fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Lech 1-2 Legia

Jak Legia nie może, to Lech dopomoże

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa przełamała swoją niemoc i wygrała wreszcie na stadionie Lecha po raz pierwszy od 3 lat . W niedzielę gracze Goncalo Feio pokonali poznaniaków 2-1, chociaż tego popołudnia... to tylko gospodarze trafiali do siatki. Po pierwszej połowie legioniści prowadzili po samobójczych trafieniach Mihy Blazica i Bartosza Salamona. Po zmianie strona rozmiary porażki zmniejszył Joel Pereira. Dzięki trzem zdobytym punktom "Wojskowi" przeskoczyli swojego przeciwnika w tabeli i po 32. kolejce plasują się na trzeciej lokacie!



Mecz znakomicie rozpoczął się dla legionistów, którzy musieli tego dnia w Poznaniu wygrać. Już w 6. minucie do siatki przeciwników trafił Paweł Wszołek, ale niestety po wideoweryfikacji VAR arbiter zdecydował się bramkę anulować. Powtórki pokazały, że chwilę wcześniej Maciej Rosołek nastąpił na nogę przeciwnika. Legioniści nie podłamali się i szybko ruszali do kolejnych ataków. W 12. minucie ofensywne zapędy gości opłaciły się. Po wrzutce ze skrzydła uderzony łokciem w polu karnym został Marc Gual, a po obejrzeniu powtórki na monitorze, Szymon Marciniak zdecydował się podyktować jedenastkę. Do wykonania rzutu karnego podszedł etatowy wykonawca stałych fragmentów gry, a więc Josue, który... niestety przegrał pojedynek z Bartoszem Mrozkiem. Golkiper Lecha wyczuł intencję strzelającego, a sam Portugalczyk kopnął piłkę zdecydowanie zbyt lekko. Poznaniacy tego dnia popełniali jednak w defensywie masę błędów. W 15. minucie katastrofalnie we własnej szesnastce zachował się Miha Blazic, który chcąc wybić futbolówkę do boku wpakował ją wprost do własnej siatki! To była prawdziwa konsternacja na stadionie przy Bułgarskiej, a legioniści dopięli swego i wyszli na prowadzenie dopiero za trzecim razem. Następne minuty to kolejne ataki "Wojskowych", którzy nie chcieli poprzestać na laurach i dać zepchnąć się do przesadnie głębokiej defensywy.

W 24. minucie swoją szansę na rehabilitację miał Blazić. Obrońca gospodarzy najwyżej wyszedł po wrzutce z prawej strony, lecz z bliska główkując trafił tylko w poprzeczkę. Moment później gospodarze dobrze rozegrali rzut wolny. Do toczącej się piłki dopadł Jesper Karlstrom, którego próba na szczęście przeleciała obok słupka. Potem gra ponownie się wyrównała. Legii dobrze udawało się oddalić grę od własnej bramki, przez co gospodarze nie potrafili oddać chociażby celnego strzału. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się skromnym prowadzeniem Legii, nadeszła 45. minuta. Wówczas Lech... po raz drugi strzelił samobója! Tym razem we własnej szesnastce skiksował Bartosz Salamon, który efektownym kolanem trącił piłkę i podwyższył prowadzenie gospodarzy.

fot. Mishka / Legionisci.comfot. Mishka / Legionisci.com

Po przerwie Lech ruszył do odważnych ataków, aby jak najszybciej powalczyć o kontaktowego gola. Uważni gracze Legii nie dawali się jednak zaskoczyć i dobrze bronili. "Wojskowi" nie bali się również atakować. W 55. minucie po wrzutce od Yuriego Ribeiro minimalnie niecelnie główkował Marc Gual. Za moment równie bliski szczęścia był Jurgen Celhaka. Pomocnik dopadł do wybitej piłki i huknął ile sił w prawej nodze. Niestety, zdecydowanie zabrakło mu precyzji. Lechici mieli kłopoty z przedostaniem się w pobliże Kacpra Tobiasza. W 69. minucie uderzeniem z dystansu zaskoczyć go mógł Radosław Murawski, lecz golkiper z Warszawy popisał się świetną robinsonadą. Wkrótce podopieczni Mariusza Rumaka musieli zagrać bardziej ofensywnie, co otworzyło legionistom szansę na przeprowadzanie kontr. Po jednej z nich do dobrej szansy doszedł Elitim. W kluczowym momencie zamiast na strzał zdecydował się na podanie do Guala, co było zły rozwiązaniem.

