Ryszard Staniek
REKLAMA

Ryszard Staniek potrzebuje pomocy

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Były piłkarz Legii Warszawa, Ryszard Staniek, pilnie potrzebuje pomocy. W ubiegłym roku przeszedł udar mózgu i obecnie jest osobą ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Potrzebne są środki na dostosowanie domu do jego potrzeb, a także na zakup odpowiedniego auta.

Staniek ma 53 lata. Był zawodnikiem Legii w latach 1995-1998. W sezonie 1996/1997 zdobył ze stołecznym zespołem Puchar Polski i Superpuchar. Z "eLką" na piersi rozegrał 120 meczów, w których zdobył 16 bramek. Została uruchomiona zbiórka pieniędzy na pomoc byłemu piłkarzowi - TUTAJ.



"Ryszard Staniek był piłkarzem Górnika Zabrze, Legii Warszawa, reprezentantem Polski w piłce nożnej, olimpijczykiem, srebrnym medalistą z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992r. W zeszłym roku miał udar mózgu. Jest osobą niepełnosprawną ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Wymaga opieki i wsparcia osób trzecich przy wszystkich czynnościach życiowych. Nie ma czucia w obu nogach powyżej kostek, co powoduje, że często traci równowagę i potrzebuje pomocy przy poruszaniu się. Ma bardzo słabe napięcie mięśniowe. Stracił całkowicie wzrok w lewym oku, a w prawym choroba ciągle postępuje i widzi coraz gorzej.

Potrzebne są środki na remont domu celem przystosowania go dla osoby niepełnosprawnej. Zwłaszcza remont łazienki. Potrzebne jest wyrównanie terenu przed domem i położenie kostki brukowej, aby można było poruszać się bezpiecznie chodzikiem czy wózkiem inwalidzkim. Wymaga rehabilitacji i leczenia. Nie ma samochodu. Marzeniem Ryszarda jest posiadanie wyższego i wygodnego auta, aby mógł bezpiecznie jeździć na zabiegi.

Dziś były zawodnik i rodzina proszą o pomoc finansową i za każde wsparcie będą wdzięczni. - Ryszard jest osobą o dobrym sercu, zawsze wspierał i pomagał ludziom w potrzebie. Jestem pełna wiary i nadziei, że teraz też dobro w jego kierunku powróci - mówi żona." - czytamy na stronie zbiórki.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (37)

+dodaj komentarz
tekken (L) - 17.05.2024 / 14:35, *.230.25

Pan piłkarz.Pamiętam, jak kręcił kłeczka i mu nikt piłki nie mógł odebrać, ale wtedy był inny styl. Ludzie nie mający pojęcia zaczęli go za to krytykować. Potem trenerzy zamiast trzymać się stylu 3-5-2 wszyscy zaczęli dążyć do 4-4-2 i polska piłka cierpi do tej pory, bo każdy dąży do zachodnich nowinek i zawsze jesteśmy krok za zachodem.

odpowiedz
Legionista Lublin - 18.05.2024 / 10:26, *.centertel.pl

@tekken (L): akurat teraz mamy falę powrotu do 3 - 5 -2 trochę w innej formie niż w latach 90' ale jednak główne założenia są podobne. Tylko, że teraz obrona to trzej stoperzy broniący strefą a wtedy był libero i dwóch kryjących grających trochę szerzej. Ale wiadomo, że boczni pomocnicy też musieli mieć kondycję, żeby wrócić do obrony, tylko że nikt ich wtedy jeszcze nie nazywał "wahadłowymi".

odpowiedz
tekken (L) - 11 godzin temu, *.chello.pl

@Legionista Lublin: Dokładnie tak. Chodzi o to, ze powinniśmy szanować i doszlifowywać to co mamy dobre w piłce.

odpowiedz
Legionista Lublin - 17.05.2024 / 10:28, *.tktelekom.pl

Rysiek może nie jest szczególnie lubiany przez kibiców Legii ale sezon w 96 po rozpadzie drużyny jako nowy kapitan i rozgrywający zagrał super. Nikt tego dziś nie pamięta, ale wtedy był jednym z najlepszych zawodników nie tylko Legii ale i ligi. Tymczasem czytałem gdzieś kilka bzdurnych artykułów, że po występie Legii w LM nastąpiła zniżka formy Ryśka. To bzdura, zagrał wtedy sezon życia. Kryzys nastąpił w sezonie 97/98. Trzeba mu pomóc.

odpowiedz
robert szenfeld - 16.05.2024 / 07:35, *.landirenzo.pl

Tak naprawdę władze klubu powinny podwoić kwotę przez nas wpłaconą i mógłby człowiek godnie żyć .

