Stadion Motoru - fot. Jacek Wójcikowski
REKLAMA
REKLAMA

Motor awansował do Ekstraklasy

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Motor Lublin wygrał baraże i jako ostatni zespół awansował do Ekstraklasy. Najpierw Motor pokonał Górnika Łęczna, a następnie w finale wygrał z Arką Gdynia 2-1 po golach w 87. minucie i w doliczonym czasie gry.



Po raz ostatni zespół z Lublina występował w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 1991/92, czyli 32 lata temu. Wówczas spadł z ówczesnej 1. ligi. Przez kilka lat występował pod inną nazwą, by wznowić grę w sezonie 2001/02 od IV ligi w grupie lubelskiej.

W grudniu 2021 roku Legia mierzyła się z Motorem w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. Legioniści wygrali wówczas na wyjeździe 2-1.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (70)

+dodaj komentarz
robert szenfeld - 06.06.2024 / 07:01, *.t-mobile.pl

Czyli mowa motywacyjna nie zadziałała na arkowców . Gratulacje dla Motoru

odpowiedz
Marek - 04.06.2024 / 10:56, *.chello.pl

Dobrze że Motor awansował, GKS Katowice może sobie dopisać już 6 pkt.

odpowiedz
Huahua - 04.06.2024 / 17:16, *.play-internet.pl

@Marek:
Bodajże, albowiem wątpię ????????????

odpowiedz
Piotrek - 05.06.2024 / 19:36, *..

@Marek: biedny marek

odpowiedz
Esa - 04.06.2024 / 09:13, *.orange.pl

Brawo Motor Lublin bardzo chciałem żebyście awansowali i w końcu to zostało zrealizowane po tylu latach więc gratulacje i powodzenia w extraklasie

odpowiedz
Coachbiedronka - 03.06.2024 / 21:36, *.plus.pl

Brawo Motor wasz mecz wyglądał jak walka Rockego Balboa z Ivanem Drago,byliście okładani przez rywala,ale nokaut był piękny, życzę wam pucharów za ten charakter jaki pokazaliście na boisku,ale oczywiście Legia w mym sercu na tronie,wy możecie być drudzy,powodzenia.

odpowiedz
Mariol - 03.06.2024 / 20:29, *.wanadoo.fr

@Fcm : Gratulacje dla Motoru.Pamietam jeszcze jak była zgoda z nimi.

odpowiedz
BRL - 03.06.2024 / 17:26, *.centertel.pl

Brawo Motor, do zobaczenia!

odpowiedz
Rysio - 03.06.2024 / 16:12, *.play-internet.pl

No to po latach bedzie--- chcesz być cykorem,trzymaj z lubelskim Motorem:)

odpowiedz
RKS - 03.06.2024 / 23:23, *.net.pl

@Rysio: mówisz o sobie ze jesteś cykorem ????

odpowiedz
Pewniak - 03.06.2024 / 14:34, *.plus.pl

To już wiadomo z kim Legia ugra max 2 pkt w sezonie =]

odpowiedz
Ryj - 03.06.2024 / 22:00, *.t-mobile.pl

@Pewniak: wypad

odpowiedz
Fcm - 03.06.2024 / 11:39, *.centertel.pl

H Motoru jedne z lepszych w kraju.
Dobrze, że taka drużyna awansowała.
Na każdym meczu będzie pełny stadion.
Ktoś tu porównał do Polonii, jeszcze się zdziwisz.
Pozdrawiam z (L)ubelskiego.

odpowiedz
ML - 03.06.2024 / 16:56, *.centertel.pl

@Fcm : im większa bieda w regionie tym więcej elementu chętnego do chuliganki

odpowiedz
Ajajaj ITI - 03.06.2024 / 20:24, *.centertel.pl

@ML: Tam zawsze było wesoło i huliganka była zawsze ... kto wie ten wie ... kiedyś trochę się z nimi podzarpaliśmy w Otwocku i Falenicy

odpowiedz
Wolfik - 03.06.2024 / 11:18, *.mm.pl

Druzyna Motoru pokazała charakter, w nagrodę zasłużony, aczkolwiek niespodziewany awans.
Teraz zaczną się schody, bo jak pokazują ostatnie sezony beniaminkom trudno jest się utrzymać.
Ale ekipy konkretne awansowały w tym roku, fakt - że konkretne też spadły :).

