fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Warta 0-1 Legia

Legia zagra w Europie

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa wygrała w swoim ostatnim wyjazdowym meczu w tym sezonie, dzięki czemu zajmie 3. miejsce w tabeli. W niedzielę gracze prowadzeni przez Goncalo Feio skromnie 1-0 pokonali na wyjeździe Wartę Poznań po golu Radovana Pankova.



W 7. minucie gry pierwsza dobra akcja Legii. Paweł Wszołek wpadł w pole karne rywali, wycofał piłkę, ale tam żaden z jego kolegów nie zdołał dojść do podania. Kolejne kilkanaście minut nie było zbyt ekscytujące. Legioniści mieli problemy z konstruowaniem swoich ataków, wobec czego brakowało choćby celnych uderzeń na bramkę strzeżoną przez Adriana Lisa. W 26. minucie wreszcie zadziało się coś wartego uwagi, bo... padł gol po rzucie rożnym dla graczy Goncalo Feio! Wrzutka z narożnika pola gry od Josue, a w szesnastce Warty najlepiej zachował się Radovan Pankov. Serb wygrał pojedynek główkowy, a uderzona przez niego piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki gospodarzy.

Chwilę potem odpowiedzieli gracze Warty. Znany z gry w barwach "Wojskowych" Michał Kopczyński dostał podanie na 9. metrze, jednak fatalnie chybił. To była świetna okazja dla podopiecznych Dawida Szulczka, aby szybko doprowadzić do remisu. Po strzelonym golu mecz ewidentnie nam się rozkręcił. Już w 31. minucie z dobrej strony pokazał się Marc Gual. Hiszpan mocno uderzył z lewej strony boiska, lecz Lis udanie interweniował. W końcówce pierwszej połowy jeszcze jedna dobra okazja dla "Wojskowych" po zamieszaniu w polu karnym. Niestety, próba Pankova została zablokowana przez obrońców. Ostatecznie pierwsze 45 minut zakończyło się skromnym, ale w pełni zasłużonym prowadzeniem stołecznego klubu.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

W 52. minucie zagroziła Warta. Legia nieco pogubiła się w obronie, co starał się wykorzystać Kajetan Szmyt. Pomocnik zwiódł Steve'a Kapuadiego, ostatecznie piłka znalazła się pod nogami Martona Eppela, który przestrzelił. Potem na boisku było spokojnie. Wreszcie nieco ponad kwadrans po starcie drugiej połowy dobrą okazją do strzału miał Juergen Elitim. Pomocnik był jednak zbyt odchylony, przez co futbolówka przeleciała obok celu. Z biegiem czasu poznaniacy musieli zagrać bardziej ofensywnie, co pozwoliło legionistom na granie nieco bardziej z kontry.

20 minut przed końcowym gwizdkiem arbitra mogło być 2-0 dla Legii... Wprowadzony na boisko Qendrim Zyba pobiegł z atakiem wespół z Marciem Gualem. Gracze warszawskiego klubu mieli przed sobą tylko jednego obrońcę, jednak niestety Zyba przegrał z nim starcie i to goście przejęli piłkę. W 75. minucie bliski wyrównania był Szmyt. Najlepszy strzelec gospodarzy wdał się w drybling w polu karnym, oddał mocne, jednak na całe szczęście niecelne uderzenie. Mecz zbliżał się ku końcowi, a zdesperowana Warta atakowała, nie mając już nic do stracenia. Na szali zaczęło wisieć bowiem jej utrzymanie w lidze. W 89. minucie Kramer miał znakomitą okazję na gola. Mocno jednak chybił, posyłając piłkę ponad poprzeczką. W doliczonym czasie gry strzał rozpaczy z rzutu wolnego Szmyta - Tobiasz nie musiał jednak nawet interweniować.

Ekstraklasa
33. kolejka
#WARLEG
4672
Grodzisk Wielkopolski
19.05.2024
15:00
Warta Poznań
Legia Warszawa
Warta Poznań
0-1
Legia Warszawa
(0-1)
Pankov 26'
1 Adrian Lis
2 Jakub Bartkowski 74'
3 Jakub Kiełb 80'
7 Kajetan Szmyt
9 Marton Eppel
15 Michał Kopczyński 74'
16 Miguel Luis
21 Mateusz Kupczak
22 Konrad Matuszewski
28 Filip Borowski 80'
44 Dawid Szymonowicz 50'
33 Jędrzej Grobelny
4 Dimítris Stavrópoulos 50'
11 Filip Tonder
25 Jakub Paszkowski 74'
27 Kacper Przybyłko 80'
29 Dario Vizinger 74'
77 Stefan Savić
24 Patryk Rychlik 80'
Kacper Tobiasz 1
Radovan Pankov 12
Steve Kapuadi 3
Jan Ziółkowski 24
Paweł Wszołek 13
57' Jurgen Celhaka 21
Juergen Elitim 22
Yuri Ribeiro 5
Josue 27
82' Marc Gual 28
Maciej Rosołek 39
Dominik Hładun 30
57' Qendrim Zyba 11
Gil Dias 17
Ryoya Morishita 25
Filip Rejczyk 26
Wojciech Urbański 53
82' Blaz Kramer 9
Trener: Dawid Szulczek
Asystent trenera: Arkadiusz Szczerbowski
Kierownik drużyny: Karol Majewski
Masażyści: Karol Biedrzycki
Trener: Goncalo Feio
Asystent trenera: Przemysław Małecki
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Bartosz Kot
Sędziowie
Główny: Tomasz Musiał
Asystent: Dawid Golis
Asystent: Adam Karasewicz
Techniczny: Aleksander Borowiak
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (114)

