Qendrim Zyba i Gil Dias - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Transfery

Zyba i Dias odchodzą z Legii

źródło: Legia Warszawa

Po czterech miesiącach gry w Legii Warszawa, Qendrim Zyba odchodzi z klubu. Kosowianin dołączył do stołecznej drużyny 1 lutego bieżącego roku. Debiut z eLką na piersi zanotował dwa tygodnie później, podczas pierwszego meczu z norweskim Molde FK.



Od tamtej pory 23-latek rozegrał w Legii 6 meczów, z czego 5 w lidze. Do Legii był wypożyczony z Ballkani Suharekë.

Drugim, który po sezonie żegna się z Łazienkowską 3 jest Gil Dias. Portugalczyk był wypożyczony do Legii VfB Stuttgart, stołeczny klub miał prawo pierwokupu za niecały milion euro, ale z tej opcji nie skorzystał. 26-latek rozegrał dla Legii 24 mecze, w których zanotował jedną asystę.

Z Legią żegnają się także Josue i Yuri Ribeiro.

WYNIKI SONDYOcena Legii za sezon 2023/24 to:
SUMA GŁOSÓW: 7671
START: 23.05.2024 / KONIEC: 02.06.2024


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (74)

+dodaj komentarz
wukashi - 26.05.2024 / 18:05, *.22.152

Kto?

odpowiedz
Antytalent za swiata - 25.05.2024 / 14:56, *.t-mobile.pl

Zyba nawet na okręgówkę się nie nadaje

odpowiedz
Domino - 25.05.2024 / 02:58, *.estpak.ee

Źle to wszystko wygląda. Mam nadzieję, że będzie przynajmniej środek tabeli a nie walka o utrzymanie.

odpowiedz
kibic - 25.05.2024 / 02:20, *.torun.pl

Wszyscy jadą po dyrektorze teraz, a jak pisałem po zatrudnieniu tego pana, że to nieporozumienie, to mniena Konwiktorską wysyłali... Napisze ja wam coś teraz. Wypad na Konwiktorską :)

odpowiedz
Krzeszczu - 25.05.2024 / 09:56, *.tele2.se

@kibic: niestety taki tutaj panuje klimat. Jak napiszesz cos chocby minimalnie nie zgodne z panujaca narratywa to jestes wysyla y do pyr albo konwiktorska. Zbiorowe opetanie i zero myslenia. Zupelnie jak stado baranow.

odpowiedz
kulturalny cham - 25.05.2024 / 16:00, *.vectranet.pl

@Krzeszczu: tylko ze kolega wyzej ktoremu odpisales zrobił to samo tylko ze zaraz "przed/po" zatrubnieniu dyrektora sportowego a to jakby nie patrzec dopiero jest brak szacunku do drugiej osoby oceniac go zanim jeszcze zaczął cokollwiek robic ,co innego krytyka po lub juz jakis wyraznie dlugim czasie

odpowiedz
Jano - 24.05.2024 / 21:38, *.orange.pl

Yuriego Ribeiro mi szkoda wirtuozem może nie jest ale nie był najgorszy!

odpowiedz
Barszczyk - 24.05.2024 / 20:31, *.t-mobile.pl

Grunt, że zostaję Rosołek.

odpowiedz
Alex Bielany - 24.05.2024 / 20:11, *.aster.pl

Niepowetowana strata

odpowiedz
Andreas - 24.05.2024 / 19:06, *.chello.pl

4 cudzoziemców mniej , ale powinniśmy znaleźć 2-3 Polaków. Byli Jodłowiec, Broz, Brzyski, Slisz jest Wszołek

odpowiedz
tekken (L) - 25.05.2024 / 06:54, *.chello.pl

@Andreas: proponuję: Wdowiak, Cebula, Ambrosiewicz i resztę wziąć z młodzieży i ogrywać.

odpowiedz
gazza - 24.05.2024 / 18:52, *.inetia.pl

Razem z nimi powinna odejść osoba odpowiedzialna za tak marne transfery !!

odpowiedz
gazza - 24.05.2024 / 18:43, *.inetia.pl

Czy klub mógłby wyjaśnić dlaczego odchodzi Josue ???
Czy zaproponowano mu mniejszy kontrakt - i dobrze - a ten odmówił ???
Czy nie zaproponowano mu niczego ???
Niech klub to wyjaśni bo tego oczekujemy !!!

odpowiedz
geds - 24.05.2024 / 18:10, *.chello.pl

Mamy bardzo wąski i słaby skład. Ławka rezerwowych w tej rundzie to obciach. Teraz odchodzi 4 w tym 2 z pierwszej jedenastki. Od lata znów gramy w Europie. To ilu oni chcę teraz sprowadzić ludzi że tak lekko puszczają graczy pokroju Jozue czy nawdt Ribeiro i Zyby? 12? Więcej?

