Paweł Wszołek i Josue - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Klasyfikacja kanadyjska sezonu: Josue, Wszołek, Gual

Woytek, źródło: Legionisci.com

Klasyfikację kanadyjską sezonu 2023/24 w Legii Warszawa wygrał Josue. Kapitan stołecznej drużyny zdobył 11 bramek i zanotował 8 asyst. Na drugim miejscu znalazł się Paweł Wszołek, który zgromadził tyle samo punktów, ale mniej strzelał (6 razy) a częściej asystował (13 razy). Trzecie miejsce zajął Marc Gual z 11 bramkami i 6 asystami.

Bilans sezonu 2023/24
51 meczów: 23 zwycięstwa - 15 remisów - 13 porażek, bramki: 82-66
średnia punktów: 1,65
gole na mecz: 1,61
gole stracone na mecz: 1,29



Ciekawostki:

74 bramki legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 17 padło po strzałach z główki. 66 to gole z akcji, 6 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 10 bezpośrednio z rzutów karnych i rzutów wolnych.

Najczęściej Legia strzelała ostatnich kwadransach każdej z połów - po 16 trafień. Najmniej bramek Legia zdobywała między 46-60 minutą - 10 trafień.

Najczęściej Legia traciła bramki między w dwóch ostatnich kwadransach meczu - po 12 trafień rywali, a najrzadziej w pierwszym kwadransie meczu - 9 goli.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 27,39 l. W poprzednim sezonie średnia wynosiła 26,82 l.

Żaden zawodnik nie wystąpił we wszystkich 51 meczach. Najwięcej występów (50) miał Juergen Elitim (42 w pierwszym składzie). Po 49 spotkań na koncie zgromadzili: Josue (45 w pierwszym składzie) i Gual (34 w pierwszym składzie). Najwięcej minut na boisku spędził Josue - 3917.

W koszulce z "eLką" na piersi zadebiutowało 12 piłkarzy.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2023/24 (Ekstraklasa, Superpuchar Polski, Liga Konferencji Europy, Puchar Polski)

Piłkarzgoleasystysumameczeminutygol/asysta na min.
Josue11819493917206
Wszołek61319453669193
Gual11617492822166
Pekhart13215382242149
Kramer10111321175107
Muci9110341943194
Rosołek347461370196
Pankov246352762460
Elitim246503742624
Ribeiro235393360672
Kun145422770554
Kapustka224221005251
Slisz134332617654
Augustyniak333530371012
Baku11213586293
Strzałek1110123123
Kapuadi113124922492
Dias1124816816
Tobiasz113834803480

Stan na 26.05.2024.
* Do asyst nie są wliczane akcje, w których zawodnik wywalczył rzut karny/rzut wolny.


WYNIKI SONDYOcena Legii za sezon 2023/24 to:
SUMA GŁOSÓW: 7671
START: 23.05.2024 / KONIEC: 02.06.2024

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

+dodaj komentarz
Mokot - 27.05.2024 / 21:24, *..

A teraz zajrzymy do statystyk ekstraklasy :
Gole - z Legii nikogo
Asysty - jak wyżej
Żółty kartonik - Josue
Czerwony kartonik - Jędza
Czyli ogólnie nędza i beznadzieja. To się samo komentuje.

odpowiedz
FWWM - 27.05.2024 / 12:00, *.orange.pl

a hejtowany Rosołek na 7. miejscu z 30 zawodników :)

odpowiedz
Wycior - 27.05.2024 / 12:24, *.vectranet.pl

@FWWM: Co więcej ma taką samą skuteczność minutową co Muci i Wszołek. Lepszą niż etatowy wykonawca karnych Josue. Ale to tylko iluzja statystyki - ten człowiek jest surowy piłkarsko i o to cały ten hejt…

odpowiedz
Trampek - 27.05.2024 / 12:32, *.125.113

@FWWM: Napastnik - 3 gole , rozegranych 1370 minut. Super ! Napastnik z 3 bramkami !!! Przez 1370 minut LEGIA w 10 zawodników plus jeden statysta. A tym statystą był kto ?

odpowiedz
Trampek - 27.05.2024 / 13:07, *.125.113

@Wycior: Tylko jest różnica ,że rówieśnik Rosołka - nominowany pomocnik Muci - nie napastnik strzela 9 goli to jest trzy razy tyle co Rosołek , choć też był hejtowany nie mniej od Rosołka.

odpowiedz
AS - 29.05.2024 / 21:12, *..

@FWWM: Rewelacja. A za nim praktycznie ani jednego ofensywnego zawodnika (Baku i Strzałek grali bardzo mało, Dias to wiadomo). Świetna sprawa, napastnik ma więcej goli i asyst od Slisza czy Pankova (od tego drugiego minimalnie) XDD

odpowiedz
Egon - 27.05.2024 / 11:45, *.waw.pl

Kto pierwszy - Josue i Wszołek.
Niektórzy robią co mogą, żeby zrobić z tego biednego Josue odpowiedzialnego za wszystko "kozła ofiarnego", ale nie da się, bo facet się doskonale obronił na boisku swoją grą.

odpowiedz
Trampek - 27.05.2024 / 12:36, *.125.113

@Egon: Zgadzam się w 100% !!!

odpowiedz
Matias - 27.05.2024 / 14:27, *.icpnet.pl

@Egon: Ludzie którzy go krytykują jeszcze po nim zatęsknią. Jedyny argument "bo spowalniał grę". Zapomnieli tylko, że bez jego podań i gry nie byłoby Europy, a i w lidze bylibyśmy daleko za 3 miejscem. Woleliby typowego drewniaka, który by ganiał w tą i z powrotem niż gościa z techniką i umiejętnościami.

odpowiedz
Domino - 27.05.2024 / 18:47, *.spectrum.com

@Egon: Zgadzam się w 100%

odpowiedz
Luk - 29.05.2024 / 16:59, *.timplus.net

@Egon: Idąc tym tokiem rozumowania Wszołek jest piłkarzem sezonu 23/24. Nie wykonywał karnych, nie wykonywał rzutów wolnych, ma lepszą średnią bramka/asysta na minutę, a przecież nie był w formie i trochę meczy przeszedł obok. Poza tym duża była też fala krytyki na niego (bo nie tylko na samą grę).
Prawda jest taka, że na Josue jedni patrzyli przez różowe okulary, a inni przez czarne, taki tym zawodnika.

odpowiedz
Krzychu66 - 31.05.2024 / 13:26, *.vectranet.pl

@Matias: całkowicie się z Tobą zgadzam. Ci co go tak hejtują to chyba zwolennnicy pseudo dyrektorka

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.