+dodaj komentarz
MIODUSKI KONFABULANT - 21.05.2024 / 10:33, *.telefonica.de

To świetna wiadomość dla mioduskiego i jego korpo lichwiarzy

odpowiedz
exsa - 20.05.2024 / 21:32, *.orange.pl

LEGIA zagra w LKE a miejsce na podium dalo braz wiec w miare dobrze jest a jak dalej bedzie zobaczymy na kogo trafimy ! Powodzenia "LEGIO" w nowym sezonie i czekamy na losowanie !!!!

odpowiedz
Echhh - 20.05.2024 / 20:46, *.waw.pl

A do tej pory gdzie grała? W azji czy w afryce? Chyba cały czas gra w europie.

odpowiedz
X - 22.05.2024 / 18:27, *.chello.pl

@Echhh: z ordabasami graliśmy w Azji

odpowiedz
Dedi - 20.05.2024 / 20:30, *.plus.pl

Jonathan Junior z Kotwicy Kołobrzeg która wczoraj awansowała do pierwszej ligi.. Najlepszy strzelec i bardzo siłowy i z dobrą techniką napastnik. Wczoraj dwie bramki z Hutnikiem które przypieczętowały awans Kotwicy. Jonathan Junior do Legii panie Jacku Zieliński

odpowiedz
wojti - 20.05.2024 / 20:19, *.inetia.pl

Chciałby w ostatnim meczu zobaczyć Legię grającą z polotem i fantazją....mecz bez żadnego znaczenia więc zawodnicy powinni zagrać dla kibiców aby nam osłodzić troszkę ten sezon ....brak ciśnienia na końcowy sukces powinien im pomóc by to się w końcu fajnie oglądało.....Tylko Legia....

odpowiedz
13 - 20.05.2024 / 20:51, *.204.29

@wojti: żeby się czasami fajnie nie oglądało katastrofy...

odpowiedz
Xxx - 22.05.2024 / 23:44, *.play-internet.pl

@wojti: powinni zagrać sami młodzi zawodnicy by zobaczyć ich na tle zespołu z ekstraklasy plus kilku zawodników którzy odchodzą tacy jak Josue i ribeirio. Wtedy jest szansa żeby zapłacić mniejszą karę do kasy pzpn za młodzieżowców. Ale mioduski już się tyle nachapał w tym sezonie że pewnie wypuści normalny skład bo go po prostu stać.

odpowiedz
RKS - 20.05.2024 / 17:50, *.sanok.biz

Te tzw wyścigi żółwi to nic innego tylko żniwa buków, z roku na rok coraz gorzej..kto mistrzem, kto puchar, kto puchary to musi być ustalane już przed sezonem. Nie ma innej opcji.

odpowiedz
Eddie - 20.05.2024 / 16:19, *.aster.pl

ten mecz Wartą to mecz numer 3330 dla Legii we wszystkich rywalizacjach seniorskich

odpowiedz
(L)ookson - 20.05.2024 / 16:17, *.chello.pl

Legia w pucharach to dobra wiadomość. Czyli jest „zielone światło” na 2,5 mln Euro na transfery. Ciekawe czy Zarząd przewidział jakieś premie za awans i 3 miejsce w lidze.

odpowiedz
Oif - 20.05.2024 / 16:02, *.orange.pl

Nie w Europie tylko w elimacjach do 3 ligi patałachów europejskich

odpowiedz
Puchary to puchary - 20.05.2024 / 18:54, *.tpnet.pl

@Oif: Uważasz że np. Roma (której zdarza się grać w Lidze konferencji) to są patałachy ? Jest kilka bardzo znanych i doświadczonych drużyn w tych rozgrywkach . Nawet my (L) w nich czasem gramy , np. ostatnio - i w następnym sezonie .

