fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Transfery

Legia złożyła ofertę za reprezentanta Boliwii?

Mikołaj Ciura, źródło: Legionisci.com / futbol.unitel.bo

Jak podają zagraniczne media na celowniku Legii znalazł się lewy obrońca, Roberto Carlos... jednak nie ten brazylijski, a 24-letni reprezentant Boliwii Roberto Carlos Fernández. Według źródła "Wojskowi" mieli już nawet złożyć oficjalną ofertę za defensora.



Roberto Fernández jest obecnie zawodnikiem rosyjskiego ekstraklasowicza, Bałtiki Kaliningrad. Fernández do Rosji trafił w ramach rocznego wypożyczenia z rodzimej ligi gdzie grał w Club Bolívar. W zeszłym sezonie wystąpił w 40 spotkaniach, w których zdobył 2 bramki i 4 asysty. Z Bałtikiem udało mu się dojść do finału Pucharu Rosji, eliminując wcześniej takie zespoły jak CSKA, Lokomotiv czy Spartak Moskwa, ulegając w nim Zenitowi Petersburg 1-2. Sam zawodnik został wybrany do najlepszej "jedenastki" tego turnieju. Jednocześnie jednak drużyna zajęła przedostatnie miejsce i spadła z ligi. Fernández jest również etatowym reprezentantem Boliwii, w której występuje od 2019 roku. W kadrze narodowej rozegrał dotychczas 32 spotkania, notując 1 bramkę i 2 asysty.

Umowa 24-latka z boliwijskim klubem wygasa z końcem grudnia tego roku, a lewy obrońca chciałby kontynuować swoją karierę w Europie. Tę sytuację może wykorzystać Legia. "Wojskowi" mieli złożyć już za zawodnika ofertę wartą 800 tys. dolarów, choć Bolivar oczekuje nieco wyższej kwoty, sięgającej miliona dolarów. Warszawski klub ma podobno myśleć o jak najszybszym zamknięciu negocjacji.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (60)

+dodaj komentarz
exsa - 15.06.2024 / 22:00, *.orange.pl

Brać R C. Fernandeza to dobry piłkarz gra w warunkach klimatycznych jak u nas także z mety przystąpi do gry

odpowiedz
(L) - 07.06.2024 / 08:08, *.jmdi.pl

Przynajmniej koksu chłopom nie zabraknie :)

odpowiedz
Hiszpan - 06.06.2024 / 20:36, *.play-internet.pl

Jacuś cały budzet wydał na pismaków żeby co chwila pisali ze niby coś się dzieje. To mu da 2-3 miesiące dłuzej na stołku. Ale jego przyszłość jest już znana.

odpowiedz
Karol Gruta - 06.06.2024 / 17:47, *.tpnet.pl

na tym szrocie zagranicznym to wiele sie nie ujedzie.

odpowiedz
Bielany1975 - 06.06.2024 / 16:55, *.datalogix.com

Boliwia - nic specjanlego. Raczej kicha pod wzgedem pilkarskim.
Ledwo co wygrali z Andora.
Fernandez nie gral w zadnym meczu Boliwii w tym roku.
To jakis zmienik, zmienika.
Ruska liga - widamo jak jest, nie graja nigdzie poza Rosja.

Znowu bedzie sie aklimatyzowal przez pol roku, a potem Legia nie przedluzy z nim kontraktu.
Kto do cholery tam w tej Legii robi jakis profesjonaly skauting????
Juz lepiej bylo brac kogos z Meksyku.

Mecze Boliwi w tym roku:
Boliwia Meksyk:
https://www.youtube.com/watch?v=3QNBTzhG1n4

Boliwia Andora:
https://www.youtube.com/watch?v=H4GB5qdb5Wg

Boliwia Algeria:
https://www.youtube.com/watch?v=4U1YQFefQjo

odpowiedz
Wujek Oreszczuka - 06.06.2024 / 11:39, *.t-mobile.pl

Podobno Legia złożyła też ofertę za reprezentanta Burkina Faso Luisa Figo Mustafę.

odpowiedz
Kamuflaż - 06.06.2024 / 09:25, *.tpnet.pl

"Legia Varsovia ???????? negocia con Bolívar por Roberto Carlos Fernández. El conjunto polaco quiere comprar la ficha de RCF, la primera propuesta fue considerada insuficiente y ahora esperan que la segunda sea satisfactoria para los paceños."