odpowiedz
WdW - 24.05.2024 / 18:09, *.t-mobile.pl

ten Zyba to nawet szansy nie dostał on nawet dwóch meczy nie zagrał,sprowadzenie jego to wygląda jak pranie pieniędzy,ktos powinien za to beknąć no a Dias to dziad faktycznie on obok piłkarza nawet nie stał

odpowiedz
bronek49 - 24.05.2024 / 16:55, *.vectranet.pl

Zyba ma możliwości i szkoda że z nim nie przedłużyli umowy bo taką technike jak on ma to nie ma większość piłkarzy Legii

odpowiedz
Egon - 24.05.2024 / 15:41, *.waw.pl

Gdyby nie względy medyczne, to Zyba zamiast wypożyczenia byłby przez Legię kupiony i mielibyśmy kolejnego gościa do utrzymywania przez lata.

odpowiedz
XXX - 24.05.2024 / 15:57, *.play-internet.pl

@Egon: Gdyby był kupiony definitywnie to grałby od deski do deski bo by Jacuś srał by pod siebie że znowu źle kupił i by dostał wiecej szans. a takto dawali go na zapchajdzura na defensywnego
a to zawodnik z inklinacjami ofensywnymi jak kapustka i josue.

odpowiedz
Egon - 24.05.2024 / 16:29, *.waw.pl

@XXX: Racja, tylko z zastrzeżeniem, że Zyba, to jakieś dwie albo nawet trzy półki niżej od Josue.
Cóż, Legia Jacuszka - wymiana lepszych na gorszych.

odpowiedz
Quietly - 24.05.2024 / 15:26, *.plus.pl

Za Zybe to trzeba Niemcowi podziękował,zniszyl piłkarza...Śmiem twierdzić,że celowo na złość Zielonej...

odpowiedz
AAA - 24.05.2024 / 14:35, *.plus.pl

Do Zeigbo : Mam tak samo jak Ty

odpowiedz
Zoo - 24.05.2024 / 14:12, *.97.134

Jacuś i mop też aut, rosołek na kapitana

odpowiedz
Zoo - 24.05.2024 / 14:08, *.97.134

Będziecie żałować, zyba to gość z papierami na dobrą grę, no ale to trzeba się znać, rosół lepszy dla was niedojdy mop Jacuś von do sprzątania

odpowiedz
ziutek - 24.05.2024 / 13:59, *.vectranet.pl

Świetne transfery Zieliński załatwił.

odpowiedz
Egon - 24.05.2024 / 15:43, *.waw.pl

@ziutek: Chyba jedynie Elitim się broni.
Reszta, to nie są piłkarze na pierwszy skład Legii.

odpowiedz
Korda - 24.05.2024 / 13:53, *.centertel.pl

Nasuwa się tylko jedno pytanie . Kto odpowiada w 100% za transfery tych kalek . Dias to w okręgówce by sobie nie poradził

odpowiedz
ja - 24.05.2024 / 13:34, *.play-internet.pl

Ale ten Klub upadł, żeby dyskutować czy Zyba powinien zostać czy jednak odejść...

odpowiedz
Aaa - 24.05.2024 / 13:31, *.orange.pl

Ale ja dałem przecież 6 za ten sezon ... dlaczego jestem w mniejszości?

odpowiedz
BBB - 24.05.2024 / 16:27, *.chello.pl

@Aaa: nie jesteś kibicem Legii Warszawa

odpowiedz
Bb8 - 24.05.2024 / 13:30, *.vectranet.pl

Kto nasprowadzał tyle tego szrotu do klubu a w zamian w połowie sezonu oddał dwóch kluczowych piłkarzy..

Skauting w klubie na poziomie Izolatora Boguchwała..

odpowiedz
(L)ookson - 24.05.2024 / 19:22, *.chello.pl

@Bb8: może i oddali Muciego, ale za taki hajs to było dobre posunięcie. Slisz by się przydał, ale chciał iść podbijać świat, więc trzymanie na siłę imo bez sensu.

odpowiedz
AAA - 24.05.2024 / 13:24, *.chello.pl

Kiedy wreszcie info że wypożyczymy gdziekolwiek i na zawsze Rosołka?
To byłby najlepszy transfer który wzmocni klub bo wreszcie nie gralibyśmy w osłabieniu.

odpowiedz
Pawciu - 24.05.2024 / 13:21, *.net.pl

Dias cieniutki, Zyba jak by dostal wiecej szans to moze....

odpowiedz
Obcy - 24.05.2024 / 13:09, *.t-mobile.pl

Tego Japończyka też bym pogonił. To taki jeździec bez głowy. Jeden taki już był. To Portugalczyk Manu. Kariery w Legii nie zrobił. Tutaj będzie podobnie. Panie Jacku nie wyszły Panu te ostatnie transfery.

odpowiedz
Trampek - 24.05.2024 / 14:25, *.125.113

@Obcy: Cytat: " Panie Jacku nie wyszły Panu te ostatnie transfery." koniec cytatu. Jaki kupiec - takie transfery.

