Josue - fot. Maciek Gronau
REKLAMA

Josue: Jestem psychicznie zmęczony. W Legii wszystko robione jest trochę na kolanie

Mikołaj Ciura, źródło: Flashscore.pl

Na portalu Flashscore ukazał się wywiad z kapitanem Legii, Josue, który po sezonie opuści stołeczny klub. Portugalczyk opowiedział o swoim zmęczeniu psychicznym po trzyletnim pobycie przy Łazienkowskiej, problemach Legii, relacjach z szatnią i kibicami oraz chęci pożegnania. Poniżej kilka najciekawszych cytatów z wywiadu:Decyzja o rozstaniu i problemy klubu

- To były trzy bardzo trudne sezony z mentalnego punktu widzenia. To było coś, o czym myślałem od jakiegoś czasu i – zarówno ja, jak i klub – doszliśmy do tej samej decyzji. Gdybyś spytał, dlaczego nie dostałem oferty przedłużenia umowy albo dlaczego nie zdecydowałem się na przedłużenie... to nie ma nic wspólnego ze względami zawodowymi, tylko personalnymi. Są w tym klubie ludzie, z którymi się nie identyfikuję, oni ze mną też. A kiedy tak jest, każdy idzie w swoją stronę. Klub będzie trwał beze mnie, pewnego dnia nie będzie też tych ludzi i takie jest życie. (...) Zamykam etap, bo byłem psychicznie zmęczony sytuacjami, które miały miejsce w klubie. Oczywiście oni przekazują na zewnątrz to, co chcą przekazać, dla mnie ten rozdział się zamyka i otwiera się kolejny. (...) Podam jeszcze jeden przykład. W ostatnim meczu przeciwko Jagiellonii (1:1), pewna osoba w klubie poszła do trenera i zrzuciła na mnie winę przy straconym golu. Zachęcam każdego, by zobaczył tego gola i jaka była moja w nim wina.

- Widząc niektóre zachowania ostatnio, nie byłem zaskoczony. Życie w klubie i zawodzie nauczyło mnie, żeby po niektórych niczego nie oczekiwać. Życzę wiele szczęścia klubowi, podobnie ludziom go kochającym, czyli kibicom, a także piłkarzom – tym obecnym i przyszłym – żeby Legia wróciła na mistrzowską ścieżkę. Smuci mnie najbardziej fakt, że nie udało mi się z Legią wygrać mistrzostwa. Mam świadomość, że nie wygrałem żadnego mistrzostwa, mój zwolniony trener też… wielu ludzi ją ma. Tyle powiem, a życie toczy się dalej.

- Widzę klub codziennie i znam go bardzo dobrze, na wylot. Jest bardzo wiele do poprawy, tak jak i ja muszę wiele rzeczy poprawić, ale nie chcę się nad tym rozwodzić, bo ludzie znający mnie wiedzą, co się dzieje. Więcej o mnie mają do powiedzenia byli piłkarze i dziennikarze, zresztą. Mówią o mnie, ponieważ wiedzą, że dzięki temu o nich będzie głośniej. Dla mnie się nie liczą.

- Mój trener stracił pracę i jeśli mnie spytasz, czy przez wyniki sportowe, to muszę powiedzieć: nie. Miał problem i stracił pracę. A teraz odchodzi osoba, której ufał najbardziej w drużynie. Dla mnie też był najbardziej zaufany.

- Mam przeświadczenie, że obecna mentalność nie pasuje do takiego klubu jak Legia. Gdybym był dyrektorem sportowym klubu, przygotowywałbym się do lata już zimą i na odwrót. Tutaj wszystko jest robione trochę na kolanie. Tu koszulka staje się cięższa, a bramka mniejsza… na dzieciaki też nakładają dużą presję. Podam przykład: był taki chłopak, który miał być drugim Josué i bardzo go lubię, ale teraz jest na wypożyczeniu w drugiej lidze i nawet nie gra. A skoro jest okazja to jeszcze jedna historia na koniec. Zanim mój trener został zwolniony, mówił o mnie w wywiadzie pomeczowym i, co ciekawe, tydzień później został zwolniony. Co mam powiedzieć? Nic.

Relacje w szatni i z kibicami

- Kocham piłkę nożną i kocham rywalizację. Można pograć z przyjaciółmi, ale rywalizować z nimi jest trudno. A ja współzawodniczę z przyjaciółmi, nawet z moją córką… Idę na mecz i wkładam całe życie w rywalizację. Taka moja cecha. Jeśli chodzi o kozła ofiarnego: kiedy coś idzie nie tak, to oczywiście od tego jestem, już się przyzwyczaiłem. Od stycznia miałem do czynienia z takimi sytuacjami w klubie, które miały mnie powalić, że mógłbym napisać książkę.

- Od kolegów wymagam tyle, ile wymagam od siebie. Nie mogę oczekiwać czegoś, czego ktoś nie jest w stanie zrobić, tak nie robię… No, ale jakości wymagam. Oczekuję, że dojdziesz do podania czy strzału, że przyjmiesz dobrze piłkę. Zawsze będę tego wymagał i lubię, kiedy tego się wymaga ode mnie. (...) Nie jestem piłkarzem dla przyjaźni. W piłce jestem dla trofeów i pieniędzy. Kropka. Przez całe życie słuchałem, że w futbolu zarabia się na przyszłość i zdobywa trofea, za które jest się pamiętanym. Przyjaciół ma się przed i po piłce. W zawodzie muszę być kolegą i profesjonalistą, nie muszę być przyjacielem z nikim.

- Mogę powiedzieć, że teraz mamy portugalskiego trenera (Gonçalo Feio), który podszedł do mnie i powiedział. "Słyszałem o tobie naprawdę dużo, ale powiedziano mi też, że jesteś jedynym zawodnikiem, który nie opuścił treningu przez trzy lata". I to coś znaczy. Ludzie zawsze będą mówić. Jeśli dobrze ci idzie, będą szukać wad, a kiedy już jest źle, zechcą wdeptać się jeszcze bardziej. A ja nie pozwalam po sobie deptać. To prawda, że "serce mam za blisko ust", czasami wypalę, zanim pomyślę i tego żałuję... ale taki już jestem i zawsze taki byłem.

- Mam doskonałą więź z kibicami i z tego jestem najbardziej dumny. To ważniejsze niż kwestia, czy jestem dość dobry lub słaby, czy mały i gruby. Relacja między nami była bardzo dobra i to wyniosę ze sobą na zawsze.

