fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

32. kolejka Ekstraklasy: Legia nie będzie mistrzem

Mishka, źródło: Legionisci.com

Piątek stał pod znakiem wyniku 4-0. Najpierw w takim stosunku bramek z ŁKS-em wygrał Piast, a następnie Śląsk ograł Cracovię i wskoczył na pozycję lidera. W sobotę Górnik tylko zremisował ze Stalą, a Jagiellonia pewnie pokonała Koronę. Tym samym Legia Warszawa straciła matematyczne szanse na tytuł mistrzowski. Podobnie rzecz ma się z Rakowem i Pogonią, choć w bezpośrednim meczu obu drużyn lepsi okazali się częstochowianie. W hicie kolejki Legia wygrała w Poznaniu z Lechem. Drugim spadkowiczem został Ruch Chorzów, który w poniedziałek pokonał Radomiaka.



32. kolejka:
Piast Gliwice 4-0 ŁKS Łódź
Śląsk Wrocław 4-0 Cracovia
Górnik Zabrze 1-1 Stal Mielec
Jagiellonia Białystok 3-0 Korona Kielce
Raków Częstochowa 2-1 Pogoń Szczecin
Puszcza Niepołomice 1-0 Warta Poznań
Widzew Łódź 1-3 Zagłębie Lubin
Lech Poznań 1-2 Legia Warszawa
Radomiak Radom 0-2 Ruch Chorzów

Aktualna tabela Ekstraklasy
Terminarz i wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców

Artykuł zawiera treści reklamowe w postaci kursów naszego partnera, Fortuna.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (43)

+dodaj komentarz
Aron - 15.05.2024 / 06:24, *.play-internet.pl

Po. Pierwsze: Mistrzostwo odjechało.....
Po drugie: Trzeba utrzymać 3 miejsce jest realna szansa.
A po trzecie: trzymam kciuki za Jacka Magierę niech on zdobędzie mistrzostwo a nie ta Baba Białoruś.

odpowiedz
Jot - 14.05.2024 / 00:46, *.orange.pl

Legia - Radomiak 0:3
Radomiak - Ruch 0:2
Ten zespół nie zasługuje na jakiekolwiek trofeum. Ten prezesina nie zasługuje na jakikolwiek szacunek...

odpowiedz
Wolfik - 13.05.2024 / 22:35, *.mm.pl

A Radomiaka wszyscy leją...
To znaczy prawie wszyscy...

odpowiedz
exsa - 13.05.2024 / 19:12, *.orange.pl

Nasz "LEGIA" wygrala i zachowala szanse na wystepy w "LKE" ! "Forza LEGIA " !!!

odpowiedz
JanuszL - 12.05.2024 / 15:36, *.aster.pl

Mam nadzieję że legia przegra dziś i nie zagra w pucharach. Klub jest prowadzony fatalnie. Nie należą się im puchary.

odpowiedz
singspiel - 12.05.2024 / 21:03, *.4.149

@JanuszL: po pierwsze spadaj do siebie. po drugie: z duzej litery

odpowiedz
Czarny Humor.... - 12.05.2024 / 13:13, *.play-internet.pl

Legia nie będzie mistrzem Polski, nie zdobędzie pucharu Polski więc śpiewajmy dzisiaj pieśń Nie poddawaj się .....

odpowiedz
Kibic najlepszej ligi swiata - 12.05.2024 / 20:53, *.centertel.pl

@Czarny Humor....: śpiewajcie, że mistrzem Polski jest Legia ????

odpowiedz
Nadzieja umiera ostatnia - 12.05.2024 / 12:21, *.orange.pl

Wg mnie szansa że (L) awansuje do pucharów to jakieś 5 (pięć) procent....
Mimo wszystko, nadzieja umiera ostatnia...

odpowiedz
NaSpokojnie - 12.05.2024 / 17:23, *.t-mobile.pl

@Nadzieja umiera ostatnia:
Trudno będzie wygrać 3 mecze, ale nie jest to niemożliwe, ja oceniam mimo wszystko szanse na puchary na 40 procent. Nie tylko my gramy źle, wszyscy grają źle więc jest szansa.
Na jesieni nikt nie będzie wspominał w jaki sposób zajęliśmy 3 miejsce tylko że zajęliśmy.
Nie podoba mi się polityka transferowa ale dzisiaj to nie ma znaczenia. Wszyscy mają problem w naszej lidze więc jest szansa.
Jak dzisiaj przegramy lub zremisujemy to dopiero będę narzekał. Na razie jest nadzieja i na tym się skupiam.

odpowiedz
R1958 - 12.05.2024 / 09:37, *.t-mobile.pl

Ktoś liczył na mistrza? tzn. że ktoś nam w tym pomoże np. Korona i inni? jeśli sami nie umiemy zdobywać punktów ze słabymi drużynami to nigdy nie będziemy mistrzami. Bo jak mawiał trener Piechniczek,, mistrza zdobywa się zdobywając punkty że słabymi drużynami,,. Ale czy my nie jesteśmy teraz ta słaba druzyna? myślę że tak.

odpowiedz
MIODUSKI KONFABULANT - 12.05.2024 / 09:05, *.mm.pl

Lichwiarzowi mioduskiemu i jego korpo oszustą mówimy NIE i WON pajace

odpowiedz
AS - 12.05.2024 / 08:36, *..

