Josue - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Josue pożegnał się z kibicami Legii

źródło: Legionisci.com

Kontrakt Josue z Legią Warszawa wygasa 30 czerwca i jako pierwsi poinformowaliśmy, że zawodnik otrzymał informację, iż nie zostanie on przedłużony. Piłkarz zamieścił na Instagramie wideo, w którym postanowił pożegnać się z kibicami:



"Witajcie przyjaciele legioniści. Jak wiecie, nie podpiszę nowego kontraktu z Legią. Nagrywam to wideo, żeby powiedzieć dziękuję wszystkim kibicom, którzy wspierali mnie przez te trzy sezony w momentach, kiedy byliśmy najlepsi, ale też niezbyt dobrych. Zawsze mnie wspieraliście. To było niesamowite i to był zaszczyt, grać w tym klubie, na tym stadionie, przed wami, być kapitanem tego wielkiego klubu. To naprawdę wielki zaszczyt. Jestem bardzo, bardzo zadowolony, że byłem, i nadal jestem do końca tego sezonu, częścią tej drużyny i klubu. Chciałbym powiedzieć dziękuję wam wszystkim, naprawdę to doceniam. Przede mną jeszcze dwa mecze do końca sezonu i mogę obiecać wam, że dam całe swoje życie, żeby osiągnąć najlepszy możliwy wynik i że Legia zagra w Europie w następnym sezonie. Nieważne jak, ale zawsze pomogę moim kolegom z drużyny osiągnąć wynik, jaki chcemy w tych ostatnich meczach. To był zaszczyt, grać w tym klubie. Jestem zadowolony z tej historii, ale nie do końca, bo nie zdobyłem mistrzostwa. Myślę jednak, że ja i wy, kibice stworzyliśmy dobre relacje i nigdy tego nie zapomnę. Ode mnie i od mojej rodziny przesyłam uściski, słowa wielkiego szacunku, wiele miłości i jeszcze raz dziękuję za wsparcie. Mam nadzieję, do zobaczenia na stadionie za dwa tygodnie. To dla mnie ważne, żeby zobaczyć was wszystkich na stadionie, stworzyć coś dużego, osiągnąć ważne zwycięstwo i móc powiedzieć wam wszystkim do widzenia. Z głębi serca bardzo, bardzo dziękuję."

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (86)

+dodaj komentarz
ole oleee - 18.05.2024 / 10:38, *.com.pl

Thanks You Josue - F... you Mioduski...

odpowiedz
gazza - 18.05.2024 / 10:33, *.com.pl

Powinni przedłużyć mu kontrakt ale za mniejszą kwotę !
Nie zasłużył na podwyżkę.

odpowiedz
tekken (L) - 17.05.2024 / 08:02, *.230.25

Takiego piłkarza warto oglądać, dla takich ogląda się mecze, działają jak magnes, kto tego nie rozumie nie powinien zajmować się piłką. Dzięki Josue.

odpowiedz
esteka - 17.05.2024 / 00:07, *.orange.pl

Piłkarz dekady, bez dwóch zdań.

odpowiedz
Jimmy L - 16.05.2024 / 21:10, *.centertel.pl

Najlepszy od lat. Dzięki za wszystko

odpowiedz
Miodualdo Lokinio - 16.05.2024 / 14:03, *.com.pl

Żegnamy bez żalu, w jego miejsce Jacek wypatrzył na mongolskim youtubie chłopaka o niesamowitych, idealnie pasujących do naszego DNA parametrach… Zapłacimy za niego 4 piłki i 2 siodła. Jest to najwyższy w historii miejscowego trzeciego poziomu rozgrywkowego transfer wychodzący, co świetnie pokazuje z jaką determinacją realizujemy precyzyjnie obraną wieloletnią strategię.

odpowiedz
Filipek - 17.05.2024 / 11:52, *.datapacket.com

@Miodualdo Lokinio: ????????????nic dodać nic ująć

odpowiedz
Dorota - 16.05.2024 / 12:03, *.plus.pl

Z takim namaszczeniem - jak Josue- żaden piłkarz nie układał piłki na murawie przed wykonaniem rzutu rożnego. Już brakuje Cię Josue! Jesteś wspaniałym piłkarzem ????