odpowiedz
13 - 20.05.2024 / 21:18, *.204.29

@Oif: a ja uważam że LKE to dobry ruch UEFA. Pomijam kwestię tego że całe CL jest zbudowane tak by nie dać szansy nowym, małym drużynom. A jak już to wielki przypadek i zaraz zaczyna się sędziowanie albo dyskwalifikacje czy zamykanie stadionu za byle co, oczywiście jeśli drużyna pochodzi z "patriotycznego" sektora a nie federacji różowej tęczy.
EL znowu została utworzona bo wiele zespołów, nadal bardzo bogatych mialo wielki problem z tym że nie grają w CL. Wiec UEFA się ugięła. Było ryzyko że te zespoły założą oddzielna federację, a tak mamy ich pod kontrolą. Teraz LKE to 3 liga Europy. Czyli kontrola już wszystkich ważniejszych klubow. I tak. 3 liga i co? Przynajmniej mamy szansę w niej zagrać! Pokazać się! Zarobić kasę! Zrobić widowisko! I Nasz wspaniałomyślny Jełop Darion Von Pudelson Kserkessuss Bezkasus będzie miał szansę ziścić Nasz Sen O Wielkiej Warszawie!

odpowiedz
Pawel207 - 21.05.2024 / 09:22, *.205.222

@Puchary to puchary: Aston Villa była super.

odpowiedz
LEGIONISTA - 22.05.2024 / 17:38, *.plus.pl

@Puchary to puchary: tak grają dość ciekawe europejskie kluby...... Ale..... One nie traktują tych rozgrywek poważnie i grają na pół gwizdka, często gęsto odgrywając rezerwowych. Mecz wygrany z Aston Villa sprawdźcie ilu grało czołowych piłkarzy

odpowiedz
Sum - 20.05.2024 / 15:20, *.t-mobile.pl

Legia zagra w Europie. No serio?

odpowiedz
OLaf - 20.05.2024 / 15:13, *.centertel.pl

Miodek te puchary musiał przy stoliku załatwić bo Pogoń, Lech, Raków i Górnik robił wszystko żeby nie grać w pucharach, jakieś premie musiały pójść tam

odpowiedz
bronek49 - 20.05.2024 / 17:07, *.vectranet.pl

@OLaf: nie pisz głupot

odpowiedz
A skąd - 20.05.2024 / 19:07, *.tpnet.pl

@OLaf: Właśnie , nie pisz głupot . To że : Pogoń , Lech , Raków i Górnik zmarnowali szanse na Puchary oznacza to , że to gamonie i że na to nie zasługują . Oprócz Pogoni , Pogoń się po prostu niestety rozkleiła po finale Pucharu Polski i nie zdołali się już podnieść na finisz Ekstraklasy . A my zdołaliśmy , pomimo naszej słabej gry wiosną . Jesteśmy najlepsi i tyle (L) .

odpowiedz
Jacek - 20.05.2024 / 19:25, *.sky.com

@OLaf: Jak wiesz coś konkretnie o tym to zgłoś sprawę do prokuratury.

odpowiedz
JACUNHO - 21.05.2024 / 19:14, *.205.224

@A skąd:
A nasi gamonie!!!! Ile to oni męczy zmarnowali to już nie wyliczę, ale na finiszu też nie było za wesoło. Nie dowiezione punkty z Koroną, Jagą czy Rakowem a o Radomiaku to już nie wspominam. Te punkty z samego finiszu przy biernej postawie konkurentów mogły dać nam mistrzostwo, a tak musimy oblizać się brązem, chociaż biorąc pod uwagę wszystkie te zawisłości to i tak dobry wynik

odpowiedz
A skąd - 22.05.2024 / 18:05, *.tpnet.pl

@JACUNHO: Masz bardzo dużo racji . Pozdro .

odpowiedz
L - 20.05.2024 / 13:28, *.t-mobile.pl

CUD, tak żenującego sezonu dawno nie było. Ustawiona liga i tyle w tenacie

odpowiedz
Wyrwikufel - 20.05.2024 / 08:58, *.netfala.pl

Po co sprowadzać paralityków z zagranicy jeśli Ziółkowski ich wszystkich nakrywa czapką? Swój chłopak, oby takich więcej!

odpowiedz
Asd - 20.05.2024 / 08:55, *.centertel.pl

Niech do finału dojdzie Sevilla to tam we Wrocławiu będzie ciekawie ????

odpowiedz
Legionista - 20.05.2024 / 07:23, *.net.pl

Ribeiro zostawić Zyba zostawić Morishita nie zostawić

odpowiedz
Egon - 20.05.2024 / 08:19, *.waw.pl

@Legionista: Zależy, o co chcemy grać.
Jeżeli budujemy zespół do walki z takimi zespołami, jak Warta, Radomiak czy ŁKS, to możemy ją budować na Charatinach, Diasach , Zybach, Bakach i Morishitach.
Tylko raczej nie o budowanie takiej Legii chodzi.