- Czy jestem gotowy na ostatni mecz? To trudne. Mam nadzieję, że będę miał możliwość pożegnać się na stadionie. To będzie mecz, który na pewno zapadnie mi w pamięć na dłużej przez relację, jaką z nimi mam (kibicami). Mam tylko słowa wdzięczności, moja rodzina i ja jesteśmy traktowani świetnie wszędzie, więc gdybym był aż taki zły, to może tak by nie było. Wielu kibiców utożsamia się z tym, co pokazuję na boisku. I wiem, że czasami przesadzam, ale przy adrenalinie meczu jest wiele rzeczy, których nie da się kontrolować, a ja tak przeżywam treningi i mecze. Będzie mi naprawdę brakowało gry na stadionie Legii z atmosferą, która tworzą, ale teraz sam będę bardziej zagorzałym kibicem. Mam nadzieję, że przed nimi lepsze lata.

Całą rozmowę możecie przeczytać na Flashscore.pl


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (105)

+dodaj komentarz
Kopacz(yński) - 23.05.2024 / 13:22, *.netdrive.pl

Nauczył Ślisza grać w piłkę, ile zarobiliście na Śliszu? charakter jak Ljuboja, też wszyscy mieli ból d..py w ekstraklasie, bo nie wiedział kto to jest Apostel, Janas i inne Engele. Jego to nie interesowało, grał w piłkę , grał dobrze.

odpowiedz
(L) - 22.05.2024 / 20:22, *.chello.pl

dziad

odpowiedz
Legionista - 21.05.2024 / 17:16, *.play-internet.pl

Sprawy które są w szatni nie powinny wychodzić poza nią co to za kapitan

odpowiedz
pique-nique - 19.05.2024 / 22:49, *.chello.pl

Strasznie frajerskie jest takie gadanie "pewni ludzie", "różne sytuacje". Trzeba albo mieć jaja i powiedzieć: nie moge się dogadac z tym, tym i tamtym, bo mamy inne zdanie na ten i ten temat, albo trzeba zamknąć pi.de i ograniczyć się do "podjąłem taką decyzję".
Szukanie spisku wokół siebie jest dobre dla lamusów a nie dla kogoś, kto aspiruje do bycia liderem w klubie czy wręcz najlepszym piłkarzem w lidze.
Dobrze grał, ale przd nim byli lepsi, i po nim też będą.
Powodzenia.

odpowiedz
nymirek - 29.05.2024 / 05:24, *.rcncustomer.com

@pique-nique: Josue jest dobrym piłkarzem, trudno mu pogodzić się z porażką i popłakuje. Brak oferty od Legii to jego porażka. Prawda, przed nim byli lepsi, po nim też przyjdą lepsi.

odpowiedz
SK1965 - 19.05.2024 / 22:48, *.chello.pl

KOPACZ NIE ZŁY ,ALE NA BOISKU SPOWALNIA AKCJE , POZA TYM PŁACZEK ,FRUSTRAT ,NERWUS , AFERZYSTA .NIE POPROWADZIŁ LEGII DO MISTRZOSTWA , A I W SZATNI WPROWADZAŁ NERWOWOŚĆ ,RAZEM RUJANICEM HAMOWALI WYSTĘPY W PIERWSZEJ 11 MŁODYCH PIŁKARZY , PRZECIEŻ ON Z RUJANICEM USTALAŁ SKŁAD GRALI CI CO MU SPRZYJALI I TO JOSUE I RJUNAIĆ PONOSZĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TO CO SIĘ DZIAŁO , DLATEGO ZIELIŃSKI SIĘ W KU...WIŁ I CAŁY UKŁAD ROZWALIŁ . NIECH PORTUGALSKA BEKSA CO SRA WE WŁASNE GNIAZDO BO NIE PRZEDŁUŻYLI MU UMOWY SPADA . MAM NADZIEJE ŻE ZIELIŃSKI NIE POPEŁNI BŁĘDÓW W NOWYM SEZONIE Z TRANSFERAMI .

odpowiedz
Egon - 20.05.2024 / 08:08, *.waw.pl

@SK1965: Taaa, jasne.
Klub na 200 baniek też pewnie Josue zadłużył, piłkarskich cieniasów zamiast wzmocnień też pewnie on sprowadził.
Niedługo się okaże, że , gdyby nie Josue, to Legia już dawno byłaby lepsza od Realu i Barcelony razem wziętych.

odpowiedz
Kibic(L) - 19.05.2024 / 17:16, *..

Lata mijają a w Legii to samo. Najlepszy zawodnik Legii odchodzi i jeszcze mówi to co mówi. A nie pamiętacie jak kilka lat temu najlepszy zawodnik Legii Vadis Odidja Ofoe odchodził? Mowil podobne rzeczy, że w klubie słaba atmosfera, że źle się dzieje i nie wyobrażał sobie nawet pozostać w Legii.

odpowiedz
tomiacab - 19.05.2024 / 13:27, *.centertel.pl

Good luck to the champion. It is a great regret that you are leaving without a championship, because you deserved with your commitment, like few others in this club. I'm sorry that you are pushed out of the club in such a way. Good luck on the playing fields and in your personal life. Thank you.

odpowiedz
Warszawiak 1234 - 19.05.2024 / 12:28, *.161.19

Nie wiem co napisać. Takiego zdolnego wariata dawno nie było. A z drugiej strony......potrzeba Legii normalności,.....

odpowiedz
WoLa - 19.05.2024 / 12:25, *.centertel.pl

Niestety Mioduski ma taką wiedzę o piłce nożnej i zarządzaniu klubem jak była minister sportu za donka czyli Joanna Mucha i co najgorsze gość jest niereformowalny, on myśli że wszyscy będą dawać z siebie wszystko jak w korporacji ale w piłce nożnej tak nie jest a on tego nie rozumie że to tylko Ekstraklapa czyli jedna z najgorszych lig w Europie

odpowiedz
Endi - 19.05.2024 / 12:21, *.orange.pl

I ma rację, że Zieliński to nieudacznik. Jagiellonia za grosze kupuje lepszych zawodników i robi super wynik.

odpowiedz
meter - 19.05.2024 / 11:41, *.t-mobile.pl

Jakoś 3 lata Ci nie przeszkadzała ta amatorka ...dopiero w momencie jak klub sie na Ciebie wypiął zaczynasz nagonkę "kogucie"??naprawde takiego chcecie wodza,który niczym obrazone dziecko wali focha i skomle ze "tata" jest niedobry??

Mioduski i jego banda jaka jest,kazdy widzi.że Josue umie grać w pilke rownież.W moim odczuciu trochę na wyrost zrobiono z niego Maradonę ale jaka liga i Legia, takie gwiazdy.Sęk w tym panie Josue,że mieniąc sie liderem,który posiada "jaja",oddziałującym na młodych ludzi i cała grupę w ogole.milczałes dopoki miałes ryj zamkniety regularną wypłatą...I w cudowny sposób przemowiłeś,jak koryto sie urwało.Słabe to,dla mnie znikaj stąd i to szybko.Legia potrzebuje odważnych ludzi na co dzień a nie tylko wtedy jak kończy się gwarancja przelewu..