odpowiedz
gazza - 18.05.2024 / 10:35, *.com.pl

@Dorota: A ile goli padło po tych rzutach rożnych ???
Dla mnie to była strata czasu i te jego podnoszenie rąk które nic zupełnie nic nie dawało...Setki zmarnowanych rzutów rożnych...!!!

odpowiedz
matias - 16.05.2024 / 10:15, *.icpnet.pl

Bez Josue nie byłoby awansu do eu pucharów, a idioci i tak napiszą, że jest hamulcowym i żegnają bez żalu. Polska mentalność. Nawet mi Was nie będzie żal w przyszłym sezonie.

odpowiedz
DanieLo - 16.05.2024 / 15:48, *.myvzw.com

@matias: gracz dobry ale dzięki jego osobie, jest gowno a nie eu

odpowiedz
45540 - 16.05.2024 / 09:22, *.ynet.pl

Josue ! Josue ! Josue ! Legijna wersja Maradony, jeden z kilku najlepszych obcokrajowcow w historii klubu.

odpowiedz
Przemo - 16.05.2024 / 09:19, *.201.80

działania zarządu to upadek i brak kompetencji lub pralnia kasy

odpowiedz
Tot - 16.05.2024 / 07:33, *.31.28

W sumie bez żalu, największy hamulcowy od lat

odpowiedz
Domino - 16.05.2024 / 10:06, *.inetia.pl

@Tot: Dokładnie a najbardziej hamowały zespół jego asysty w Lidze Konferencji i dodatkowo bramki strzelone z wolnych.

odpowiedz
matias - 16.05.2024 / 10:15, *.icpnet.pl

@Tot: idiota

odpowiedz
Roen - 16.05.2024 / 11:25, *.centertel.pl

@Tot: Trener Alkmar powiedział, że Legia wygrała z nimi bo miała Josue

odpowiedz
Tot - 16.05.2024 / 13:01, *.31.27

@matias: idioty to sobie w rodzinie poszukaj a co do tego człapaka to powiedz mi ile i jakie trofea wpadły do gabloty za jego kadencji.. PP cudem wygrany? prawie spadek z ligi to byłoby coś nie

odpowiedz
Odp - 16.05.2024 / 14:08, *.plus.pl

@Tot: lepiej było już się nie odzywać, bo potwierdziłeś tylko, że kolega miał rację

odpowiedz
CR7 - 17.05.2024 / 10:43, *.play-internet.pl

@Tot: No Josue to jeden z najlepszych w Legii. Chyba zapomniałeś o jego golach, asystach i wolnych. ⚽????

odpowiedz
robert szenfeld - 16.05.2024 / 07:32, *.landirenzo.pl

Gość z Pewexu .... i nie przeszedł obok tego okresu w Leggi , na pewno na długo go zapamiętam .

odpowiedz
Bln - 15.05.2024 / 22:22, *.24.194

Szacunek i wielkie dzięki Josue.

odpowiedz
HOP - 15.05.2024 / 17:11, *.knc.pl

Thank You Champ and good luck.

(L)

odpowiedz
AS - 15.05.2024 / 14:17, *..

Dziękuję Kapitanie (tak, wreszcie Kapitanie z prawdziwego zdarzenia, zarówno sportowo jak i mentalnie). Cieszę się, że mogłem cieszyć się oglądaniem Twojej gry. Powodzenia w dalszej karierze.

odpowiedz
Koto - 15.05.2024 / 10:57, *.play-internet.pl

"Gdyby jeszcze raz, miał urodzić się znów by Tobie Legio oddał życie swe. Ooooo Josue, ooooo Josue" tak proponuje go pożegnać, moze ostatnia runda niezbyt rewelacyjna, ale reszta naprawdę dobra. Piekne bramki, jeszcze lepsze asysty, do tego serducho, bo jakoś Legia i Josue sie dogadali mimo trudnych charakterów. Powodzenia życzę

odpowiedz
gino - 15.05.2024 / 11:48, *..

