Yuri Ribeiro - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Ribeiro bliski odejścia, Rejczyk niepewny

Woytek, źródło: Legionisci.com

Trwają rozmowy z kilkoma piłkarzami, którym w czerwcu kończą się kontrakty. Oferty zostały przedstawione zawodnikom. Na chwilę obecną najdalej od porozumienia jest Yuri Ribeiro. Portugalczyk jest bliski odejścia z Legii, ale nic nie jest jeszcze przesądzone. Filip Rejczyk wraz ze swoim menedżerem zastanawia się nad propozycją nowej umowy.



Blisko porozumienia są natomiast Tomas Pekhart i Artur Jędrzejczyk, ktory przedłuży umowę o rok. Latem z wypożyczeń mają wrócić Igor Strzałek i Jordan Majchrzak.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (55)

+dodaj komentarz
gazza - 18.05.2024 / 16:35, *.com.pl

Ja tylko mam nadzieję że oni przedłużają te umowy ale z niższą pensją !
Bo to co grali w tym sezonie to mizeria pierwszej klasy !

odpowiedz
OLaf - 18.05.2024 / 10:24, *.centertel.pl

Na powróStrzałka podobno bardzo nalega jego partner bo chłopaki źle znoszą rozłąkę , co ta akademia Legii zrobiła z Igora , nie dość że szkolenie w Legi jest na dnie to jeszcze sprawili że lubi chłopaków

odpowiedz
XXX - 17.05.2024 / 11:35, *.play-internet.pl

Ja powiem tylko tyle jak legia znowu wypuści z rąk młody talent -Rejczyka
to Zieliński powinien zostać zwolniony
i można zaorać to całe centrum treningowe które zadłużyło Legie na 50 lat
przez widzimisie Mioduskiego.

Bo to nie ma sensu ale co ma sens w naszym ukochanym klubie
Tak właśnie działa nasz zarząd :)

odpowiedz
CR7 - 17.05.2024 / 11:16, *.play-internet.pl

Ribeiro powinien zostać. Dobrze że chociaż Petkhart zostanie.

odpowiedz
tekken (L) - 17.05.2024 / 08:05, *.230.25

Rejczyk, Strzałek, Majchrzak oni już muszą grac w pierwszej drużynie!! inaczej odejdą i inny klub będzie miął z nich pożytek.

odpowiedz
Wito - 18.05.2024 / 22:19, *.7.20

@tekken (L): Strzałek obecnie nie łapie się nawet do składu stali Mielec, jak wróci musi sporo popracować bo na pierwszy skład w Legii nie ma co liczyć

odpowiedz
exsa - 15.05.2024 / 19:38, *.orange.pl

Czas P.Pekharta w "LEGII" dobiegl konca i nie ma co sie zastanawiac !!!!

odpowiedz
Xxx - 18.05.2024 / 01:27, *.play-internet.pl

@exsa: dokładnie ten napastnik jest pod formą nic ci nie zapowiada żeby się odbudowała chociaż w połowie jak wtedy kiedy zdobywał króla strzelców w ekstraklasie

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 15.05.2024 / 18:05, *.tpnet.pl

Cel włodarzy jest jeden: sprzedać wszystkich po kogo się zwrócą z resztą podpisać kontrakty.

odpowiedz
Rambo - 15.05.2024 / 17:53, *.centertel.pl

Yuri musi zostać!!! Tylko niech gra na lewym wahadle, a nie lewego środkowego obrońcę. Na wahadle jest 3 razy lepszy od Kuna. Ostatni mecz pokazał, że to powinna być jego docelowa pozycja. Pozbycie się go to będzie kryminał, bo w zamian przyjdzie kolejny Gil Dias czy Morishita. Ribeiro dużo daje w obronie i potrafi włączyć się do ataku. Z obecnej kadry z wahadłowych tylko Wszołek to również potrafi.

odpowiedz
robert szenfeld - 16.05.2024 / 07:41, *.landirenzo.pl

@Rambo: Święte słowa

odpowiedz
Okęciak - 16.05.2024 / 10:37, *..

