fot. Maciek Gronau
REKLAMA

Legia 2-1 Zagłębie

Udany koniec nieudanego sezonu

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Zwycięstwem nad Zagłębie Legia zakończyła sezon 2023/24. Dwa gole dla "Wojskowych" zdobył przed przerwą Marc Gual. W drugich 45 minutach legioniści zagrali nieco słabiej, jednak ostatecznie zasłużenie zgarnęli na swoje konto komplet punktów.



Już w 6. minucie gry byliśmy świadkami piorunującego uderzenia, bo Legia szybko objęła prowadzenie za sprawą Marca Guala. Hiszpan wykończył świetnie prostopadłe podanie za linię obrony od Josue i pewnie pokonał bramkarza Zagłębia. Chwilę potem trener gospodarzy musiał dokonać szybkiej korekty w składzie, ponieważ z urazem zszedł Maciej Rosołek. W jego miejsce pojawił się młody Wojciech Urbański. W 12. minucie do interwencji zatrudniony został Jasmin Burić. Bramkarz Zagłębia wyłapał próbę po ziemi Bartosza Kapustki. Od samego początku dało się jednak wyczuć, że "Wojskowi" grają mocno ofensywie i chcą pokazać się tego popołudnia z jak najlepszej strony.

Z biegiem czasu tempo gry nadal było wysokie. Legioniści stale atakowali, raz po raz wprowadzając sporo zamieszania w szeregach graczy z Lubina. W 27. minucie swoją szansę miał z kolei wprowadzony Urbański. Uderzenie pomocnika było jednak zdecydowanie zbyt słabe, aby zaskoczyć doświadczonego golkipera rywali. Pięć minut przed przerwą kolejny cios Legii. Fantastyczna indywidualna akcja Guala, który ponownie dostał podanie od Josue, zwiódł interweniującego Michała Nalepę i po raz drugi posłał futbolówkę do siatki. Widać było, że ten gol mocno wstrząsnął przyjezdnymi. Już kilka chwil potem mogło być bowiem 3-0, a o krok od trafienia znowu był Gual. Ponownie dograł mu Josue, lecz tym razem Hiszpan trafił wprost w Buricia.

fot. Mishka / Legionisci.comfot. Mishka / Legionisci.com

W 50. minucie szansę na hattricka miał Gual, lecz napastnik został zablokowany. Po godzinie gry okazja dla Legii po zamieszaniu po wrzutce z rzutu rożnego. Bliski szczęścia był Urbański, jednak odbita od niego piłka przeleciała niestety obok słupka. "Wojskowi" całkowicie kontrolowali boiskowe wydarzenia. Zagłębie wprawdzie starało się atakować skrzydłami, jednak nie stanowiło to większego zagrożenia dla Kacpra Tobiasza i całego bloku defensywnego.

Jak na przekór tym słów nadeszła 76. minuta. Wówczas fatalnie piłkę spod własnego pola karnego rozegrał Ryoya Morisihita, który podał wprost do przeciwnika. Po chwili Marek Mróz huknął zza szesnastki, nie dając żadnych szans golkiperowi z Warszawy. Za moment legioniści mieli okazję na zabójczą odpowiedź. Gual jednak zdecydowanie zbyt długo zwlekał z podaniem do dobrze ustawionego Yuriego Ribeiro i finalnie został powstrzymany. W 90. minucie z boiska zszedł Josue, który tym samym pożegnał się z warszawskimi kibicami. Po zakończeniu sezonu Portugalczyk odejdzie ze stołecznego klubu. W doliczonym czasie gry kontrę zmarnował Gual, który źle podawał do Qendrima Zyby.

