Jan Ziółkowski i Wojciech Urbański - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Legia ostatnia w Pro Junior System

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Za nami sezon 2023/24. Legia Warszawa nie wypełniła limitu 3000 minut rozegranych przez młodzieżowców w Ekstraklasie, ale dzięki spotkaniu z Zagłębiem Lubin zmniejszyła liczbę brakujących minut, przekraczając próg 2500. To oznacza, że stołeczny klub zapłaci karę w wysokości 500 tys. zł. Legia zajęła także ostatnie miejsce w programie Pro Junior System.



Ostatecznie stołeczny klub zamknął sezon z liczbą 2600 minut młodzieżowców na boisku. Na liczbę składają się minuty: Kacpra Tobiasza - 2070, Igora Strzałka - 120, Wojciecha Urbańskiego - 153, Filipa Rejczyka - 70 i Jana Ziółkowskiego - 187.

Wymóg gry młodzieżowca w Ekstraklasie
Zgodnie z aktualnymi przepisami, każdy klub uczestniczący w Ekstraklasie jest zobowiązany do zapewnienia udziału w tych rozgrywkach dowolnej liczby zawodników młodzieżowych w łącznym wymiarze czasu gry nie krótszym niż 3000 minut w danym sezonie. Status młodzieżowca w Legii mieli: Jakub Zieliński, Wojciech Banasik, Jakub Adkonis, Jakub Żewłakow, Wojciech Urbański, Jan Ziółkowski, Filip Rejczyk i Kacper Tobiasz.

Kary za brak spełnienia wymogu liczby minut:
a) 3 000 000 zł – w przypadku udziału w rozgrywkach dowolnej liczby zawodników młodzieżowych w łącznym wymiarze czasu gry 999 minut lub krótszym;
b) 2 000 000 zł – w przypadku udziału w rozgrywkach dowolnej liczby zawodników młodzieżowych w łącznym wymiarze czasu gry od 1000 do 1999 minut;
c) 1 000 000 zł – w przypadku udziału w rozgrywkach dowolnej liczby zawodników młodzieżowych w łącznym wymiarze czasu gry od 2000 do 2499 minut;
d) 500 000 zł – w przypadku udziału w rozgrywkach dowolnej liczby zawodników młodzieżowych w łącznym wymiarze czasu gry od 2500 do 2999 minut.


Status młodzieżowca a Pro Junior System
Od kilku lat PZPN prowadzi program Pro Junior System, w którym nagradza finansowo kluby stawiające na młodzież. Pod uwagę brane są występy zawodników z rocznika 2003 i młodszych, ale dany piłkarz musi rozegrać co najmniej 270 minut oraz wystąpić w 5 meczach, aby rozegrane przez niego minuty zostały uwzględnione w punktacji końcowej. Legia zakończyła sezon z dorobkiem 0 punktów i zajęła ostatnie miejsce.

Na koniec sezonu nagradzane są kluby, które zajęły miejsca 1-7 w klasyfikacji. W poprzednim sezonie Legia zajęła w PJS 3. miejsce, za co otrzymała 1 750 000 zł. W roku 2022 stołeczny klub wygrał program, podobnie jak w roku 2020.

Nagrody za PJS:
1. miejsce – 3,25 mln zł
2. miejsce – 2,25 mln zł
3. miejsce – 1,75 mln zł
4. miejsce – 1,25 mln zł
5. miejsce – 750 tys. zł
6. miejsce – 500 tys. zł
7. miejsce – 250 tys. zł

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
Truth - 28.05.2024 / 18:03, *.chello.pl

Cały Runjaic, brak wyników i jeszcze kary ????

odpowiedz
Jot - 27.05.2024 / 06:06, *.orange.pl

Pudel wszystko sprzedał i nie ma nic nowego, nawet z cudownej akademii...

odpowiedz
Sarcastico - 26.05.2024 / 23:39, *.inetia.pl

Legia Pralnia Center.

odpowiedz
e(L)o - 26.05.2024 / 17:39, *.plus.pl

Kowal dobrze gadał, że Legia to ma akademię ale Pana Kleksa.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 26.05.2024 / 14:14, *.play-internet.pl

Przestańcie cisnąć Zielińskiemu,bo On tu jest tylko "odgromnikiem" mioduskiego.Co prawda też mi się nie podoba polityka transferowa,tylko że ta jest prowadzona przez tego,co "daje" pieniądze na transfery,a tych mioduski zwyczajnie nie ma......Upadek sportowy Legii,to rzecz "okropna",ale możliwa do odbudowania,natomiast "niszczenie" autorytetów naszego klubu przez mioduskiego to zakrawa na skandal,bo przypominam,że J.Z.nie jest pierwszą ofiarą tego słupa mafii finansowych,bo Vukoviča i Magierę też "poniżył,wciągając ich do swojej brudnej gry.Tylko i wyłącznie mioduski jest temu winien-vypyertalaç więc powinien.Zdrówka

odpowiedz
Ju(L)ius - 26.05.2024 / 16:33, *.t-mobile.pl

@FOREVER LEGIA : DOKLADNIE!!!! Mam nadzieję że zaczniecie to dostrzegać.....