@Koto: dobre to jest, podoba mi się

odpowiedz
Roma - 15.05.2024 / 10:20, *.plus.pl

Trzymaj się Josue. Będzie Cię brakować.

odpowiedz
Ślisz - 15.05.2024 / 09:14, *.netdrive.pl

czy dostał prowizję za nauczenie grania w piłkę Slisza?

odpowiedz
FanL - 15.05.2024 / 08:21, *.chello.pl

Dziękujemy za serducho , waleczność które wkładałeś na boisku . Powodzenia w nowym klubie .,...

odpowiedz
Dr Bomba - 15.05.2024 / 08:12, *.plus.pl

Luquinas rozegrał 229 minut w 2024. Będzie dno i dwa metry mułu.

odpowiedz
GambitL - 15.05.2024 / 08:04, *.com.pl

Dla mnie szkoda - świetny gracz i nie zapomnę ligi europy w tym roku piłkarskim - mecze z Aston, z Austrią i całą resztę potyczek. Fajnie było być kibicem Legii na tle Europy - Dzieki Josue

odpowiedz
gazza - 15.05.2024 / 06:26, *.inetia.pl

Troche szkoda bo ciekawy byłby duet w pomocy Liquinas-Josue !
Jak zwykle prezesina robi pod górkę...

odpowiedz
mojo jojo - 15.05.2024 / 05:07, *.t-mobile.pl

szkoda :( Najlepszego Josue!!! Tylko Legia!!!

odpowiedz
Rafał - 15.05.2024 / 01:21, *.chello.pl

Josue trzymaj się!
Dużo zdrowia :)

odpowiedz
AAA - 14.05.2024 / 23:46, *.chello.pl

do R: racja Rosołek,Kun i Tobiasz grajcary z koziej doopy ale potrafią ,przynajmniej tych dwóch sprytnie manipulować jacy to Legioniści.
Parodyści bardziej

odpowiedz
syrenka - 14.05.2024 / 23:19, *.orange.pl

Josue, dzięki za wszystko! Powodzenia!

odpowiedz
Okęciak - 14.05.2024 / 22:57, *.orange.pl

Odchodzi kawał piłkarza który jednym dotknięciem potrafił zrobić coś z niczego, nie oszukujmy się, dla takich piłkarzy ogląda się mecze i chodzi na stadiony. Oczywiście miał swoje przywary, specyficzny styl itp. Ale to był dodatek do jego dużych umiejętności piłkarskich. Pewnie gdyby był szybszy grałby gdzieś w Hiszpanii, Włoszech czy w Bundeslidze. Uważam że Josue to gracz mimo wszystko z innego, lepszego piłkarskiego świata podobnie jak swego czasu Ljuboja, Vadis Odjija Ofoe czy momentami nawet Radovic. Jaka będzie Legia bez Josue? Okaże się, jakaś nadzieją jest przyjście Luqinhasa u którego plusem jest większa szybkość i intensywność gry czego czasem brakowało Josue.
Josue kapitanie, dziękuję za Twój czas w Legii, mam w głowie wiele Twoich zagrań, podań i goli. Powodzenia i szacunek na zawsze.

odpowiedz
Legionista - 14.05.2024 / 21:33, *.vectranet.pl

Żegnam go bez żalu i jednocześnie z radością. Nic nie wnosił, tylko gwiazdorzył, machał łapskami i tracił w idiotyczny sposób mnóstwo piłek. Bardzo rzadko błysnął jakimś podaniem, a na wykonywane przez niego wolne czy rożne należy spuścić zasłonę milczenia. Fatalny charakter i hamulcowy poczynań Legii.

odpowiedz
pegiezet - 15.05.2024 / 08:37, *.tdt.pl

@Legionista: miał może z pare meczy bez wyrazu w swojej karierze w Legii.. w reszcie meczy robił dobrą robotę, wiec Panie gadasz jakieś farmazony.

odpowiedz
odp - 15.05.2024 / 10:26, *.plus.pl

@Legionista: nie wiem czy zauważyłeś, że komentujesz wpis, w którym Josue dziękuje (także tobie) za bycie razem w Legii ( no chyba, że nie razem).