WYNIKI SONDYOcena Legii za sezon 2023/24 to:
SUMA GŁOSÓW: 7671
START: 23.05.2024 / KONIEC: 02.06.2024


Ekstraklasa
34. kolejka
#LEGZAG
25153
Warszawa
25.05.2024
17:30
Legia Warszawa
Zagłębie Lubin
Legia Warszawa
2-1
Zagłębie Lubin
6' Gual
40' Gual
(2-0)
Mróz 76'
1 Kacper Tobiasz
55 Artur Jędrzejczyk
24 Jan Ziółkowski
3 Steve Kapuadi
25 Ryoya Morishita
27 Josue 90'
22 Juergen Elitim
67 Bartosz Kapustka 61'
5 Yuri Ribeiro
28 Marc Gual
39 Maciej Rosołek 10'
30 Dominik Hładun
12 Radovan Pankov
17 Gil Dias
11 Qendrim Zyba 90'
26 Filip Rejczyk 61'
53 Wojciech Urbański 10'
9 Blaz Kramer
Jasmin Burić 1
85' Bartosz Kopacz 2
Michał Nalepa 25
Aleks Ławniczak 5
Mateusz Grzybek 13
Damian Dąbrowski 8
72' Tomasz Makowski 6
92' Kacper Chodyna 7
Marek Mróz 17
46' Mateusz Wdowiak 77
72' Dawid Kurminowski 90
Szymon Weirauch 22
Arkadiusz Woźniak 11
Serhij Bułeca 16
72' Juan Munoz 18
46' Tomasz Pieńko 21
92' Patryk Kusztal 23
85' Bartłomiej Kłudka 27
72' Filip Kocaba 35
Luis Mata 55
Trener: Goncalo Feio
Asystent trenera: Przemysław Małecki
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Bartosz Kot
Trener: Waldemar Fornalik
Asystent trenera: Tomasz Fornalik
Kierownik drużyny: Karol Sitarski
Lekarz: Jacek Worobiec
Masażyści: Dariusz Puchalski
Sędziowie
Główny: Patryk Gryckiewicz
Asystent: Krzysztof Myrmus
Asystent: Michał Sobczak
Techniczny: Sylwester Rasmus
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (76)

+dodaj komentarz
Uwaga Panowie a teraz tak - 01.06.2024 / 00:44, *.orange.pl

W naszym kochanym klubie nie ma czegoś takiego jak skauting i tutaj się zatrzymamy bo wiem transfery niektóre są robione z polecenia (a może wypali)! Nasz klub jest bardzo źle zarządzany przez debili którzy Się nie znają i teraz dla was top wiem z pewnego źródła że jeśli transfery jackany Z. Nie wypala w tym sezonie pa pa

odpowiedz
była feta na starówce? ;) - 29.05.2024 / 04:00, *.waw.pl

3 miejsce dzielnie wywalczyły na koniec sezonu nasze dzielne piłkarzyki w tej jakże trudnej i wymagającej lidze. W sam raz na brązowy medal który będą dumnie nosić na swojej piersi. Mają się czym pochwalić 'profesjonaliści' ledwo zarabiający na chleb. Bravo!

odpowiedz
Johny - 29.05.2024 / 09:43, *.153.227

@była feta na starówce? ;):

Raczej żadne z nich nie cieszy się z trzeciego miejsca. Trzecie miejsce w Legii to przegrana i każdy o tym dobrze wie. Ale w tym roku tak się złożyło, że jeszcze przed chwilą groziła nam podwójna przegrana - brak mistrzostwa i pucharów. W tym kontekście cieszy nas kibiców i piłkarzy perspektywa gry w pucharach.

odpowiedz
Transfer - 27.05.2024 / 11:57, *.t-mobile.pl

Legia powinna kupić Jonathana Juniora z Kotwicy Kołobrzeg. 25 latek strzelił w tym sezonie 22 bramki!!!

