Jacek Zieliński i Yuri Ribeiro - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Transfery

Ribeiro odejdzie z Legii

Redakcja

Yuri Ribeiro odejdzie z Legii Warszawa. W kończącej się w czerwcu umowie była klauzula przedłużenia współpracy o kolejny rok, ale klub jej nie aktywował.

Według informacji Pawła Gołaszewskiego z Piłki Nożnej Portugalczyk nie zdecydował się na skorzystanie z nowej, niższej oferty Legii.



Ribeiro trafił do Legii latem 2021 roku. Do tej pory wystąpił w 85 meczach i zdobył w nich 3 bramki.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (67)

+dodaj komentarz
tomiacab - 25.05.2024 / 09:53, *.centertel.pl

Mioduski zniszczył ten klub, ale jeszcze niw skończył

odpowiedz
fan1956 - 23.05.2024 / 06:35, *.tpnet.pl

I z czego się cieszy ten pożal się Boże ten głupek J.Z dyrektorzyna od siedmiu boleści. Zobaczymy pajacu kogo ściągniesz do zespołu, tylko weź pod uwagę żeby się tobie te słynne parametry zgadzały, a będzie dobrze co drugi mecz wpie.ol !!!!!!!!!!!!!!!!
Pamiętaj Jacusiu, nie zdenerwuj swojego pana !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Wolfik - 22.05.2024 / 18:24, *.mm.pl

Riberio grał generalnie padakę i często zawalał bramki odpuszczając rywali. Zwyżki formy dostał kiedy decydowały się losy jego nowego kontraktu. Nie wiem, czy warto rozdzierać szaty.

odpowiedz
Kktomekk - 21.05.2024 / 21:19, *.telefonica.de

Gdzie oni planują znaleźć lepszego? Z lewą nogą???

odpowiedz
geds - 21.05.2024 / 20:58, *.chello.pl

Ciąg dalszy tego samego kretyństwa - wymiana a nie wzmocnienia. Teraz nowi będą się sprawdzać, aklimatyzować co znów zabierze im od pól roku do roku. Wzmacniac trzeba zastępująć Rosołka, Kramera, Pekharta, Diaza, a nie Jozue, Ribeiro, Muciego, Slisza. Jasne są ofery nie do odrzucenia jak za Muciego, ale tacy to powinni odchodzić 1 na rok, a nie 4 i wszyscy z pierwszej jedenastki.a.my.po roku wstawiamy połowę nowych do 11.

odpowiedz
geds - 21.05.2024 / 20:48, *.chello.pl

głupota jakich mało, to jest dobry gracz, obrońca który potrafi grać też przodu; nie przeszkadza mu piłka, nigdy nie odpuszcza. W dodatku uniwersalny, może grać jako lewu stoper, lewy obrońca, wahadlowy, albo pomocnik. Na tej pozycji od niepamietnych lat mamy problemy. Od Karbownika, krórego na siłę dali na lewą obronę.

odpowiedz
tekken (L) - 21.05.2024 / 19:50, *.chello.pl

Sporo odeszło. Ja proponuję do Legii z polskich lig: Cebula, Wdowiak, Ambrosiewicz.

odpowiedz
Wolfik - 22.05.2024 / 18:22, *.mm.pl

@tekken (L): Wdowiak tak. Cebula niestety "szklany". A skoro już dywagujemy to ja chętnie widziałbym w Legii młodego Szalę z Zabrza, Czubaka z Arki oraz Bergiera z Katowic.

odpowiedz
(L)eming - 23.05.2024 / 09:49, *.gov.pl

@tekken (L): Na obronę warto zainteresować się Budnickim z GKS Tychy. Może łapie dużo kartek ale jak to obrońca, nie odpuszcza.

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 21.05.2024 / 19:46, *.t-mobile.pl

Jak dla mnie Ribeoro to świetny zawodnik, jak był w formie to wymiatał i tyle w temacie, ale może ściągną kogoś innego, może młody z 2, kto wie.

odpowiedz
adsfad - 21.05.2024 / 16:15, *.cyfrowypolsat.pl

Yaw Yeboah może za Ribeiro na lewej stronie ?

odpowiedz
Czy lepszy od - 21.05.2024 / 12:03, *.com.pl

np. Abramowicza z Radomiaka?

odpowiedz
tekken (L) - 21.05.2024 / 19:51, *.chello.pl

@Czy lepszy od: Spoko, ale Gościu ma już 33 lata trochę wiekowy.