Dzieki za gre u nas,pomyśl czasem kiedy i co mowisz.Amen

odpowiedz
Wo(L)a - 19.05.2024 / 17:57, *.79.35

@meter: to nie klub się na niego wypiął, to Josue już w lutym powiedział, że nie chce przedłużyć kontraktu (pewne info niestety)

odpowiedz
Egon - 19.05.2024 / 11:41, *.waw.pl

"mrsn - 3 godziny temu
"Mioduskiemu zarzucić jedynie można słabo dobrany kluczowy personel. Musi się też wziąć za nepotyzm w Akademii Legii. Ale finansowo Legia jest w najlepszej sytuacji od lat. "

Dobre !
Pewny kandydat na dowcip miesiąca albo i roku.

Dług długiem pogania, a ty piszesz o najlepszej sytuacji finansowej od lat ?
Komiczne.
Jedynym wyjątkiem jest obecny sezon, w którym wpadło nam sporo kasy i straty nie będzie, ale to jest wyjątek od reguły, a reguła od lat jest, niestety, taka, że długi stale rosną.
Tu jest walka o przetrwanie, człowieku, a nie dobra sytuacja finansowa.

odpowiedz
R1958 - 19.05.2024 / 10:29, *.t-mobile.pl

Wielka,, gwiazda,, kopie piłkę w slabiutkiej Polskiej eklapie. Gdyby był dobry pewnie ie nie byłby gdzie indziej, ale pieniążki robią swoje, nieźle jak na jakość wykonywanej pracy i ciężko odejść od tego źródeł bo czy gdzieś będzie drugi taki frajer co będzie bulil tyle kasy? Pożyjemy zobaczymy

odpowiedz
Trampek - 19.05.2024 / 10:06, *.125.113

Pisałem wielokrotnie ,że ..." naprawę w LEGII " należałoby rozpocząć od pozbycia się w trybie pilnym ludzi odpowiedzialnych za skauting, oraz Jacka Zielińskiego - byłego dobrego piłkarza i ... analfabetę administracyjnego.O panującej atmosferze w klubie nie pisałem, gdyż moja zbyt mała wiedza w tym temacie nie upoważniała mnie do wypowiadania się o niej /atmosferze/ . Wywiad , którego udzielił Jezue na portalu "Flashscore" tylko potwierdza istniejący stan rzeczy i jakich wymaga posunięć do przeprowadzenia naprawy obecnego stanu rzeczy w LEGII . Rzecz dyskusyjna - kiedy ten wywiad powinien się ukazać i czy jest on autoryzowany przez udzielającego ?? Pomijając to, dobrze,że ten wywiad się ukazał. Może komuś otworzą się oczy i obudzi się ,że snu zimowego albo z letargu . Zatrudni sprzątaczkę z dużą miotłą aby posprzątała ten .... " gabinet figur woskowych" - jak śpiewał swgo czasu ...Rosiewicz.

odpowiedz
Urs72 - 19.05.2024 / 09:59, *.t-mobile.pl

Pozdrowienia i wszystkiego najlepszego za te 3 lata w Legii , lepsze i gorsze jako kapitan drużyny

odpowiedz
Dexter - 19.05.2024 / 09:51, *.centertel.pl

Nie udało mu się być drugim Vadisem

odpowiedz
artic - 19.05.2024 / 09:10, *.t-mobile.pl

@mrsn: he he he w sprawizdaniach zaciemke tez mozna strzelic ale to są kruczki prawne i nie tylko ja napisałem o zadłużeniu poczytaj zdanie innych kibicow i nie broń loczka z Bydgoszczy bo to korpo od Kulczyka on zdołuje ten klub do reszty wspomnisz moje slowo.A portugalec dobrze zrobil że powiedzial pare slow prawdy o zarządzie (L) tylko to goraca głową i powinien to zrobić dopiero po sezonie.

odpowiedz
Żmija (L) - 19.05.2024 / 08:48, *.centertel.pl

Powodzenia i dzięki za wszystko(za prawdziwość i walkę). (L)ife.

odpowiedz
STO(L)ICA - 19.05.2024 / 04:11, *.centertel.pl

KARNEGO Z MARNOWANEGO- NIGDY CI NIE WYBACZĘ - NIESTETY !!!
ALE mioduski i zielinski- WON !!!

odpowiedz
Pseudokibic - 19.05.2024 / 11:45, *.t-mobile.pl

@STO(L)ICA: A Deynie lub Piszowi zmarnowane karne wybaczyśz, a mieli takie? A Borucowi czy Fabiańskiemu babole wybaczysz, a zdarzały im się? A Saganowi lub Dziekanowi zmarnowane setki wybaczysz, a mieli takie? Każdy powinien być idealny, a że nie jest to rozumiem, że u Ciebie wszyscy są skreśleni? Lecz się chłopie.

odpowiedz
Mokot - 18.05.2024 / 23:36, *..

Takie rzeczy mówi się po końcowym gwizdku ostatniego meczu panie Jozłe. Skręcił pan śmierdzącego sułtana, na miejscu trenera w 2 ostatnich meczach nie tylko nie wystawił bym pana w pierwszym składzie, ale i na ławce byś pan nie posiedział. Jak koledzy mają grać z zaufaniem do pana, trenera też zlałeś pan ciepłym moczem. Chyba że to celowe działanie, żeby ostatecznie nie zagrać już w Legii za którą miał pan rzekomo oddać życie. Straciłem do pana cały szacunek.
Ktoś kiedyś powiedział, źe faceta ocenia się nie po tym jak zaczyna, ale po tym jak kończy. Pan skończył przygodę w Warszawie ochydnym kwaśnym bąkiem.

odpowiedz
artic - 19.05.2024 / 07:27, *.t-mobile.pl

@Mokot: Portugalec portugalcrm ale trzeba przyznac że duet loko&zielek zdołował ten klub transfery ..jowe ,przegrywali bądź remisowali z takimi " potęgami" jak Radomiaki,Puszcze,czy inne ŁKesy.Z Molde ciężki wpier... klub zadłużony jes grubo u loczka itd.itd.

odpowiedz
mrsn - 19.05.2024 / 08:13, *.axadirect.pl

@artic: sprawdź sprawozdania finansowe a dopiero potem sie wypowiadaj

odpowiedz
Mokot - 19.05.2024 / 10:07, *..