odpowiedz
Tomasz (L) - 14.05.2024 / 21:26, *.orange.pl

Jestem w szoku że nie doszło do porozumienia i podpisania kontraktu. JESTEŚ WIELKI I NIE ZAPOMNĘ TWOICH PIŁEK, PODAŃ I BRAMEK

odpowiedz
Korek - 14.05.2024 / 20:55, *.chello.pl

Odejście Josue prawdopodobniej spowodowane jest tym, że nie chce on się zgodzić na obniżenie dotychczasowego kontraktu. Oczywiście włodarze Klubu próbują zaklinać rzeczywistość twierdząc, iż jego wartość sportowa dla drużyny zdecydowanie obniżyła się. Co jest prawdą, a co fałszem powinni samodzielnie ocenić kibice głownie na podstawie dotychczas rozegranych przez niego meczów w Legii.
Mój skromny typ: przedłużyć dotychczasowy kontrakt z akceptowalnym finansowym upustem...

odpowiedz
poinformowany - 15.05.2024 / 06:50, *.com.pl

@Korek:
Rozeszło się o długość nowego kontraktu. Josue chciał zostać na 2 lata, Legia oferowała tylko rok.

odpowiedz
Korek - 15.05.2024 / 21:25, *.chello.pl

@poinformowany: dziękuję za informację. Skoro dot. długości kontraktu to proponuję 1,5 roku. Kompromis to kompromis, innego wyjścia nie widzę...

odpowiedz
Darek - 14.05.2024 / 20:32, *.tpnet.pl

Dziękuję Josue za ten czas. Czasami irytował a czasami robił różnicę. Z rzutu wolnego też trafiał od wielkiego dzwonu. Dostawał dużo żółtych kartek.
Trafił do Legii w ciężkim okresie. Nie miał z kim zdobyć mistrzostwa.
Cóż drugiego takiego piłkarza nie mamy.
Tak to już u nas w Legii jest, że Ci najlepsi są sprzedawani i odchodzą a gamonie zostają i trzeba im płacić.

odpowiedz
Mokot - 14.05.2024 / 20:32, *..

Irytuje mnie ten chłop. Przez styl bycia, teatralne gesty, atencyjność. Ale muszę przyznać że on jest przynajmniej JAKIŚ. Ma swoje narowy ( jak każdy gwiazdor/piłkarz) ma swoje wady ale ma też swój styl, czego nie można powiedzieć o reszcie szarej masy (dzisiejszej) Legii. W meczu z Lechem był najbardziej IMO aktywnym i kreatywnym Legionistą. Tyle. Dzięki za te dobre momenty, na złe opuszczam zasłonę milczenia. Powodzenia w nowym klubie!

odpowiedz
Fishcom - 14.05.2024 / 20:06, *.t-mobile.pl

Great Capitano

odpowiedz
R - 14.05.2024 / 20:06, *.play-internet.pl

Skandujcie dalej rosołek ,skandujcie jeszcze dalej kun jeszcze bo tego nie było, odchodzi najlepszy zawodnik i czy to człapał czy nie człapak potrafi jednym podaniem zrobić różnicę a reszta tych miernot kopie się po czole i nawet piłki nie potrafią przyjąć nie więc żeby podać dobrze do partnera. Rosołek i kun są tak świetni że nawet nikt o nich nie pyta. Tobiasz będzie dalej babole wpuszczał ale będzie uwielbiany bo z żylety. I popieram jeden z wcześniejszych komentarzy jakby Jozue miał przynajmniej trzech czterech gości do grania tak samo jak miał ofoe to by mistrzostwo zdobył. Jeszcze będziemy płakać

odpowiedz
BRL - 14.05.2024 / 19:44, *.chello.pl

Pożegnał się z klasą, powodzenia w dalszej karierze.

odpowiedz
STO(L)ICA - 14.05.2024 / 18:56, *.centertel.pl

KARNEGO ZMARNOWANEGO BIGDY NIE WYBACZE !!!
LEĆ Że swoją panienka w sina dał !!!

odpowiedz
Korda - 15.05.2024 / 14:32, *.orange.pl

@STO(L)ICA: Hahahahaha ,prawdziwy kibic Legii Warszawa !!!! Dno , dno i jeszcze raz dno ten Twój komentarz. Idź na Konwiktorska tam zapomnisz o rzucie karnym

odpowiedz
RobL - 14.05.2024 / 18:50, *.centertel.pl

Dzięki, ale...no właśnie sam nie wiem co sensownego o Nim napisać. 1 .ogromny charakter co za tym idzie ogromne ego.2.Pan Piłkarz,ale...jednak ograniczone przez brak prawej nogi i wolny .3.Bez MP także trzeba szukać nowych rozwiązań ave Legia!

