Monika Pietrzak i Tamara Czumer
REKLAMA
REKLAMA

Rugby kobiet

Występy legionistek w walce o awans do World Series

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Rugbistki Legii Warszawa mają za sobą kolejne występy w kobiecej reprezentacji Polski. Monika Pietrzak i Tamara Czumer-Iwin zajęły drugie miejsce w turnieju Rugby Sevens Costa Blanca. Następnie reprezentacja Polski w składzie z Moniką Pietrzak i Iloną Zaishliuk rywalizowały o awans do World Rugby HSBC Sevens Series.

W decydującym spotkaniu biało-czerwone przegrał z Brazylią 7-38 i nie zdołały awansować do elitarnej serii. W fazie grupowej Polki przegrały z Japonią (0-32), Hiszpanią (5-43) i Chinami (0-40). O braku awansu do fazy play-off zdecydowała wspomniana porażka z Brazylią. Przed Polkami jeszcze dwa turnieje mistrzostw Europy oraz w dniach 21-23 czerwca w Monaco, kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Zawodniczka Legii, Kateryna Sorokina wraz z reprezentacją Ukrainy zajęła 5. miejsce w turnieju Howard Hinton Sevens. Obecnie legionistka przebywa ze swoją reprezentacją w Chorwacji, przygotowując się do Mistrzostw Europy.

/1717494800.jpg

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
REKLAMA
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.