Kwadrans przed końcem niebezpiecznie było w polu karnym Legii. Mikael Ishak lekko trącił piłkę i chociaż nie było to mocne, to sprawiło nieco kłopotów Tobiaszowi. Kilka minut potem mecz musiał zostać na pewien czas przerwany, ponieważ kibice Lecha, wyrażając swoją frustrację rzucili na murawę race. O dziwo to... przyniosło efekt w postaci gola dla poznaniaków. Joel Pereira dostał podanie przed polem karnym, miał zdecydowanie zbyt dużo czasu i miejsca, przez co przymierzył na tyle precyzyjnie, że pokonał golkipera Legii. Przez ostatnie kilkanaście minut gracze Legii dobrze i mądrze bronili się z dala od własnej bramki. Lech pomimo prób nie potrafił zrobić nic, aby uniknąć porażki. Legia wskoczyła na upragnione trzecie miejsce w tabeli.

Ekstraklasa
32. kolejka
#LPOLEG
40278
Poznań
12.05.2024
17:30
Lech Poznań
Legia Warszawa
Lech Poznań
1-2
Legia Warszawa
84' Joel Pereira
(0-2)
Blazić (s) 15'
Salamon (s) 45'
41 Bartosz Mrozek
2 Joel Pereira
18 Bartosz Salamon
23 Miha Blazić
3 Barry Douglas 46'
17 Filip Szymczak
22 Radosław Murawski
6 Jesper Karlstrom 67'
11 Kristoffer Velde 67'
7 Afonso Sousa 76'
9 Mikael Ishak
35 Filip Bednarek
5 Elias Andersson 46'
19 Maksymilian Dziuba
15 Michał Gurgul
20 Bartosz Tomaszewski
30 Nika Kwekweskiri 67'
44 Alan Czerwiński 67'
50 Adriel Ba Loua 76'
Kacper Tobiasz 1
Radovan Pankov 12
Artur Jędrzejczyk 55
Steve Kapuadi 3
Paweł Wszołek 13
82' Jurgen Celhaka 21
Juergen Elitim 22
Yuri Ribeiro 5
Josue 27
74' Maciej Rosołek 39
Marc Gual 28
Dominik Hładun 30
Jan Ziółkowski 24
Gil Dias 17
74' Ryoya Morishita 25
Jakub Adkonis 51
Filip Rejczyk 26
Qendrim Zyba 11
82' Wojciech Urbański 53
Mateusz Szczepaniak 57
Trener: Mariusz Rumak
Asystent trenera: Rafał Janas
Kierownik drużyny: Mariusz Skrzypczak
Lekarz: Krzysztof Pawlaczyk
Masażyści: Maciej Łopatka
Trener: Goncalo Feio
Asystent trenera: Przemysław Małecki
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Bartosz Kot
Sędziowie
Główny: Szymon Marciniak
Asystent: Radosław Siejka
Asystent: Bartosz Heinig
Techniczny: Albert Różycki
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (107)

+dodaj komentarz
Kacper - 15.05.2024 / 09:48, *.netdrive.pl

Tylko widać że Lech ma treningi strzeleckie w tygodniu a my tylko taktyka, taktyka.
A Maciej i tak nie rozumie taktyki.

odpowiedz
13 - 14.05.2024 / 09:48, *.205.118

To nie Legia pokonała Lecha, tylko Lech pokonał Lecha. Karny dla Legii z pupy, ale Marciniak wcześniej popełnił fatalny błąd przy bramce Wszołka więc chciał wyrównać stratę dla Legii, a to kolejny wielki błąd. Josue padaka wykonanie. Legia grała jak grała każdy to widział. Strzałów zero. Zero. Zero wszystkiego. Lech za to przepiękna bramka. Nie mamy żadnej siły ani w ofensywie, ani w pomocy, ani nie mamy porządnej destrukcji w obronie. Bramka tak sobie. Trener nic wielkiego. Zarząd padaka. Transfery to miernota już nawet, albo kryminał. Tutaj trzeba zgasić światło, zrobić sobie przerwę, poukładać wszystko od nowa i przeprowadzić rewolucje. Zaczynając od usunięcia osób odpowiedzialnych za tą degradację. W tym Pana Mioduskiego.

odpowiedz
Egon - 14.05.2024 / 09:47, *.waw.pl

Dawno nie widziałem tak słabego Lecha.
Oni są w naprawdę dużym dołku, a i tak musieli sami sobie strzelić dwa gole, żeby udało nam się wygrać 2-1.

odpowiedz
tekken (L) - 14.05.2024 / 08:19, *.230.25

Papszuna brać, to jest podobnie jak z Lewym, poco nam jak mamy Arraburane!

odpowiedz
Mobilizacja - 14.05.2024 / 07:39, *.tpnet.pl

Lech 2.0 , hehe . Pokonaliśmy ich , a teraz mobilizacja na Wartę . Tylko Legia !

odpowiedz
Mokot - 13.05.2024 / 22:03, *..

