Goncalo Feio - fot. Maciek Gronau
REKLAMA

Konferencja

Feio: Chcę w końcu wygrać przy Łazienkowskiej

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Jednym z tematów, który przewijał się w tym tygodniu, był mały „czelendż” - pierwszy raz w tym sezonie możemy wygrać trzy mecze z rzędu w lidze. Spotkanie z Zagłębiem z punktu widzenia układu tabeli niczego nie wniesie, ale o to gramy przed własną publicznością. Powiedziałem szczerze drużynie, że jednym z bólów, które mam z 1,5 miesiąca pracy w Legii jest to, że nie wygrałem meczu na Łazienkowskiej i chciałbym to zrobić – mówi Goncalo Feio.- Po to zapraszaliśmy kibiców na nasz stadion. Ten sezon jest sezonem rekordowym, jeśli chodzi o średnią liczbę kibiców na meczu. Nie byliśmy w stanie oddać kibicom hołdu, wygrywając mistrzostwa, ale wygrywając kolejne mecze jesteśmy w stanie im podziękować. Wygrywając jutro, możemy podziękować im za ten sezon, który był trudny dla kibiców, drużyny i ludzi związanych z Legią. Mamy wiele powodów, by chcieć wygrać ten mecz - motywacji i chęci nam nie zabraknie.

- To będzie ostatni mecz w barwach Legii dla niektórych ważnych piłkarzy. Rozmawialiśmy w tygodniu o tym, jak tydzień temu dokonaliśmy wszelkich starań, żeby Janek Ziółkowski zapamiętał te pierwsze 90 minut w Legii i to się udało. Teraz chcemy to samo zrobić dla tych, którzy kończą swoją przygodę z Legią. Chcemy, by ten mecz został u nich długo w pamięci jako zwycięski. Na pewno będziemy o tym myśleć podczas tego spotkania.

Odejścia i przedłużenia

- Czterech piłkarzy żegna się z Legią. Poziom profesjonalizmu, którym się wykazali się piłkarze w ostatnich tygodniach, odkąd jestem trenerem, jest absolutnie topowym i nie można mieć do tego zastrzeżeń. Wiem, ile znaczy Legia w życiu i karierze niektórych piłkarzy, którzy się jutro z nami pożegnają. Nie mam żadnych wątpliwości, że po raz kolejny dadzą z siebie wszystko i po raz ostatni będą walczyli w naszych barwach.

Co z Pekhartem, Rejczykiem i Jędrzejczykiem? Rozmowy są prowadzone. W niektórych przypadkach są już zakończone pozytywnie, ale jak klub nie ogłosił oficjalnie, to nie będę się wychylał.

Młodzieżowcy do składu?

- Plan jest jutro wygrać mecz. Brakuje 216 minut, żeby oszczędzić 500 tys. zł z Pro Junior System. Bierzemy to pod uwagę. Poza tym, jeśli ktoś jest młodzieżowcem i sportowo zasłużył, wygrał rywalizację, to zasłużył na kolejne występy, więc dostanie swoje minuty. Już podczas krótkiego pobytu tutaj udowodniłem, że będę na nich stawiał jak zasłużą. Na jutro mamy w kadrze grupę młodzieżowców, którzy mogą pomóc wygrać. Wierzę, że będą gotowi.

- Co sądzę o przepisie młodzieżowca w lidze? To są zasady gry, my trenerzy nie jesteśmy od ustalania takich przypisów. To rozwiązania systemowe, które podejmują ludzie odpowiedzialni za polską piłkę. Moją rolą jako trenera jest wygrać mecz, rozwijać piłkarzy i szanować przepisy. Uważam, że młody piłkarz nie może grać tylko dlatego, że jest młody, ale uważam, że naszym obowiązkiem jest wspierać młodych i powodować, iż w procesie treningowym będą coraz lepiej przygotowani do gry i potem mieć odwagę postawić na nich. Tak samo jak wymagamy od nich, żeby byli wartościową częścią drużyny, a nie tylko byli w drużynie, wymagamy, żeby było przyjazne środowisko dla młodych. Uważam, że teraz w Legii jest takie środowisko. Mamy sztab i drużynę, która wspiera młodych i największa satysfakcja będzie, jak wywalczą swoje miejsce w składzie. Legia ma taką akademię i ośrodek jaką ma i mamy obowiązek rozwijać młodych piłkarzy i im zaufać.

