REKLAMA

Tenis

Finał Berkiety w Roland Garros Junior

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Paryżu rozegrany został wielkoszlemowy Rolannd Garros Junior, w którym z bardzo dobrej strony pokazał się tenisista Legii, Tomasz Berkieta. Legionista w drodze do finału wyeliminował pięciu przeciwników, a niezwykle emocjonujący był piątkowy półfinał z Włochem, Lorenzo Carbonim, trwający 2h47 min. W trzecim secie, przy stanie 5:6, legionista obrinił trzy piłki meczowe, a w super tie-breaku zwyciężył 10-4. W finale Tomasz zmierzył się z Amerykaninem, Kaylanem Bigunem (6 ITF), który w półfinale pokonał faworyta zawodów, Austriaka, Joela Schwaerzlera. Legionista przegrał w trzech setach, 6-4, 3-6, 3-6. To największy sukces w karierze niespełna 18-letniego tenisisty Legii.

Wyniki legionisty:
I runda: Tomasz Berkieta - Izan Almazan Valiente (Hiszpania) 6-3, 6-2
II runda: Tomasz Berkieta - Hayden Jones (Australia) 6-4, 6-4
III runda: Tomasz Berkieta - Charlie Robertson (Wielka Brytania) 6-3, 3-6, 6-4
1/4 finału: Tomasz Berkieta - Moise Kouame (Francja) 6-3, 6-2
1/2 finału: Tomasz Berkieta - Lorenzo Carboni (Włochy) 7-6(3), 4-6, 7-6(4)
Finał: Tomasz Berkieta - Kaylan Bigun (USA) 6-4, 3-6, 3-6

I runda: Tomasz Berkieta/Charlie Robertson (Wielka Brytania) - Feliks Balshaw/Lucas Marionneau (Francja) 6-2, 6-2
II runda: Berkieta/Robertson - Thomas Faurelem (Francja)/Luka Preda (Rumunia) w.o.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

+dodaj komentarz
oLaf - 10.06.2024 / 00:28, *.vectranet.pl

super, gratulacje!!!

odpowiedz
Lwów _Wilno_Polska - 09.06.2024 / 09:07, *.plus.pl

Dlaczego na legioniści.com nie ma informacji o Idzie Świątek? Kiedyś kojarzyłem ja bo raz na miesiąc była o Niej informacja, nawet jak przegrała w pierwszej czy drugiej rundzie jakiegoś lokalnego turnieju. O tym chłopaku z artykułu te z są artykuły jak jest daleko w turnieju lub jak odpadnie na początku. Czy jak ten młodzieniec zostanie gwiazdą taka sama jak Iga lub ciut mniejsza artykuły na Jego temat też się nigdy nie pojawia?
W ogóle z czego wynika, brak informacji O Idzie, czy dlatego że już niej w Legi Tenis, czy dlatego że obraziła się na Legię?

odpowiedz
Redakcja Legionisci.com - 09.06.2024 / 10:07, *.Legionisci.com

@Lwów _Wilno_Polska: Iga Świątek od 5 lat nie jest już zawodniczką Legii Warszawa. Taką decyzję podjęła w 2019 roku, dlatego też o niej nie piszemy. Informujemy wyłącznie o wynikach zawodników Legii lub osób bezpośrednio z nim związanych.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.