@Rambo: zgadzam się, Ribeiro to bardzo wartościowy i jednocześnie niedoceniany piłkarz w tej drużynie, jego odejście to duży błąd...

odpowiedz
paw_pawela - 17.05.2024 / 08:26, *.tdt.pl

@Rambo: zgadzam się trzyma bardzo równy i niezły poziom, no i nie jest kontuzjogenny jak niektórzy...

odpowiedz
Domino - 15.05.2024 / 14:38, *.play-internet.pl

Uważam, że Ribeiro to jeden z piłkarzy, którzy cały czas trzymali wysoki poziom. Było tak nawet w sezonie, w którym groził nam spadek z Ekstraklasy. Mój osobisty problem polega na tym, że nie ufam Jackowi Zielińskiemu. Obawiam się, że odejdą Ribeiro, Josue a w zamian dostaniemy kolejnego Burcha, Diaza, Charatina i innych, którzy nie sprawdzili się w Legii.

odpowiedz
wtf - 15.05.2024 / 14:12, *.autocom.pl

Najważniejsze to przedłużyć umowę z Rosołkiem i wokół niego zbudować zespół złożony z zawodników kreatywnych i zaawansowanych technicznie,którzy będą w stanie trafiać go w głowę i inne kończyny w okolicy 5 metra od bramki przeciwnika!Ten chłopak może zostać legendą Legii,ale trzeba mu trochę pomóc a do tej pory nikt w klubie nie miał na niego pomysłu!

odpowiedz
Znachor - 16.05.2024 / 18:26, *.tvksmp.pl

@wtf: święte słowa. Jak już zostanie legendą, to proponuję zmienić nazwę klubu na Legia Rosół Warszawa.

odpowiedz
77/82 - 17.05.2024 / 10:06, *.chello.pl

@wtf: niestety, o ile od Pekharta piłka odbija się często w dobrą stronę, tak od Rosołka zazwyczaj w przeciwną. Mieliśmy już tym sezonie sytuacje, gdzie nawet nabijając tego chłopa stojącego w odległości 2 metrów od bramki piłka jakimś cudem szła na aut. Tu trzeba jakiegoś mistrza sztuczek bilardowych, samo trafienie go piłką nie wystarczy.

odpowiedz
wtf - 15.05.2024 / 14:11, *.autocom.pl

Najważniejsze to przedłużyć umowę z Rosołkiem i wokół niego zbudować zespół złożony z zawodników kreatywnych i zaawansowanych technicznie,którzy będą w stanie trafiać go w głowę i inne kończyny w okolicy 5 metra od bramki przeciwnika!Ten chłopak może zostać legendą Legii,ale trzeba mu trochę pomóc a do tej pory nikt w klubie nie miał na niego pomysłu!

odpowiedz
Mdread - 15.05.2024 / 13:58, *.02.net

Brac Bielika z Birmingham City, niestety spadli a Kris z Goncalo juz sie poznali jak byl na stazu w zime tak ze na bank sie dogadaja. Niektorym paralitykom Legia placi podobnie. Mozna tez Helika z Huddersfield wyciagnac tez spadli, strzelil pare bramek w tym sezonie. I obrona jest nie do ruszenia.

odpowiedz
Jose Kante - 15.05.2024 / 09:56, *.play-internet.pl

Może po jednym argumencie do pozostawienia w kadrze: Ribeiro (bo ambitny? sorry ale ambicja to podstawa, będzie miał ją i Ziółkowski, a ma chociaż kolana), Kapuadi (???ja nie widzę żadnego, tak słabego obrońcy nie widziałem od czasu Gerasimovskiego), Burch (bo wydało na niego kasę i musi się zwrócić? to niech go wypożycza), Jędrzejczyk (bo zasłużony? zgadzam się z tym ale tylko do rotacji), Pankov (bo szybki? nie, nie jest szybki), Zyba - narazie, Rejczyk (bo zdolny i ma potencjał?jak najbardziej), gil (??? narazie), moroszyta (bo przebojowy? szybko przebiera nogami, nic więcej), Pekhart (bo strzelił dużo goli i jest wysoki? nie przemawia to za nikim oprócz Zielka), Rosołek (bo to wychowanek? lepiej wziąć w zamian dwóch wychowanków z drugiej drużyny). Może o kims zapomniałem, ale uważam że ta kadra to szrot. I lepsza nie będzie, bo nie ma kasy. Więc niech w końcu postawią na młodych, a dorzuca że czterech poważnych piłkarzy jak na polską ligę i przynajmniej z czasem się to opłaci. Tak jak jest, to będzie cały czas.