"

odpowiedz
Dedi - 24.05.2024 / 17:16, *.plus.pl

@Obcy:
Dlaczego?? Na zmiany może być dobra jego szybkość tak w 65-90 minucie... Salah też od razu nie odpalił w Romie i chelsea

odpowiedz
Heniek - 24.05.2024 / 13:06, *.tpnet.pl

W kolejce do odstrzału jeszcze stoją i nie mogą się doczekać: Pekhart, Celhaka, Rosołek, Kun, Pankov, Kapuadii, Kramer (kolejność przypadkowa)

odpowiedz
Heniek - 24.05.2024 / 13:04, *.tpnet.pl

W kolejce do odstrzału jeszcze stoją i nie mogą się doczekać: Pekhart, Celhaka, Rosołek, Kun, Pankov, Kapuadii, Kramer (kolejność przypadkowa)

odpowiedz
Ja - 24.05.2024 / 18:36, *.plus.pl

@Heniek: nie zgodzę się co do Celhaki i Pankova

Pierwszy coś ciekawego zaczyna pokazywać Drugi potrzebuje solidnego środkowego obrońcy żeby dyrygowal defensywą - wtedy potrafi zagrać porządny mecz

odpowiedz
Legionista - 24.05.2024 / 13:02, *.play-internet.pl

Geniusz Zielińskiego. Kto ich oglądał, Kto rekomendował i Kto zatwierdzał?

odpowiedz
qqqq - 24.05.2024 / 12:43, *.182.226

Zyba został kozłem ofiarnym nieudolności Runaicia.
Szkoda. Odpaliłby tak jak MUCI.

odpowiedz
Kibol z żylety - 24.05.2024 / 12:23, *.tpnet.pl

Pożegnam was krótko: wyp.....lać wraz z Dariuszem i wędkarzem!!!

odpowiedz
ukladzik - 24.05.2024 / 12:20, *.comcast.net

Zyb powinien zostac natomiast Morishita, Kun
i Perhart odejsc.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 24.05.2024 / 12:50, *.orange.pl

@ukladzik:

Sporo tych opinii żeby został w ostatnim tygodniu na temat Zyby, które powstały w oparciu o kilkadziesiąt minut gry w jednym meczu. Z jednej strony kibice narzekają, że do Legii przychodzą gracze, którzy potrzebują czasu na aklimatyzację, czy dojście do formy, a z drugiej jak ktoś da jedną w miarę obiecującą zmianę przez całą rundę to chcą mu dać szansę w nowym sezonie. Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Zyba to duże ryzyko i nie ma podstaw, by go zostawiać.

odpowiedz
Roma - 24.05.2024 / 13:31, *.plus.pl

@Mateusz z Gór: jest uzasadniona obawa, że nikt lepszy nie przyjdzie, a przemawia za nim wiek i warunki fizyczne. Też nie wiem czy jego ostatni występ to przypadek, czy może przystosował się i zaczął się rozwijać. Myślę, że zadecydowała kwota wykupu, a ryzyko mimo wszystko jest.

odpowiedz
Darek - 24.05.2024 / 12:18, *.chello.pl

Dias to kompletny niewypał.
Co do Zyby ciężko ocenić. Pół roku to u nas trwa mityczny już okres aklamacji. Chłopak młody, wrzucony szybko do drużyny na mecz z Molde. Pewnie Rjunaic wkurzony na brak wzmocnień wystawił Zybe w meczu z Molde by pokazać Jackowi Zielińskiemu efekty jego pracy.
Myślę, ze z góry skreślony przez trenera Runjaica.
W ostatnim meczu nawet kilka razy pokazał się z dobrej strony.
Po pół roku to z Muciego też nic nie było.

odpowiedz
Giba - 24.05.2024 / 12:59, *.t-mobile.pl

@Darek: Aklamacji? Boże daj mi siły...

odpowiedz
Darek - 24.05.2024 / 23:28, *.chello.pl

@Giba : Aklimatyzacji.
Muszę przed dodaniem komentarza przeczytać go pięć razy bo mnie tu zlinczują za jedno słowo źle napisane. Czasami tak jest, że pisze się jedno słowo a słownik zmienia na inne. Ale dobrze niech będzie moja wina i nauczka na przyszłość.

odpowiedz
jarekk - 24.05.2024 / 12:16, *.metrointernet.pl

Nie sprawdzili sie. Gdzie mial oczy ten ci ich zatrudnial ?

