Michał Kolenda - fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Kolenda: To był bardzo ważny test dla nas

Mikołaj Ciura, źródło: Legionisci.com / Polsat Sport

- Czuję się zmęczony, ale bardzo szczęśliwy. To był bardzo ważny test dla nas, od początku nie byliśmy faworytami. Wynik jest super i fajnie, że pokazuje, kto był na tym turnieju lepszy - powiedział po zdobyciu Pucharu Polski Michał Kolenda.

- W szatni, po pierwszej połowie, wiedzieliśmy, czego nam brakuje, gdzie rywale krzywdzą nas najbardziej. Skupiliśmy się na poprawie tych elementów. Wybraliśmy również sety w ataku, które będą dobrze działać przeciwko ich obronie, którą mieszali - czasami byli agresywni, z wysokim graczem, a czasem to zmieniali. Ograniczyliśmy tę pule setów gdzie mogliśmy grać 5v5 i przyśpieszyliśmy ataki. Napędzaliśmy się obroną, wyprowadzaliśmy szybkie ataki, wymuszaliśmy wiele fauli i to pozwoliło nam na komfortowe zbudowanie przewagi.

- Nie umiem powiedzieć, czy będzie nam teraz łatwiej w walce o play-offy. Drużyny będą się na nas szykowały, liga jest nieprzewidywalna. Mam nadzieję, że dopisze nam zdrowie, tak jak na tym turnieju Pucharu Polski, gdzie nikt nie przechodził urazów. Również liczę, że podtrzymamy tę chemię, która się między nami zbudowała, sposób grania. Jestem optymistycznie nastawiony do dalszej części sezonu.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.