odpowiedz
Zico - 15.05.2024 / 09:03, *.play-internet.pl

No to dobra ekipa się szykuje. Rosołek,kun , jedza, strzałek ( nic nie pokazał teraz na wypożyczeniu) , itp z tym składem lepiej żebyśmy nie grali w pucharach bo tam nic nie ugramy a za karę będą w lidze baty.

odpowiedz
WO(L)A - 15.05.2024 / 09:03, *.gov.pl

Potrzebujemy na już:
- 4 nowych napastników
- 6 nowych pomocników
- 8 nowych obrońców
- 2 nowych bramkarzy
- 1 nowego dyrektora sportowego
- 1 nowego właściciela-milionera ze studnią hajsu bez dna

odpowiedz
bum - 15.05.2024 / 13:05, *.co.uk

@WO(L)A:
Komentarz jakże prosty, a zarazem jakże wiele mówiący.
Właśnie tak! Tylko ja zacząłbym od właściciela w tym zestawieniu hehe.

odpowiedz
Trener - 16.05.2024 / 18:31, *.tvksmp.pl

@bum: nowy właściciel i Pan Prezes Leśnodorski by wystarczyli. Sukcesy by przyszły "same".

odpowiedz
Single malt - 15.05.2024 / 07:51, *.wawtel.pl

Zazwyczaj kluby pozbywają się najsłabszych zawodników.W Legii jest jakoś inaczej.Tworzymy nowy trend:wypieprzamy najlepszych!

odpowiedz
13 - 15.05.2024 / 07:28, *.129.25

Do Redakcji.
Z wielkim szacunkiem proszę o przygotowanie artykuły o transferach z Legii i do Legii, kwoty, opinia o piłkarzu i kto go ściągał. A i jak toczy się jego kariera dziś. Bo to ważne czy dziś gra w Realu czy w PKS Papopipu Sredniobupa.

odpowiedz
13 - 15.05.2024 / 07:23, *.129.25

Trudno jest odpowiedzieć na pytanie czemu to się tak potoczyło... Liga Mistrzów... Magiera... Odejście Radovicia... Później TIKI TAKA z trenerami aż do dziś... Sezon marzeń gdzie były nawet myśli, że spadniemy... Wstajemy z kolan i znowu coś nie gra. Dlaczego... Po pierwsze dlatego, że nie ma tu żadnej doktryny opisanej przez Włodarza. Wygodne, bo wtedy nie musi się tłumaczyć z niczego a resztę odpowiedzialności spycha na ludzi pod nim... I biznes się kręci. Z taniego trenera na tańszego, potem średniego potem WFiste ITP.

odpowiedz
tornaszek67 - 15.05.2024 / 07:12, *.centertel.pl

Jacek? Z przykrością stwierdzam, że to Najgorszy dyrektor sportowy w historii klubu. Marionetka w rękach Pudla... Sprowadza samych coraz to gorszych graczy. Udany transfer ? jeden na dziesięć.
Potencjał sprzedażowy? nikt poza Elitimem.

odpowiedz
Korporacyjny dramat - 15.05.2024 / 07:08, *.tvtom.pl

pudel kazał zrobić prezentacje Jackowi, on dalej nie rozumie, że klub piłkarski to nei korporacja.

odpowiedz
gazza - 15.05.2024 / 06:33, *.inetia.pl

Apel i prośba - Ryszard Staniek potrzebuje naszej pomocy !
Kto może niech dołoży w zbiórce dla niego - Jest po udarze i potrzebuje naszej pomocy ! Przypominam że grał w naszej Legii i strzelił gola dla nas w LM z chyba Rosenborgiem !