odpowiedz
Biała sila - 03.06.2024 / 19:24, *.vectranet.pl

@Wolfik: Prężny sponsor ,inwestor jeżeli dokona trafnych transferów to nie koniecznie będzie jak mówisz ale łatwo nie będą mieli ,

odpowiedz
znajca - 04.06.2024 / 07:10, *.com.pl

@Biała sila:
Pierwszy kandydat do spadku. Bez względu na ewentualne transfery typu "last minute". Pewnie zatrudnią bandę najemników z cypryjskich i portugalskich plaż. Coś jak w Radomiaku. Dobrze, że Motor to słowo z kategorii międzynarodowych, co ułatwi nowemu "narybkowi" poprawne wypowiedzenie nazwy pracodawcy.

odpowiedz
Kill illuminati - 03.06.2024 / 11:13, *.chello.pl

Organizacja, frekwencja i zaplecze finansowe to Motor przerasta połowę ekstraklasy. W czwartek grali mecz i nie wiedzieli co dalej, w dwa dni zorganizowali prawie 600km wyjazd w 750 osób. Właścicielem jest chyba najbogatszy Polak, który zapowiada duże transfery. Jak dla mnie może nie w tym sezonie ale rośnie poważny konkurent na mistrza, a nie sezonowcy typu Jagielonia czy Śląsk.

odpowiedz
Gienek - 03.06.2024 / 10:47, *.netfala.pl

Motor ma zgodę z Hetmanem Zamość. Ostatnio Hetman ich wspierał w meczu z Górnikiem Łęczna w 120 osób.

odpowiedz
Fcm - 03.06.2024 / 15:12, *.centertel.pl

@Gienek: raczej układ ma, nie zgodę.
Zgodę ma ze Śląskiem.

odpowiedz
Olomanolo - 04.06.2024 / 08:02, *.com.pl

@Gienek: Hetman Zamość też ma dobrą ekipę H.

odpowiedz
Ljak Legia - 04.06.2024 / 11:42, *.27.248

@Gienek: Hetman Zamość mimo kiepskich wyników sportowych ma silną ekipę kibicowską jak na standardy średniej wielkości miast

odpowiedz
Lopez - 03.06.2024 / 09:24, *.centertel.pl

Arka Gdynia obok Pogoni Szczecin to najwięksi fra.jerzy tego sezonu w Polsce

odpowiedz
Wolfik - 03.06.2024 / 11:20, *.mm.pl

@Lopez : Kontuzje i słaba skuteczność to przyczyny braku awansu Arki. Na ich tle Lublin oraz Katowice prezentowały się znacznie lepiej. Co nie zmienia faktu, że od kilku kolejek brakowało im 1-go punktu i nie potrafili go zdobyć. Mecz derbowy był tutaj negatywnym przełomem.

odpowiedz
Maverick - 03.06.2024 / 08:50, *.play-internet.pl

Hahahahahaha arka gdynia....Teraz jeszcze rozmowa z ich guru rybakiedy i wakacje
Haha arka Gdynia,,frajerzy" oraz pogon,,frajerzy"szczecin.Tak powinno się poprawnie pisać nazwy tych piłkarskich klubów

odpowiedz
starszy - 03.06.2024 / 08:31, *.47.40

Lamusy którzy wypisują głupoty na temat Motoru niech zamkną japy.
W latach 90-tych Motor miał niezbyt liczną ( około50 osób ) ale niezwykle agresywnie nastawioną i charakterną grupę kibiców. Mecze Motor - Legia były zawsze bardzo ciekawe i dużo się działo.

odpowiedz
Egon - 03.06.2024 / 07:54, *.waw.pl

Fajnie.
Dawno się nie interesowałem Motorem i nawet nie wiedziałem, że oni mają taki ładny stadion.
Pasuje do gry na najwyższym szczeblu.

odpowiedz
Wolfik - 03.06.2024 / 11:21, *.mm.pl

@Egon: W Niechorzu stadion też jest ładny.

odpowiedz
Piotrbush - 03.06.2024 / 07:43, *.icpnet.pl

I cóż z tego jak pojemność stadionu jest zastanawiająca .Mecze tylko dla wybrąńców będą. Może włodarze pomyślą o rozbudowie.Pamiętacie inauguracje z Mistrzem Hansem Nielsenem ,stadion pomiecił około 20 tyś.widzów i pękał w szwach !