Sytuacja zdrowotna

- Sytuacja zdrowotna jest podobna do ostatniego meczu. Nie będziemy ryzykować przyspieszenia powrotu któregoś z piłkarzy. Nie ma takiej potrzeby, sytuacja kadrowa jest podobna. Jurgen Celhaka zszedł z ostatniego meczu z dolegliwościami i nie zagra w sobotę. Jakby to był mecz o mistrzostwo Polski, to jest minimum 3-4 piłkarzy, którzy są na takim etapie rehabilitacji, że moglibyśmy skorzystać, ale w tej chwili skala ryzyka i skala zysków jest dla nas nieopłacalna, więc najważniejszym jest dokończyć dobrze ten sezon z grupą piłkarzy, która trenuje w pełnych obciążeniach.

SONDAJak oceniasz pracę Goncalo Feio na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

+dodaj komentarz
Adson 78 - 25.05.2024 / 18:41, *.plus.pl

Wreszcie Trener który nie boi się stawiać na młodych piłkarzy , brawo ❤️????????

odpowiedz
Krzychu66 - 25.05.2024 / 12:54, *.t-mobile.pl

Trochę za póżno Panie Feio....

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 25.05.2024 / 10:47, *.cyfrowypolsat.pl

Mam tylko nadzieję że te pozytywne zakończone rozmowy dotyczą Rejczyka.

Przydałby się pozytywny news na koniec sezonu.

odpowiedz
STO(L)ICA - 25.05.2024 / 08:18, *.centertel.pl

Chcę Polaków!!!
Fajo - go home !!!

odpowiedz
Kokojumbo - 25.05.2024 / 09:22, *.net.pl

@STO(L)ICA: sam go home

odpowiedz
Trybuna Północna - 24.05.2024 / 21:38, *.jmdi.pl

Na szczęście mamy rosołka! Zwycięstwo gwarantowane!

odpowiedz
Mateusz z Gór - 24.05.2024 / 18:12, *.orange.pl

Myślę, że Legia wypełni ten limit nie zapłaci kary. Ziółkowski i Tobiasz to sobie zasłużyli, żeby zagrać od początku, więc pewnie zagrają. Dlatego wydaje mi się, że niezależnie od wyniku na drugą połowę wyjdzie trzeci młodzieżowiec. Jeśli nie będzie urazów wśród tych graczy (odpukać) to kary nie będzie.

odpowiedz
exsa - 24.05.2024 / 17:21, *.orange.pl

Trzeba wygrac bez dwoch zdan i w dobrym stylu polaczonym ze strzelaniem goli bo na to "KIBICE " czekaja a to "KIBICOM" sie nalezy ! LEGIA 4 - 0 Zaglebie !!!

odpowiedz
Dedi - 24.05.2024 / 17:20, *.plus.pl

Ja myślę że nie będziemy ślepi i JONATHAN JUNIOR z Kotwicy Kołobrzeg trafi do Legii???? Panie Jacku... To piłkarz który może być potem sprzedany za 10-15 mln. Kotwice przerasta , między innymi dzięki niemu bo jest tam najlepszym strzelcem Kotwica awansowała do 1 ligi. Bo Rodado już nam podbiera Lech podobno.... Mniej średniaków z zagranicy więcej topowych transferów z Polski, piłkarzy którzy się wyróżniają.... JONATHAN JUNIOR oraz Szkuryn ze Stali i rozwalamy przynajmniej ekstraklase !!!!

odpowiedz
bronek49 - 24.05.2024 / 16:49, *.vectranet.pl

teraz jest okazja żeby co najmniej zagrało 3 młodzieżowców i nie płacić kary 500tyś zł to jest roczny kontrakt przynajmniej dla młodego

odpowiedz
beniz23 - 24.05.2024 / 16:22, *.elpos.net

Niesamowity cel, o takich sukcesach marzy na przykład Tur Bielsk Podlaski.

odpowiedz
Egon - 24.05.2024 / 15:48, *.waw.pl

Zobaczymy jak bedzie, ale na razie gość nie wyglada na jakiegoś trenerskiego wirtuoza.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.