@artic: w moim poście oceniłem jedynie wątpliwe moralnie zachowanie pana piłkarza. Kwestia sposobu zarządzania i chybionych decyzji to już inna ( oczywiście również skandaliczna sprawa)

odpowiedz
Barnaba - 19.05.2024 / 10:35, *.orange.pl

@Mokot: Ja też nie mogłem uwierzyć w to, co czytałem. Za wcześnie o dwa mecze, za wcześnie.
Darzyłem go szacunkiem i sympatią, ale to wszystko utracił w moich oczach po tym wywiadzie. A jego sztuczna, dmuchana lala niech lepiej zamilknie w socjal mediach.

odpowiedz
Matt - 18.05.2024 / 23:27, *.orange.pl

Bardzo nie lubię jechania po byłym, a tu nawet jeszcze OBECNYM klubie. Nie pluje się w swoje gniazdo. Nie podoba się, to do widzenia. Każdy jest winny, tylko zawsze piłkarz krystaliczny. Skup się na swojej robocie, jak będziesz bez zarzutu, to wtedy można porozmawiać.

odpowiedz
AAA - 18.05.2024 / 23:05, *.chello.pl

Przestań robić z siebie gwiazdę piłki i idealnego męża i ojca bo akurat w pierwszej kwestii sporo osób ma inne zdanie a w tym drugim temacie zapytaj swojego ziomka z szatni Legii.....
Dobry jesteś/ a nie wybitny/ grajek i dzięki za to co zrobiłeś dla tego klubu.Tyle i aż tyle.Amen

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 18.05.2024 / 22:26, *.tpnet.pl

Mam wrażenie że ci co piszą paszkwile o Josue w życiu nie grali w piłkę nożną.
Josue nie raz pokazał ogromne umiejętności i gdyby miał choć kilku partnerów o podobnych cechach pisało by się zupełnie inaczej. Josue, Slisz, Wszołek robili ogromną różnicę tylko ile można ciągnąć ten wózek grając z paralitykami bez ambicji. Niestety cała presja spoczywała głównie na nim. Nie wiem dlaczego nikt nie chciał, nie mógł wyegzekwować więcej od innych pseudo grajków i do tego pozwolono chować się za jego plecami.
Zamiast równać drużynę do poziomu w/w trzech piłkarzy równa się drużynę do poziomu np. Rosołka.
Zapytam: kto był najlepszym piłkarzem przez ostatnie trzy lata?
Josue trafił do Legii w najgorszym jej momencie.
Powodzenia dla mnie byłeś Wielki.

odpowiedz
Yogi 78 - 22.05.2024 / 23:00, *.plus.pl

@(L)eve(L)64: Bardzo rozsądny komentarz, zgoda w 100 procent.Jeden z niewielu na tym forum.

odpowiedz
Darek - 18.05.2024 / 21:57, *.tpnet.pl

Josue Ameryki nie odkrył stwierdzeniem, że wszystko jest w Legii robione na kolanie.
Drużyna leży i kwiczy.Długi klubu z roku na rok rosną. Co sezon rewolucja kadrowa. Co chwilę zmiana trenera. Akademia to kpina lub pralnia pieniędzy.
Wystarczy spojrzeć kogo sprowadza do klubu Jacek Zieliński. To będzie jego szóste okno transferowe. Brak perspektyw na lepsze jutro. Aż strach pomyśleć kogo nam teraz sprowadzi Jacek Zieliński.

odpowiedz
ja - 18.05.2024 / 22:28, *.play-internet.pl

@Darek: Dokładnie tak

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 18.05.2024 / 22:35, *.netfala.pl

@Darek: 100000000% racji w punkt zgadzam sie Zieliński i Śledź pseudo dyrektor akademii to największe szkodniki w tym Klubie, obok wiadomo kogo.

odpowiedz
mrsn - 19.05.2024 / 08:15, *.axadirect.pl

@Darek: "Długi klubu z roku na rok rosną" xD rośnie to twoja ignorancja pelikanie

odpowiedz
Egon - 19.05.2024 / 11:44, *.waw.pl

@mrsn: Raczej twoja kompletna niewiedza, skoro chcesz tu wciskać bajki o wspaniałej sytuacji finansowej Legii.

odpowiedz
KAMIL - 18.05.2024 / 21:41, *.com.pl

to jak nie miałeś odwagi wcześniej to powiedz przed jutrem , ten mecz i tak ch...a daję

odpowiedz
Cezar. - 18.05.2024 / 21:28, *.centertel.pl

Najlepszy zawodnik Legii odchodzi,chyba jednak w niesławie,za dobry był na ten zespół i jego kierownictwo,taka jest smutna prawda,a tak naprawdę to nie miał z kim grać,były chwilowe przebłyski jeśli chodzi o współpracę,czyli wykorzystywanie jego nieszablonowych pięknych podań ,ale to jakieś 15-20 proc.wiekszosc nie dorosła mu do pięt,chociaż miał swoje wady jak każdy,nawet Pele,Maradona ,Deyna ,Boniek itp.je mieli, dziękuję i do widzenia Jozue .

odpowiedz
Krzysztof Jezyna - 18.05.2024 / 21:12, *..

Trzeba było runajicia zwolnić przed przerwą zimowa... josue powinien iść z nim. W rundzie jesiennej był Ślisz, Muci ,Josue.... przegrywamy 4 czy 5 meczów z rzędu odpadamy z pucharu Polski... runda wiosenna się zaczyna a Legia już w kryzysie...odpadamy z LKE i dajemy ciała w lidze. Josue to może świetny technicznie piłkarz ale i Pajac ... a gadanie , że odda życie za Legie w pożegnaniu zenujace .

odpowiedz
Elf - 18.05.2024 / 21:02, *..

Wszyscy w klubie zli, tyle ze gadanie sobie bez konkretow. Wskaz nazwiska a nie "ktos cos powiedzial", " ktos poszedl i naskarzyl" "zwolnili mojego trenera". Jakiego Twojego? Zwolnili trenera Legii, a dlaczego zostal zwolniony, to tez juz Josue nie mowi. Wiec albo zaczynasz temat i go konczysz albo milcz i nie pajacuj. Spojrz Josue a siebie i to jak spowalniasz gre,robiac te beznadziejne kolka, machakac lapami bo ktos zle zagral ale sam nie widzisz ze wczesniej zagrales 3 beznadziejne przerzuty, ktore ladowaly za linia boczna. Josue zacznij od siebie a dopiero wypowiadaj sie o kims.Ale wypowiadaj sie wskazujac nazwiska winnych bo takie gadanie,to dzieci w przedszkolu urzadzaja, ze ktos powiedzial, ktos napisal. Ja nie bede zalowal,ze odchodzisz i mecz w Kielcach bez Ciebie w skladzie pokazal, ze Legia potrafi grac zdecydowanie szybciej bez Ciebie, niz z Toba gdzie wykonujesz milion zupelnie niepotrzebnycb kolek i strasznie spowalniasz gre.