Po pierwsze Legia nic nie przełamała panie “ałtorze”. Wciąż gramy piach. Nie została strzelona żadna bramka “z gry” (karny też nie został wykorzystany) . Prawda jest taka że to nie my wygraliśmy, to po prostu Lech przegrał. Strata gola z drużyną w zasadzie leżącą na deskach to już w ogóle jakieś kuriozum.

odpowiedz
szwarny synek - 13.05.2024 / 23:31, *.vectranet.pl

@Mokot: skoro amika przegrała to myśmy wygrali inaczej byłby remis

odpowiedz
Autor - 13.05.2024 / 20:49, *.centertel.pl

Znowu ustawiacze zarobia kasiore Mioduskiemu do kieszonki w ogorkowej lide konferencji a on znowu nie wyda grosza na solidne transfery tylko napozycza lub za darmo posciaga szroty.potem na wiosna znowu nie nadrobia straty do lidera i psim swedem zalapia sie na ogorkową lige konferencji i znowu ustawiacze zarobią kasiore Mioduskiemu do kieszonki....i tak w kolo do zaj...nia

odpowiedz
PanTrener - 13.05.2024 / 19:44, *.centertel.pl

Ogólnie 1 celny strzal na bramkę celny, gra pod banderą nowego trenera woła o pomstę do nieba. Młodzieżowców nie mamy? że musi grać słaby rosołek???

odpowiedz
Afro - 14.05.2024 / 06:55, *.orange.pl

@PanTrener: Rosołek nie jest młodzieżowcem

odpowiedz
haha - 13.05.2024 / 17:44, *.206.238

wczoraj piękne były widowiska, kiedy strzelały
k...iska z kartofliska

odpowiedz
hehe - 13.05.2024 / 19:13, *.tpnet.pl

@haha : ależ Ty jesteś błyskotliwy i inteligentny <wow>

odpowiedz
bronek49 - 13.05.2024 / 16:51, *.vectranet.pl

Mam nadzieje że Legia w pozostałych dwóch meczach też zagra z dużym zaangażowaniem i pełną mobilizacją bo to jedyna szansa aby załapać się na pudle. Brawo za mecz w Poznaniu.

odpowiedz
Zoo - 13.05.2024 / 16:13, *.plus.pl

Legia niczego nie przełamała, chyba że rosołka na kapitana uhaaaa

odpowiedz
Super(L)asek - 13.05.2024 / 14:24, *.play-internet.pl

Łach wykazał się niezwykłą gościnnością.
PS:Varciniak a nie Marciniak...

odpowiedz
Maik83 - 13.05.2024 / 14:16, *.centertel.pl

Ta Amica to jednak większe przegrywa niż my a to duża sztuka

odpowiedz
Piter - 13.05.2024 / 10:20, *.centertel.pl

Mam nadzieję że teraz włączymy się do walki o mistrzostwo.

odpowiedz
Zbycho(L) - 13.05.2024 / 11:37, *.174.202

@Piter: Jakie mistrzostwo. Znasz regulamin?

odpowiedz
Bohen - 13.05.2024 / 12:04, *.t-mobile.pl

@Piter: Nie mamy już szans!

odpowiedz
Wolfik - 13.05.2024 / 13:49, *.mm.pl

@Zbycho(L): Przecież to sarkazm w najczystszej postaci....

odpowiedz
Piter - 13.05.2024 / 15:12, *.centertel.pl

@Wolfik: żaden tam sarkazm. Skoro dla nas liczy się tylko mistrzostwo, to musimy o nie walczyć.

odpowiedz
Tylko Legia - 13.05.2024 / 15:52, *.com.pl

@Piter: w dwóch meczach musimy zdobyć 20 goli - tak walczymy o mistrzostwo.

odpowiedz
Tylko Mistrzostwo - 13.05.2024 / 19:17, *.tpnet.pl

@Tylko Legia: spokojnie do zrealizowania mordeczko, dyszka w Grodzisku + dyszka przy Ł3. Damy radę, nie takie rzeczy fusssball widział

odpowiedz
Wolfik - 13.05.2024 / 20:32, *.chello.pl

@Piter: Generalnie masz rację. Tyle, że w tym sezonie już nie jest to możliwe.

odpowiedz
Legiak83 - 14.05.2024 / 00:41, *.ztomy.com

@Wolfik:
Panowie, nie rozgryźliście jeszcze Pitera. Kolega Piter robi sobie jaja i pod każdym postem pisze ze dla nas liczy się tylko mistrzostwo. Nie wiem czy kibicuje on Legii czy troluje tutaj, ale generalnie jest śmieszny ????