odpowiedz
Dickson Chotowski - 15.05.2024 / 20:31, *.btcentralplus.com

Jak tylko bedzie mogl to zaprosic go na jakis mecz na sektor VIP. Uslyszy Sen o Warszawie i 'Rysiek, Rysiek S......' to bedzie niesamowite lekarstwo dla niego. Jestesmy wielka Legia, dbamy o naszych !!!!

odpowiedz
gazza - 15.05.2024 / 19:29, *.inetia.pl

Pamiętam mecz LM i jego gol - Euforia na stadionie - Tego nie zapomnę nigdy !
Pamiętam też mecze ligowe i jak na starek żylecie krzyczeliśmy - Rysiu Ciasteczko !
Jak dla mnie to Staniek był spoko zawodnik - waleczny i grał jak umiał do końca. Pozytywny gość i należy mu pomóc - jest zbiórka - kto może niech pomoże - THX

odpowiedz
Matigol - 15.05.2024 / 16:43, *.orange.pl

Jak najbardziej jestem za pomocą Ryszardowi Stańkowi. I to bez względu na jego piłkarską/prywatną przeszłość. Poza tym dziwi mnie że jeszcze ani słowem klub się nie zająknął w sprawie zrzutki /pomocy dla upadającej Pogoni Lwów. Jedna ze zbiórek przedmeczowych też mogłaby być na ten cel przeznaczona. Duży niesmak....Zdrowia panie Ryszardzie !

odpowiedz
Koneser polskiej piłki klubowej - 16.05.2024 / 19:28, *.plus.pl

@Matigol:

Przecież ogłosili zbiórkę na Facebooku, swoją drogą to niezła ta Pogoń jak cały czas trzeba na nich zrzutki robić, zapewne ktoś przytula kasę na lewo

odpowiedz
Darek - 15.05.2024 / 16:34, *.tpnet.pl

PZPN przejada i przepija miliony złotych a olimpijczyk z Barcelony, medalista musi prosić o pomoc obcych ludzi. Wstyd!!!
Pomagajmy.

odpowiedz
Cyniek - 16.05.2024 / 21:23, *.heldenvannu.net

@Darek: szczekać bramki w finale

odpowiedz
bzura7 - 15.05.2024 / 16:31, *.play-internet.pl

Do Piotr: bardzo fajny pomysł, pozdrowienia dla normalnych (L)

odpowiedz
Piotr - 15.05.2024 / 15:12, *.upc.nl

A może klub powinien zorganizować jakiś mecz charytatywnych, np Legia 95 - Olimpijczycy 92.
Na pewno sporo ludzi by przyszło na stadion.

odpowiedz
Cch - 15.05.2024 / 17:40, *.plus.pl

@Piotr : lub też z Górnikiem z tamtych lat

odpowiedz
1993 - 15.05.2024 / 14:32, *.centertel.pl

Fryzjer goli, fryzjer strzyże ....


Trzymaj się, Rysiek!

odpowiedz
r - 15.05.2024 / 13:46, *.32.103

gość grał w kadrze, na olimpiadzie, w lidze mistrzów itd i teraz potrzebuje pomocy ? Coś tu nie gra....

odpowiedz
Luk - 15.05.2024 / 16:45, *.timplus.net

@r: Za komuny sportowcy wyjeżdżający za granicę często trudnili się przemytem, takie były zarobki sportowców, myślisz że po upadku komuny nagle zaczęli wszyscy zarabiać kokosy?
P.s. Znasz fragment "przemytniczy klub" z Legijnej przyśpiewki??? To tyczyło się zawodników Legii grających w europejskich rozgrywkach i aferze z przemytem bodaj futer

odpowiedz
Arek - 15.05.2024 / 19:55, *.tpnet.pl

@r: i co Ci znowu nie gra? Ty masz aby pojęcie, czym jest udar? Jak nie, to się mógłbyś nie odzywać, z łaski swojej.

odpowiedz
za jakiej komuny ??? - 16.05.2024 / 06:41, *.com.pl

@Luk:
pomyliłeś epoki, kolego.

odpowiedz
oLaf - 19.05.2024 / 01:15, *.vectranet.pl

@r: to jest żenujące - gość zarabiał straszną kasę a teraz żebrze o jakiś podjazd (za 5 000 zł?) , remont łazienki? (5 000zł??).

Porównajcie go z Kucharskim - w podobnym czasie grali, ten ma miliony BO NIE BYŁ GŁUPKIEM - i taki przykład (no, powiedzmy ; ) należy pokazywać piłkarzykom teraz młodym jeszcze!!!

