Daniel Ławrynowicz - fot. pentathlon.org.pl
REKLAMA

Pięciobój

Ławrynowicz 15. w finale PŚ w Ankarze

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W tureckiej Ankarze rozegrane zostały finałowe zawody Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym, w którym udział wzięli dwaj zawodnicy Legii - Łukasz Gutkowski i Daniel Ławrynowicz. Łukasz, który na poprzednich zawodach zmagał się z urazem i musiał zrezygnować z udziału w większości konkurencji, tym razem nie zakwalifikował się do finałowej 18-tki przez przejazd po parkurze, który zakończył się eliminacją. Gutkowski zajął 16. miejsce w półfinałowej grupie A i nie zakwalifikował się do finału.

Kwalifikację z kolei zdobył Daniel Ławrynowicz, który w półfinałac był siódmy, z najlepszym wynikiem laser-ru (10:32.50 min.). W finale nasz zawodnik zajął miejsce 15. z wynikiem 1470 pkt. Tym samym Daniel zdobył 42 punkty do rankingu olimpijskiego, na podstawie którego, przyznawane będą olimpijskie paszporty.

Przez legionistami jeszcze niezwykle ważna pod kątem kwalifikacji na IO w Paryżu, impreza jaką będą Mistrzostwa Świata w Chinach, które odbędą się w pierwszej połowie czerwca.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.