odpowiedz
LWST - 14.05.2024 / 18:41, *.96.148

Mam nadzieję ,że Żyleta i reszta stadionu pożegnają go z klasą ,szkoda ,że odchodzi :/

odpowiedz
Juri - 14.05.2024 / 18:14, *.com.pl

Gościa lubię,coś się kończy,coś zaczyna.
Josue kapitanie zdrówka życzę,sukcesów w dalszej karierze i życiu prywatnym.

odpowiedz
Rytm - 14.05.2024 / 18:11, *.centertel.pl

Jeszcze na rok mógłby zostać.
Mioduski i Zieliński to pacany. Zobaczymy co za szrot sprowadzą barany.

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 14.05.2024 / 18:00, *.tpnet.pl

Przekleństwem Josue było to że robił ogromną różnicę. Za słabą grę drużyny gromy spadały głównie na niego. Gdyby w składzie było przynajmniej czterech, pięciu piłkarzy jego pokroju sytuacja wyglądałaby zgoła odmiennie.Owszem zdarzały się słabsze mecze ale ile można samemu ciągnąć ten wózek.

odpowiedz
Ali - 14.05.2024 / 17:48, *.netlife.ec

Czlapaku, ile mistrzostw z Legia zdobyles?

odpowiedz
Ju(L)ius - 14.05.2024 / 18:20, *.t-mobile.pl

@Ali: A ty?

odpowiedz
Peter - 14.05.2024 / 18:55, *.play-internet.pl

@Ali: ZERO!! :-D

odpowiedz
Protein - 14.05.2024 / 17:40, *.175.13

zwykły kopacz ligowy, parę razy coś mu wyszło
kilka karnych zmarnował i przez to punktów

odpowiedz
pegiezet - 15.05.2024 / 08:42, *.tdt.pl

@Protein: to sobie sprawdź statystyki ile miał goli, asyst pierwszego stopnia i drugiego... co za ludzie, niby się tytułują kibicami Legii, a gadają takie farmazony.

odpowiedz
Laska - 14.05.2024 / 17:38, *.plus.pl

A wystarczyło tylko troszkę bardziej się sprężyć i na luziku mielibyście mistrza
Nagraj kolejne wideo z wytłumaczeniem dlaczego tak się nie stało

odpowiedz
T-72 - 14.05.2024 / 17:25, *.tpnet.pl

Ciekawe czy dożyję, jak Mioduski nagra takie video. Dzięki Josue.

odpowiedz
(L) - 14.05.2024 / 23:03, *.plus.pl

@T-72: dobre dobre i nie na siłę ????.

odpowiedz
RybaSocho - 14.05.2024 / 17:11, *.orange.pl

Miejmy nadzieję że to jakiś niesmaczny żart. Ten Zieliński to jest dopiero nieodpowiedzialny kretyn. Josue wciąż robi różnicę. Ma charakter i mówi co myśli a to dwie cechy których brakuje dyrektorowi i właścicielowi. Co by nie było powinien zostać choć na sezon chyba że gwiazdy pokroju Rosolka mogą go zastąpić. W przyszłym sezonie przeciętne drużyny z dołu tabeli będą nas ośmieszać. A Zielu i tak wisi na włosku. Palant jeden z drugim...

odpowiedz
Dedi - 14.05.2024 / 17:05, *.plus.pl

Będzie Laqinhas jest lepszy więc straty dużej nie będzie. Luqi jes dużo szybszy i bardziej techniczny. Poza tym będzie też Concalves! Czego chcieć więcej? No może napastnika i obrońce i jedziemy po ligę konferencji

odpowiedz
Mario - 14.05.2024 / 16:51, *.timplus.net

Wszystkiego Najlepszego Josue. Trzymaj się. Byłeś częścią Legii. W ten sposób zapisałeś się w historii klubu.
Dziwi mnie cała masa dzbanów, które źle mu życzą i obrażają na koniec legijnej przygody. Wstyd, kibice własnego klubu. Specjalnie puszczają od jakiegoś czasu złe informacje o nim żeby kibice się nie burzyli, że nie są w stanie go zatrzymać. Durnie, powinniście cisnąć Miodkowi. Na farcie może znowu uda się awansować do pucharów i będzie chwilowa radość. Dalej nic się nie zmieni. Przepraszam, zmienia, na gorsze cały czas.