odpowiedz
Odp - 27.05.2024 / 16:24, *.101.71

@Transfer: syn mojego kolegi strzelił w lidze szkolnej 36 bramek - to może jednak jego kupić

odpowiedz
Zły Krasnolud - 26.05.2024 / 18:37, *.centertel.pl

MioduskiWON

odpowiedz
Dedi - 26.05.2024 / 18:09, *.plus.pl

Wisła przegrała 0-3 z Termalicą i nie ma baraży.... Ale będzie kompromitacja w pucharach.. Tak na serio to liczę że my dostaniemy się do fazy ligowej LKE oraz Jagiellonia która musi wygrać tylko jeden dwumecz... Śląsk będzie musiał przejść 3 fazy i zapewne bez rozstawienia gdzieś polegnie bo naprawdę w 4 rundzie eliminacji ligi konferencji są już mocne kluby nawet... Legia też wzmacniać się aby spokojnie te 3 fazy przejść!! Ale Wisła... Pierwsza faza LE dostaną Ajax i 6 do jaja w jednym meczu będzie.

odpowiedz
ksieciunio - 26.05.2024 / 17:32, *.chello.pl

https://strims.in/LegiaLadiesBielawiankaBielawa.php?source=1

odpowiedz
Karol Gruta - 26.05.2024 / 14:25, *.tpnet.pl

na marginesie to ile bramek i asyst ma Rosołek na wszystkich frontach nawet ze sparingami ?

odpowiedz
Andrzej - 26.05.2024 / 20:37, *.tpnet.pl

@Karol Gruta: Ze sparingami nie wiem . W Ekstraklasie dwa gole strzelił Rosół i chyba dwie asysty ma (?) - plus jeden gol w LK (Austrii strzelił ?) i jedna asysta w LK (do Kramera , w meczu przeciwko Midtjylland , na 3:3 ) .

odpowiedz
Egon - 27.05.2024 / 07:15, *.waw.pl

@Karol Gruta: W każdym razie, w punktacji kanadyjskiej, czyli gole plus asysty, Rosołek wyprzedza Elitima, Ribeiro, Kuna, Pankova, Augustyniak, Kapustkę, Baku, Kapuadiego, Diasa i jeszcze kilku piłkarzy, ale ich nie wymieniam, bo nie zagrali u nas pełnego sezonu.

Także, jeżeli chce się uczciwie oceniać Rosołka, to trzeba też spojrzeć na osiągnięcia innych zawodników, a tam rewelacji z pewnością nie ma.

odpowiedz
AS - 27.05.2024 / 18:50, *..

@Egon: Uczciwie oceniając, to ilu wśród nich napastników, albo przynajmniej ofensywnych piłkarzy? Może jeszcze porównamy go z bramkarzami?

odpowiedz
Coachbiedronka - 26.05.2024 / 12:42, *.stimo.net

Powinni odejść
Kapuadi
Jędrzejczyk wiek,
Tobiasz,Rosołek,Pekhart Wiek,
Kramer kontuzje
Za Tobiasza powrót bramkarza że Stali
minimum 2 obrońców,skrzydłowy,2 napastników
I potrzeba też kilku graczy na ławkę,

odpowiedz
artic - 26.05.2024 / 12:22, *.t-mobile.pl

Zobaczycie ten Ziłkowski pogra z rok i jak będzie wszystko ok to go zaraz loko opie...a w zamian znowu szrotu nasprowadza i tak do usranej śmierci.Jak by to był Ziołkowski a nie ten Dias to by nadsatwil ciała a nie unikał pilki i nie przegralibyśmy z Widzewem.

odpowiedz
Rafalek - 26.05.2024 / 10:55, *.orange.pl

Czy bedzie prezentacja nowych koszulek??? (Białych) bo pewnie zielona i czerwona zostanie i super…

odpowiedz
Bardzo stary kibic - 26.05.2024 / 10:00, *.chello.pl

Josue - doskonała technika,świetne podania,ambicja w dązeniu do zwycięstwa. Ale też spowalnianie gry,zbyteczne kółeczka,niesympatyczne zachowanie.Bardzo kontrowersyjny piłkarz. Być może będziemy żałować ,że już w Legii nie gra ale może bez niego trener zorganizuje szybszą grę!
Pamiętam, że ponad 50 lat temu Kaziu Deyna był krytykowany za podobny sposób gry! Tylko,że Deyna był wyrózniającym się strzelcem ,czego Josue nie ma i

odpowiedz
singspiel - 26.05.2024 / 10:52, *.4.149

@Bardzo stary kibic: ależ skąd, najlepszy strzelec w Legii. chyba coś ci umyka

odpowiedz
Bardzo stary kibic - 26.05.2024 / 11:21, *.chello.pl

@singspiel: Najlepszym strzelcem Legii w tym sezonie jest Gual-14 bramek, potem Pekhart 13 bramek. Josue 12 bramek, wiele z karnych!
Ale do Deyny to mu b.wiele brakuje!