odpowiedz
13 - 18.05.2024 / 20:55, *.122.22

Słuchajcie "Kibice".
A ja powiem, że Josue oczywiście że powinien zostać. Exposito nie powinien trafić na Ł3, bo to piłkarz 1go sezonu a z 15 bramek które strzelił to 8 z karnego... Więc ten tego no. A wracając do Josue. Zostały dwa meczyki. I zobaczymy szybciutko kto miał rację z tym odejściem a kto nie... Także FOREVER LEGIA, zobaczę czy masz łeb, czy tylko piszesz aby pisać... A dwa, że skąd się biorą takie komenty jak, "na 6 piłek , 5 leciało w aut" ITP. Toc przecież są statystyki oo każdym meczu... Można to policzyć, dotrzeć do tych statystyk i tu zobrazować. Niestety Panowie, ale nawet ja.... Dlugoooo broniłem Dariusza Kserksesa "Złamany Dusigrosz"... Ale już dość. Legia jest słaba... 6 lat idzie na dno... Teraz ten styl co my prezentujemy to żenada. I na boisko, i w Klubie, i jakoś na trybunach też Dariuszek zawładnął układami. W Legii ma się kręcić... Buki obstawiają... Tu coś kapnie, tu coś wejdzie. Legia TO JEST POTEGA to już MIT. A Legia TO MY niedługo będzie pusta przyśpiewką. Bo układ może być jeden! Gdy Legia rośnie.

odpowiedz
Koneser polskiej piłki klubowej - 18.05.2024 / 20:26, *.plus.pl

Nie bronię korposzczurow, które rządzą i rozwalają klub od środka, ale sezon jeszcze trwa, gość jest kapitanem, jest szansa na puchary, a gamoń wali śmierdzącą kupę do własnego gniazda mówiąc o tych rzeczach TERAZ, pierwszy hamulcowy i cienias, który nie miał odwagi podejść pod Żyletę po meczu z Radomiakiem. Niech spada! Ci co chcą by został mówią to tylko dlatego, że z całej tej mizerii chłop wyróżnia się umiejętnościami, ale dziękuję za takiego kapitana, który ma nie po kolei w głowie mowiac teraz takie rzeczy, prowokując non stop kibiców i mający fistaszki zamiast JAJ przez swoje podejście

odpowiedz
Ju(L)ius - 18.05.2024 / 22:38, *.t-mobile.pl

@Koneser polskiej piłki klubowej: wlasnie BRONISZ korposzczurow!! Wpisujesz sie idealnie w strategie miodka sklocania wszystkich ze wszystkimi i obwiniania wszystkich innych, tylko nie PREZESA..... czep się ojca!! Naprawde nie widzisz kto od 10 lat wali najbardziej śmierdząca kupe w Legii...

odpowiedz
Koneser polskiej piłki klubowej - 18.05.2024 / 20:15, *.plus.pl

Zmęczony psychicznie to może być ktoś kto wstaje kazdego dnia o 4 rano i wraca późno by utrzymać rodzinę

odpowiedz
Ju(L)ius - 19.05.2024 / 04:16, *.t-mobile.pl

@Koneser polskiej piłki klubowej: mi wystarczy czytanie twoich komentarzy......

odpowiedz
Koneser polskiej piłki klubowej - 19.05.2024 / 09:44, *.plus.pl

@Ju(L)ius:

To masz bardzo słabą psychikę, jak ty dajesz sobie radę w obecnych czasach?

odpowiedz
Ju(L)ius - 20.05.2024 / 08:17, *.t-mobile.pl

@Koneser polskiej piłki klubowej: całkiem nieźle.... ale głupoty i wiecznego marudzenia nie mogę zdzierżyć......

odpowiedz
Jot - 18.05.2024 / 20:03, *.hornet.pl

Za kadencji pudla wszystko jest na kolanie robione. Ten kretyn [pudel] rozwalił i roztrwonił dorobek poprzednich lat. Zrobił z Legii ch#jowe korpo gówno.

odpowiedz
ja - 18.05.2024 / 20:01, *.play-internet.pl

mioduski WON
Josue 3 sezonu nie opuścił żadnego treningu...
Coś to znaczy i z niczego się nie wzięło.

odpowiedz
Antek - 18.05.2024 / 19:49, *..

W Benfica wszystko jest cacy

odpowiedz
Don - 18.05.2024 / 19:00, *.chello.pl

Niestety ale dyrektor sportowy nie jest otrzaskany z międzynarodowym futbolem ani nie ma kontaktów w świecie transferów. Grał tylko w Polsce, nie zna jak funkcjonują kluby w innych krajach i przez to brak kontaktów.

odpowiedz
gazza - 18.05.2024 / 18:50, *.com.pl

To co on mowi oznacza że nasz klub pod wodzami Mioduskiego to jedna wielka matorka !
Apeluję do Mioduskiego - Jak nie potrafisz to podaj się do dymisji i sprzedaj klub w inne bardziej profesjonalne ręce !
Ku Chwale Legii Warszawa !
ps. Thanks Josue from game Legia Warsaw !

odpowiedz
Rumcajs - 19.05.2024 / 00:37, *.t-mobile.pl

@gazza: Właściciel ma się podać do dymisji.... No teraz to padłem ze śmiechu. Co za głąb.

odpowiedz
mrsn - 19.05.2024 / 08:20, *.axadirect.pl

@gazza: Mioduskiemu zarzucić jedynie można słabo dobrany kluczowy personel. Musi się też wziąć za nepotyzm w Akademii Legii. Ale finansowo Legia jest w najlepszej sytuacji od lat.

odpowiedz
MalyMario - 19.05.2024 / 08:48, *.t-mobile.pl

@mrsn: ty to chyba chapsasz dzidę prezesowi, tak go bronisz. A sprawozdań finansowych to ty nie umiesz czytac. Tam jest wyraźnie napisane, że Legia ma gigantyczne długi. I już kilka razy negocjowała prolongaty ich spłat bo Mioduski jest gołodupcem, a z wypracowanych przez klub zysków nie jest w stanie ich spłacić. Jeżeli wpłaca pieniądze do wierzycieli to nie ma na dobre transfery.
Ale widocznie masz jakiś cel w sianiu dezinformacji.

odpowiedz
Zły Krasnolud - 19.05.2024 / 13:12, *.centertel.pl

@mrsn: weź spi...aj stąd

odpowiedz
Januszek - 18.05.2024 / 18:37, *.chello.pl

Powodzenia Mistrzu!