odpowiedz
CR7 - 17.05.2024 / 12:47, *.play-internet.pl

@Piter: Jakie mistrzostwo? Niech chociaż 3 miejsce.

odpowiedz
AAA - 13.05.2024 / 10:17, *.chello.pl

Do Maverick:A na którym stadionie w Poznaniu Legia gra z Wartą?

odpowiedz
Wolfik - 13.05.2024 / 13:51, *.mm.pl

@AAA: Jak z Wartą to wiadomo ....na stadionie im.Szyca :D

odpowiedz
Mądrala - 13.05.2024 / 09:13, *.exatel.pl

Ta wygrana będzie miała jakiekolwiek znaczenie tylko w przypadku pokonania Warty w kolejnym meczu.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 13.05.2024 / 08:37, *.play-internet.pl

Ostatni tak bezczelnie "zrobiony"mecz,to widziałem w Krakowie 1993r.No cóż-jesteśmy jedyną ligą w Europie,gdzie wszystkie drużyny (poza jagiellonią?),na hasło "mamy szansę na europuchary" dostają febry i robią wszystko,żeby.......w nich nie grać. A Wy dalej śpiewajcie "nie poddawaj się......",albo "Legia walcząca.......".

odpowiedz
Biała si - 13.05.2024 / 20:22, *.vectranet.pl

@FOREVER LEGIA : Piłkarski poker wiecznie żywy!!!!

odpowiedz
Kaprykos - 13.05.2024 / 07:37, *.vectranet.pl

Vadis Odjidja-Ofoe był ostatnim zawodnikiem w Legii, który nie zawodził i dawał jakość, no może raz, gdy Góralski mu utrudniał grę nie pykło, ale pozostałe mecze oglądało się z rozdziawioną gębą;)

odpowiedz
vadisodjidjaofoe - 13.05.2024 / 11:32, *.petrotel.pl

@Kaprykos: pełna zgoda. A ten ostatni mecz to komedia omyłek XD

odpowiedz
Sarcastico - 13.05.2024 / 02:35, *.inetia.pl

Legia wygrała mecz w Poznaniu.

odpowiedz
T-72 - 13.05.2024 / 00:41, *.orange.pl

Mecz ślepego z kulawym. Kulawy wygrał, bo ślepy walił do swojej... Kibice Lecha mogą przynajmniej odetchnąć, że raczej nie będą oglądać jak ich piłkarze "źle wchodzą w mecz" z jakąś drużyną z Wysp Owczych...

odpowiedz
Matt - 12.05.2024 / 23:43, *.orange.pl

Jakby nie klęknęli przed Radomiakiem, to w tak beznadziejnym sezonie jeszcze przypuściliby atak na Mistrza. Nie wiem co jest bardziej nieprawdopodobne - że taka szansa się jeszcze pojawiła, czy że tak koncertowo ją zmarnowali?

odpowiedz
Daj spokój - 13.05.2024 / 10:36, *.com.pl

@Matt:
Popatrz na kilka ostatnich spotkań poprzedzających blamaż z Radomiakiem: wtopa z Widzewem w doliczonym czasie; stracone zwycięstwa w ostatnich minutach z Rakowem, Jagiellonią i Śląskiem; absolutne dziadostwo z Puszczą. Można było śmiało ugrać dodatkowe 7-9 pkt. i być na czele tabeli, z... bezstresowym zapasem.

odpowiedz
singspiel - 13.05.2024 / 14:36, *.4.149

@Daj spokój: i ten mecz w kielcach

odpowiedz
Arturius1916 - 12.05.2024 / 23:17, *.vectranet.pl

Alert RCB ? Uwaga! Po całej Polsce niesie się potężny huk.Podobnonto trzask d**y z poznania. Sugerujemy zachować szczególną ostrożność!

odpowiedz
Misiowaty - 13.05.2024 / 10:58, *.orange.pl

@Arturius1916: I jeżeli to możliwe nie wychodzić z domu ;P

odpowiedz
Edek z fabryki kredek - 12.05.2024 / 22:45, *.t-mobile.pl

Jeszcze będzie płacz za Josue jak za Bejbą

odpowiedz
Arek - 12.05.2024 / 22:30, *.tpnet.pl

Jakby nie pracowali to tych samobujów też by nie było. Moim zdaniem, zasłużone zwycięstwo i też zdziwiony jestem bo pewny byłem wpie...u. Ale spokojnie, łach pokonany, ale 2 mecze jeszcze do końca.