odpowiedz
Egon - 26.05.2024 / 16:03, *.waw.pl

@Bardzo stary kibic: Gdyby Deynę wrzucić do obecnej Legii z tymi naszymi ostatnimi super transferami, to myślę, że też by z piłeczką kółeczka wykręcał ile wlezie, zanim by podał.
Do szybkiej gry trzeba mieć dobrych technicznie piłkarzy, a u nas poklepać naprawdę szybko mogą, jeżeli są w formie Wszołek, Kapustka, Elitim, Gual, Josue i kto więcej ?

Charakteru Josue nie oceniam, ale, skoro nie przeszkadza nam trener trzaskający tacką, to i dla nieco trudniejszych piłkarzy, jeżeli dają jakość można znaleźć miejsce.

odpowiedz
Maly Mario - 26.05.2024 / 09:42, *.orange.pl

Legia ma dwa problemy i Mioduski sobie z tym nie radzi i nie poradzi.
A. Akademia i młodzież - co tu komentować, po prostu nie ma dobrego systemu szkolenia, pozyskiwania i wprowadzania do zespołu młodych piłkarzy. Zamiast tego sprowadza się szrot z zagranicy który może wypali w Legii, a może nie, a pensje płyną... Naprawdę w kilku milionowy województwie mazowieckim nie znajdziemy kilkudziesięciu chłopaków, którzy mają to coś???

B. Jak zatrzymać w klubie dobrych zawodników? To problem całej polskiej piłki. Jak ktoś się wybije to zaraz jest sprzedawany do lepszych lig. A chcąc regularnie grać w pucharach powinniśmy zrobić coś, żeby dobry piłkarz chciał tu zostać. A za tym idzie brak identyfikacji piłkarzy z klubem. Przychodzą najemnicy. Dziś tu jutro tam. I tu wracamy do punktu A, łatwiej zatrzymać wychowanka klubu niż obcokrajowca. Ale wychowanków jak na lekarstwo....

W Legii i kilku innych klubach potrzebni sa

odpowiedz
Cezar. - 26.05.2024 / 09:34, *.centertel.pl

Jeszcze raz powiem,to trzecie miejsce w obecnym stanie rzeczy,to jednak sukces,te drużynę, trenerów, zarząd na więcej nie stać,jeśli nic się nie zmieni i dalej będzie taka popelina,to w przyszłym sezonie środek tabeli,bez szans na puchary.pozdrowienia dla Radomiaka,wiele Legii zawdzięcza.

odpowiedz
gazza - 26.05.2024 / 09:32, *.com.pl

Jaka jest prawda z Josue ?
Dostał nowy kontrakt ale sie nie zgodził czy nie dostał i odchodzi ???
Czy kibice nie mają prawa poznać prawdy ???
Dla mnie arcyciekawe byłoby gdyby w jednej drużynie w środku pomocy grali obok siebie Josue i Liquinhas...Ale chyba tego nie zobacze.

odpowiedz
Johny - 28.05.2024 / 15:45, *.153.227

@gazza:

"Dostał nowy kontrakt ale sie nie zgodził czy nie dostał i odchodzi ???"