odpowiedz
tomiacab - 21.05.2024 / 10:47, *.centertel.pl

Mioduski zniszczył ten klub, ale jeszcze niw skończył

odpowiedz
wściekły żbik - 21.05.2024 / 12:05, *.246.2

@tomiacab: zniszczył to jest czas przeszły dokonany. Skoro nie skończył, to jeszcze nie zniszczył.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 21.05.2024 / 09:28, *.orange.pl

Ribeiro miał swoje momenty, ale to typowy średniak, jak każdy (poza Mladenem) lewy obrońca co trafiał do Legii w ostatnich latach, którego łatwo będzie zastąpić innym średniakiem. Nie ma co po nim płakać, jeśli chce odejść to niech idzie. Gdyby się nad tym szerzej zastanowić to można powiedzieć, że jego postawa w Legii nie spełniła oczekiwań. Gość był podstawowym graczem w lidze portugalskiej oraz angielskiej Championship. Był lepszy od Luisa Rochy, ale już do Hlouska mu brakowało, nie wspominając o Mladenoviciu.

odpowiedz
Trampek - 21.05.2024 / 11:31, *.125.113

@Mateusz z Gór: Cytat: "Ribeiro miał swoje momenty, ale to typowy średniak"- koniec cytatu. Zgadza się, typowy średniak ! Ale na pewno nie był statystą !!! Statystą ,który osłabia zespół na tyle - że drużyna LEGII występuje w 10 zawodników + statysta. Osobiście uważam ,że budowę zespołu powinno zacząć się od ...eliminacji STATYSTÓW , bo to oni w gruncie rzeczy osłabiają zespół na boisku.Tych STATYSTÓW nawet przeciwnicy nie pilnują , bo wiedzą,że są dla nich NIE groźni.Ale się przewróci, albo pośliźnie lub zaplącze się o własne nogi. Nie wiedzieć czemu są lansowani przez klub . Nie będę wymieniał nazwisk tych STATYSTÓW - mając nadzieje,że może LEGIA pozbędzie się ich , nawet za dopłatą i nie będą wiecej osłabiać zespołu.

odpowiedz
singspiel - 21.05.2024 / 12:45, *.atman.pl

@Mateusz z Gór: poczekaj aż zobaczymy następcę

odpowiedz
eduardo - 21.05.2024 / 19:19, *.toneticgroup.pl

@Mateusz z Gór: bo w Legii to sami pewnie wirtuozi futbolu? Ribeiro jest średni, ale na tą smieszną lige w zupełnosci wystarczy

odpowiedz
Duarte - 21.05.2024 / 08:58, *.vectranet.pl

Nic na siłę. Nie pasuje mu w Legii, niech idzie gdzie indziej.

odpowiedz
ooon - 21.05.2024 / 08:19, *.com.pl

ribeiro odchodzi, josue odchodzi, w ich miejsce kupią jakichś patałachów, jeśli w ogóle kogoś, a potem jak sezon znów zacznie się chu owo to zmienią trenera i tak w kółko

odpowiedz
John - 21.05.2024 / 15:41, *.jaslo.pl

@ooon: Nie wiem co tak wszyscy skomlą za tym Josue, przecież on wcale znowu nie był taki extra. Owszem, miał swoje udane zagrania, ale ogólnie nie jest niezastąpiony.

odpowiedz
Krzychu66 - 21.05.2024 / 19:46, *.t-mobile.pl

@John: ekstra to ty nie jesteś pajacu. Powiedz mi kto za niego bo "wirtuoz" zieliński nikogo dobrego nie kupi. A może to ty zastąpisz Naszego Josue. Ha ha ha

odpowiedz
Franio - 21.05.2024 / 05:31, *.tpnet.pl

Przepłacony. 3 lata i zero języka. Niestety ale nowy tez będzie jakims ogórkiem z zagranicy

odpowiedz
Darek - 21.05.2024 / 00:57, *.chello.pl

Słaby był. Miał dobry jeden mecz na osiem.
W siną dal...

odpowiedz
Arek - 20.05.2024 / 23:34, *.tpnet.pl

Szkoda. Na wahadle mógłby być. A tak, przynajmniej na razie, zostajemy z samym Kunem.

odpowiedz
singspiel - 21.05.2024 / 12:57, *.atman.pl

@Arek: nie z samym. Makana wraca

odpowiedz
Felek - 20.05.2024 / 22:50, *..

