REKLAMA

Rugby kobiet

Świetny występ dwóch legionistek w reprezentacji w Krakowie

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Kobieca reprezentacja Polski w rugby zajęła drugie miejsce w turnieju World Rugby HSBC Sevens Challenger, który rozegrany został w Krakowie. W narodowej reprezentacji wystąpiły dwie zawodniczki Legii - Monika Pietrzak oraz Ilona Zaishliuk. W kadrze zabrakło tym razem Tamary Czumer-Iwin, która doznała urazu podczas turnieju MP w Gdańsku.

Polki przegrały z Kenijkami 19-21, potem pokonały Meksyk 55-0, Belgię 24-19 i z pierwszego miejsca w grupie awansowały do ćwierćfinału. W nim biało-czerwone wygrały z Czeszkami 24-0, w półfinale zrewanżowały się Kenijkom za porażkę w fazie grupowej, wygrywając 21-15. W finale lepsze (36-0) okazały się Chinki.

Polki dzięki drugiemu miejscu w turnieju w Krakowie, awansowały w klasyfikacji generalnej całego cyklu na miejsce czwarte, co zapewniło im awans do finałów w Madrycie, który już za niewiele ponad tydzień. Tam Polki zagrają w grupie z Japonią, Hiszpanią i Chinami.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
MK - 29.05.2024 / 13:25, *.187.2

Gratulacje Dziewczyny!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.