odpowiedz
gazza - 03.06.2024 / 07:00, *.com.pl

Brawo Motor ! Arka śmiech na sali...!

odpowiedz
Grzech - 03.06.2024 / 06:23, *.orange.pl

Motor z Lublina to są pachołki Alchima ????????????

odpowiedz
Tytus - 04.06.2024 / 06:17, *.centertel.pl

@Grzech : hehehe ale malinowe nosy maja takie same :)

odpowiedz
Kamień - 03.06.2024 / 03:55, *.chello.pl

Byłem w 92... Pisz przeszedł do Legii z Motoru... fajne czasy no i w Lublinie jest całkiem sporo kibiców Legii

odpowiedz
Legia-79 - 03.06.2024 / 22:18, *.pljtelecom.pl

@Kamień: Witam,też byłem. Leszek Pisz wrócił po roku do Legii , wcześniej nie dogadywał się ze Śp. Stachurskim. Pozdrawiam.

odpowiedz
Skarga - 03.06.2024 / 00:30, *.101.55

"Co to jest za drużyna, co śledziem je.....ie tak?!
Je...ana, ku...wa, świnia - Arka Gdynia!"
Gratulacje dla Motor Lublin.....
LEGIA MISTRZ....MISTRZ ....MISTRZ

odpowiedz
Wojtek86 - 02.06.2024 / 23:36, *.chello.pl

A co to za drużyna co śledziem ... xD

odpowiedz
Szkoda ze discopoli rokłada karty w pzpn - 02.06.2024 / 23:02, *.02.net

Gratulacje!lepiej Motor a nie Warty czy Puszcze, szkoda Łksu s co sie poddał bez walki, i Ruchu ….

odpowiedz
ops2 - 02.06.2024 / 22:45, *.centertel.pl

Co by nie mówić w 1 lidze grali naprawdę fajnie dla oka. A Gdynia niech sobie czeka dalej :)

odpowiedz
(L) Motor - 02.06.2024 / 22:39, *.plus.pl

Brawo Motor. Fajny klub,znam kilku kibiców Motoru. Jako kibic Legii mam z kilkoma kibicami Motoru zgodę ???? A może by tak cała Legia z Motorem ?

odpowiedz
Ar(L) - 03.06.2024 / 05:59, *.tpnet.pl

(L)ublin cały za Legią zapełnimy sektory gospodarzy :)

odpowiedz
M - 03.06.2024 / 06:15, *.play-internet.pl

@(L) Motor: chcesz być cykorem? Trzymaj z lubelskim motorem.

odpowiedz
Hiszpan - 02.06.2024 / 22:33, *.telnaptelecom.pl

Gratulację. W ramach wsparcia Kun, Morishita,Kramer i Rosołek w prezencie.

odpowiedz
Arek - 02.06.2024 / 22:17, *.tpnet.pl

I dobrze. Coś innego w końcu. Gratuluję, ale od Legii wpi...l.

odpowiedz
Tedi - 02.06.2024 / 22:13, *..

Gratulacje. Wolę Motor od świni.

odpowiedz
Adi - 02.06.2024 / 22:11, *.141.136

Kiedy terminarz będzie?

odpowiedz
Gratulacje - 02.06.2024 / 21:06, *.chello.pl

Gratulacje!

Takich klubów trzeba w Ekstraklasie, duży potencjał kibicowski (cała Lubelszczyzna i okolice, brak konkurencji), ładny nowy stadion, bogaty i poukładany właściciel, życzliwe nastawienie miasta.

Do zobaczenia w Warszawie!

odpowiedz
spółdzielnia - 02.06.2024 / 21:02, *.chello.pl

Mutra Lublin w Ekstraklasie ile to lat?

odpowiedz
Sarcastico - 02.06.2024 / 20:52, *.inetia.pl

Ach ten minimalizm... Nie ma drugiej takiej drużyny jak Arka.

odpowiedz
Miasto d.piarza Rafałka - 02.06.2024 / 20:32, *.t-mobile.pl

W Gdyni mają chyba k... dosyć

odpowiedz
Norbi - 02.06.2024 / 20:18, *.orange.pl

Wczoraj byłem w Lublinie i tak sobie pomyślałem że fajnie by tu przyjechać z Legią na mecz:)
Gratulacje i życzenia powodzenia wE Klapie

odpowiedz
całaprawda - 02.06.2024 / 20:17, *.chello.pl

Gonsalo dziękujemy. Będzie jazda.