odpowiedz
Fan.Grotynskiego - 12.05.2024 / 22:26, *.chello.pl

Pokonanie lecha zawsze,jest dobre puchary w naszych rękach.

odpowiedz
Kajtek - 12.05.2024 / 22:18, *.jmdi.pl

"Bartosz Salamon, który efektowym kolanem trącił piłkę i podwyższył prowadzenie gospodarzy." Co autor ma na myśli ?

odpowiedz
Hanior - 12.05.2024 / 22:34, *.161.104

@Kajtek: bełkot poalkoholowy

odpowiedz
R1958 - 12.05.2024 / 22:07, *.t-mobile.pl

Mam 66lat od dzieciaka naogladalem się mnóstwo meczów ale pierwszy raz widzę że wygrywa drużyna 2do1 której zawodnicy nie trafiają do siatki, no cuda wianki. Druga sprawa to żółta kartka dla Lechity który nadepnol na rękę Josuemu a Kapustki za upadek pupa na nogę Radomiaka czerwona. Może ekspert w Canalplus wyjaśniłby te sytuacje.

odpowiedz
Nemo - 13.05.2024 / 13:49, *.play-internet.pl

@R1958: masz 66 lat od dzieciaka? Wow

odpowiedz
Na Okęciu - 13.05.2024 / 19:22, *.tpnet.pl

@Nemo: postaw sobie przecinek męciu

odpowiedz
Yogi - 12.05.2024 / 21:55, *.plus.pl

Wygrywamy z Lechem w Poznaniu, a tu 99% negatywnych komentarzy.
Tacy was kibice jak z koziej du...y trąba.

odpowiedz
Wolfik - 12.05.2024 / 22:33, *.mm.pl

@Yogi: Hurra, wygraliśmy mecz 2:1 mając JEDEN celny strzał na bramkę rywali!!! Wspaniała gra, forma rośnie, mamy szansę na brązowy medal!!! Sukces!!! Mioduski jest wielki, Zieliński jest gigantem. Brawo, brawo, brawo!!

Zadowolony?

odpowiedz
KIBIC - 13.05.2024 / 00:11, *..

@Yogi: Twoja wiedza na temat umiejętności piłkarskich jest na poziomie -1. Niech zgadnę masz 11 lub 12 lat. Prawda?

odpowiedz
Kaprykos - 13.05.2024 / 07:15, *.vectranet.pl

@Yogi: Kolega mecz oglądał? Czy raczej mol internetowy?

odpowiedz
Wycior - 13.05.2024 / 08:47, *.vectranet.pl

@Wolfik: W tej chwili styl jest najmniej istotny. Sezon trzeba dokończyć, najlepiej z kwalifikacją do Europy. Jeśli się nie uda to: 1. Już nikt nie przyjdzie do tego klubu i JZ będzie chyba musiał wznowić karierę zawodniczą 2. Pudel jeszcze bardziej zadłuży klub. Inna sprawa czy jest jakikolwiek pomysł na nowy sezon. Osobiście nie jestem optymistą…

odpowiedz
Wolfik - 13.05.2024 / 13:48, *.mm.pl

@Wycior: Masz całkowitą rację co do sytuacji. Mój komentarz był jednak tylko i wyłącznie odpowiedzią na wpis Kolegi Yogi, który to uważam zwyczajnie za głupi....

odpowiedz
Robi 50 - 14.05.2024 / 08:06, *.163.123

@Wolfik:
I dodatkowa każdy dostanie talon , na ku..... i balon , patałachy

odpowiedz
Maverick - 12.05.2024 / 21:54, *.vectranet.pl

Jak Legia nie może to PZPN dopomoże.
Tak powinien brzmieć tytuł tego posta.
Dwa samobóje w takim meczu???
Do tego nie strzelony karny,nie uznana bramka strzelona przez Legię...
Zobaczymy co będzie za tydzień...w Poznaniu.Co do meczu to byłem pewien ze zdechlaki wygrają.Ale widać ze piłkarski poker trwa w najlepsze...

odpowiedz
KIBIC - 13.05.2024 / 00:14, *..