odpowiedz
Zico - 18.05.2024 / 17:59, *.strzyzowski.net

Niestety drodzy koledzy z wami się nie mogę zgodzić i teraz pójść dlaczego jeżeli Jozue grał w takim nikoliciem prijowiczem vadisem i dawałbym takie piłki o nie strzelali bramki to byśmy mówili że josue jest niesamowity i zajebisty ale jak gra z takim jak koń rosołek którzy wychodzą w pierwszym składzie i trzeba grać od razu w dziewięciu na 11 to nawet jak trafi rosołka w głowę który nie potrafi tym wielkim baniakiem piłki skierować pół metra do pustej bramki to o czym my mamy mówić? Co z tego że będzie podawał 20 30 fajnych podań jak inni tego nie potrafią wykorzystać i przez taki pryzmat go właśnie oceniacie. Przez taki że inni nie wykorzystywali tych podań czy sytuacji które on potrafił dograć bo taki rosołek się albo przewrócił na piłce albo nie trafił z dwóch metrów do pustej bramki nie mówiąc o kunie który biegnie wzdłuż linii ścina do środka i oddaje do tyłu piłkę prawą nogą. Jeszcze wielu innych takich zawodników można by tu wymieniać a zanim jeszcze zatęsknimy

odpowiedz
Egon - 18.05.2024 / 20:48, *.waw.pl

@Zico : Dokładnie.
Chętnie bym zobaczył, jak Josue klepie piłeczkę z Rado, Niko, Vadisem, Beresiem czy Prijo.
Do tego na skrzydle Wszołek w formie, a nie jakieś Diasy, Charatiny, Zyby, Baki, Morishity i reszta tych asiorów.

odpowiedz
geds - 18.05.2024 / 23:16, *.chello.pl

@Egon:
otóż to; bo u nas ciągle się tylko wymienia piłkarzy dobrych na słabszych , a my musimy się cieszyć jeśli czasem uda się dobrego na dobredo. Do takich jak Prijo, Rado, Vadis, trzeba co okno dodać jednego takiego jak Jozue a nie zamiast. Jeden super transfer a nie ciągle wymiana 8 na 8 z ktorych sprawdzi się jeden.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 18.05.2024 / 17:51, *.play-internet.pl

Zdecydowanie Jozue do Legii nie pasuje,a to dlatego,że ta drużyna jest budowana bez ładu i składu-jest zbieraniną tanich(lub darmowych) zawodników.Wszyscy "znafcy" zarzucają mu,że "spowalniał akcje,robiąc niepotrzebne kółeczka",ale przecież ktoś,kto go sprowadził,wiedział(?),jaki styl gry Jozue prezentuje-rozrzut piłki na skrzydło.Tylko czy w tej zbieraninie kopaczy mamy skrzydłowego?.No nie-nie mamy,bo to co biega po boisku,to jest zlepek jakichś ",odpadów",a jedyną ich "zaletą" jest to,że są za free

odpowiedz
Horhe - 18.05.2024 / 17:03, *.play-internet.pl

Dobrze to określił. Na kolanie można zrobić coś, co umknęło lub coś, na co nie starczyło czasu.
Ale tu, po wodzą Mioduskiego nie dość, że jest prowizorka, to jeszcze miotanie się od ściany do ściany.

odpowiedz
bronek49 - 18.05.2024 / 16:45, *.vectranet.pl

niedobrze że Josue żle się wypowiada na temat niektórych ludzi z którymi nie miał dobrych relacji , to psuje atmostferę musiało tak się skończyć ,Josue miał dobre dwa sezony a póżniej grał coraz gorzej i [popatrzeć na statystyki to chyba miał tylko 5 bramek z wolnych z akcji też można policzyć na palcach jednej ręki nie mówiąc już o dosrodkowań z rzutów rożnych, i podejrzewam że L

odpowiedz
Don - 18.05.2024 / 18:52, *.chello.pl

@bronek49: A kto grał dobrze? Po letnich transferach?

odpowiedz
Korda - 18.05.2024 / 20:51, *.centertel.pl

@bronek49: uważasz że atmosfera w klubie jest na jakimś poziomie? Otóż zapewne tak nie jest, BRAK MISTRZOSTWA POLSKI, BRAK PUCHAR POLSKI, WIZJA BRAKU GRY W EUROPEJSKICH PUCHARACH , CORAZ WIĘKSZA DZIURA W BUDŻECIE. A Josue niestety ale proszę mi powiedzieć z kim on ma w tej drużynie grać , z drewnem Pekhartem , z najlepszym napastnikiem w historii Legii, Rosołkiem? Jeszcze jak Wszołek był w gazie to coś tam wychodziło , ale drużyna jest rozsypana na amen.

odpowiedz
Dickson Chotowski - 18.05.2024 / 15:59, *.btcentralplus.com

Ha,ha. I cala prawda. MIODUSKI WYP......Z LEGII !!!!

odpowiedz
Lolo - 18.05.2024 / 20:03, *.plus.pl

@Dickson Chotowski: A kupisz Legię od niego baranie?

odpowiedz
tomiacab - 19.05.2024 / 13:15, *.centertel.pl

@Lolo: Chętnych na zakup Legii by nie brakowało, gdyby tylko nie postawiono ceny zaporowej. Ten klub zarabia dobre pieniadze, czego najlepszym dowodem jest to , ze loczek nie chce się od niego odessać. Problem w tym, ze zrobił sobie z Legii dojną krowe i nie chce się podzielić zarobkami z klubem na poczet dalszych wyników. Wszystko chce osiągnąć najniżzym kosztem . Od kiedy odszedł Leśnodorski, kada Legii jest coraz słabsza jakościowo, a teraz nawet ilościowo co widac po ławce rezerwowych.

odpowiedz
Biala siła - 18.05.2024 / 14:40, *.vectranet.pl

Ma rację a efekty tego widać na boisku.

odpowiedz
Sutener Putina - 18.05.2024 / 14:30, *.t-mobile.pl

Wynoś się stąd i nie wracaj. Jeden z głównych winowajców nieudanego sezonu. To prawda, że technik jakiego w lidze jeszcze nie było z fenomenalnym długim podaniem ale miał więcej wad które wpływały na ogólną postawę na boisku. Spowalnianie gry, wywalanie długich piłek w aut, robienie kółeczek gdy można było wyjść z szybką kontrą, darcie japy na kolegów o byle g..no, niepotrzebne straty, granie na siłę z Wszołkiem. Na 7 długich podań 6 leciało w aut lub lądowało w łapach bramkarzy rywali kiedy akcje można było rozegrać inaczej. Legia w ataku pozycyjnym stała się przewidywalna, bez alternatywnych rozwiązań, bo uzależniliśmy się od portugalskiego kurdupla. W każdej akcji musiał przyłożyć stempel na piłce, bo jak jej nie dostał to szczekał na kolegów z drużyny. Przy nim reszta nie mogła się rozwinąć ofensywnie i nikt nie brał odpowiedzialności za rozegrania, podania czy dośrodkowania. Uważam, że bez niego staniemy się mniej przewidywalni, inni także obrońcy zaczną zaliczać więcej asyst i goli i zaczniemy grać bardziej zespołowo i kombinacyjnie i przede wszystkim szybciej. To jest człapak ze stylem z lat 90-tych, dziś już się tak nie gra. Niewykorzystany karny z Lechem to podsumowanie tego z jaką nonszalancją czasami podchodził do niektórych sytuacji boiskowych. Jego trudny charakter miał też ogromny wpływ na ogólny mental drużyny, to nie przypadek, że w szatni nikt go nie lubił. Mam nadzieję, że wielu głupich ślepców w końcu przejrzy na oczy i zrozumie, że on był dla nas bardziej balastem niż pomocą. Istniało życie w Legii przed przyjściem Josue, będzie istnieć i po odejściu konusa. Żegnam go środkowym palcem.