Nie dostał bo zaczął tak gwiazdorzyć w szatni, że Kosta mu delikatnie powiedział by sobie poszedł :-)

Nowy trener gdyby chciał to by go zatrzymał, ale co zrozumiałe nie czuł takiej potrzeby :-)

Patrząc od strony widowiska piłkarskiego to szkoda, ale patrząc w przyszłość to dobrze. Mieliśmy już kilku takich i nigdy się to dobrze nie kończyło. W szatni może być tylko jeden trener i jak ktoś uważa że wie lepiej i chce ustalać skład i taktykę to niech zawiesi buty na kołku i robi kurs a nie psuje atmosferę.

odpowiedz
Olomanolo - 26.05.2024 / 07:51, *.com.pl

Udany nie udany jak miał być udany ???? Chcąc walczyć na trzech frontach ( Mistrzostwo , PP , walka w europie )to trzeba mieć silną ławkę zmienników a nie grupę paralityków . Dlaczego zawsze jak jest walka o wyższe cele pudel robi wyprzedaż ???? . więc komuś chyba nie za bardzo zależy na sukcesach Legii

odpowiedz
Biała sila - 26.05.2024 / 10:05, *.vectranet.pl

@Olomanolo: No właśnie ,chcesz się ścigać to kupujesz najlepszy samochód i najlepszego kierowcę z całym serwisem ,

odpowiedz
Hiszpan - 26.05.2024 / 07:24, *.play-internet.pl

Kochalski
Pankov Ziolkowski Nowy
Wszołek Elitim Goncalves Nowy
Luqi
Gual. Nowy

odpowiedz
S - 26.05.2024 / 01:38, *.plus.pl

Nie był to bardzo dobry sezon, ale też nie można powiedzieć że był do końca nieudany. Kilka rzeczy jednak się mimo wszystko udało;
- fajny występ w pucharach i dużo punktów do rankingu, z tej perspektywy jeden z bardziej udanych sezonów, a punkty w rankingach klubi ych i krajowych są bardzo ważne
- wyśmienita frekwencja i wyraźna moda na Legię, mimo braku zadowalających wyników
- zapewne jeden z lepszych wyników finansowych w historii, nie tylko z powodów pucharów i pełnego stadionu, ale również dzięki kilku udanym transferom z klubu i prowizjom od transferów z poprzednich sezonów. Oby tylko ten zastrzyk gotówki przyczynił się do poprawy wyniku sportowego za rok.

Oceniając ten sezon weźcie proszę pod uwagę wszystkie elementy, nie tylko nieudolna walkę o mistrzostwo. Naprawdę mogło być znacznie gorzej, np. brak pucharów, pustki na stadionie i zadłużanie się no najlepsi odchodzą za grosze.

Podsumowując, nie było idealnie ale też nie było fatalnie jak Kucharczyk;) oby za rok było jednak znacznie lepiej!

odpowiedz
FWWM - 26.05.2024 / 02:04, *.orange.pl

@S: a teraz wstawmy te wszystkie osiągnięcia, ktore wypisałeś, do klubowej gabloty...

A "fatalnemu" Kucharczowi to wszyscy z obecnego składu Legii mogą co najwyżej buty czyścić.

odpowiedz
Legionista - 26.05.2024 / 06:07, *.chello.pl

@S: spójrz na wyniki i formę poszczególnych graczy. L3 przestała być twierdzą zgubiliśmy w domu mnóstwo punktów. Jakość transferów Zielińskiego i skautingu była zenujaca Zyba, Dias, Morishita, Kun, Burch, Kapaudi i to budzi obawy kto przyjdzie kogo wypatrzą i rekomendują. Ostatnie 2 mecze pokazały że drużyna strzelała z podań Josue.

odpowiedz
Czyste sandały - 26.05.2024 / 08:14, *.t-mobile.pl

@FWWM: A dlaczego chodzi w brudnych? Aż taki flejtuch?

odpowiedz
FWWM - 26.05.2024 / 08:50, *.orange.pl

@Czyste sandały: chciałeś być zabawny, ale znowu nie wyszło.

odpowiedz
artic - 26.05.2024 / 01:34, *.t-mobile.pl

Maciek kontuzjowany ! ..ui babki strzelił i co teraz będzie??? Mowilem nie wystawiać go w każdym meczu zaorali chlopaka to wina Runajica i Faji kur..taki napadzior ogromną strata ponoc nie zagra z pół roku.
.