Pierwsza oferta Legii odrzucona.

odpowiedz
stabur - 05.06.2024 / 19:34, *.plus.pl

kupić jeszcze Escobara i będzie para

odpowiedz
Bielany1975 - 06.06.2024 / 17:00, *.datalogix.com

@stabur:
Konecznie jeszcze Ernesto "Che" Guevara!

odpowiedz
Maverick - 05.06.2024 / 11:11, *.play-internet.pl

To może lepiej już Rybusa ściągnąć od ,,naszych rosyjskich przyjaciół"...

odpowiedz
ws - 05.06.2024 / 13:42, *.autocom.pl

@Maverick : chyba żartujesz. Tacy ludzie nie mają tu miejsca

odpowiedz
Daw1D - 06.06.2024 / 09:54, *.109.191

@ws: niby dlaczego? Maciej ma żonę rosjankę, która urodziła mu dwóch synów, pomijam fakt że zainwestował tam nie małe pieniądze. I co? Miałby zostawić żonę i własne dzieci by potem nie wiadomo ile lat ich nie zobaczyć o ile w ogóle? Ty byś ich zostawił dla "narodowego honoru"? Jeżeli tak tzn że jesteś zwykłą p1... a nie facetem!! Prawdziwy facet w pierwszej kolejności dba o swoją rodzinę a nie o siebie i poglądy innych!

odpowiedz
WWL - 06.06.2024 / 15:45, *.217.7

@Daw1D:

Nic dodać nic ująć

odpowiedz
bronek49 - 06.06.2024 / 17:16, *.vectranet.pl

@Daw1D: popieram ciebie w 100%

odpowiedz
Domino - 06.06.2024 / 22:38, *.inetia.pl

@Maverick : Akurat historia Rybusa nie jest aż taka prosta i łatwa do oceny. Przynajmniej moim zdaniem. Podejrzewam, że gdybym był na jego miejscu, też wybrałbym rodzinę, mimo wielkiego bólu i tęsknoty do ojczyzny. Współczuję mu sytuacji, w której się znalazł.

odpowiedz
Kibic - 07.06.2024 / 11:28, *.centertel.pl

@bronek49: Może pora na białoruś wrócić. Marne prowokacje.

odpowiedz
Franco - 07.06.2024 / 11:37, *.t-mobile.pl

@Domino: no tak ale to nie na Polskę Rosjanie napadli tylko na Ukrainę... Więc w imię solidarności z Ukrainą miał z Rosji wyjechać?

odpowiedz
Kibic - 07.06.2024 / 12:47, *.centertel.pl

@WWL: Dodaj siebie i do rosji marsz.

odpowiedz
Dino - 05.06.2024 / 10:39, *.t-mobile.pl

Statystyki ma imponujące jak Maciek brac nie zastanawiać się.

odpowiedz
Kibic - 05.06.2024 / 09:29, *.centertel.pl

Gra w rosji... Mentalność rybusa, dziękujemy.

odpowiedz
Iron - 05.06.2024 / 13:47, *.vectranet.pl

Gość jest zawodowym piłkarzem, a nie zawodowym agentem CIA, czy zawodowym politrukiem korpo-globalistycznym, więc normalnie uprawia swój zawód. A poza tym pochodzi z Boliwii, czyli z kraju trochę poważniejszego, bo tam postsolidaruchowo-okrągłostolcowa, korpoglobalistyczna paranoja rusofobiczna nie została podniesiona aż do rangi "religii państwowej", tak jak w tutejszym euro-sowieckim bantustanie ukropolińskim.

odpowiedz
Jano - 05.06.2024 / 15:25, *.orange.pl

@Iron: Ile z kremla wpływa za taki komentarz?

odpowiedz
Sum - 06.06.2024 / 11:41, *.t-mobile.pl

@Jano: on to robi z miłości za free.