odpowiedz
Legionista - 20.05.2024 / 13:39, *.net.pl

@Egon: zgoda chodzi mi o to kto jest w Legii Morishita nie warto kupować za taką kwotę Ribeiro ma braki techniczne ale walczy na boisku i zap. km Zyba jako zmienił Pekhart i Jędza z szacunkiem ale niech odejdą i stawiać na młodych przykład Ziółkowski super mecz

odpowiedz
Egon - 20.05.2024 / 21:15, *.waw.pl

@Legionista: Morishity zdecydowanie nie warto, Ribeiro faktycznie walczy, ale własnie podali, że odchodzi.
Wiesz, jak się popatrzy na ten nasz skład i porówna z Legią, z czasów Ligi Mistrzów, to płakać się chce.

odpowiedz
Mioduski - 21.05.2024 / 20:00, *..

@Legionista: Dobrze, My wykonać.

odpowiedz
Karol Gruta - 20.05.2024 / 06:48, *.tpnet.pl

W europie to gramy cały czas coś z tym składem trzeba zrobić żeby w wakacje nie odpaść.

odpowiedz
żal - 20.05.2024 / 06:24, *.aster.pl

Słaby mecz, brak umiejętności brak napastnika brak obrony...

odpowiedz
ontur - 20.05.2024 / 00:49, *.sarenet.es

Szkoda że jest zakaz na wyjazdy

odpowiedz
Miasto d.piarza Rafałka - 19.05.2024 / 23:20, *.play-internet.pl

Szykuje się rekord punktowy w tym roku do rankingu klubowego zdobyty przez uprawnionych do gry w pucharach

odpowiedz
Fan.Grotynskiego - 19.05.2024 / 22:08, *.chello.pl

Puchary to kasa,dobre transfery i walczym o odzyzkanie mistrzostwa.

odpowiedz
Johny - 19.05.2024 / 21:54, *.149.207

No i wbrew płaczkom i wszystkowiedzącym co już w zimie przekreślali ten sezon na kolejkę przed końcem mamy puchary.

Nie jest idealnie, nie jest bardzo dobrze, ale jest wystarczająco dobrze by płaczki wróciły do swoich nor.

A my będziemy nadal kibicować by w przyszłym sezonie nie było tylko dobrze, ale bardzo dobrze! Bo tu jest Legia. Tu w każdym sezonie walczy się o mistrza, a puchary to ledwo dobry wynik.

odpowiedz
Kobo(L)t - 19.05.2024 / 22:58, *.vectranet.pl

@Johny: słucham? MP max 63 punkty.. Ja rozumiem, że jeden sezon Michniewicza pokazał jak głęboko można w g**** wdepńać, ale wystarczy. To jest tak koncertowo zj...y MP jakich w historii było kilka...

odpowiedz
Kkk - 20.05.2024 / 05:53, *.plus.pl

@Johny: Będzie feta na starówce?

odpowiedz
13 - 20.05.2024 / 08:42, *.122.88

@Johny: kogo Ty nazywasz płaczkiem? Skoro ja jestem płaczkiem to Ty siermięga i przegrywem. Prawda boli że klub słaby, że transfery padaka, że właściciel to oszust, a Legia to banda amatorów nie mających za grosz umiejętności? Pisanie strategii na kolanie zimnym długopisem na mokrym papierze... Tak wygląda Nasz Klub. Ale jak Ciebie to jara, to spoko, bo widzisz, my płaczki ciągle tu jesteśmy... Inteligentnie budujemy wiedzę i dostosowujemy swoje wsparcie.... Bo wspieranie zdrajców to zdrada- przypominam. A Miodek wciska Ci parówkę z kola zero I jest git.

odpowiedz
tomiacab - 19.05.2024 / 21:49, *.centertel.pl

to naprawdę niesamowite, że grajac tak ch...y sezon , można zająć trzecie miejsce i to jeszcze zapewnić je sobie przed końcem rozgrywek

odpowiedz
ZIELIŃSKA WON Z LEGII - 19.05.2024 / 22:20, *.t-mobile.pl

@tomiacab: nie podniecaj się , tak słabej lidzę gdzie się dzieją różne rzeczy, wszystko było możliwe
Wszystko zależało od układów i różnych widzi misie , n.p. z zdechdm tydzień temu , gdzie obrońcy Lecha mieli kaprys i wyręczyli Legie

odpowiedz
Arek - 20.05.2024 / 00:08, *.tpnet.pl

@ZIELIŃSKA WON Z LEGII: sama won, dziewczynko.

odpowiedz
13 - 19.05.2024 / 21:47, *.122.88

Legia ma puchary! Gratulacje! Teraz Miodek nie masz już wyjścia. Jak Legia znowu zrobi taka padake to będzie pusty stadion. Trybuny są cierpliwe, ale do czasu.