@Maverick : przecież nie było cie na stadionie i pewnie nie golądałeś meczu tylko relację tekstową. A nie przepraszam maverick obejrzał mecz bo był transmitowany w publicznej niekodowanej telewizji. Szacun ze w koncu zobaczyłeś na własnie oczy w telewizorze Legie

odpowiedz
Maverick - 13.05.2024 / 08:18, *.play-internet.pl

@KIBIC: Na stadionie mnie nie było.Na wyjazdy sobie pozwolić nie mogę choć bardzo bym chciał.Niestety niemam tyle wolnego czasu co młodzi którzy za Legia jeżdżą gdzie się da i chodzą na Legię na każdy jej mecz.Ja od czasu do czasu obejrzę jak tylko mam chwile wolnego,zwłaszcza w niedziele.I takowy obejrzałem.
A po obejrzeniu napisałem swoją refleksję.I twierdzę że do konca rozgrywek mecze będą poustawiane.Do przedostatniej minuty 34 koljeki nie będzie wiadomo kto zostanie mistrzem a kto spadnie z ligi oprócz ŁKS oraz Ruchu Chorzów.Tyle ze w sporcie nie chodzi tylko o pieniądze.Chodzi także o zdrowa rywalizację pomiędzy klubami i zawodnikami.
A tego jest coraz mniej.Co mam więc napisac jeśli widzę,,takie cuda"...

odpowiedz
Kibic - 13.05.2024 / 09:50, *.centertel.pl

@KIBIC:
Ja nom też nie oglądam w kodowanej. Mam jeszcze płacić za oglądanie tego? Nie h upadną i tyle gwiazdeczki zarobią

odpowiedz
Zoo - 12.05.2024 / 21:48, *.plus.pl

Wszystkie kluby w Polsce pomagają Legii, tak ją kochają, tylko Legia jest wstanie zapełnić do ostatniego miejsca stadiony tak ją kochają kibice w polsce

odpowiedz
Kibic - 12.05.2024 / 21:47, *.centertel.pl

Przegrają źle , wygrają.zle co za naród.co za ludzie

odpowiedz
Też Kibic - 12.05.2024 / 22:24, *.chello.pl

@Kibic : dokładnie

odpowiedz
M 1987 - 12.05.2024 / 21:17, *.tpnet.pl

Nie da się tego oglądać!

odpowiedz
Miasto d.piarza Rafałka - 12.05.2024 / 21:00, *.play-internet.pl

Upragniona gra w eliminacjach Ligi Konferencji coraz bliżej

odpowiedz
WdW - 12.05.2024 / 21:10, *.t-mobile.pl

@Miasto d.piarza Rafałka: ahahaha

odpowiedz
Okęciak - 12.05.2024 / 20:59, *.orange.pl

To zwycięstwo i punkty to trochę prezent od losu ale nie ma co kręcić nosem, do końca dwie kolejki i wszystko w rękach (nogach) naszych kopaczy.
P.s. Japończyk znowu obstawiał Benny Hilla, czy tylko ja widzę jak marny jest to piłkarz?

odpowiedz
Hiszpan - 12.05.2024 / 21:27, *.telnaptelecom.pl

@Okęciak: W obronie jest katastroficzny w ataku też już go rozczytali. Mam nadzieję że wykupienie go to żart.

odpowiedz
Okęciak - 13.05.2024 / 13:55, *..

@Hiszpan: https://www.sport.pl/pilka/7,65039,30965334,boniek-wypalil-o-zawodniku-legii-gdzie-oni-go-znalezli.html#do_st=RS&do_a=1440&do_sid=1440&do_w=57&do_v=992#s=BoxOpLink

Zibi ma podobne zdanie do nas w tym temacie...

odpowiedz
Cezar. - 14.05.2024 / 10:51, *.centertel.pl

@Okęciak: nie tylko ty to widzisz,,ale ten Japończyk ma potencjał,jest młody i może jeszcze zatrybic,natomiast z zawodnikow w liczbie 6-7 z podstawowego aktualnego skladu naszego zespołu ,wiadomo,że nic pozytywnego już nie będzie.pozdrawiam.

odpowiedz
Mioduski rak Legii - 12.05.2024 / 20:57, *.centertel.pl

Teraz czas przegrać z Wartą i remis z Lubinem

odpowiedz
miron - 12.05.2024 / 20:53, *.waw.pl

Ziemniaki same się dziś utłukły :))) dawno takiego meczu nie oglądałem:))) parodia ekstraklapy i z czym My na Europę???tam już takich pyr nie będzie:)

odpowiedz
artic - 12.05.2024 / 20:50, *.t-mobile.pl

Samobóje Pozen- Paralitycy Wa-wa 1-,2 ten Josue to chyba specjalnie nie strzelił karniaka na złość loczek& zielek ta cała liga to niezły kabaret a wyniki większości meczy szczegolnie tej wiosny dziwne .

odpowiedz
Kibic najlepszej ligi swiata - 12.05.2024 / 20:49, *.centertel.pl

To tam nie zapominać w kolejnych sezonach bez mistrzostwa, obowiązkowo śpiewać , że mistrzem Polski jest Legia ????