odpowiedz
13 - 15.05.2024 / 07:25, *.129.25

@gazza: Gazza, myślę że odzew stąd będzie ograniczony. Musisz zrobić więcej niż puścić koment na stronie.

odpowiedz
Bry(L)us - 15.05.2024 / 07:39, *.pro-internet.pl

@gazza: własnie czytam. Mocno chłopa poskładało...pomagamy Panowie

odpowiedz
Trampek - 15.05.2024 / 00:39, *.125.113

Pisałem już dużo wcześniej ! Pierwszy powinien z hukiem wylecieć .... były dobry piłkarz a obecnie analfabeta administracyjny w temacie " piłka nożna " Zieliński. On w tej chwili to .... największy szkodnik w LEGII . Za jego " administracyjnej kariery " klub piłkarski balansuje na gracy równi pochyłej w tendencji spadkowej. Trzeba nie mieć HONORU aby rozmieniać na drobne - przyzwoite osiągnięcia piłkarskie .

odpowiedz
pnk - 15.05.2024 / 00:24, *.chello.pl

Za Ribeiro płakał nie będę, ale Rejczyk musi zostać.

odpowiedz
Gizmo - 15.05.2024 / 07:12, *.t-mobile.pl

@pnk: zgoda, ale jeśli ma zostać i grać tyle co w tym sezonie, to szkoda chłopaka

odpowiedz
Syn trenera - 14.05.2024 / 22:44, *.netfala.pl

Masakra pierwszy do zwolnienia Zielińskie.. po co kontarkty z dziadami Jędrzejczyk Pekhart chyba że do rezerw... Szkoda Ribeiro jeden z amboitniejszych graczy.. Rosołek |Tobiasz WOn

odpowiedz
exsa - 14.05.2024 / 22:18, *.orange.pl

P.Josue zabiera ze soba P.Ribeiro to bylo do przewidzenia czyli wazni pilkarze obecnego zespolu odchodza a P,Trener kim bedzie gral w nowym sezonie wiec powinien zabrac glos w tej sprawie a nie P.Zielinski tylko decyduje bez konsultacji z P.Trenerem bo o tym nic nie wiadomo wiec pytam - Kto prowadzi "LEGIE WARSZAWA" i odpowiada za wyniki P.Zielinski ?!!!

odpowiedz
Michał - 14.05.2024 / 22:08, *.plus.pl

Yuri jeden z najlepszych w Legii Warszawa i ma odejść? Toż to szok! No to budujemy ekipę na pełnej k.....e na nowy sezon. Strach się bać co wymyślili nasze gwiazdy dyrektory. Morwa kać....w następnym sezonie także padaka będzie. Pozdrawiam wszystkich Legionistów i Legionistki.

odpowiedz
Wolfik - 14.05.2024 / 22:06, *.chello.pl

Czyli na przyszły sezon potrzebujemy dwójki obrońców (LO i PO), ofensywnego pomocnika w miejsce Josue, defensywnego (nieobsadzone miejsce po Bartku) i napastnika. Czyli pół drużyny. Nie wspomnę o zmiennikach, bo nasza ławka w meczu z Lechem to jakiś sabotaż.

Ludzie zarządazający klubem doprowadzili to naprawdę niezłego bajzlu...

Pytanie retoryczne: gdzie i na co poszła kasa za sprzedaż Batka i Muciego oraz wpływy w LKE...

odpowiedz
Xxx - 14.05.2024 / 22:47, *.play-internet.pl

@Wolfik: na budowę osiedla w książenicach

odpowiedz
geds - 14.05.2024 / 22:59, *.chello.pl

@Wolfik:
Mioduś spłaca kredyt za LTC w którym akademia nie wychowuje żadnych piłkarzy do jedynki

odpowiedz
Roma - 15.05.2024 / 10:15, *.plus.pl

@Wolfik: chciałem tylko nieśmiało zauważyć, że nie mamy także prawdziwego bramkarza.

odpowiedz
Thrud - 19.05.2024 / 00:58, *.debacom.pl

@Roma: Mamy, tylko wypożyczyliśmy go do Stali Mielec.