odpowiedz
Lao - 18.05.2024 / 17:21, *.play-internet.pl

@Sutener Putina:
Zgadzam się z Tobą w znaczącej większości. To przereklamowany piłkarz, który ma technikę, wyróżnia się umiejętnościami (ale kto by się nie wyróżniał na tle Rosołka i spółki?) , ale też nierzadko nie potrafił wziąć na siebie ciężaru gry. Bardzo widoczne opóźnianie gry, uparte zagrywanie ma Wszołka, kółeczka, podania do boku, tyłu gdy idzie szybka akcja. Takie rzeczy zdarzały się coraz częściej. Do tego średniej jakości wykonywanie sfg. Ja jego fanem nie byłem, osobiście nie lubię "teatru", szopek w stylu portugalskim czy innych południowców w piłce. Ale jestem też przeciwnikiem robienia z Josue kozla ofarnego, gdy winne naszej degrengolady jest całe stado baranów od zarządzających, trenujących, po wykonujących pracę na boisku. Fajnie, że Josue był, coś porobił, ale jak dla mnie rownie fajnie, że go nie będzie. To nie będzie strata i wyrwa jak po Mladenoviciu.

odpowiedz
grzesiek - 18.05.2024 / 18:14, *.centertel.pl

@Lao: a ja sie nie zgadzam, najlepszy pilkarz Legii oprocz Wszołka, jak nie wzmocnimy sie solidnie to w przyszlym sezonie znowu powlaczymy o utrzymanie sie w lidze jak sezon czy dwa sezony temu

odpowiedz
świerkowy - 18.05.2024 / 18:49, *.orange.pl

@Sutener Putina: ty tak poważnie? mam nadzieję, że po prostu nie wyłapałem ukrytej ironii. W innym wypadku wracaj skąd przybyłeś.

odpowiedz
Ziggy - 18.05.2024 / 19:48, *.aster.pl

@grzesiek:
gdyby on miał super umiejętności to by grał na Zachodzie Europy w czołowej Lidze
walory i zalety na dobre na polskie warunki; generalnie zwykły kopacz w skali europejskiej

odpowiedz
Egon - 18.05.2024 / 20:43, *.waw.pl

@Sutener Putina: "Mam nadzieję, że wielu głupich ślepców w końcu przejrzy na oczy i zrozumie, że on był dla nas bardziej balastem niż pomocą. Żegnam go środkowym palcem"

A ty jesteś tutaj jakąś wyrocznią, żeby rozsądzać, kto jest głupi, a kto mądry i kogo będziesz palcem żegnał ?
Josue, to jeden z najlepszych pomocników jaki trafił do Legii w ostatnich latach i każdy, kto ma choć trochę pojęcia o piłce zdaje sobie z tego sprawę.
Zwalniał grę ?
Bez przesady - żeby grać szybko, to trzeba mieć kim szybko grać, a goście, którzy zostali ostatnio sprowadzeni do klubu to bardziej nadają do robienia na drutach, niż do szybkiej, kombinacyjnej gry.

odpowiedz
13 - 18.05.2024 / 14:25, *.129.3

Pojechał Miodkowi po rajtach. Czyli bańka profesjonalizmu pękła... Tam nie ma żadnego profesjonalizmu.

odpowiedz
borsuk - 18.05.2024 / 13:54, *.t-mobile.pl

A znając życie ten kto na niego trukał i donosił to zapewne największa miernota w zespole/sztabie :]

odpowiedz
Rafa(L) - 18.05.2024 / 13:40, *.t-mobile.pl

Josue trafił do Legii Warszawa w złym momencie bo w Legii jest za mało osób które chcą dobrze dla tego klubu, dla drużyny a za dużo tych którzy chcą Legię sprowadzić na sportowe dno. Portugalczyk jeszcze się hamował w tym wywiadzie bo chcę się pożegnać z Kibicami na Naszym stadionie ale poczekajmy aż skończy się sezon i jego umowa. Wtedy się odpali i powie wszystko. Josue wszystkiego najlepszego, niech Ci się wiedzie w życiu prywatnym i zawodowym.

odpowiedz
asd111 - 18.05.2024 / 13:05, *.t-mobile.pl

Pamiętam jak wychodziliśmy na spartaka, wszyscy gacie pełne, kupa w majtkach a Ljuboja z podniesioną głową i się śmieje. Dawaj Rado, jedziemy z nimi. To była ta mentalnośc zwycięzcy. Oglądasz Real Madryt w lidze mistrzów, przegrywają, ale spokojnie, gramy w swojej lidze, zaraz wygramy. Kiedy ManU i słynny zegarek Fergusona, Panowie, czas wygrać ten mecz. W Legii kiedyś tez była ta mentalność. Poźniej było coraz słabiej aż od strasznego sezonu 2022 jest tylko mentalność przegrywów. Josue był wyjątkiem i tu nie pasował.

odpowiedz
qemp - 18.05.2024 / 12:59, *.101.184

Pisałem o tym przed runda wiosenną to byłem atakowany na forum, że Legii nie stać by przeznaczyć połowy dochodu z transferów na wzmocnienia, żeby załatać dziury. Nikt oczywiście nie widział, że konsekwencją będzie odpadnięcie z pucharów i brak mistrzostwa. To teraz szukanie kozłów ofiarnych w Trenerze i liderach. Typowe. To teraz wracamy do punktu wyjścia i będzie kolejna przebudowa bez przygotowania. Oczywiście skończyło się wciskaniem kitu, że walczymy o mistrza i awans w lke. To nie miało prawa wyjść.

odpowiedz
Atmosferić - 18.05.2024 / 13:20, *.orange.pl

@qemp: Jak to nikt nie widział? przecież to prosta kalkulacja. I dodatkowo to są te same błędy popełniane co kilka lat temu. Wyprzedaż zimą czołowych graczy do usa. Czy to nie miało miejsca? oczywiście że miało.
Ci ludzie niczego się nie uczą nawet na własnych błędach - no chyba że tak byli zdesperowani i zadłużeni to musieli - no ale wtedy nie powinni szukać kozłów ofiarnych poza sobą.

odpowiedz
Juby - 18.05.2024 / 14:51, *.t-mobile.pl

@Atmosferić: Przyznanie się do błędu wymaga refleksji i cywilnej odwagi. Niestety.