odpowiedz
Dr Bomba - 12.05.2024 / 20:42, *.centertel.pl

W statystykach zawodników dotyczących goli i asyst naszych nie ma ale za to są w czołówce jeśli chodzi o czerwone kartki ????

odpowiedz
Rysio - 12.05.2024 / 20:38, *.play-internet.pl

Ale faza,Lech strzelił trzy gole,ale my wygraliśmy 2-1:). Monty Python i Drużyna Obłędu:)

odpowiedz
matus007 - 12.05.2024 / 20:33, *.centertel.pl

Trzeba postawić parę Lechów Lechowi %%%

odpowiedz
Egon - 12.05.2024 / 20:30, *.waw.pl

Śmieszny mecz.
Nie strzeliliśmy żadnej bramki, a wygraliśmy 2-1.

W Lechu jest jeszcze większy kryzys jak u nas.


odpowiedz
Michał - 12.05.2024 / 20:26, *.plus.pl

Ważne tylko zwycięstwo i 3 punkty. Celhaka Elitim Gual jeśli mieli podania to tylko do pyr. Elitim wychodzi 3 na 1 w 66 minucie i pada zamiast grać na prawo lub na lewo.... gdzie chce..... ale nie.....gra kozaka. Udał się i tyle. Z dobrą grą mogliśmy wygrać wyżej ale widocznie nie trzeba więcej bramek strzelać i rywala dobić.....liga będzie ciekawsza. Idźcie wszyscy już na urlop bo do czego wy się nadajecie. Pozdrawiam wszystkich Legionistów i Legionistki.

odpowiedz
Sarcastico - 13.05.2024 / 02:16, *.inetia.pl

@Michał : Dobrze że wspomniałeś o tym co zrobił Elitim. To jest właśnie ta amatorska mentalność. I co najlepsze? To jedyny transfer jaki się udał Zielińskiemu.

odpowiedz
13 - 12.05.2024 / 20:19, *.205.6

Dziś nie będę komentował meczu. Ale za to Marciniak za anulowanie bramki Wszołka to trybunał stanu! Puścił akcje, oczywiście Nasz Rosołek faulował kogoś kto nie brał udziału bezpośrednio i sam faul nie mógł mieć wpływu na bramkę jaka padła, więc gol się zalicza a najwyżej Rosół żółta kartka... Tak jak to widziałem. No to jeszcze dodam, że ten karny Josue to specjalnie tak zagrał... To widać po jego zachowaniu po strzale. Ale tu pewności nie mam. Musiałbym mieć dostęp do większej ilości nagrań wideo z tego strzału. Wynik cieszy, Boże dziękuję że to nie my jesteśmy w skórze kibiców Lecha po takim meczu.

odpowiedz
Trampek - 12.05.2024 / 21:47, *.125.113

@13 : Przez Rosoołka jest wiele bramek nie znanych, poprzednio w innym meczu przez niego była nie uznana bramka Kapustki i zamiast zwycięstwa był ...remis . Skuutkowało wówczas dwa punkty w plecy. Z Rosołka jest więcej strat punktowych jak zysków !!!

odpowiedz
Arek - 12.05.2024 / 20:13, *.t-mobile.pl

Podejrzany mecz

odpowiedz
Ehmehme - 12.05.2024 / 20:09, *.vpnlabs.xyz

Zwycięska bitwa o Poznań zawsze wiele znaczy, nawet jak nie ma już szans na trofeum i bramy strzelają tylko piłkarze w niebieskich koszulkach, a zwycięstwo z Rosołkiem i Tobiaszem w wyjściowym składzie znaczy podwójnie!

odpowiedz
GT - 12.05.2024 / 20:07, *.orange.pl

Cuda, cuda ogłaszają

odpowiedz
M@riusz - 12.05.2024 / 20:03, *.chello.pl

Oby tego nie sp.....ć (puchary)

odpowiedz
Lupus - 12.05.2024 / 23:08, *.centertel.pl

@M@riusz: Muszą zagrać dużo lepszy mecz za tydzień, inaczej znowu będą po za pucharami

odpowiedz
Zoo - 12.05.2024 / 19:57, *.plus.pl

Nawet Marciniak nie dał rady

odpowiedz
RybaSocho - 12.05.2024 / 19:57, *.orange.pl

Oddaliśmy jeden celny strzał a wygrywamy 2-1. Niesamowite. Co by nie było trzecia lokata. To jakiś kosmos

odpowiedz
WdW - 12.05.2024 / 19:53, *.t-mobile.pl

mecz cudów ,no ale gratulacje ,na kartoflanej ziemi te zwycięstwo smakuje słodziutko ,Legia grać k,rwa mać !!!!

