Maciej Rosołek - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Rosołek: Czułem wewnętrzną dumę

Mikołaj Ciura, Hugollek, źródło: Legionisci.com

- Ta bramka waży tyle samo co inne, ale wiadomo, że fajnie jest w końcu strzelić po przerwie. Też za dużo tych bramek nie zdobyłem w tym sezonie, więc jest to fajny moment, przyjemny dzień dla mnie - powiedział po zwycięstwie ze Stalą Mielec napastnik Legii, Maciej Rosołek.- Fajne są też okoliczności, że kibice pokazali wsparcie dla mojej osoby, również miło zachował się Josue jako kolega i kapitan. Zaufał mi i jestem z tego bardzo zadowolony.

- Jak skomentuję zachowanie kibiców wobec mnie? Czułem wtedy wewnętrzną dumę i wdzięczność. Też ogromne szczęście, bo mimo że ten sezon jest dla nas ciężki od początku mamy ogromne wahania, to wykazali się takim fajnym gestem.

- Trener Goncalo Feio zaznacza nam na każdym kroku, żebyśmy byli jednością, żeby każdy walczył za siebie. Wtedy swoimi umiejętnościami się obronimy. Takie rzeczy widać np. w drużynach, które walczą o utrzymanie, w nich każdy walczy za każdego. U nas też jest to widoczne, ale trener Feio podkreśla nam, żebyśmy o tym nie zapominali. Musimy złości odsuwać na bok, trzymać się jako drużyna i kroczyć do wspólnego celu. Jeśli tak będzie i dodamy do tego nasze umiejętności, to będziemy walczyć o najważniejsze trofea.

- Mistrzostwo wciąż jest celem. Dopóki mamy szansę i walka jest otwarta, to się nie cofniemy. Przed nami domowe spotkanie z Radomiakiem i na pewno damy w nim z siebie wszystko. Będzie pełny stadion, kibice będą w nas wierzyć i będziemy musieli udowodnić na boisku, że chcemy zgarnąć trzy punkty. Specyfika naszej ligi jest taka, że czasami wygrasz trzy mecze z rzędu i cała tabela przewraca się do góry nogami. Dobrym przykładem jest Górnik Zabrze, który wygrał kilka spotkań z rzędu i jest wiceliderem. Naszym celem są zwycięstwa w każdym kolejnym spotkaniu.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.