REKLAMA

Pięciobój

Dobosz mistrzem, Jakubowska wicemistrzynią Polski U-17

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Zielonej Górze rozegrane zostały młodzieżowe mistrzostwa Polski w pięcioboju nowoczesnym. W kat. do lat 17, wicemistrzynią kraju została Hanna Jakubowska z rocznika 2008. Legionistka uzytskała najlepszy wynik w pływaniu (2:12.87 min.), piąty wynik na torze przeszkód (294 pkt.), drugi w laser run (10:26.69 min.), ale słabsza dyspozycja w szermierce (tylko 11 wygranych pojedynków) sprawiła, że nasza pięcioboistka musiała uznać wyższość Zuzanny Gradoń z ZKS-u Drzonków, która uzyskała tyle samo punktów (1284), ale przed konkurencją łączoną była sklasyfikowana wyżej. Miejsce 14. zajęła Hanna Matusik.

Złoty medal wśród mężczyzn w kat. U-17 zdobył Maksymilian Dobosz, a brązowy klasyfikacji Open (za dwoma Litwinami, Liutaurasem Valeiką oraz Lukasem Lagunaviciusem), który uzyskał 1417 pkt. W klasyfikacji Open Antoni Cisek był szósty (czwarty wśród Polaków), Szymon Pawlak 14., Kajetan Szpryngiel 15., a Dominik Radomyski - 21.

W międzynarodowych zawodach młodzieżowców, triumfowała Małgorzata Karbownik (rocznik 2005), a ósme miejsce zajęła o rok młodsza Katarzyna Dębska. Ponadto Olga Cisek była 13., Maja Biernacka 14., Pola Wolska 18., Melis Kacar 24. Wśród mężczyzn Hubert Skibiak (rocznik 2004) zajął miejsce 10., w drugie wśród Polaków.
fot. pentathlon.org.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.