odpowiedz
Lao - 12.05.2024 / 19:51, *.netfala.pl

Mioduski to jednak jest urodzony w czepku. Takiego handicapu nie spodziewał się zapewne nikt. O ile nie było to oczywiście ustawione. Ale znając chu......ość tej ligi, to możliwe, że tak wyszło na spontanie:). Byle już nie spaprać. Nie zmienia to w dalszym ciągu faktu, że mamy przy optymistycznych założeniach max. 25% ilościowo jakościowej kadry na grę na kilku frontach.

odpowiedz
mietowy - 12.05.2024 / 19:50, *.aster.pl

dzieki za 3 pkt z tym dziadostwem poznanskim ale reszta sezonu to kryminal

odpowiedz
Mordziaty - 12.05.2024 / 19:44, *.play-internet.pl

No wynik dziwny. Lech ma u nas duuuuże piwo.

odpowiedz
Pusia - 12.05.2024 / 19:41, *.vectranet.pl

Jedziemy po Mistrza!

odpowiedz
Urs72 - 12.05.2024 / 19:58, *.chello.pl

@Pusia: jesteś tak odklejony z ty Mistrzem jak Miodek i Zielek z zarządzanie Legii...

odpowiedz
M 1987 - 12.05.2024 / 19:39, *.tpnet.pl

Pudrowanie trupa.
Skasuj ten komentarz....

odpowiedz
Cezar. - 12.05.2024 / 19:39, *.centertel.pl

Lech jest słabszy od Radomiaka a ma dużo więcej punktów,cuda!w 30 min.powinno być 3-0 dla Legii i być po meczu,kibice Lecha nie zawiedli zawsze takie samo chamstwo i prostactwo,ale czego się spodziewać,po zakompleksionych pyrach .

odpowiedz
Ja - 12.05.2024 / 19:38, *.centertel.pl

W końcówce sezonu piłkarza Lecha coraz lepszej formie trzy bramki w jednym meczu pogratulować, ????????????????????

odpowiedz
Warszawiak1234 - 12.05.2024 / 19:38, *.161.19

Pamiętam lata kiedy silna Legia była poza podium bo Łódź, Kraków lub pół Śląska zajmowali pierwsze miejsca. Powiem wprost, że jeżeli Legia z tak słabymi grajkami utrzyma się na 3 miejscu to będzie sukces dziesięciolecia. Tzn. po utrzymaniu się w lidze w 2022

odpowiedz
Sarcastico - 13.05.2024 / 02:24, *.inetia.pl

@Warszawiak1234: Nie rozumiem. Z tak słabymi przeciwnikami to i tak ujowy wynik ugrają w tym sezonie. Jak można nie mieć teraz lidera albo już nawet mistrza, przy tylu potknięciach rywali to niemożliwe.

odpowiedz
L - 12.05.2024 / 19:36, *.aster.pl

Wystarczylo wygrac z Radomiakiem, juz nie mowiac o tych potraconych punktach frajersko. I bylyby puchary na luzie. To trzeba sie jeszcze męczyc i znajac zycie przegramy za tydzien z Warta bedaca na wakacjach bo wszystko im bedzie wychodzilo a my znowu na 1-0 i strach w oczach.

odpowiedz
Darek - 12.05.2024 / 19:34, *.tpnet.pl

Dobrze, że ci z amiki strzelili 3 gole.Dzięki temu wygraliśmy 1:2.
Za tydzień trójka w plecy od Warty.

odpowiedz
Mokot - 12.05.2024 / 19:34, *..

Mecz specjalnej troski. I Legia i Lech to parodyści.

odpowiedz
Mario8865 - 12.05.2024 / 19:33, *.telefonica.de

Qrwa... Zaje...cie tylko czemu nie strzeliliśmy żadnego gola?

odpowiedz
Urs72 - 12.05.2024 / 19:33, *.chello.pl

Gratulacje za 3 punkty ......reszta bez komentarza........

odpowiedz
Setter - 12.05.2024 / 19:32, *.161.172

ciekawe dlaczego nie wpuścił innych łepków

odpowiedz
Guny - 12.05.2024 / 19:32, *.229.8

Zwycięstwo cieszy, ale w samej grze jakoś nie widać poprawy. Wygraliśmy mecz oddając bodajże jeden celny strzał i to z karnego, którego nie wykorzystaliśmy XD parodia futbolu...

odpowiedz
lucho_83 - 12.05.2024 / 19:32, *.chello.pl

Absurd tego meczu idealnie pokazuje ten sezon...cały czas możemy być na podium, albo skończyć na 7 miejscu...

odpowiedz