odpowiedz
Mioduski Rak Legii - 26.05.2024 / 01:30, *.vectranet.pl

Co raz bliżej dna
Quo vadis Legio?

odpowiedz
Atmosferić - 26.05.2024 / 00:02, *.orange.pl

Josue nie był przeszkodą w Legii ale też nie był jaj siłą napędową. Bo to nie tego typu zawodnik. Potrzeba nam bardziej szybszego i fizycznie silniejszego pomocnika. Na mnie Josue nie robi wrażenia.

odpowiedz
Legionista - 26.05.2024 / 06:14, *.chello.pl

@Atmosferić: wczoraj 2 asysty, z Wartą asysta i wiele innych tylko z kim miał grać? Rosołek, Dias, Kun, Zyba, itd itp. Też mnie denerwowało że każdą akcję musiał on stemplować ale czy znajdziemy godnego jego następcę przy tym skautingu i Zielińskim?

odpowiedz
Atmosferić - 25.05.2024 / 23:59, *.orange.pl

W nowym sezonie będie walka o spadek.

odpowiedz
Korda - 26.05.2024 / 00:07, *.orange.pl

@Atmosferić: nie ma szans , nie będzie miał kto walczyć . Na nowy sezon przyjdą jeszcze lepsi od Diasa czy Rosołka , ponieważ nie ma pieniążków na kontrakty

odpowiedz
singspiel - 26.05.2024 / 01:00, *.4.149

@Atmosferić: współczujemy twojej drużynie

odpowiedz
KAMI(L) - 25.05.2024 / 23:25, *.plus.pl

boa sorte Josué!

odpowiedz
kucik - 25.05.2024 / 23:21, *.139.39

puszczać Josue prze h...a na nasza pseudo-lige to bład…nie tu jest problem p.Zielinski;)

odpowiedz
Zoo - 25.05.2024 / 23:04, *.plus.pl

Jaką szują trzeba być żeby w tak haniebnym sposób postąpić z joshue tfu

odpowiedz
123 - 25.05.2024 / 23:03, *.chello.pl

Ciekawe, kto sie mocno wzbogacil na 0-3 z Radomiakiem ????

odpowiedz
Koneser polskiej piłki klubowej - 26.05.2024 / 01:30, *.plus.pl

@123:

Ustawka to była, oszukali kibiców by Radomiak się utrzymał

odpowiedz
Okęciak - 25.05.2024 / 22:59, *.orange.pl

Cisnąłem Morishitę od początku to zawsze znajdowali się obrońcy tego "talentu". Pytam grzecznie, gdzie jesteście?

odpowiedz
Bibat - 25.05.2024 / 22:13, *.plus.pl

Puścić kapitana Legii od tak sobie mógł zrobić tylko nieudacznik .Jak w naszej Legii ma być dobrze ,jak nie ceni się piłkarzy a promuje na wszelką siłę słabeuszy ...Słabo to widzę i wstyd dla Legii tak rozstawać się z jednym z lepszych swoich piłkarzy w tak słabym ligowym sezonie .

odpowiedz
Ibor - 25.05.2024 / 22:11, *.centertel.pl

Czy ktoś w Klubie widzi co się szykuje w przyszłym sezonie w środku pola - będziemy mieli najniższy środek pola chyba w Europie - Elitim Kun Mirishita Lukinias ( przepraszam za pisownię )

odpowiedz
Mario - 27.05.2024 / 05:53, *.timplus.net

@Ibor: Kun i Morishita nie grają w środku pola.

odpowiedz
... - 25.05.2024 / 22:05, *.plus.pl

Chcą pokazać się tego popołudnia a nie wieczoru ....ludzie

odpowiedz
Mokot - 25.05.2024 / 21:57, *..