odpowiedz
Eddie - 02.06.2024 / 20:16, *.175.63

ostatni mecz ligowy to wygrana Legii 3-0 w Lublinie i dzięki temu legia została w Lidze

odpowiedz
lw73 - 02.06.2024 / 22:08, *.172.214

@Eddie: Miała wygrać i wygrała.

odpowiedz
PLBBOY - 03.06.2024 / 02:58, *.48.170

@Eddie: Nazwy własne piszemy z wielkiej litery. Analfabeto.

odpowiedz
Eddie - 03.06.2024 / 16:18, *.autocom.pl

@PLBBOY:
a może niewidomy

odpowiedz
nikt_ważny - 04.06.2024 / 08:27, *.162.10

@PLBBOY: Nie z wielkiej litery, tylko wielką literą. ANALfabeto.

odpowiedz
coorp - 04.06.2024 / 12:17, *.246.27

@Eddie: uwielbiam jak "guru gramatyczne" sam się zaora :)

odpowiedz
Jihad - 02.06.2024 / 20:16, *.255.4

No nareszcie się tam pojawię, chociaż do Gdyni też by pojechał

odpowiedz
Poziomka - 03.06.2024 / 08:33, *.tpnet.pl

@Jihad: Ubezwłasnowolniony jesteś czy mama nie pozwala na wycieczkę do Gdyni?

odpowiedz
Motorynka - 02.06.2024 / 20:12, *.27.94

I co awansowali bez Fajo he he he
kilka miesięcy i leci z Legii

odpowiedz
Misiowaty - 02.06.2024 / 20:10, *.orange.pl

Motor Lublin Mistrzem Polski ;p

odpowiedz
Wycior - 02.06.2024 / 22:05, *.vectranet.pl

@Misiowaty: Na razie skupcie się, jak każdy beniaminek, na utrzymaniu ;)

odpowiedz
Dickson Chotowski - 02.06.2024 / 20:02, *.btcentralplus.com

Brawo Motor. Witamy w Ekstraklapie. Fajny wyjazd czeka i konkretna ekipa.

odpowiedz
L - 02.06.2024 / 20:21, *.autocom.pl

@Dickson Chotowski: bylismy juz tam niedawno, nudy. Stadion slabo polozony, nowy, wyglada jak kazdy nowy, konkretna ekipa chyba w lesie bo na stadionie to ich tylu co na Polonii.

odpowiedz
głos ulicy - 02.06.2024 / 21:09, *.chello.pl

@L: Chłopie gdzie oni,a gdzie polonia? Młyn na najlepszych meczach pełny,wyjazdy potrafią nieźle pojechać i są wszedzie.W starych latach na kadrze Motor po stronie Koalicji przeciw Tradzie i jej wielu odnogom.Motor szanowana ekipa i porównywanie ich z ksp to obraza dla lublinian

odpowiedz
Kibic L - 02.06.2024 / 21:16, *.play-internet.pl

@L: chyba raczej nie byłeś. Stadion fajny, brak idiotycznych siatek w klatce, catering spoko. Wszystko ok.

odpowiedz
Tom - 02.06.2024 / 21:32, *.play-internet.pl

@L: serio? Ludzi tylu co na Polonii? Doucz się frekwencja ostatnie mecze to z Łęczną 15 tys, Podbeskidzie 10 tys. W tym sezonie średnia w nie jednym meczu 8,9 tys. Z Wisłą 12 tys.

odpowiedz
Adam - 02.06.2024 / 22:09, *.plus.pl

@L: Na Legię przyjdą,bo to dla nich najważniejszy mecz w sezonie. Wszyscy w ekstraklasie najpierw patrzą, kiedy grają z Legią, bo to spotkanie, które daje największą kasę w sezonie.

odpowiedz
Mazak - 03.06.2024 / 08:46, *.t-mobile.pl

@Adam: Dużo ważniejszy dla nas jest mecz ze Śląskiem, i to będziemy sprawdzać w pierwszej kolejności. Motor auuuuuu!!!

odpowiedz