warszawa:

"Spieszymy z informacją, że doniesienia tureckich mediów o rzekomym udziale Pana Prezydenta Andrzeja Dudy w transferze Ernesta Muciego są całkowicie nieprawdziwe. Znamy i rozumiemy kreatywność tamtejszych dziennikarzy, ale tym razem fantazja za bardzo ich poniosła :-)" - poinformował stołeczny klub.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (46)

+dodaj komentarz
(L) eonardo - 13.02.2024 / 23:24, *.com.pl

Zaraz, zaraz..... To gdzie się podziało te 5 brakujących milionów jurasów do pełnej kwoty 15 ??? Jakieś prowizje? No trzeba Turków dopytać o szczegóły, jeśli tak dobrze zorientowani....

odpowiedz
Tomek 82 - 13.02.2024 / 17:46, *.plus.pl

Chrzanić politykę i polityków! Tylko Legia bracia i siostry!!!

odpowiedz
Koneser polskiej piłki klubowej - 13.02.2024 / 13:19, *.plus.pl

Jakoś bardziej ufam Turkom niż stronie legijnej - wcześniej była informacja, że asystent trenera nigdzie się nie wybiera i nie ma jego zainteresowania, a jak wyszło wszyscy wiemy. Znowu w klubie kłamią

odpowiedz
info - 13.02.2024 / 17:39, *.op-net.com

@Koneser polskiej piłki klubowej: Turek kiedyś chciał sprzedać kuzynce długą szmate,wmawiając jej, że to firanki z najlepszego jedwabiu,więc uwazałbym z ich prawdomównością ;)

odpowiedz
Ka(L)i z Ba(L)i - 13.02.2024 / 08:27, *.aster.pl

Redakcjo. Zmieńcie tytuł. Szacunek do Pana Prezydenta obowiązuje każdego.

odpowiedz
OLaf - 13.02.2024 / 16:46, *.orange.pl

@Ka(L)i z Ba(L)i: no dokładnie, powinno być:Andrzej D pseudonim Długopis pomógł w transferze do Turcji...

odpowiedz
Traktor - 14.02.2024 / 19:14, *.net.pl

@OLaf: Uważaj bo ci te 8 gwiazdek na głowę spadnie.

odpowiedz
AAA - 12.02.2024 / 23:44, *.chello.pl

do taco: tak słabego komentującego to już daaawno tu nie było.
Dałeś radę meduzo inteligencji.

odpowiedz
taco - 13.02.2024 / 06:56, *.vectranet.pl

@AAA: a tak konkretnie, tytanie intelektualny, to o co ci chodzi? umiesz sformułować swoje odczucia w jakiś konkretny komunikat?

odpowiedz
WoLa - 12.02.2024 / 23:21, *.centertel.pl

Andrzej nie dzwoni tylko podpisuje i tyle w temacie.

odpowiedz
tomi - 13.02.2024 / 01:38, *.chello.pl

@WoLa: Zalecam mniej rządowych mediów,a dziś prawie kazdy główny program tv jest rządowy

odpowiedz
WoLa - 13.02.2024 / 08:27, *.centertel.pl

@tomi: a Dudy pseudonim to Długopis czy Telefon ? Oczywiście że Długopis, Andrzej by ewentualnie podpisał ten transfer i na 100 procent nigdzie nie dzwonił

odpowiedz
antyleming - 13.02.2024 / 16:38, *.chello.pl

@WoLa: Zalecam mniej lemingowych mediów,mniej rządowych mediów,których jest teraz PełnO,w sumie na nichy czerpiesz swoją "wiedze"

odpowiedz
Bie(L)any - 14.02.2024 / 09:42, *.play-internet.pl

@WoLa:
Odpocznij od tvn i wyborczej a może jeszcze uda się u ciebie uratować parę zwojów mózgu

odpowiedz
Złoty chłopak - 12.02.2024 / 22:17, *.tpnet.pl

Do widzenia Ernest , trzymaj się chłopoku ! (L)

odpowiedz
Ryszard Ochódzki - 12.02.2024 / 22:08, *.com.pl

Ten miś (Muci) otwiera oczy niedowiarkom.
Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach.

odpowiedz
stabur - 12.02.2024 / 21:33, *.orange.pl

a może nie chodziło o Andrzeja Dudę tylko o Ondreja Dudę??

odpowiedz
Nazgu(L) - 12.02.2024 / 21:02, *.vectranet.pl

Siakaś bzdura.

odpowiedz
MIODUSKI KONFABULANT - 12.02.2024 / 20:23, *.telefonica.de

Mioduski lichwiarzu gdzie są transfery
Zieliński waszym priorytetem na ten sezon miało być mistrzostwo A nie obrona 5 miejsce w tabeli w lidze półamatorów

odpowiedz
Kolonizator - 12.02.2024 / 23:47, *.vectranet.pl

@MIODUSKI KONFABULANT : Panu Mioduskiemu to możesz buty czyścić oprychu

odpowiedz
@Redakcja - 12.02.2024 / 20:00, *.btopenworld.com

reakcja potrzebna.

odpowiedz
Jimmy L - 12.02.2024 / 19:47, *.d1-online.com

Jeśli już to prezydent Duda. A tak na marginesie to jakim durnyn narodem trzeba być żeby nienawidzić innych tylko dla tego że myślą inaczej. Nienawidzimy się i dumni jesteśmy z Siebie. Po prostu głupki.

odpowiedz
hajdukL - 12.02.2024 / 19:31, *.orange.pl

Tak, jak kilku poprzedników tu napisało mowa jest o Prezydencie RP i niezależnie od poglądów i wyborów politycznych Redakcja powinna z szacunkiem i odpowiednio tytułować Andrzeja Dudę. Nawet odnosząc się czy cytując marnej treści wymysły tureckich dziennikarzy(?) taki nagłówek nie przystoi.
Słabo wyszło, mimo że tytuł budzi zainteresowanie.