No i dobrze. W Legii niepotrzebny. Mamy Ziółkowskiego.

odpowiedz
Maverick - 20.05.2024 / 21:59, *.vectranet.pl

Facet w tym sezonie w lidze nie strzelił ani jednej bramki.W Pucharach strzelił AZ.I to są całe jego statystyki w tym sezonie.Nie wiem jak z asystami.Jeśli by odszedł to na jego miejsce widziałbym Abramowicza z Radomiaka.Typ w lidze strzelił 2 gole.Przynajmniej to dobre.Nie wiem jak z asystAmy.Z lewych obrońców w lidze oprócz Wdowika z Jagi to innych punktujących nie widzę.

odpowiedz
ferds - 21.05.2024 / 00:54, *.chello.pl

@Maverick:
on był jednym z trzech stoperów durniu, pod koniec zaczął trochę grac na wahadle

odpowiedz
Egon - 20.05.2024 / 21:27, *.waw.pl

W sumie Ribeiro, to taki przeciętniak, jak większość w Legii, ale oddanie Josue, to głupota.
Faceta z takim podaniem nie jest łatwo pozyskać za grosze, którymi dysponuje Legia.

odpowiedz
Jjjjjj - 20.05.2024 / 20:41, *..

Spokojnie jest Kun który jedyne czym ustępuje to wzrost. Obaj w fifie staty total na jakieś 67pkt. Obaj mierni. Od czasu Tomka Kielbowicza lewa strona to padaka a i Kielbik nie był wirtuozem.

odpowiedz
1234 - 20.05.2024 / 21:28, *.chello.pl

@Jjjjjj: Nie tak dawno Michał Karbownik grał na prawdę dobrze na lewej obronie, ale przyznam, że faktycznie od lat jest słabo na tej pozycji u nas.

odpowiedz
Tylko Legia - 20.05.2024 / 22:42, *.centertel.pl

@Jjjjjj: Hlousek był dobry na lewej obronie

odpowiedz
Ja - 20.05.2024 / 22:58, *.orange.pl

@1234: Wawrzyniak, Bronowicki, Klousek

Serio taka bieda była na lewej stronie od czasu Kielbika? Nie sądzę

odpowiedz
Krasu - 20.05.2024 / 23:25, *.akamaitechnologies.com

@1234: a Mladenovic?

odpowiedz
Edson Luis da Silva - 21.05.2024 / 09:28, *.chello.pl

@Jjjjjj: jw

odpowiedz
ops2 - 20.05.2024 / 20:34, *.centertel.pl

Odchodzi w momencie kiedy nie można mieć do niego większych uwag. Dzięki za grę i powodzenia !

odpowiedz
RMFC - 20.05.2024 / 20:04, *.play-internet.pl

Słyszałem że Elitima też chcą sprzedać! No rewelacja! Zamiast pozbyć się Rosołka to pozbywamy się liderów tej i tak słabej drużyny a w zamian przyjdzie kolejny szrot. Gdyby to była nasza młodzież to byłbym w stanie znieść porażki bo młodym może się zdarzyć jakiś błąd itd ale nie niby piłkarzom z zachodu walącym w ch..ja co mecz za grubą wypłatę

odpowiedz
Kibic(L) - 20.05.2024 / 20:03, *..

Nie był to wybitny piłkarz, ale i tak jeden z lepszych w Legii. Ruchy kadrowe pokazują, że w przyszłym sezonie może być naprawdę dramat. Ściągany jest Liquinhas a odchodzą podstawowi piłkarze, dający jakość drużynie, niezbędna do gry na kilku frontach.

odpowiedz
meter - 20.05.2024 / 19:55, *.t-mobile.pl

Bardzo dobra decyzja.Te wszystkie babole wielokrotnie okupione straconymi bramkami to tylko i wyłącznie zasługa tego "orła".2 dobre mecze przez cały kontrakt.....do widzenia!!!!

odpowiedz
zielony - 20.05.2024 / 19:47, *.centertel.pl

Dzięki za bramkę z AZ ogólnie pozytywny walczak dziekuję

odpowiedz
Chudy Grubas - 20.05.2024 / 19:42, *.play-internet.pl

Ktoś policzył (Meczyki?), że gość miał realny udział przy 10-11 straconych bramkach Legii. Jeśli słyszę tu komentarze, że pozbywamy się dobrego piłkarza, to trzeba się uczciwie zastanowić, po jaką cholerę chcemy od tej drużyny mistrzostwa i po co krytykujemy Zielińskiego.