odpowiedz
Luk - 24.05.2024 / 12:14, *.timplus.net

Już tego Zybe mogliby jeszcze zostawić, Dias już raczej nic nie pokaże, ale ten alban praktycznie nie był sprawdzony i ogrywany... Teraz wypożyczymy kolejnego na ławkę???

odpowiedz
Maro(L) - 24.05.2024 / 12:12, *.heldenvannu.net

A Oni grali w Legii? Jakoś ich nie widziałem żeby grali :-D

odpowiedz
Paczkomat - 24.05.2024 / 12:11, *.plus.pl

A kiedy odejdzie ten, który ich sprawdził?

odpowiedz
Butinio - 24.05.2024 / 12:09, *.centertel.pl

Kiedy zobaczę nazwisko Rosołka w rubryce "odchodzi z Legii" no kiedy ?

odpowiedz
Odwalcie się od Rosołka - 24.05.2024 / 13:12, *.chello.pl

@Butinio: Rosołek Mistrz!

odpowiedz
Zeigbo - 24.05.2024 / 12:03, *.plus.pl

Czekam na info o Rosołku bo nie wiem czy karnet kupic

odpowiedz
Jrzk - 24.05.2024 / 11:56, *.centertel.pl

Ja bym rozliczył przede wszystkim autorów tych transferów. Przecież oni sami się tutaj nie zatrudnili. Ktoś to wymyślił, ktoś się zgodził, ktoś popisał... no i ktoś za to zapłacił.
Wygląda na bandę nieudaczników za sterami.

odpowiedz
lol - 24.05.2024 / 11:55, *..

extra

odpowiedz
lucho_83 - 24.05.2024 / 11:54, *.77.228

Ciekawe, kto odpowie za te transfery..?

odpowiedz
LLL - 24.05.2024 / 11:50, *.centertel.pl

Rozumiem że te przyznane 6 to sarkazm oraz ironia.

odpowiedz
Pawełek - 24.05.2024 / 11:44, *.netfala.pl

Super!

odpowiedz
J - 24.05.2024 / 11:40, *.icpnet.pl

I dobranoc...

odpowiedz
Hiszpan - 24.05.2024 / 11:39, *.play-internet.pl

Złomowisko część 1.

odpowiedz
Grabar77 - 24.05.2024 / 11:36, *.icpnet.pl

No i super

odpowiedz
Hautausmaa - 24.05.2024 / 11:32, *.tpnet.pl

Żegnaj legendo :( jeszcze tylko wywiad o braku gry z powodu rasizmu i będziemy mogli życzyć powodzenia w nowym klubie.

odpowiedz
Lukier - 24.05.2024 / 11:26, *.mm.pl

A kiedy następny asior Gil Dias ???

odpowiedz
Domino - 24.05.2024 / 12:22, *.inetia.pl

@Lukier: Jak znam życie, to jeszcze w tym okienku transferowym.

odpowiedz
Johny - 24.05.2024 / 11:18, *.orange.pl

Ja bym mu dał szansę. Wyglądał ostatnio 5x lepiej od Rosołka. Szybkość jest, ciąg na bramkę jest, drybling jest. Decyzyjność można wypracować.

odpowiedz
Beasley - 24.05.2024 / 12:07, *.com.pl

@Johny : unik przed piłką w sumie też

odpowiedz
Piokrus - 24.05.2024 / 11:17, *.tpnet.pl

Może trzeba było przedłużyć wypożyczenie na rundę jesienną, dać przepracować okres przygotowawczy i więcej szans na boisku. Sugerując się ostatnim występem, można założyć że mógłby być z niego pożytek. Bo bądź co bądź ale technikę miał niezłą.

odpowiedz
Mądrala 0,7 - 24.05.2024 / 11:13, *.246.2

Żegnaj Legendo ...

odpowiedz
majusL@legionista.com - 24.05.2024 / 11:08, *.174.42

I dobrze !!! Tak między Bogiem a prawda to nigdy nie powinien założyć koszulki z (L).

odpowiedz
Afro - 24.05.2024 / 13:10, *.orange.pl

@majusL@legionista.com: "Klnę się Bogiem kierując się prawdą", poprawna skrócona wersja tego cytatu to "Bogiem a prawą", nie ma tam słowa "między". Dziękuję za uwagę.

odpowiedz
Felek - 24.05.2024 / 11:04, *.netfala.pl

On nigdy nie powinien nawet powąchać koszulki Legii jako zawodnik.

odpowiedz
Piokrus - 24.05.2024 / 10:56, *.tpnet.pl

Może trzeba było przedłużyć wypożyczenie na rundę jesienną, dać przepracować okres przygotowawczy i więcej szans na boisku. Sugerując się ostatnim występem, można założyć że mógłby być z niego pożytek. Bo bądź co bądź ale technikę miał niezłą.

odpowiedz