odpowiedz
AdamJ - 18.05.2024 / 12:58, *.chello.pl

Kolejna "legenda", która atakuje klub w mediach po tym ,gdy klub odmówił mu spodziewanej korzyści... słabe to, ale pokazuje, że decyzja o rezygnacji z usług Josue jest prawidłowa.

odpowiedz
f - 18.05.2024 / 13:10, *.t-mobile.pl

@AdamJ: Otóż to. Kolejna zwyczajna, rozkapryszona gwiazdka.

odpowiedz
Docent - 18.05.2024 / 13:10, *.antik.sk

@AdamJ: a moze ma troche racji ?

odpowiedz
LOBO - 18.05.2024 / 13:50, *.play-internet.pl

@AdamJ: Naprawdę nie skumałeś jak mu zależy na tym miejscu i klubie????? łoooo matko.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 18.05.2024 / 13:57, *.orange.pl

@AdamJ:

Raczej mówi o tym, co zawsze chciał powiedzieć, ale wcześniej byłoby to harakiri.

odpowiedz
Egon - 18.05.2024 / 14:08, *.waw.pl

@AdamJ: Trudno, żeby siedział cicho, skoro na lewo i prawo chcą z niego zrobić kozła ofiarnego obecnej sytuacji.
Facet spłacił się na boisku w odróżnieniu od całej masy grubo opłacanych piłkarskich cieniasów sprowadzonych ostatnio do Legii.
Różnica między Josue, a tymi cieniasami jest taka, że po Josue się ciągle "jeździ", a tamci sobie spokojnie kontrakciki realizują, a jak skończą, to wyjeżdżają, jak Charatin albo Dias.

odpowiedz
Obcy - 18.05.2024 / 15:05, *.t-mobile.pl

@AdamJ: Według ciebie w Legii dobrze się dzieje? Klub jest notorycznie osłabiany. Staliśmy się ligowym średniakiem.

odpowiedz
AdamJ - 18.05.2024 / 16:20, *.chello.pl

@LOBO:
Atak medialny na Legię na 2 kolejki.które decydują o pucharach? To ma być dowód, " jak mu zależy na tym miejscu i klubie"?!

odpowiedz
AS - 18.05.2024 / 16:58, *..

@AdamJ: Po pierwsze, Josue nie jest Legendą i nikt go tak nie nazywa. Po drugie, ma całkowitą rację. Mówi to, o czym wszyscy od dawna wiedzą, tylko niektórzy nie chcą tego przyznać.

odpowiedz
Atmosferić - 18.05.2024 / 12:55, *.orange.pl

transfery legii tego lata zapewne : kulenović, antolić, cafu, carlitos, rafa lopes, niezgoda. To jest ten "długofalowy plan" i "strategia" hahahahahaha - ściąganie zdezelowanego szrotu po 30stce którego nawet nie sprzedasz.

odpowiedz
Atmosferić - 18.05.2024 / 12:46, *.orange.pl

No baa josue właśnie był takim transferem "na kolanie" - zanim odpalił to musiał rok minąć. Apotem tylko podpisał nową umowę to od razu zgasł.
Robienie takich transferów nie ma sens - powinni skautować graczy max do 25 roku życia - bo takich można sprzedać - patrz muci. To nie kurfa wracamy do starych wzorców kucharskiego które nie działały i zdziwienie że nadal nie działają.

odpowiedz
Wolfik - 18.05.2024 / 12:22, *.mm.pl

To o czym opowiada Josue wielu z nas komentujących na forum mówi od kilku lat. Każdy w miarę myślący człowiek to widzi. Stategia "wytrzeć du...ę szkłem" jest w naszym klubie (ale nie tylko) ciągle w modzie.

odpowiedz
Bb8 - 18.05.2024 / 12:20, *.vectranet.pl

Tego wywiadu powinien udzielić po ostatnim meczu.

odpowiedz
Obcy - 18.05.2024 / 11:54, *.t-mobile.pl

Trzy lata i chłop ma dosyć tego bałaganu. Niektóre media kreują go na osobę, która ma negatywny wpływ na atmosferę w klubie. Czy to prawda to nie wiadomo. Ale umiejętności posiada. Długo takiego grajka w Legii nie zobaczymy.

odpowiedz
olo21 - 18.05.2024 / 11:53, *.tpnet.pl

"Jestem psychicznie zmęczony." OK to teraz sobie odpocznie w nowym klubie, jeżeli znajdzie się klub skłonny zapłacić za jego usługi wynagrodzenia rzędu 600 tysięcy euro rocznie.

odpowiedz
robochłop - 18.05.2024 / 11:39, *.orange.pl

Smutne to....

odpowiedz
Jimmy L - 18.05.2024 / 11:37, *.centertel.pl

Nie mam prawa mówić za wszystkich. Dla mnie byles tym na którego chodziłem na Lazienkowska. U nas w klubie już od wielu lat nie idzie w dobra stronę. A szkoda bo talie miasto i taki klub powinien mieć swoje godne miejsce na mapie futbolowej. Powodzenia.

odpowiedz
Dd - 18.05.2024 / 11:32, *..

No trochę smutno

odpowiedz
Kujawiak - 18.05.2024 / 11:29, *.vectranet.pl

Ilu jest piłkarzy w Legii, którzy potrafią grać w piłkę, nie udzielają głupich wypowiedzi po meczach, jak to odrobili punkt do lidera albo kontrolowali mecz, nie łapią kontuzji i po których widać, że naprawdę im zależy? Z moich wyliczeń wychodzi, że obecnie 1, w nowym sezonie najprawdopodobniej 0.

odpowiedz
f - 18.05.2024 / 15:57, *.t-mobile.pl

@Kujawiak: myślę, że Elitim jednak zostanie. ;)

odpowiedz
Syn księdza - 18.05.2024 / 11:23, *.plus.pl

Gdybym był dyrektorem sportowym klubu, przygotowywałbym się do lata już zimą i na odwrót. Tutaj wszystko jest robione trochę na kolanie. Dziękuję to podsumowuje onmowinwdzystko o indolencji i impotencji zawodowej Pana Zielińskiego, chaos i brak kompetencji...W tym klubie wydatki jest klejone na szara taśmę i kiedyś ...się rozleci...

odpowiedz
Zibi - 18.05.2024 / 12:15, *.play-internet.pl

@Syn księdza : trudno się nie zgodzić z tym co powiedział, w Legii wszystko robione jest na wariata i po łebkach, ale takie są nasze cechy narodowe. Przydałby się może jakiś niemiecki albo austriacki zarząd, dyrektor sportowy itd? Tak jak powiedział różne ruchy powinny być planowane z wyprzedzeniem a nie za pięć dwunasta, uważam że przez to odpadliśmy z Molde, odeszło dwóch kluczowych piłkarzy a nie przyszedł nikt w ich miejsce...

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.