Stańskowi wiadomo, życzymy zdrowia i zrzutka to piękna rzecz.

odpowiedz
Okęciak - 15.05.2024 / 13:27, *..

trzeba pomóc bez dwóch zdań, pamiętam jak kiedyś spaliły mu się drzwi do mieszkania na Ursynowie jak miał nadwagę i się obijał ;) stare dzieje...

odpowiedz
Tfj83 - 15.05.2024 / 13:26, *.t-mobile.pl

Czas pokazać serce i pomoc Kapitanowi! Każdą złotówka wesprze! Także do boju, zadziorna husario klawiatury!

odpowiedz
Zielarski - 15.05.2024 / 12:07, *.co.uk

A to nie on uciekł po meczu z Zagłębiem po sprzedanym meczu w Poznaniu Sprzedawczyki nie zasługujecie na szacunek kibiców bylo na płocie tylko o ile dobrze pamiętam

odpowiedz
miet - 15.05.2024 / 23:26, *.comcast.net

@Zielarski: ano ano…. tak bylo. pamietam i plotno i jego ucieczke….
Dalej jednak czlowieka szkoda tak
po ludzku. Czytam o tej zbiorce i miestety tez tak sobie myske, to kostki przed domem nie mial do tej pory? Przeciez to az dziwne w tym kraji gdzie kostka wszystko stoii….
Wplace na pomoc anyway.

odpowiedz
JANUSZ W KUBOTACH - 15.05.2024 / 11:58, *.67.68

RYSIEK S. RYSIEK STANIEK SS

odpowiedz
Kk - 15.05.2024 / 11:29, *.98.79

Trzeba pomóc Panu Ryszardowi Stańkowi!

odpowiedz
bum - 15.05.2024 / 11:11, *.co.uk

I tu czekam na ruch NSów.
Zamiast opraw to proszę pieniążki przekazać dla P.Stańka.
Przeżyjemy bez opraw...
Pokażcie jacy z was legioniści teraz. Czekam na info że pieniądze zebrane do tej pory oraz z następnych meczy zostaną przekazane na tą słuszną potrzebę.

odpowiedz
Babus - 15.05.2024 / 11:41, *.orange.pl

@bum: O, to to.
Ale nie przejdzie. Fajerwerki i śpiewanki przejdą.

odpowiedz
taco - 15.05.2024 / 11:50, *.vectranet.pl

@bum: dokładnie, zamiast przepalić lepiej pomóc.

odpowiedz
dave - 15.05.2024 / 12:03, *.chello.pl

@taco: Dokładnie, i z tego co pamiętam to grał w kadrze, więc PZPN zamiast na libacje, też by mógł wypnąc groszem. Aczkolwiek dużo ludzi na codzień też dostaje udarów i muszą sobie sami radzić a zarabiali dużo mniej niż sportowcy, ale myślę, że to temat na inną rozmowę i chyba troche teraz nie na miejscu.

odpowiedz
Peter - 15.05.2024 / 12:14, *.play-internet.pl

@bum: Dokładnie, masz rację.

odpowiedz
Antybum - 15.05.2024 / 12:43, *.vectranet.pl

@bum: a od kiedy jesteś od podejmowania decyzji na co idą pieniądze, których zapewne nie dajesz a już na pewno nie zbierasz? PS. I nie tą słuszną potrzebę, tylko TĘ sluszną potrzebĘ

A Rysiek Staniek dostanie co potrzebuje i tak, uzbieramy i pomożemy.

odpowiedz
dave - 15.05.2024 / 13:58, *.chello.pl

@Antybum: I widzisz, tak chciałeś zabłysnąć jako poprawny polonista a sam byka zrobiłeś. CZEGO potrzebuje a nie CO potrzebuje.

odpowiedz
dave - 15.05.2024 / 14:21, *.chello.pl

@Antybum: I nie co potrzebuje, tylko czego potrzebuje.

odpowiedz
Biała si - 15.05.2024 / 15:54, *.t-mobile.pl

@Antybum: Niżc złego nie powiedział ,podal przykład

odpowiedz
Excess - 16.05.2024 / 00:45, *.play-internet.pl

@bum:

Nie swoja kasa dysponuje, madrala. Tak najlatwiej.

A Ty, ile przekazales na p. Stanka? Sam sie pochwal, madralo.

Co za typ

XD

odpowiedz
xD - 16.05.2024 / 15:40, *.centertel.pl

@bum: to może w ogóle odpuścimy sobie oprawy i będziemy wspierać domy dziecka?

odpowiedz