odpowiedz
(L)oco - 06.06.2024 / 12:02, *.datapacket.com

@Iron: „Poważniejszy kraj” Boliwia :D
Ich PKB na osobę w ciągu roku to całe 4 000 dolarów :) połowa społeczeństwa wypasa tam lamy na preriach. Widzę ze rosyjskie boty są mocno niedopracowane

odpowiedz
lol - 05.06.2024 / 07:40, *..

kocur czy ogór ?

odpowiedz
ops2 - 05.06.2024 / 07:18, *.centertel.pl

Roberto Carlos :)

odpowiedz
Leg fan - 05.06.2024 / 06:05, *.mm.pl

32 spotkania w reprezentacji Boliwii, 18 spotkań w Copa Libertadores dotarcie do 1/4 tych rozgrywek, 29 spotkań w ekstraklasie rosyjskiej, finalista Pucharu Rosji (wybrany do 11 tych rozgrywek), zagra na Copa America tutaj nie ma co zbierać prawdziwy kozak

odpowiedz
L56 - 04.06.2024 / 23:52, *.plus.pl

Znowu wieli facet - 174cm.
Czy ktoś w L ma kompleks wzrostu?

odpowiedz
R. - 04.06.2024 / 23:51, *.plus.pl

Kacper Chodyna - czy coś wiadomo?

odpowiedz
Jasio - 05.06.2024 / 07:51, *.aster.pl

@R.: tak. Wiadomo. (L)

odpowiedz
Syn księdza - 05.06.2024 / 09:28, *.plus.pl

@R.: Kacper w Galatasaray

odpowiedz
Dimas - 04.06.2024 / 21:24, *.info.pl

No to grubo... nie wiem nie znam nie komentuje...

odpowiedz
Adam - 04.06.2024 / 21:16, *.chello.pl

Ale źródło to futbol.unitel.bo ,a nie united ;)

odpowiedz
Syn księdza - 04.06.2024 / 20:52, *.plus.pl

Brać ograny w Rosji w optymalnym wieku ..da radę ...

odpowiedz
Esa - 04.06.2024 / 20:22, *.orange.pl

Może warto zaryzykować tylko pytanie jak będzie z aklimatyzacja bo z artykułu wynika że jest dobrym piłkarzem

odpowiedz
Xxx - 04.06.2024 / 21:41, *.play-internet.pl

@Esa: z jaką aklimatyzacją chłopie gość grał w lidze rosyjskiej do czego ma się aklimatyzować do klimatu Polski?

odpowiedz
Niedźwiedź - 06.06.2024 / 14:36, *.orange.pl

@Xxx: w dodatku w klubie z Kaliningradu, czyli region najbliżej Polski.

odpowiedz
Siwy - 04.06.2024 / 20:12, *.11.220

Kurde…wygląda to na całkiem solidny transfer

odpowiedz
Ja - 04.06.2024 / 19:45, *.orange.pl

Brzmi sensownie. Repra, podstawowy zawodnik w klubie a nie ławko-ogrzewacz

Ale jak zwykle ewentualną przydatność zweryfikuje boisko

odpowiedz
HOP - 04.06.2024 / 19:44, *.knc.pl

Coraz mniej dopracowane te fejk newsy...xD
Jak podają zagraniczne media na stronie która nie istnieje futbol.united.bo xD

(L)

odpowiedz
Bb8 - 04.06.2024 / 19:26, *.vectranet.pl

Był już Cafu teraz Roberto Carlos to i zaraz ściągną Ronaldinho :)

odpowiedz
Adson 78 - 04.06.2024 / 19:08, *.plus.pl

To są chyba jakieś żarty !!!niech jeszcze wezmą z Malty jakiś piłkarzy ! Zieliński i Mioduski - Won

odpowiedz
tomiacab - 05.06.2024 / 06:58, *.centertel.pl

@Adson 78 : to najlepiej brzmiącą ofertą jak dotąd w obecnym okienku , ja też narzekam na.miodka i zielińskiego, ale nie bądź narzekaczem etatowym. Boliwia to by ajprawdopodobniej wpie..ol naszym orłom spuściła

odpowiedz
tylkoLegia - 04.06.2024 / 19:02, *.centertel.pl

lepszy niż kuń

odpowiedz
Jasio - 04.06.2024 / 18:44, *.130.123

Niby człowiek wie, że to nie ten, ale i takż wyobrażam sobie go jak łysego kurdupla.

