REKLAMA

Żeglarstwo

Legia 5. w drugiej rundzie PEŻ

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W ostatni weekend w Sopocie rozgrywana była druga runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej w sezonie 2024. Załoga Legii Warszawa, w składzie: Kuba Pawluk (sternik), Marcin Banaszek, Michał Szmul i Jacek Przybylak, spisała się zdecydowanie lepiej niż podczas premierowych regat w tym roku. Legioniści zajęli 5. lokatę, do końca walcząc o jeszcze lepszy wynik. W poszczególnych flajtach legioniści zajmowali miejsca: 5, 3, 5, 4, 5, 3, 2, 7 i 2 (finałowy).

W klasyfikacji generalnej, po dwóch rundach PEŻ, Legia awansowała na miejsce ósme (21 pkt.). Prowadzą HRM Racing i Pogoń Szczecin (po 32 pkt.). Kolejne zawody odbędą się w dniach 13-14 lipca w Gdyni. Czwartą rundę zaplanowano na 4-5 października w Szczecinie.

Klasyfikacja 2. rundy PEŻ 2024:
1. Pogoń Szczecin 31 pkt.
2. YKP Gdynia 33 pkt.
3. HRM Racing 34 pkt.
4. Yacht Club Gdańsk 35 pkt.
5. Legia Warszawa 36 pkt.
6. YKP Szczecin 37 pkt.
7. Yacht Club Sopot 39 pkt.
8. Nowy Sztynort Osada Wolności Giżycka Grupa Regatowa 42 pkt.
9. On Lemon Rockstars Racing
10. AZS WAT Warszawa
11. Ocean Challenge Yacht Club
12. AZS AWFiS Gdańsk
13. Lubelskie YKP Lublin
14. UKS Albatros Wolin
15. UKS Żeglarz Wrocław
16. Sport Vita Ski&Sail
17. AZS Politechnika Gdańska
18. Kościański Klub Żeglarski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.