odpowiedz
RMFC - 20.05.2024 / 20:06, *.play-internet.pl

@Chudy Grubas: jako skrzydłowy dawał radę ale jako obrońca był tragiczny

odpowiedz
eduardo - 21.05.2024 / 19:22, *.toneticgroup.pl

@Chudy Grubas: to policz przy ilu zawinił Jedrzejczyk, z którym umowe przedluzyli

odpowiedz
bum - 20.05.2024 / 19:40, *.virginm.net

Gosciu co robi wiatr na lewej stronie jako jedyny od odejscia Mladenovicia dostaje oferte nizszego kontraktu hahaha.
MIODUSKI DOKÁD TY PROWADZISZ TEN KLUB??
Kolejny dowod na to jakimi hamami i zlodziejami sá mioduscy!
Hamstwo i zniewaga!
Kolejny sezon bedzie jeszcze gorszy szykujcie sie na konkretne upokorzenie!
To juz za dlugo nie potrwa nie ma szans!
LEGIA JEST W REKACH SZALENCA KTORY Z NAMI NIC SIE NIE LICZY I ZNISZCZY TEN KLUB DO KONCA!

odpowiedz
Wojtek86 - 20.05.2024 / 19:09, *.chello.pl

Jeśli co 2 lata będziemy pozbywać się trzonu drużyny oraz robić kolejne rewolucję to nigdy nic nie osiągniemy. Zobaczcie na BM tyle czasu trzymali stały skład. Dokupując mądrzę piłkarzy do gry w pierwszej jedenastce. Ciekawe ile czasu będziemy szukać graczy pokroju Vadisa czy Josue albo Nikolica czy Prijovica. Nie wspomnę o jakimś bramkarzu czy solidnych obrońcach. Nie wspominając już o kreatywnych skrzydłowych/wahadłowych.

odpowiedz
Legiak83 - 20.05.2024 / 19:43, *.supermedia.pl

@Wojtek86: Co to jest BM?
Akurat Ribeiro jak na portugalczyka jest strasznie surowy technicznie i często robi babole.

odpowiedz
bum - 20.05.2024 / 19:46, *.virginm.net

@Wojtek86:
ZEJDZ NA ZIEMIE STARY!
Legia nie szuka takich pilkarzy bo:
1: Tacy za darmo sie nie trafiajá
2: Legia nie oferuje takich pieniedzy jakie trzeba zaplacic za jakosc pokroju VOO czy Nikolicia.
3: Nasz klub stracil wizerunek takiego dla ktorego warto byloby cos poswiecic w mniemaniu pilkarzy. Josue i Ribeiro zaraz tez wizytówke Legii wystawiá za pewne nie hooyowá.
Mioduski doprowadzil Legie na skraj ubóstwa oraz zniszyl jej wizerunek na calym kontynencie.
Marnosc nad marnosci.
Pozdro!

odpowiedz
Jot - 20.05.2024 / 21:12, *.orange.pl

@Wojtek86: spokojnie... będą nowi, tańsi, z coraz bardziej egzotycznych krajów, z.coraz niższych lig. Tacy, którzy się odbudują, których ukryty dla dotychczasowych klubów talent nagle EKSPLODUJE...
A tak szczerze to gówno z tego będzie. Na kolejny sezon nadzór finansowy. Czekam aż to je...e, a to raczej pewnei trzeba będzie grać od dołu latami aby wrócić do miernej ekstraklasy.

odpowiedz
Wojtek86 - 21.05.2024 / 00:40, *.chello.pl

@Jot: Mój post potraktujcie jako opinie osoby, która jest tym wszystkim mocno sfrustrowana.
Wiem, że ciężko Legię zrównać z Bayernem Monachium ale tam przynajmniej trzymają kadrę od lat czego efektem było jeśli mnie pamięć nie myli 10 mistrzostw z rzędu. My zamiast gadać, że nas nie stać zaczęli by główkować co by zrobić, żeby jednak było stać. W tych pucharach fajerwerków się nie spodziewam.

odpowiedz
bum - 21.05.2024 / 09:09, *.co.uk

@Wojtek86:
Taaaa.... Muoduski główkuje jak tu przerobić nas i Legię na jeszcze większy hajs.
W tym jest dobry

odpowiedz
Wojtek86 - 21.05.2024 / 21:44, *.chello.pl

@bum: I to mnie boli i jednocześnie irytuje.