I bardzo dobrze. W tym sezonie wybitnie nie zasłużyliśmy, jeśli przy tak punktującej czołówce na trzy mecze przed końcem zajmujemy miejsce poza podium, nie mówiąc o liderowaniu. Oczywiście inni też są beznadziejni, ale nie porównujmy możliwości i potencjału Jagi czy Śląska do nas. Dla nich to sukces że w ogóle są w czubie.

odpowiedz
MIODUSKI KONFABULANT - 12.05.2024 / 08:28, *.mm.pl

W to mistrzostwo to wierzył chyba tylko lichwiarz mioduski i jego korpo złodzieje

odpowiedz
Jot - 12.05.2024 / 07:10, *.centertel.pl

Mioduski po raz kolejny zrobił ten sam błąd jaki popełnił zwalniając Magierę. Najpierw zrobił mu wyprzedaż, potem zwolnił za brak wyników. Tej zimy pozbył się dwóch kluczowych graczy ze środka pola i nikogo o podobnych parametrach nie kupił a potem wywalił trenera.
Kolejny błąd jak za zaciągu Jozak/Klafurić - po zwolnieniu jednego trenera zatrudnia człowieka bez doświadczenia i tak samo jak poprzednio zespół gówna gra. Co będzie z obecnym trenerem to wszyscy wiedzą. To samo co z 11 poprzednimi i równie szybko co z Klafuriciem...
Długi rosną, wyników nie ma. Idiota dalej za sterami... a na kolejny sezon jest już nadzór finansowy... brawo dla tego gołodupca !!!

odpowiedz
Legiak83 - 12.05.2024 / 08:31, *.com.pl

@Jot: tylko że wtedy Klafuric dostał samograja, piłkarze się spięli i sami zdobyli MP i PP. Teraz to jest szrot i szykuje się niewiele lepszy sezon co dwa lata temu. Obstawiam 5 lub 6 miejsce.

odpowiedz
ja1916 - 12.05.2024 / 09:39, *..

@Jot: jeszcze dodałbym tylko do Klafurica i obecnego trenera - Marka Gołębiowskiego

odpowiedz
Arek - 12.05.2024 / 00:18, *.tpnet.pl

Też mi odkrycie. Po Radomiaku ktoś jeszcze w ogóle o tym myślał?

odpowiedz
R. - 11.05.2024 / 23:26, *.chello.pl

Od czasów Jerzego Kopy nie graliśmy takiej padaki jak w tej rundzie.

odpowiedz
Dariusz - 11.05.2024 / 22:53, *.play-internet.pl

Bardziej obawiam się, że skończymy sezon na 9 miejscu.

odpowiedz
a ja myślę że będzie inaczej - 11.05.2024 / 22:19, *.cityconnect.pl

po zakończeniu sezonu loczek opłaci kogoś z pzpn (kogos kuleszo poddobnego- warunek by miał okulary i mógł też powiedziec ze przeciez cała polska widziała) i pod lupę wezmą super wyniki a w tym jagę która daje cracovii utrzymanie (ta pozniej to trwoni w puszczy ale znów wykopuje z pucharów górnik, "kasa misiu liczy się kasa a nie jakieś puchary biedronki", i zaraz śląska który dał się wyruchać ruchowi (tyle to pewnie nawet dewizówki w PRLu nie brały) i po analizie i anulowaniu wyników wyzej wy....nych MISTRZEM ZOSTAJE LEGIA! Której kibice przypominają że MISTRZA PRZY STOLE TO JA PIE... w razultacie czego rezygnują z tytułu i mistrzem zostaje wrońska ladacznica której pier...ie w kolejarza przy stole już weszło w nawyk i trenerem roku zostaje PATAJ. To jest pewne (śmiechy są wysoce nie na miejscu) gdyż podejrzałem obraz z kryształowej puli naszego eksportowego CZARNOSWIDZA JAJKOWSKIEGO. i na koniec piosenka sezona "świergolą skowronki że znów d... dała amica wronki" NARA

odpowiedz
Hmm - 11.05.2024 / 21:29, *.160.150

No i dobrze ,może się obudza i zrobią jakieś zmiany ,jeszcze pusty stadion byłby ok ale widzę że barany kupują bilety,oby bez pucharów ,z resztą szanse marne na szczęście

odpowiedz
wojti - 11.05.2024 / 21:17, *.inetia.pl

Kibicuje Legii od 1993 roku i napisze tyle iż mam nadzieje że jutro wygra.....kolejarz....dość już tych poniżeń.....Kiedyś nogi latały każdemu kto miał grać z Legią....dziś jest odwrotnie.....spieprzyli wszystko co było do spieprzenia....masakra jakaś.....Feio za Runiaicia na kilka kolejek przed końcem sezonu...z całym szacunkiem do Jacka ale trzeba być kompletnym debilem by tak zrobić no chyba ze to lewa kasa i tak miało być....Alex Ferguson był trenerem MU 27 lat ....mimo iż nie było kolorowa....jak trener może coś osiągnąc jak ma szanse na kilkanaście meczów a potem zmiana....polska ekstraklapa jest tak...z....na...że aż szkoda się więcej rozpisywać.....pozdrowienia dla kibiców ....od kibica z Legnicy....