odpowiedz
Ju(L)ius - 14.05.2024 / 18:23, *.t-mobile.pl

@Mario: dokladnie!!! Niewielu było ostatnio takich piłkarzy w Legii.... I umiejętności i przede wszystkim charakter i wartości!! Luqi takiego charakteru nie ma......

odpowiedz
Cat - 14.05.2024 / 16:48, *.22.190

Jak zaczyna się gra w w uropejskich pucharach, to On i Elitim robią różnicę. Reszta zesrana pozbywa się piłki jak gorącego kartofla, a goście rozdzielają ją w środku i napędzją zespół. Teraz Zieliński nakupuje niewiadomego szrotu którego nikt nie chciał i będziemy klecić drużynę. Powodzenia, mieć odwagę aby pozwolić odejść takiemu piłkkarzowi to trzeba być ograniczonym. Zaraz do niego dołączysz Jacku.

odpowiedz
Horhe - 14.05.2024 / 16:47, *.play-internet.pl

Potrafił czasami zagrać piłkę na nos. Piłkarz nietuzinkowy lecz niezwykle himeryczny. No, ale inaczej nie byłby nigdy w Legii.
Śmiem twierdzić, że jeśli akademia byłaby akademią a nie nieakademią to takich grajków można by raz na 5-6 lat wypuszczać.

odpowiedz
Legiak83 - 14.05.2024 / 16:43, *.supermedia.pl

Dzięki za wszystko, szkoda że nie zdobyłeś MP, to by była truskawka na torcie.

odpowiedz
Horg - 14.05.2024 / 18:17, *.com.tr

@Legiak83: nie takich mieliśmy na Ł3

odpowiedz
Pawełek - 14.05.2024 / 16:37, *.netfala.pl

Dzięki i powodzenia!

odpowiedz
Chudy Grubas - 14.05.2024 / 16:33, *.play-internet.pl

Kiedy był w formie Legia błyszczała, kiedy był w dołku, Legia nie grała. To zarazem jego atut i przekleństwo. Powodzenia w dalszej karierze.

odpowiedz
bronek49 - 14.05.2024 / 16:27, *.vectranet.pl

dziękuję Josue za grę w Legii życzę powodzenia w dalszej karierze

odpowiedz
Bry(L)us - 14.05.2024 / 16:19, *.pro-internet.pl

3m się Kapitanie

odpowiedz
znawca - 14.05.2024 / 16:10, *.vectranet.pl

Pożeganł się karnym w Poznaniu... może i charakterny ale też rozwala szatnię od środka... podobno

odpowiedz
eLeLeL - 14.05.2024 / 16:10, *.play-internet.pl

Dziękuję za grę!

odpowiedz
Warszawiak - 14.05.2024 / 16:08, *.chello.pl

Duży bład,zawodnik chociaz z cieżkim chatakterem to robiacy róznice

odpowiedz
Don - 14.05.2024 / 17:41, *.chello.pl

@Warszawiak: nie wierz plotkom i dziennikarzom vide Ewa Wiczynska z GW. Patrz na boisko a tam większość to szrot więc i kapitana mogło ponieść.

odpowiedz
(S) - 14.05.2024 / 16:06, *.com.pl

Bardzo ładnie...

Dzięki za cieszenie mego oka, Twoją grą.
Pozdrawiam

odpowiedz
Gość niedzielny - 14.05.2024 / 16:06, *.centertel.pl

A wystarczyło żeby jakiś trener dobrze go podszedł psychologicznie i byłby na 2-3 lata środek pola unormowany,ale weszła polityka przepychanki i uj.Szkoda i tyle bo to mógł być drugi Ljuboja.Powodzenia

odpowiedz
Andreas - 14.05.2024 / 16:05, *.chello.pl

Charakterny Piłkarz. Dziękuję i powodzenia w nowym klubie.

odpowiedz
johny english - 14.05.2024 / 15:53, *..

Żozułe olłejs in maj hart!

odpowiedz
Ms - 14.05.2024 / 15:49, *.chello.pl

To jest skandal, że go tracimy.

odpowiedz
Zielek - 14.05.2024 / 18:18, *.play-internet.pl

@Ms: xG miau słabe

odpowiedz