odpowiedz
singspiel - 12.02.2024 / 18:46, *.4.149

przeciek ze strony klubu. przez 2 lata są ponad 50 mln euro w plecy na transferach, wiec teraz chcieli pokazać jacy są oszczędni. i tyle

odpowiedz
Ziggy - 12.02.2024 / 18:33, *.aster.pl

pomógł w transferze prowadząc rozmowy a Afryce

odpowiedz
WSL - 12.02.2024 / 18:11, *.orange.pl

Tytul powinien brmiec : " Fantazja tureckich dziennikarzy " a "Prezydent RP" reprezentujacy "RP" w kraju i na arenie miedzynarodowej zasluguje na powage i szacunek !!!

odpowiedz
Siwy(L) - 12.02.2024 / 22:23, *.t-mobile.pl

@WSL: to nie prezydent, to pachołek kaczynskiego

odpowiedz
antyleming - 13.02.2024 / 16:44, *.op-net.com

@Siwy(L): Lepiej być pachołkiem Kaczyńskiego,niż pachołkiem kanclerza niemiec

odpowiedz
Arecky - 12.02.2024 / 17:01, *.98.91

To może teraz pan Duda odda Legii 5 milionów ojro jak taki mądry.

odpowiedz
Kibic legi - 12.02.2024 / 20:34, *.t-mobile.pl

@Ara ecky: a ty to lekarza nie potrzebujesz tylko takiego co leczyć będzie ci ten pusty sagan.

odpowiedz
Jasio - 12.02.2024 / 16:06, *.btopenworld.com

Proszę zmiecie tytuł. To jest Prezydent RP.
Byłem pewien, że chodzi o byłego piłkarza (L).
Wiem, że wielu nie lubi prezydenta (ja też nie przepadam), ale poważna redakcja nie może pisać o prezydencie RP per Duda.
Gdzie szacunek do narodu i jego przedstawicieli?

odpowiedz
Andrzej - 12.02.2024 / 17:03, *.217.188

@Jasio: Duda jest Duda w czym problem?

odpowiedz
Tutti Frutti - 12.02.2024 / 17:33, *.tvksmp.pl

@Jasio: słusznie, też skojarzyłem z byłym piłkarzem Legii.
Prezydenta Dudę lubię i szanuję. Jest na niego duża nagonka. Co nie znaczy że trzeba ulegać temu, co ludzie plotą, tylko kierować się własnym rozumem. Prezydent który nie potrzebuje kartki, żeby coś powiedzieć (jak np. Komorowski), prezentuje się jak należy i mówi z sensem. Co niektórym sprawia "bul".

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 12.02.2024 / 19:06, *.play-internet.pl

@Andrzej: Ale to jest Prezydent RP!

odpowiedz
taco - 12.02.2024 / 20:36, *.vectranet.pl

@SŁAWEK(L): najsłabszy ze wszystkich do tej pory…

odpowiedz
Top one - 12.02.2024 / 22:10, *.tpnet.pl

@taco: Najsłabszy jest Kwasior i Komor . Andrzej zawalił z in vitro ostatnio (jestem przeciw in vitro) , po za tą sytuacją jest to dobry prezydent .

odpowiedz
Realista - 13.02.2024 / 00:22, *.orange.pl

@Top one: Kwach to był najlepszy prezydent po 89 roku. Pojechał do Jelcyna, wypili, pogadali i Polska była w Nato i z Rosją były dobre relacje. Dziś rzeczy nie do pomyślenia...

odpowiedz
taco - 13.02.2024 / 00:35, *.vectranet.pl

@Top one: nad wyraz dobitny przykład pisowskiego systemu edukacji…

odpowiedz
Zyrardow - 13.02.2024 / 04:52, *.net.pl

@taco: ty chyba lubisz zwracać uwagę na siebie co?
A że wybierasz sposób właściwy miernotom intelektualnym to już wina rodziców
Smutny musisz byc

odpowiedz
taco - 13.02.2024 / 06:54, *.vectranet.pl

@Zyrardow: smutna to jest rzeczywistość, w której każdy musi myśleć tak samo jak ty… ale te czasy już słusznie minęły, jak tvpis np.

odpowiedz
stara szkoła - 13.02.2024 / 16:43, *.op-net.com

@taco: Masz teraz wybór między rządowym TVPO i rządowym TVNPO,więc pewnie jestś zadowolony

odpowiedz
kaktus - 12.02.2024 / 15:36, *.orange.pl

jasne.... 15 drużyn chciało kupić Muciego za 15 mln euro, tylko żadna z nich nie powiedziała o tym Legii...
Względnie mieliśmy na stole oferty za 15 mln, ale na prośbę Andrzeja sprzedaliśmy, o 1/3 taniej, za 10...

Czy ktoś wierzy w takie bzdury????

odpowiedz
liczyrzepka - 12.02.2024 / 15:15, *.amazonaws.com

Brawo Duda

odpowiedz
Skrocek - 12.02.2024 / 15:05, *.t-mobile.pl

Wychodzi ze mogliśmy sprzedać drożej ale dzięki Andrzejowi sprzedaliśmy taniej...

odpowiedz
Lupus - 12.02.2024 / 16:03, *.centertel.pl

@Skrocek: Ale Andrzejowi to się na nic nie przyda, przecież już trzeci raz nie może kandydować

odpowiedz
Jano - 12.02.2024 / 17:46, *.orange.pl

@Lupus: A zwłaszcza że Turcy na niego nie mogliby głosować :)

odpowiedz