odpowiedz
Si - 11.05.2024 / 23:54, *.161.162

@wojti: nigdy nie będę kibicował żeby Legia przegrała. Redakcjo zmiencie tytu. Powinien być Legia nie będzie mistrzem w tym roku.

odpowiedz
Jacuś - 11.05.2024 / 21:15, *.centertel.pl

Szef powiedział żeby mistrza nie robić bo chłopakom później premie duże trzeba płacić.
Powiedział mi: Jacku Ty to jednak robote robisz bo u mnie wszystkie statystyki w excelu swięcą na zielono! Jak nigdy wcześniej!

odpowiedz
Hiszpan - 11.05.2024 / 20:52, *.telnaptelecom.pl

Zieliński na Zagłębiu będziesz dojezdzany 90 minut. Szykuj się

odpowiedz
magoo - 11.05.2024 / 20:34, *.orange.pl

Dariusz no może już starczy ?

odpowiedz
13 - 11.05.2024 / 20:13, *.129.106

Kufel przestrzelił. Jeszcze 2 miejsce możliwe. Mimo tej padaki w Legii trzymam kciuki za 2 ostatnie mecze i remisy górnika i pogoni.

odpowiedz
Tymon - 11.05.2024 / 19:54, *.centertel.pl

Loczek mistrzem świata!!!!

odpowiedz
Muchito - 11.05.2024 / 19:50, *.centertel.pl

Coś takiego...

odpowiedz
Hiszpan - 11.05.2024 / 19:47, *.play-internet.pl

Pucharów też brak.

odpowiedz
Wolfik - 11.05.2024 / 19:39, *.mm.pl

To akurat było wiadome już od dawna. Jak się nie wykorzystuje szans które kilka razy stwarzali nam sami rywale to nie może dziwić. Po meczu z Radomiakiem sezon praktycznie się zakończył.

odpowiedz
Wyrwikufel - 10.05.2024 / 09:31, *.netfala.pl

Wiem, że większość kibiców Legii jest załamana po ostatnich występach naszych gwiazd, ale... jest światełko w tunelu. Mianowicie w piątek zebry wygrają na wyjeździe z kiełbasiarzami. W sobotę wszystkie wyniki padną pod Legię czyli hanysy ulegną Stali, diskopolowcy dostaną łomot od scyzorów, a medale podzielą się punktami z paprykarzami. W niedzielę posrański łach zostanie zmiażdżony przez Legię zarówno na boisku jak i na trybunach. W takim układzie w ostatnich dwóch kolejkach gramy o mistrza Panie i Panowie! Jazda z k...mi!

odpowiedz
Stanisław - 10.05.2024 / 10:24, *.net.pl

@Wyrwikufel: A mama wie, że ćpiesz?

odpowiedz
Sarcastico - 10.05.2024 / 18:16, *.inetia.pl

@Wyrwikufel: Przeczytaj to w niedzielę po 19 ;)

odpowiedz
L - 10.05.2024 / 22:59, *.aster.pl

@Sarcastico: ja pier... chlop co tydzien trolluje piszac to samo albo traktuje to jako klątwe/tradycję kolejkową i co tydzien jakies lamusy mysla, ze to na serio i go pouczaja. A najlepsze jest to, ze typ trafia z przewidywaniami czesciej niz ludzie typujacy na serio, bo cala czolowka przegrywa co kolejke :DDD

odpowiedz
Sarcastico - 11.05.2024 / 00:09, *.inetia.pl

@L: Jeszcze jest drugi ananasek nawet lepszy. Podpisuje się olew. Ale to podejrzewam jest ktoś z działu marketingu.

odpowiedz
Chłopaki nie płaczą - 11.05.2024 / 00:38, *.autocom.pl

@L: Bez kitu, co za łby, ale tutaj większość się spina jak psie jajca. Jak widać polskim chłopakom od lat brakuje luuuuuuzu

odpowiedz
Łukasz - 11.05.2024 / 00:44, *.autocom.pl

@Wyrwikufel: Jeśli Legia w tym roku zgarnie mistrza to ta liga jest oficjalnie do postawienia w stan likwidacji

odpowiedz
Arek - 11.05.2024 / 15:40, *.tpnet.pl

@Chłopaki nie płaczą: coś w tym jest. Żeby o byle gówno się spinać, jak nic masz rację.

odpowiedz
Kozioł - 11.05.2024 / 16:37, *.t-mobile.pl

Wszyscy ćpią!

odpowiedz
WdW - 11.05.2024 / 17:08, *.t-mobile.pl

@Wyrwikufel: wystarczy ze Legia wygra 6-0 i wtedy będziemy mieli 12 punktów dzielone na 2 czyli 6 a potem to juz z górki

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 12.05.2024 / 11:07, *.play-internet.pl

@Stanisław : Pewnie,że wie-przecież razem dają w gary...

odpowiedz