odpowiedz
ooon - 26.05.2024 / 13:25, *.com.pl

po kiego grzyba są te przepisy? jak jakiś młodzian jest zdolny to i tak zagra, a tak tylko obniżamy poziom i tak kiepskiej ligi cienkimi piłkarzami

odpowiedz
WoLa - 26.05.2024 / 12:11, *.centertel.pl

Niestety u nas w akademii z chłopaków robi się panienki , nauczyciele wfu z pobliskich podstawówek nie zdają egzaminu trenując w akademii, Miodek akademy to najgorsza akademia w ekstraklapie przy najlepszej infrastrukturze

odpowiedz
do redakcji - 26.05.2024 / 11:52, *.t-mobile.pl

Panowie, a moglibyście podać zestawienie minut wg klubów oraz klasyfikację PJS?

odpowiedz
Koneser polskiej piłki klubowej - 26.05.2024 / 10:37, *.plus.pl

Miodulski i Szkodnik Sportowy zapomnieli, że nie naliczają się minuty wypożyczonym do innych klubów...

odpowiedz
Mateusz z Gór - 26.05.2024 / 09:49, *.orange.pl

Poza nagrodą finansową za miejsce w klasyfikacji PJS oraz karą za niespełnienie warunków wymogu gry młodzieżowca powinno się również dodawać zespołom punkty w tabeli. Nawet symboliczny 1 punkt za wygranie klasyfikacji PJS oraz kolejny 1 punkt za spełnienie wymagań czasu gry młodzieżowców zmieniłby podejście klubów do tematu.

odpowiedz
Odp - 26.05.2024 / 12:21, *.lunet.eu

@Mateusz z Gór: do zdobywania punktów jest boisko, a nie stoliki w gabinetach

odpowiedz
Rumcajs - 26.05.2024 / 14:38, *.t-mobile.pl

@Mateusz z Gór: Bardzo dobry pomysł! A za grę cały sezon juniorami z urzędu przyznać mistrzostwo. Pogadać z UEFA to może za grę młodymi w eliminacjach dadzą Ligę Mistrzów. Chory człowiek...

odpowiedz
Mateusz z Gór - 26.05.2024 / 17:10, *.orange.pl

@Rumcajs: Skoro możliwe jest odejmowanie punktów, degradacje i inne tego typu kary to jak najbardziej możliwe jest nagradzanie w ten sam sposób, Zdrowy Człowieku. W piłce nożnej tylko punkty się liczą, jeżeli jakiś przepis ma być egzekwowany to gra ma się toczyć o punkty. W silnych ligach, tam gdzie pieniędzy nie brakuje, działacze boją się tylko jednego - ujemnych punktów. Kary finansowe są bez znaczenia. Dlatego byłby to system jak najbardziej sprawiedliwy i właśnie zdrowy, bo rzeczywiście wymuszałby oczekiwane działania ze strony klubów, a tym samym nie byłby chory, ale dokładnie przeciwnie.

odpowiedz
Rumcajs - 26.05.2024 / 18:47, *.t-mobile.pl

@Mateusz z Gór: Szybko każdy przeliczy sobie. "Aha, mogę zdobyć aż 2 pkt grając młodzieżowcami cały sezon, to nic, że natracę punktów, bo mi młodzi obniżą poziom. To już wolę grać przeciętniakami z zagranicy, bo ci trochę punktów uciułają". Chłopie, to nie przejdzie, gra nie warta świeczki (2 punktów). Teraz wyobraź sobie jak wyglądałaby Legia i wyniki gdybyśmy mieli grać Rejczykiem który nie jest gotowy do gry w e-klasie, Urbańskim nie wytrzymującym kondycyjnie godziny meczu o pietruszkę czy Strzałkiem nie łapiącym się do składu Stali Mielec. A wszystko po to by zdobyć nagrodę - 2 punkty na koniec sezonu. Tylko Ziółkowski trzyma poziom ale i on będzie popełniał błędy. Nie bądź śmieszny, trenerzy wolą wystawić ogóra z zagranicy niż młodego, bo nawet te ogóry są lepsze od młodych których zdominują fizycznie, przepchną czy przestawią na boisku.

odpowiedz
Dan - 26.05.2024 / 20:21, *.chello.pl

@Mateusz z Gór: no i co jeszcze?!
Weź ty zostań w tych górach...

odpowiedz
Wycior - 26.05.2024 / 09:03, *.vectranet.pl

Widać, że w Legii stawiają na młodych - przy takiej Akademi to normalne. Nowy sezon zaczniemy kolejnym sukcesem czyli oddaniem za friko Rejczyka. A przez cały przyszły sezon będziemy dalej szlifować nasz mega talent Macieja R!

odpowiedz
Pragabets - 26.05.2024 / 11:30, *.tpnet.pl

@Wycior : ale wiesz, że Rosołek gra na innej pozycji nie? I to, że gra w żaden sposób nie blokuje Rejczyka?
A ten ostatni już wczoraj pokazał wyraźnie, że opinie, że jest na razie zdecydowanie za slaby na Legię i dlatego gra tak mało nie wzięły się z nikąd.
Rejczyk ma dwie drogi - zostać w Legii i iść na wypożyczenie na 2 może 3 sezony bo na razie nie jest na poziomie lub iść do Zaglebia albo innego Piasta, gdzie nie ma presji wyniku i będzie tam grał.

