Sebastian Szymański, Arkadiusz Reca - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Transfery

Legia zainteresowana Arkadiuszem Recą?

Mikołaj Ciura, źródło: Legionisci.com / meczyki.pl

Jak poinformował Tomasz Włodarczyk w programie "Okno transferowe" na kanale Youtube portalu meczyki.pl, Legia Warszawa sonduje sprowadzenie do drużyny Arkadiusza Recy. 28-letni wahadłowy, który obecnie występuje w drugoligowej Sepzii Calcio, miałby idealnie pasować włodarzom warszawskiego klubu na zabezpieczenie lewej strony. Kontrakt zawodnika jest ważny jeszcze tylko przez rok.



Były reprezentant Polski w niedawno zakończonym sezonie Serie B wystąpił w 15 spotkaniach, w których zdobył 4 bramki i 1 asystę. Wcześniej Reca bronił barw włoskich Atalanty Bergamo, Crotone i SPAL, a w Ekstraklasie wybił się dzięki występom w Wiśle Płock. 28-latek zagrał również 15-krotnie w reprezentacji Polski, w której zadebiutował 7 września 2018 roku w zremisowanym spotkaniu z reprezentacją Włoch. Ostatni reprezentacyjny mecz rozegrał w 2022 roku. Portal transfermarkt wycenia wahadłowego na 1,7 miliona euro.

Dziennikarz twierdzi również, że Legia zainteresowana jest usługami 25-letniego skrzydłowego, Kacpra Chodyny, który w zeszłym sezonie Ekstraklasy wystąpił w 34 spotkaniach, w których 7 razy trafiał do siatki i 10-krotnie asystował. W kontrakcie Polaka zapisana jest klauzula wykupu, która ma wynosić 700 tysięcy euro. Zawodnikiem Zagłębia Lubin interesuje się też Raków Częstochowa.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
Paco - 01.06.2024 / 09:05, *.orange.pl

Nie wiem jaki poziom ma obecnie Reca . Ale ma 30 lat może młodszego lepiej poszukać

odpowiedz
Simon - 31.05.2024 / 23:14, *.centertel.pl

Będzie powtórka z Łapińskiego. Też był solidny.

odpowiedz
Hiszpan - 31.05.2024 / 18:06, *.telnaptelecom.pl

Przebijane blachy 30 lat milion ojro bez sensu.

odpowiedz
qqq - 31.05.2024 / 15:46, *.orange.pl

A ja sie zainteresowalem moja sasiadką na przyklad :)

odpowiedz
Dimas - 30.05.2024 / 20:56, *.info.pl

Nie wiem czy w zasięgu - solidny grajek ekstraklasę wciąga nosem ;)

odpowiedz
Też mam pomysła - 30.05.2024 / 20:33, *.tpnet.pl

Dzisiaj oglądałem ćwierćfinał U 17 : Polska Portugalia . Niestety nie ma półfinału .Ale Szczepaniak jest świetny , z tym że on jest na prawym skrzydle . Do Jedynki go już teraz , im szybciej tym lepiej . Byłby dobrym zmiennikiem Pawła i Moriego .

odpowiedz
ws - 31.05.2024 / 13:28, *.vectranet.pl

@Też mam pomysła: Zgadzam się. Niezły zawodnik może z niego być. Jest jeszcze kilku dobrych np. Adkonis , który jest bardziej perspektywiczny niż Rejczyk

odpowiedz
Też mam pomysła - 31.05.2024 / 19:05, *.tpnet.pl

@ws: Racja , Adkonis bardzo dobry jest . I już dość sporo zagrał w Dwójce i w U 17 , oby trafili do Jedynki . I jeszcze kilku młodych , zdolnych chłopaków . Ale Rejczyk to nie dostał jeszcze dużej szansy (więcej czasu gry na boisku) , szkoda .

odpowiedz
qubas - 30.05.2024 / 18:02, *.t-mobile.pl

1 mln ero i brać Arka

odpowiedz
LEGIONISTA - 30.05.2024 / 17:12, *.plus.pl

Czytam komentarze i stwierdzam jednoznacznie, że nie wszyscy powinni mieć prawo głosu.... Oczywiście, że przyjście Recy było by wzmocnieniem znacznym i znacząco by podniosło poziom sportowy ale.... Czy sam zawodnik będzie zainteresowany taką opcją to 2 strona medalu bo wątpię aczkolwiek gra w Europie może go skusić i tu miałby też większe możliwości wrócić do kadry oraz to, że zjadłby tą ligę i był kluczowym zawodnikiem Legii i ekstraklasy. Jestem też za takim transferem dlatego też, że jest to rodak a w Legi brakuje w podstawie Polaków. Lewo nożny a to deficyt na rynku kolejny plus motorycznie jest na warunki ekstraklasy nie do zajechania. Jeśli naprawdę przyjdzie będzie to ogromne wzmocnienie

odpowiedz
TOXI - 30.05.2024 / 16:57, *.net.pl

Mam nadzieję że to nieśmieszny żart.

odpowiedz
Obcy - 30.05.2024 / 16:21, *.t-mobile.pl

No mega wzmocnienia!!!

odpowiedz
Koszulki - 30.05.2024 / 16:06, *.orange.pl

Kiedy prezentacja nowych koszulek?

odpowiedz
Biała si - 30.05.2024 / 19:29, *.t-mobile.pl

@Koszulki: Wkłady już są

odpowiedz
Popieram Protest Rolników - 30.05.2024 / 15:49, *.orange.pl

Jakby się udało sprowadzić ich dwóch to na pewno byłby sukces i wzmocnienie drużyny!

odpowiedz
petszol76 - 30.05.2024 / 15:41, *.chello.pl

Boże chroń nas przed takimi pseudograjkami

odpowiedz
artic - 30.05.2024 / 16:28, *.t-mobile.pl

@petszol76: to dias czy zyba albo ten słaby morishita lepsi od Polaków?? Chodyna 25 lat.Reca 28lat nie zgrani jeszcze

odpowiedz
Ding - 30.05.2024 / 15:17, *.chello.pl

Po co nam Reca, skoro są Kun i Morishita? ;-)

odpowiedz
pnk - 30.05.2024 / 15:02, *.chello.pl

O Boże... nie...

odpowiedz
Mokot - 30.05.2024 / 14:59, *..

Legia interesuje się wszystkim.

odpowiedz
tomiacab - 01.06.2024 / 15:13, *.centertel.pl

@Mokot: hahaha dokładnie :) najlepszy komentarz :)

odpowiedz
Misiowaty - 30.05.2024 / 14:48, *.orange.pl

No on to akurat przyjdzie ;p

odpowiedz