odpowiedz
1965 - 19.05.2024 / 21:37, *.autocom.pl

No i co z rego?

odpowiedz
Cezary1916 - 19.05.2024 / 21:27, *.com.pl

Teraz Legia może w ostatnim meczu wystawić samych młodzików to może kary nie zapłacą za nie uzbierane minuty .????

odpowiedz
Ursus - 20.05.2024 / 06:54, *.vectranet.pl

@Cezary1916 : z tego co się orientuję to w jednym meczu nie można zdobyć więcej niż 270 minut do rankingu

odpowiedz
Może zatrudnić niewidomego i gŁuchego trenera?! - 19.05.2024 / 21:02, *.02.net

W 7. minucie gry pierwsza dobra akcja Legii. Paweł Wszołek wpadł w pole karne rywali, wycofał piłkę, ale tam żaden z jego kolegów nie zdołał dojść do podania.
Dalej brakuje drugiego Wszołka2 czy tak trudno znaleść lub przeszkolić zawodnika żeby z pawłem kontrowali gre!, bardzo podobnie grajâcwgo zawodnika w polsce?nie ma?!
No tak dyrektor szror sorowarza zeby miec działki od skatów

odpowiedz
Wycior - 20.05.2024 / 12:37, *.vectranet.pl

@Może zatrudnić niewidomego i gŁuchego trenera?!: Czy tak trudno nauczyć się chociaż podstaw języka polskiego?

odpowiedz
Eddie - 19.05.2024 / 21:01, *.aster.pl

Legia teraz trzyma rekord występów z rzędu w Europejskich Pucharach
2011-12 - 2021-22 (11 sezonów z rzędu) wcześniej Katowice

odpowiedz
exsa - 19.05.2024 / 21:01, *.orange.pl

Honor zostal uratowany teraz pozostalo w dobrym stylu pozegnac sezon w meczu przed wlasna publicznoscia !!!

odpowiedz
Cezar. - 19.05.2024 / 20:54, *.centertel.pl

To jest jednak sukces,2,3 miesiące temu nie spodziewałem się takiego miejsca,gry, jej poziomu,,poszczególnych zawodników nie ma co komentować, gdyż za bardzo nie ma czego.3 miejsce to miła niespodzianka.

odpowiedz
ksieciunio - 19.05.2024 / 20:53, *.chello.pl

Rosołek desko, idź do 3 ligi bo nawet na nasze rezerwy jesteś za drętwy, "jakbym miał wzrost .... to bym sięgnął piłki" debilizm i nieudacznictwo !!!!!! wyp........ z Legii

odpowiedz
Gg - 19.05.2024 / 21:54, *.tele2.se

@ksieciunio: Przestań się znęcać na Rosołku. Robi co może a że lepiej nie umie to inna sprawa.

odpowiedz
Odp - 19.05.2024 / 22:17, *.centertel.pl

@ksieciunio: Gual i Kramer pewnie cię zachwycili

odpowiedz
AAA - 19.05.2024 / 20:37, *.plus.pl

Rosołek jest wakat w cyrku Korona na stanowisko clowna .
Aplikuj koniecznie szanse masz ogromne.

odpowiedz
B. - 19.05.2024 / 20:30, *.play-internet.pl

Dziwny sezon.
Europuchary na plus.
Ekstraklasa tak pół na pół zadowolenia.
Puchar Polski słabo.
W odniesieniu do możliwości zespołu to jeżeli nie będzie znacznych wzmocnień to można obstawiać że będziemy walczyć co roku o europuchary ale nic więcej.
Największy zjazd zalicza Raków.

odpowiedz
kappa - 20.05.2024 / 12:57, *.45.208

@B.: Lech zaraz po Rakowie

odpowiedz
Striker - 19.05.2024 / 19:58, *.t-mobile.pl

Kramer w ciągu 15 minut zepsuł więcej niż Rosołek i Gual razem wzięci, niesamowite. Ani jednego dobrego zagrania! Ja rozumiem, że zaraz po kontuzji ale w takim razie po uj go wpuszczać na boisko? Oddać i dopłacić, bo za darmo nikt go nie weźmie, a pozbyć się trzeba tak jak Rosołka.

odpowiedz
Egon - 20.05.2024 / 08:33, *.waw.pl

@Striker: Dokładnie.
Jeżeli bedzie taka możliwość, to Kramera należy pożegnać.
Kontrakt ma duży, gra od święta, a na boisku wielkiej różnicy nie robi.
Trzeba zwolnić miejsce i sprowadzić zawodnika do gry, a nie siedzenia na ławce.