Czym tu się zachwycać? Punkty bez znaczenia i strata bramki. Na razie dobrze to nie wygląda. Wielki szum medialny, Legia interesuje się tym, za chwilę innym, a skończy się jak zwykle. Sprowadzą jakieś padło, które gdzieś miało znośne pół sezonu. Obym się mylił, ale za rok też nie będzie świętowania w Warszawie.

odpowiedz
Michał - 25.05.2024 / 21:50, *.plus.pl

Dzisiaj się udało zgarnąć 3 punkty. Mecz bardziej rozstań niż walki o zwycięstwo. Szkoda gadać..... ledwo co.

odpowiedz
ja - 25.05.2024 / 21:00, *.play-internet.pl

mioduski WON

odpowiedz
speed - 25.05.2024 / 20:55, *.t-mobile.pl

No problem. Za krótką chwilę Jacuś nasprowadza następnego szrotu. On inaczej nie umie.

odpowiedz
Obcy - 25.05.2024 / 20:08, *.t-mobile.pl

Gual to straszny egoistą na boisku. Na 5 setek 1 wykorzysta. Ciekawe kto mu będzie w nowym sezonie te setki załatwiał? Bo obecnie nie widzę kandydata. Japończyk to ukryta piąta kolumna. Pożegnać jak najszybciej.

odpowiedz
Butinio - 25.05.2024 / 20:40, *.centertel.pl

@Obcy: Dla mnie bardzo dobre wnioski

odpowiedz
Egon - 25.05.2024 / 19:56, *.waw.pl

Josue dwie asysty.
Jak można rezygnować z takiego zawodnika, skoro nie ma się pojęcia o sprowadzaniu dobrych piłkarzy.
Przecież większość tych naszych transferów, to śmiech na sali.
Trafił nam się nieprzeciętny Josue, to z niego rezygnujemy.
Dla kogo robimy miejsce ?
Dla kolejnych Diasów, Morishitów, Zybów, Charatinów, Burchów, Baków czy im podobnych amatorów ?

odpowiedz
Chudy Grubas - 25.05.2024 / 21:07, *.com.pl

@Egon:
Ty tak serio?
Oceniasz dwie asysty w meczu o nic?
No to cię zapytam, jak oceniasz tego fantastycznego lidera w pseudo sezonie, w którym wystarczyło zamiast kółeczek wokół siebie zagrać dwie dobre piłki w meczach z Wartą, Koroną i innymi pokrakami w lidze?

odpowiedz
Michał - 25.05.2024 / 21:43, *.plus.pl

@Egon: Egon no chyba tak.....bo dla kogo?

odpowiedz
Egon - 25.05.2024 / 21:43, *.waw.pl

@Chudy Grubas : Bardzo dobrze oceniam Josue za to, co pokazał w Legii, w czasie swojego pobytu u nas.
Jeden z najlepszych pomocników, jaki trafił do klubu w ciągu ostatnich lat.
Gdyby, poza nim, do Legii dołączyli piłkarze na podobnym poziomie, a nie zbieranina piłkarskich cieniasów, to Legia byłaby w tej chwili, w zupełnie innym miejscu.

odpowiedz
oLaf - 25.05.2024 / 22:22, *.vectranet.pl

@Chudy Grubas : kolego, obudź się! Czy to wina Josue że dzisiaj Jędza z idealnej wrzutki z 4 m nie strzelił bramki??? I tak jest w każdym meczu x3 tylko że ''strzelali'' Komik i 3 Drewniaków, dlatego nie mamy MIstrza bo nie mamy nawet pół-napastnika!!!

odpowiedz
Korda - 26.05.2024 / 00:04, *.orange.pl

@Chudy Grubas : w skali całego sezonu ilość nie wykorzystanych sytuacji po podaniach Josue jest zatrważająca, a Ty wskakujesz z jego kółeczkami. Najlepszy piłkarz sezonu bez dwóch zdań ale taki troll jak Ty ktory obejrzał pewnie z 10meczy na cały sezon

odpowiedz
Mioduski Rak Legii - 26.05.2024 / 01:32, *.vectranet.pl

@Egon: Dosc glolyfikacj tego nonszalanta i pajaca boiskowego który łapie durne kartki i osłabia drużynę. Wystarczy w siną dal

odpowiedz
Egon - 26.05.2024 / 08:25, *.waw.pl

@Mioduski Rak Legii: Najlepszy rozgrywający osłabiał drużynę ?
Naprawdę dobry dowcip. Udał ci się.
Jeżeli Josue osłabiał drużynę, to co powiedzieć o Diasie, Charatinie, Zybie, Baku, Burchu, Morishicie, szklanym Kramerze itd.