odpowiedz
Koneser polskiej piłki klubowej - 20.05.2024 / 19:05, *.plus.pl

Za ten wielokrotny sabotaż przy bramkach rywali sam jestem w szoku, że w ogóle mu zaproponowali przedłużenie, chyba że to była najniższa krajowa.

odpowiedz
Guny - 20.05.2024 / 21:34, *.229.8

@Koneser polskiej piłki klubowej: zgadzam się jeśli chodzi o obronę, natomiast jako lewy pomocnik/wahadłowy przynajmniej 2x lepszy od Kuna.

odpowiedz
WITO - 20.05.2024 / 18:59, *.7.20

Szkoda, bo facet ma papiery na grę. Oby Legia pozyskała kogoś konkretnego na jego miejsce.

odpowiedz
XXX - 20.05.2024 / 19:32, *.centertel.pl

@WITO: chyba , to najlepsza odpowiedź, tak jak pozyskali na pozycję Maika, Bartka i Mucieg

odpowiedz
Hiszpan - 20.05.2024 / 18:54, *.play-internet.pl

Przyzwoity grajek ale bez szału. Tylko kto za niego. Czyli teraz potrzeba minimum jednego obrońcy z lewą nogą, jednego pomocnika i 2 napastników oczywiście oprócz Luquiniasa i Goncalvesa. No i rozumiem że Kikolski wraca.

odpowiedz
LEGION - 20.05.2024 / 18:53, *.chello.pl

A kiedy odejdzie ten PARALITA Rosołek ???

odpowiedz
Pab(L)o - 20.05.2024 / 18:50, *.tdc.net

Ciekawe kim Legia będzie grała w następnym sezonie na trzech frontach - w Lidze Konferencji, Ekstraklasie i Pucharze PL...?

odpowiedz
LLL - 20.05.2024 / 20:46, *.orange.pl

@Pab(L)o: Wygląda na to że na 3 frontach długo nie pogra więc i problem szybko sam się rozwiąże...niestety

odpowiedz
Wycior - 20.05.2024 / 20:55, *.vectranet.pl

@Pab(L)o: Nie traktujmy PP jako mitycznego trzeciego frontu bo to w porywach trzy mecze na rundę… Co do reszty zgoda. Kiedyś fascynowało mnie kto przyjdzie. Teraz bardziej drżę na myśl o kolejnych koncepcjach dyrektora…

odpowiedz
Obcy - 20.05.2024 / 18:49, *.t-mobile.pl

Nie był to wybitny piłkarz,ale ja już się boje o jakość jego zastępców. Kogo to wymyśli nasz kochany dyrektor sportowy.

odpowiedz
..... - 20.05.2024 / 18:48, *.chello.pl

No pewnie, drewniany Kun o klasę lepszy... XD litości! Jeden z niewielu, którzy poziomem nadają się do tego klubu. Po letnich odejściach zostajemy z jednym piłkarzem Elitimem w drużynie, zdolną młodzieżą, która nie gra i zbieraniną która bardziej pasuje do Niecieczy niż do Legii... I budowanie kadry od nowa jak co roku, jeszcze tylko eurowpier***, drżenie o puchary do końca sezonu i karuzela się kręci.

odpowiedz
Wycior - 20.05.2024 / 18:43, *.vectranet.pl

Większość meczów jednak na minus. Inna sprawa, że nikogo lepszego na tę pozycję nie mamy. Zobaczymy kim zastąpi go JZ. Optymistą nie jestem…

odpowiedz
Guny - 20.05.2024 / 18:34, *.229.8

Dziwna (a może i nie do konca patrzac na wlasciciela) polityka klubu. Sprzedajemy lub oddajemy za darmo piłkarzy którzy są wartością dodaną, a zostawiamy i oferujemy nowe kontrakty emerytom (pekhart, jedza), lub gościom którzy nie rokują (rosolek). Czyli zupełnie odwrotna logika niż w klubach się rozwijających i chcących być coraz lepszymi. Nadzieje na to, że przyszły sezon będzie lepszy od obecnego, nie mają niestety żadnych podstaw.

odpowiedz
Obcy - 20.05.2024 / 19:30, *.t-mobile.pl

@Guny: Właściciel nie kieruję się żadną logiką już od dłuższego czasu. Zaczyna dorównywać mu w tym nasz dyrektor sportowy.

odpowiedz