odpowiedz
Pab(L)o Loża - 26.05.2024 / 15:09, *.orange.pl

@Pragabets: masz racje. Co byś zrobił na jego miejscu?
Ja bym odszedł bo to z jego punktu widzenie jest lepsze. Przykłady Walukiewicza, Praszelika, młodych Włodarczyka czy Mosóra pokazują że Legie nie potrafi zapewnić ścieżki awanssu wychowankom. I dlatego na naszych wychowanksch zarabiają inni.
Może Rejczyk jest za słaby na Legię, może nie. Ale dla niego lepiej odejść niżctracićv2 czy 3 lata. Który z naszych wypożyczonych wychowanków wrócił i grał? No właśnie
A Rosołek tobinny przykład. On po zaprzestaniu bycia młodzieżowcem powinien zakończyć swoją przygodę z Legią a w jego miejsce powinien wejść następny młody (nawet nie pizycja na pozycję). On jest za słaby na Legię, ba na wypożyczeniu do I ligi też nic nie pokazał.
Młodzi chłopcy x Legii będą odchodzić i trudno im się dziwić. Za granicę z twj ligii za dobre pieniàdze odchodzą młodzi Polacy. Ale muszą grać. Rejczyka bez gry za 2-3 lata nikt nie kupi. On nie zarobi i się nie ustawi do końca życia.
Taka jest brutalna prawda.
W piłce są chore pieniądze, n8eadekwatne do umiejętności, klasy potencjału i dlatego chłopaki grają dla kasy. Nasza liga to przystanek więc jak nie grają to zmieniają klub
Pozdro

odpowiedz
Elo - 26.05.2024 / 08:55, *.stansat.pl

Jak przegrywamy to wszystko jak nie przlozyli sie do sezonu to ewidentnie do wszystkiego ten Mioduski to ja nie wiem co on tu robi…

odpowiedz
bum - 26.05.2024 / 09:24, *.virginm.net

@Elo:
Kradnie na potęgę ot co...
Pozdrowienia

odpowiedz
Witam - 26.05.2024 / 08:46, *.inetia.pl

Jacek, dyrektor powoli zmierza w kierunku utraty statusu legendy klubu. Swoją upartością i dyletanctwem działa na szkodę Legii.

odpowiedz
bum - 26.05.2024 / 09:29, *.virginm.net

@Witam :
Pragnę przypomnieć, że Jacek wykonuje polecenia swojego pana. Wszystko co się dzieje w klubie to decyzję mioduszczaka złodzieja.
To on akceptuje zawodników bądź nie.
To on decyduje kto do klubu trafi i za ile pieniędzy.
Oraz to kto z klubu odejdzie.
Zieliński jest tylko pionkiem tak samo jak ten herra szmaciarz i cała ta banda pajaców co za solidną wypłatę godzą się na powtarzanie tych farmazonów mioduskiego do opinii publicznej.
W tej kwestii również zawiodłem się na Zielińskim bo to przecież legenda poniekąd i mógłby uderzyć pięścią w stół, ale wtedy straci ciepłą posadkę w klubie.
Sami szmaciarze w zarządzie!!!
MIODUSKI RAK LEGII!

odpowiedz
Kibic z popcornem - 26.05.2024 / 14:35, *.t-mobile.pl

@bum: Przestań wszędzie powielać te bzdury. Mioduski już dawno odsunął się w cień i powierzył prowadzenie klubu Herze i Zielińskiemu. Inna sprawa, że to co się dzieje na razie akceptuje ale miejmy nadzieję do czasu.

odpowiedz
Ju(L)ius - 26.05.2024 / 16:46, *.t-mobile.pl

@Kibic z popcornem: Buhahahahaha!!!!! Ty naprawdę wierzysz w to co piszesz????!!!!

odpowiedz
bum - 26.05.2024 / 17:21, *.virginm.net

@Kibic z popcornem:
hahahahaha!!!! Nawet mi ciebie nie szkoda....
Grubo hahahahaha. Mioduski w niebo wzięty jak to czyta hahaha. Jesteście miodem dla jego oczu i uszu.... Straszne jest to że są tak myślący i do tego w takiej ilości.
Ale beka z ciebie gościu haha.

odpowiedz
Dariusz Tocio - 26.05.2024 / 08:41, *.play-internet.pl

Brawo Darek!

odpowiedz
FI(L)IP - 26.05.2024 / 08:19, *.voo.be

Kolejny sukces w tym sezonie. Brawo dyrektor sportowy, brawo szef Akademii.

odpowiedz
Balde - 26.05.2024 / 16:16, *.178.78

@FI(L)IP: Chyba to trener ustala skład a nie ludzie wymienieni przez Ciebie? Jak widać 18latek z akademii jakoś na środkowym stoperze daje radę, tylko trzeba mu zaufać i dać szansę. A to zdecydowanie rola trenera.

odpowiedz