odpowiedz
Dari - 19.05.2024 / 19:56, *.plus.pl

Zostawić tego Zybe

odpowiedz
Tomek - 19.05.2024 / 20:20, *.aster.pl

@Dari: proszę cię , to szrot

odpowiedz
Autor - 19.05.2024 / 21:22, *.vectranet.pl

@Tomek: może odpali jeszcze? Ale to tak max 50/50 szans

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 19.05.2024 / 19:54, *.play-internet.pl

No i ........nie chcieli,a będą grać w europucharach......dziwna ta liga-naprawdę dziwna ......Ciekawe,kogo mioduski sprowadzi za te 2.5 mln euro.

odpowiedz
Kurak (L) - 19.05.2024 / 19:52, *.telkab.pl

Szanowna redakcjo musimy się dostać do tych pucharów...

odpowiedz
NaSpokojnie - 19.05.2024 / 20:20, *.t-mobile.pl

@Kurak (L): już się dostaliśmy bo mamy lepszy bilans bezpośrednich meczów. Nawet jeśli przegramy ostatni mecz to i tak gramy w eliminacjach LK.

odpowiedz
Kurak (L) - 19.05.2024 / 22:37, *.telkab.pl

@NaSpokojnie: Źle się wyraziłem. Chodzi mi właśnie o to że gramy w eliminacjach do pucharu LK. Ja wiem że generalnie mówi się że gramy w pucharach, ale dla mnie osobiście eliminacje do rozgrywek LK to jeszcze nie gra w pucharach. Jak już będziemy w grupie to wtedy, ale to jak kto woli ;). Zresztą czy to ważne, po tak słabym sezonie to i tak trzeba się cieszyć że udało się złapać w strefę pucharową... Pozdrawiam.

odpowiedz
Biala siła - 19.05.2024 / 19:49, *.vectranet.pl

To dobra wiadomość jak na taki dziwaczny sezon,wystarczy wygrywać pod koniec sezonu by było podium ,

odpowiedz
Eddie - 19.05.2024 / 19:45, *.aster.pl

po spadku, Stomil zagra w grupie razem z Legią II - znowu będzie ciężko o awans

odpowiedz
RobL - 19.05.2024 / 19:42, *.centertel.pl

No dobra mamy to(puchary).Sezon dziwny do określenia bo bez trofeum ale Super gra w pucharach i jednak stabilizacja finansowa. Może jednak światełko w tunelu jest bo 2 drużyny mogące równać się finansowo (raków, lech) dały du...y koncertowo!!!

odpowiedz
(L)eming - 19.05.2024 / 19:39, *.vectranet.pl

Wyglądało to tak jakby tylko Zybie się chciało. Pyry remis, i git.

odpowiedz
arczi04 - 19.05.2024 / 19:37, *.chello.pl

no to są puchary i urzecie miejsce w lidze bez oglądania się na wyniki ostatniej kolejki po meczu lech-widzew. nie wiem czy się cieszyć, ale się dało :)

odpowiedz
Ibor - 19.05.2024 / 19:37, *.centertel.pl

Mamy puchary :)

odpowiedz
Darek - 19.05.2024 / 19:37, *.tpnet.pl

Pierwszy gol z rzutu różnego w tym sezonie. I pierwszy gol od 3 spotkań.

odpowiedz
Remino - 19.05.2024 / 19:37, *.orange.pl

Mamy puchary

odpowiedz
Rikki - 19.05.2024 / 19:37, *.centertel.pl

Są puchary widzew remisuje z Pyrami .A mogło być jeszcze lepiej.

odpowiedz
Atmosferic - 19.05.2024 / 19:35, *.orange.pl

3 miejsce zaklepane bo łach 1-1 z widzewem - 3 pkt straty ALE... liczą się punkty w bezpośrednich meczach, a w tych Legia ma 4-1.

MAMY 3 MIEJSCE.

odpowiedz
Mokot - 19.05.2024 / 19:20, *..

Trzy punkty cieszą. Natomiast gra z potencjalnym spadkowiczem jak równy z równym cieszyć już nie może.

odpowiedz
jakatama - 19.05.2024 / 19:08, *.centertel.pl

Przypominam ze gralismy ze slabym zesplem a ledwo wygralismy 1-0...Skad wiec ten hurra optymizm ???

odpowiedz
Egon - 19.05.2024 / 19:31, *.waw.pl

@jakatama: Dokładnie :-)
Udało nam się przepchnąć jedną bramką prawie spadkowicza, a tu już Zyba king, Celhaka king :-)
Na razie mamy zespół właśnie na walkę jak równy z równym z Wartą czy Radomiakiem, ale raczej nie o to chodzi, żeby Legia tak wygladała.

