fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Wyniki 33. kolejki Ekstraklasy. Legia na podium

Mishka, źródło: Legionisci.com

Dwa piątkowe mecze zakończyły się remisami. W sobotę Śląsk pokonał Radomiaka, a Jagiellonia zdobyła cenny punkt w Gliwicach i na kolejkę przed końcem prowadzi w ligowej tabeli. Korona podtrzymała nadzieje na utrzymanie, wygrywając z Ruchem. W niedzielę Cracovia pokonała Raków i zapewniła sobie utrzymanie. Legia zanotowała skromne i nieco wymęczone zwycięstwo Wartą. Remis Lecha spowodował, że legioniści zajmą 3. miejsce na koniec sezonu.



33. kolejka:
Stal Mielec 0-0 Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze 1-1 Puszcza Niepołomice
Korona Kielce 2-0 Ruch Chorzów
Śląsk Wrocław 2-0 Radomiak Radom
Piast Gliwice 1-1 Jagiellonia Białystok
Cracovia 2-0 Raków Częstochowa
Warta Poznań 0-1 Legia Warszawa
Widzew Łódź 1-1 Lech Poznań
Zagłębie Lubin 2-1 ŁKS Łódź

Aktualna tabela Ekstraklasy
Terminarz i wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców

Artykuł zawiera treści reklamowe w postaci kursów naszego partnera, Fortuna.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
a wystarczyło... - 20.05.2024 / 11:32, *.com.pl

wytrzymać 2 minuty z Widzewem i po ~10 minut z Rakowem i Jagiellonią.

odpowiedz
Legiak83 - 21.05.2024 / 06:26, *.supermedia.pl

@a wystarczyło...: Z Rakowem czy Jagiellonią mieli prawo zremisować, wystarczyło ograć Puszczę i utrzymać prowadzenie z Koroną (ostatnia minuta) i byłoby MP z palcem w d... Remis na 50 lecie Żylety z Wartą też chluby nam nie przynosi.

odpowiedz
Olo - 19.05.2024 / 14:10, *.chello.pl

Niesamowite jak wszystkie drużyny grają kolejny raz po Legię. Czy za miejsce w czołówce Ekstraklasy grozi kara śmierci albo chociaż więzienia, że nikt nie chce tam się znaleźć?

odpowiedz
Maximus - 19.05.2024 / 14:34, *.t-mobile.pl

@Olo: Jaga się rozpędziła i została przyhamowana. Tak ordynarnego handlu nie było od lat 90-tych. Tu się nikt nie kryguje. Kolejki cudów w każdy weekend. A wisienka na torcie - ostatnia kolejka, która zadecyduje, dawać transmisję równoległą z wydarzenia dekady.
Na razie lider i wicelider mają po 60 pkt. w 33 kolejkach. 1,81 pkt na mecz. Szaleństwo. Niezależnie od rozstrzygnięć - powodzenia w pucharach miernoty.

odpowiedz
Qwerty - 19.05.2024 / 15:46, *.plus.pl

@Maximus: Jeżeli oni są miernotami, to jak przedstawia się na ich tle Legia?

odpowiedz
Maximus - 19.05.2024 / 16:30, *.t-mobile.pl

@Qwerty : A na to spuściłem kurtynę milczenia, leżącego nie kopię.

odpowiedz
Lupus - 19.05.2024 / 13:43, *.centertel.pl

Raków przegra, Warta wygra (niestety) i Widzew też wygra.
Zostanie to co było do piątku

odpowiedz
Wolfik - 19.05.2024 / 14:49, *.mm.pl

@Lupus: To całkiem możliwe. Warta "na musiku".

odpowiedz
Prażanin - 19.05.2024 / 13:25, *.plus.pl

Oby Śląsk!!!!

odpowiedz
Brzeg opolski - 18.05.2024 / 22:48, *.33.233

Szczerze? Jestem z Brzegu gdzie 99% kibiców jest za Śląskiem i wolę aby on wygrał ligę niż te rary z Białegostoku...

odpowiedz
Wolfik - 19.05.2024 / 14:48, *.mm.pl

@Brzeg opolski : Ja raczej też, ale to mało realne.

odpowiedz
Ronaldo - 18.05.2024 / 22:09, *..

Wyścig żółwi trwa i jedna z najsłabiej punktujących drużyn w rundzie wiosennej jest głównym kandydatem do tytułu w 85 minucie meczu gdzie Jagiellonia grała na remis i chyba go nie osiągnie po bramce stadiony świata jaką zafundował im Michael Ameyaw z Piasta Gliwice ???? Śląsk będzie liderem z jednym punktem przewagi na kolejkę przed końcem a klątwa klubu z Podlaski trwa …. a jednak nie co za zwrot akcji lol Imaz w 91 minucie i 1:1 ????
Warta jutro będzie grała z nożem na gardle bo za tydzień jedzie do Białegostoku…Trzeba mieć nadzieję że jutro nie stracimy tego 3 miejsca a będzie naprawdę ciężko. Coś mi się wydaje że mogą odstawić Josue ….

odpowiedz
lw73 - 18.05.2024 / 14:16, *.t-mobile.pl

A ja życzę Jackowi Magierze Mistrzostwa!

odpowiedz
cuLtowe 90te - 18.05.2024 / 17:17, *.184.68

@lw73: Chybakażdy kibic Legii na świecie życzy Jackowi Magic Mistrza on dalej ma w sercu Legie , a że pracuje w Ślásku to inna historia

odpowiedz
Legiak83 - 17.05.2024 / 13:51, *.supermedia.pl

Gdzie jest Wyrfikufel?

odpowiedz
Barman - 19.05.2024 / 14:24, *.t-mobile.pl

@Legiak83: szkło się potłukło

odpowiedz
Marianek - 17.05.2024 / 13:38, *.145.2

trochę z innej beczki - Maik Nawrocki nie może się przebić w Szkocji i można go wypożyczyć a tu potrzeba środkowego obrońcy i do tego Polak.
a kto wygra - lepszy, ale mogło by być tak
1
2
1
1X
1
1
2
1
1

odpowiedz
kaktus - 17.05.2024 / 12:41, *.orange.pl

Cała liga gra ostatnio na Legię więc będzie tak:
1
2
x
2
1
1
x (w tym sezonie nie wykorzystujemy tego, że inni grają na nas)
1
x

odpowiedz
Brzeg opolski - 17.05.2024 / 11:51, *.t-mobile.pl

Takie moje typy:
1
1
1
1
1
1
2
1
1

odpowiedz
Qbex - 17.05.2024 / 11:20, *.edu.pl

Śląsk gubi punkty z Radomiakiem...w ostatniej kolejce gra z Rakowem o Puchary.....

odpowiedz