odpowiedz
JANUSZ W KUBOTACH - 14.05.2024 / 21:28, *.play-internet.pl

Czy ktoś mnie wytłumaczy , dlaczego po lidze mistrzów nie wykorzystano szansy aby doinwestować w zespół i kupić ze 2-3 takich odżidżów na każda pozycje ???

odpowiedz
Wolfik - 14.05.2024 / 22:01, *.chello.pl

@JANUSZ W KUBOTACH: Bo ówczesne trio o mało się nie pozabijało w rwaniu klubowej kasy do własnej kiesy.

odpowiedz
Jot - 14.05.2024 / 22:10, *.orange.pl

@JANUSZ W KUBOTACH: trudno to logicznie wytłumaczyć... generalnie pudel wziął się za budowanie football hard korpo. Ma być coraz taniej. On wierzy, że coraz tańsi i wypożyczeni kopacze zastąpią tych droższych i lepszych.
Osobiście trzymam kciuki za Magierę - nie za Śląsk. Zrobił mu ten bałwan wyprzedaż po lidze mistrzów a potem zwolnił.
Liczba trenerów i zobowiązań po zwolnieniach wystarczyłaby na wiele godnych pensji dla piłkarzy.
O akademii nie pisze bo to trupem śmierdzi. Zmieniaja się dyrektorzy, menedżerowie, powstają kolejne strategie marketingowe i dalej gówno z tego wynika. Takie hard korpo po piłkarsku z miernym prezesem.

odpowiedz
Ja - 14.05.2024 / 21:16, *.play-internet.pl

"W Legii zdają sobie sprawę z powodów kryzysu" XD, to świetnie. Kijowa kadra zbudowana na oszczędnościach, pozbycie się dwóch najlepszych grajków zimą i czego się Jacek spodziewałeś? Ale dobrze, że sobie zdajesz sprawę chociaż.

"Zrobiliśmy jeden krok do tyłu, by zrobić dwa do przodu". Tymczasem w rubryce do poprawy: absolutnie wszystko.

To się samo komentuje.

odpowiedz
Egon - 14.05.2024 / 21:11, *.waw.pl

Majchrzak, Strzałek, Morishita, Jędrzejczyk, Pekhart, szklany Kramer, Burch, Baku.

No tak, po co nam Josue, jak mamy taką pakę.
Powinni jeszcze Diasa i Zybę zostawić oraz wybłagać, żeby Charatin raczył wrócić.

odpowiedz
Maik83 - 14.05.2024 / 21:09, *.centertel.pl

Pekhart po co

odpowiedz
Cha cha cha - 14.05.2024 / 21:04, *.orange.pl

Jakie bullshit bingo

odpowiedz
Kuchy King - 14.05.2024 / 21:03, *.vectranet.pl

Po co ktoś chce przedłużyć umowę z Jędrzejczykiem?

odpowiedz
Waldek. - 14.05.2024 / 21:22, *.chello.pl

@Kuchy King: Żeby Ci pomagał w rezerwach. :)

odpowiedz
P. - 14.05.2024 / 21:35, *.tpnet.pl

@Kuchy King: Bo jest najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii klubu i należy mu się szacunek. Propozycja nowego kontraktu to sposób wyrażenia tego szacunku. Jeżeli trener uzna że nie dojeżdża sportowo to nie będzie grał. Proste.

odpowiedz
Mokot - 14.05.2024 / 21:56, *..

@P.: „utytułowanie” nie gra. Postawmy mu pomnik, wmurujmy tablicę, ale Legia musi iść do przodu. Liczy się wartość jaką można dać obecnej drużynie. Ale my kochamy przebrzmiałe przeboje i przegrane powstania. W ten sposób nic wielkiego przy Łazienkowskiej 3 się nie zbuduje.

odpowiedz
Maestro - 16.05.2024 / 18:40, *.tvksmp.pl

@P.: serio? Deynie czy Brychczemu nie godzien butów pastować. Liczba rozegranych meczów, a mega talent nie zawsze idą w parze. Jako obrońca dawał radę, ale bez przesady. Obrońcy jest łatwiej niż ofensywnemu pomocnikowi czy napastnikowi.

odpowiedz