odpowiedz
NaSpokojnie - 19.05.2024 / 20:23, *.t-mobile.pl

@jakatama: bo w tym składzie jaki został na koniec sezonu to sukces... Bardzo krótka ława rezerwowych, wielu piłkarzy zagrożonych zawieszeniami za kartki...z tego powodu to sukces

odpowiedz
NaSpokojnie - 19.05.2024 / 21:07, *.t-mobile.pl

@jakatama: więc może byś docenił to lamusie i przestał wiecznie narzekać, bo mogło być tak że bylibyśmy bez pucharów czopku. Lepiej awansować w słabym stylu niż kisić się tylko w tej ogórkowej lidze dzyndzlu, zawsze jakaś kasa wpadnie.

odpowiedz
Kruk - 20.05.2024 / 07:22, *.play-internet.pl

@jakatama: To "sukces" na miarę naszych możliwości.

odpowiedz
roadrunner czciciel gromowładnego peruna - 19.05.2024 / 18:45, *.centertel.pl

gra warta świeczki miały być 3pkt i są teraz pożegnalny mecz Jozue na Ł3
uczcić przekonującym zwycięstwem
krótkie urlopy i znowu na podbój Europy !!!

odpowiedz
Single malt - 19.05.2024 / 18:43, *.wawtel.pl

Jeśli Zyba potrafi utrzymać taki poziom, to za cholerę nie oddawać go! Ziółkowski początkowo trochę nieśmiały, ale potem zawsze był tam gdzie trzeba. Brawo młody! Tym razem Rosołek wg mnie zagrał przyzwoicie. Kilka fajnych odegrań.

odpowiedz
KIBIC - 19.05.2024 / 21:25, *..

@Single malt: jaki poziom???? człowieku czy ty ogladałeś dzisiaj mecz??? a moze zapytam inaczej trzeźwy byłeś jak oglądałeś ten mecz??? bo chyba nie

odpowiedz
Odwalcie się od Rosołka - 19.05.2024 / 18:24, *.chello.pl

Płakaliście a Rosołek pomógł.

odpowiedz
M 1987 - 19.05.2024 / 18:20, *.tpnet.pl

Ziółkowski duży PLUS, Zyba hmm... dobra zmiana, Rosołek najbardziej jechany, ale popatrzmy na "gwiazdę" Guala on jest dramatyczny!!!

odpowiedz
KIBIC - 19.05.2024 / 21:36, *..

@M 1987: ty znafca footbolu od Guala nie odskakuje tak piłka jak od Rosołka i Gual potrafi przedryblować i wejść w pole karne. Co innego że to samolub bo gdyby podawał w większość akcji to bramy by wpadały a że ciągnie sam to jest jak jest. Wiec nie porównuj tu dramatycznego Rosołka do słabego Guala

odpowiedz
Afro - 20.05.2024 / 07:37, *.orange.pl

@KIBIC: podał raz ale Rosołek nie zdążył

odpowiedz
Ś(L)iski - 19.05.2024 / 18:04, *.7.163

Ziółkowski Piłkarz meczu
Gratuluję występu Brawo

odpowiedz
Zuba - 19.05.2024 / 18:00, *.255.233

Josue, Elitim , Ziółkowski najlepsze zawody odkąd ich widzę. Bardzo fajnie Celhaka, Pankov, Wszolek. Słabi atakujący. Troszkę inna Legia. Bez cisnenia o majstra i potrafią. Nawet Zyba bardzo fajnie.

odpowiedz
Egon - 19.05.2024 / 19:21, *.waw.pl

@Zuba: Trzeba pamiętać z kim graliśmy - z jednym, z najsłabszych zespołów ligi broniącym się przed spadkiem.
Na dzisiaj jesteśmy strasznie słabi i z takim składem nie mamy absolutnie czego szukać w pucharach.

odpowiedz
Drybcio - 19.05.2024 / 21:45, *.19.30

@Zuba: Popieram, ale "majstra" to tam w pyrlandii mają.

odpowiedz
Dexter - 19.05.2024 / 17:49, *.centertel.pl

A za tydzień Zagłębie c***e nadaj kupuje i sędzia Siejewicz :-D

odpowiedz
Komar - 19.05.2024 / 17:47, *.102.176

Czy jak Lech Amika Wronki zremisuje to już mamy zapewnione puchary ?

odpowiedz
NaSpokojnie - 19.05.2024 / 18:01, *.t-mobile.pl

@Komar : Tak bo mamy lepszy bilans bezpośrednich męczy.

odpowiedz
Wycior - 19.05.2024 / 18:31, *.vectranet.pl

@Komar : Tak - mamy lesze wyniki meczów bezpośrednich (remis+zwycięstwo).

odpowiedz
NaSpokojnie - 19.05.2024 / 19:36, *.t-mobile.pl

@Wycior: no i mamy puchary:)

odpowiedz
minima(L)imaxi - 19.05.2024 / 17:36, *.play-internet.pl

grunt iż udało się ten rezultat z 1 połowy dowieźć, gra mocno przeciętna aczkolwiek liczą się 3 punkty. oby w łodzi amiko-lech się wyłożył jak z Nami, Liga Europy coraz bliżej i proszę tego za tydzień nie s******l•ć. Panie Selekcjonerze Feio najwyższy czas odnieść pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością, mecz z Zagłębiem idealną ku temu okazją.