odpowiedz
don - 04.06.2024 / 18:43, *.net.pl

jak zwykle litania nazwisk w kręgu zainteresowań, w obserwacji, w przyglądaniu się , media donoszą media plotkują. Spójrz po prawej listę.

odpowiedz
Alex Bielany - 04.06.2024 / 18:42, *.aster.pl

Uuuuu i co teraz powiedzą krytycy Jacka, że nie mamy skautingu, jak nasz skauting wszystkie ligi świata oglada i te polskie i te boliwijskie i nawet ligę rosyjska, której nikt nie ogląda :-)

odpowiedz
ws - 04.06.2024 / 18:06, *.play-internet.pl

To chyba zmiana ustawienia na 4 obrońców

odpowiedz
WFH - 04.06.2024 / 17:45, *.vectranet.pl

co chwila ktos ma przyjsc i .....gdzie oni sa

odpowiedz
JACUNHO - 04.06.2024 / 17:42, *.net.pl

Ha ha ha !!! Lewy obrońca Roberto Carlos !!!
Wiem wiem że to nie ten, a może taki sam??? He he

odpowiedz
Obcy - 04.06.2024 / 17:41, *.t-mobile.pl

Ale się Pan Jacek miota. Zegar tyka. A tu lipa z uzupełnienia składu nie mówiąc już o wzmocnieniach. Jeszcze z Madagaskaru byśmy kogoś łykneli. Gdzie ten skauting? Będzie łapanka. Byle kto z byle skąd byleby był.

odpowiedz
Redi - 04.06.2024 / 17:17, *.play-internet.pl

Chodyna też już miał zostać piłkarzem Legii i lipa

odpowiedz
Józek1916 - 04.06.2024 / 17:02, *.centertel.pl

Kiedyś mój ulubiony Pan Piłkarz zagraniczny :)

odpowiedz
Koneser polskiej piłki klubowej - 04.06.2024 / 17:00, *.plus.pl

Ch....a prawda, kolejne ruchy pod publikę, a teraz jeszcze znane nazwiska co by była klikalność, zaraz powiedzą, że jakiś Pirlo z 3 ligi San Marino czy Ronaldo z 6 ligi fawelskiej na celowniku Legii... Banda pozorantów w krawatach

odpowiedz
Hiszpan - 04.06.2024 / 16:51, *.play-internet.pl

Szkoda Zielinskiego. Kiedys legenda dzis pośmiewisko.

odpowiedz
45540 - 04.06.2024 / 16:47, *.ynet.pl

trzymam mocno kciuki za konkretne wzmocnieinia, bo chce sie znow ogladac Legie w takiej formie jak rok temu w pucharach. marnie to obecnie wyglada. w zasadzie do 11 obecnie wg mnie to Legia moze ma 5 zawodnikow. 2 mega stoperow na dzien dobry potrzeba, w srodku sa kapi, elitim i tyle. atak ? oby odpalil gual i pekhart mial forme. wahadla niby sa, rezerwowi tez. ale to by chyba bylo na tyle, chociaz ja to sie nie znam

odpowiedz
Lupus - 04.06.2024 / 16:46, *.centertel.pl

To temat Chodyny "zdechł"?

odpowiedz
Andre as - 04.06.2024 / 16:37, *.play-internet.pl

Za chwilę będzie prawdziwa Legia cudzoziemców. A Reprezentantow Polski brak.

odpowiedz
scoucik - 04.06.2024 / 15:56, *.amazonaws.com

Mam nadzieje ze przyjdzie do Legii.

odpowiedz
L - 04.06.2024 / 15:46, *.autocom.pl

To jeszcze powrot Cafu i dawac tego Raula co w Belchatowie gral i mamy Los Galacticos :d

odpowiedz