Jak się ma taki wybór do podania, jak przykładowo "asy" wymienione wyżej, to czasami lepiej zrobić na boisku kółeczko z piłką, żeby za szybko tej piłki nie stracić.

odpowiedz
Xymoxian - 25.05.2024 / 19:52, *.icpnet.pl

Doskonała oprawa - Warszawa zasługuje na więcej
Piękne pożegnanie - szkoda, że Josue odchodzi
Dobrze, że spadła Warta, bo grała w lidze tylko po to, żeby amica miała 6 punktów za darmo

odpowiedz
artic - 26.05.2024 / 01:46, *.t-mobile.pl

@Xymoxian: i dalej będzie miała za darmoche te 6pkt. tylko warte zastąpi teraz korona w koncu coś za coś z daleka było widać że kuchenkorz się nie za bardzo stara z Kielcami .

odpowiedz
123 - 25.05.2024 / 19:47, *.chello.pl

Ciekawe, kto sie mocno wzbogacil na 0-3 z Radomiakiem ????

odpowiedz
Urs72 - 25.05.2024 / 21:01, *.t-mobile.pl

@123: ten sam co Na Mistrzostwie Jagiellonii i za cała rundę wiosenną za te wałki w rozgrywkach
u Buka .....prezes PZPN ....i jego pachołki

odpowiedz
ws - 25.05.2024 / 21:27, *.vectranet.pl

@123: Radomiak bo nie spadł z ekstraklapy.

odpowiedz
matus007 - 25.05.2024 / 19:45, *.centertel.pl

Powodzenia Josue

odpowiedz
Matias - 25.05.2024 / 19:41, *.vectranet.pl

Jeszcze wszyscy zatęsknicie za Josue. Razem z Elitim uzupełniali się zajebiscie, żaden Kapustka czy Rejczyk nie dadzą tyle Legii co Josue. Zieliński Out!!!!!

odpowiedz
Gość niedzielny - 25.05.2024 / 19:39, *.centertel.pl

Uff tyle i aż tyle.Czekamy na dobre czasy

odpowiedz
Luk - 25.05.2024 / 19:34, *.orange.pl

Josue 2 asysty a mógł więcej jednak wg speców z klubu gra za wolno

odpowiedz
single malt - 25.05.2024 / 22:13, *.wawtel.pl

@Luk: No gra za wolno, tylko czy mamy kogoś lepszego???Oddajemy najlepszego playmakera i najlepszego lewego wahadłowego. Gdzie tu logika?

odpowiedz
Eddie - 25.05.2024 / 19:33, *.aster.pl

to ładnie
Ruch, Warta, ŁKS - stare kluby przedwojenne spadły
dołączą do Wisły Kraków i Polonii Warszawa (jak będą grać obie w przyszłym sezonie w Pierwszej Lidze)

odpowiedz
ws - 25.05.2024 / 22:23, *.vectranet.pl

@Eddie: Polonia spadnie do drugiej ligi.

odpowiedz
Adson 78 - 25.05.2024 / 19:29, *.plus.pl

Morishita następny by się z nim pożegnać ! A do niego dołączyć : Pekharta i Rosołka !!!

odpowiedz
Guny - 25.05.2024 / 20:12, *.229.8

@Adson 78 : dokładnie. Morishita dziś kryminał na boisku:/ o rosole nawet nie chce mi się gadać. Ale młodzież dziś pokazała dlaczego rezerwy kopią się po czole w de facto 4 lidze:/

odpowiedz