odpowiedz
Sepp Blatter - 19.05.2024 / 19:50, *.t-mobile.pl

@minima(L)imaxi: Jakim cudem chcesz grać w Lidze Europy? Czyżby Wisła oddała nam miejsce w zamian za Puchar Biedronki?

odpowiedz
LWST - 19.05.2024 / 17:16, *.96.148

Zyba dobra zmiana ,szkoda ,że nie dostawał wcześniej szans bo jak by był w rytmie meczowym to myślę ,że grał by jeszcze lepiej .Dobry mecz Rosołka ,bardzo dobry Ziółkowskiego ,tylko Kramer fatalnie ,mógł strzelić ze 2-3 bramki co najmniej ;)

odpowiedz
NaSpokojnie - 19.05.2024 / 17:27, *.t-mobile.pl

@LWST: Kramer po kontuzji, stąd brakowało mu czucia w grze.
Gdyby nie króciutka ławka to by go nie wprowadzili.

odpowiedz
Łubu dubu!!! - 19.05.2024 / 17:15, *.centertel.pl

Jakimś cudem puchary może będą ale co dalej bo Rosołkiem Kramerem i innymi nie zawojujemy tam a raczej szybko je skończymy albo Pan Zieliński zacznie z glową robić wzmocnienia a nie YouTube Tv i może wkoncu zacznie funkcjonować te słynne LTC

odpowiedz
Ginka - 19.05.2024 / 17:13, *.chello.pl

Szanowny Autorze tytuł powinien brzmieć: Do pucharów jeden mecz...

odpowiedz
Ziggy - 19.05.2024 / 17:19, *.aster.pl

@Ginka:
albo jak Leszek straci punkty to żaden mecz już nie będzie potrzebny

odpowiedz
Starejaja - 19.05.2024 / 17:34, *.play-internet.pl

@Ziggy: To jakiś twój herbatnik ten "leszek"?
Dla mnie to tylko stara drezyna.

odpowiedz
Rosół w o n - 19.05.2024 / 17:13, *.orange.pl

Co myślicie o Zybie według mnie wyróżniał się bardzo na plus dobra zmiana
Ziółkowski będzie z niego pociecha
Rosołek ........jak zwykle fenomenalny występ

odpowiedz
Smr - 19.05.2024 / 17:11, *.t-mobile.pl

Proszę żeby wszyscy zobaczyli jeszcze raz 70 minutę i okazję Zyby. Jak później zachowywał się Gual. Ten gość nie ma prawa nazywać się piłkarzem.
Tak swoją drogą to jestem kibicem Legii od ponad 25 lat i takiego egoisty nie pamiętam.
Ostatnia sprawa - Jan Ziółkowski. Proszę mi się nie zepsuć!!!! Dzisiaj było lepiej niż dobrze.

odpowiedz
bum - 19.05.2024 / 17:11, *.virginm.net

Ja bym tego Zyby tak szybko nie skreślał.....

odpowiedz
Ronaldo - 19.05.2024 / 17:11, *.akamaitechnologies.com

Strasznie ciężko to się ogląda ale na tym etapie i miejscu w jakim się znaleźliśmy nie ma co wybrzydzać. Cel uświęca środki. Gol po rzucie rożnym czyli jednak można….

odpowiedz
geds - 19.05.2024 / 17:05, *.chello.pl

Młody Ziółkowski BRAWO!!!! Chudy jak nie wiem co (czy w magicznym LTC nie mają siłowni???) ale nie daje się przestawiać. Gra jakby ze 100 meczów już miał na poziomie seniorów, dobry też przy piłce, nie boi się. Wzmocni się fizycznie, niech łapie doświadczenie gra coraz więcej, będzie z niego dużo dobrego dla Legii i Polski. Zyba był naprawdę dobry mimo ze nie wyszły mu wykończenia. Mamy koszmarnie krótką ławkę, nie wiem czemu chcą się go pozbywać.

odpowiedz
Matias - 19.05.2024 / 17:00, *.vectranet.pl

Nie sądziłem, że to kiedykolwiek napisze, ale Zyba dzisiaj zmiana bardzo dobra. Ziółkowski też świetny, a Eilitim standardowo szef w środku pola. (L)!

odpowiedz
NaSpokojnie - 19.05.2024 / 17:05, *.t-mobile.pl

@Matias : To samo miałem napisać.
Pierwszy raz od dawna jestem zadowolony z Zyby, może coś z niego być, Ziółkowski też fajnie.

odpowiedz