Kosta Runjaić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Runjaić trafi do Serie A

Woytek

Były trener Legii Warszawa Kosta Runjaić znalazł pracę w nowym klubie. Jak poinformował znany włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio, Niemiec zostanie trenerem Udinese Calcio. W poprzednim sezonie klub z Udine z trudem utrzymał się w Serie A. Drużyna zajęła 15. miejsce, mając dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Wraz z zakończeniem rozgrywek 2023/24 z posadą szkoleniowca Udinese pożegnał się Fabio Cannavaro. Runjaić został zwolniony z Legii 9 kwietnia.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (34)

+dodaj komentarz
Krzeszczu - 12.06.2024 / 09:03, *.tele2.se

To ze wyladowal w serie a nie czyni go automatycznie lepszym trenerem. Dla mnie to nadal miernota trenerska. Trafil do udinese bo ktos go tam dobrze wylansowal. Tak jak np furiata pinto czy doktora albana do nas. Albo szantusza do turkow.
Wszystko, jak to mawiaja, wyjdzie w praniu.
Obstawiam max jeden sezon tej miernoty w serie a. A pozniej, kto wie, moze wieczysta krakow?

odpowiedz
Krzeszczu - 12.06.2024 / 10:29, *.tele2.se

@Krzeszczu: mialo byc ”od” nas a nie ”do” nas

odpowiedz
Zdzicho - 12.06.2024 / 17:28, *.tpnet.pl

@Krzeszczu: zrobili z niego kozła ofiarnego. Zwalniajac go zielu ratowal swoj tyłek. Nie kumasz tego? A z wymienionych trenerów alban to był akurat fachowiec tylko piłkarzyki sie zbuntowaly, bo wesele było wazniejsze

odpowiedz
Krzeszczu - 12.06.2024 / 17:52, *.bredband2.com

@Zdzicho: Alban byl fachowcem? Serio? No to sprawdzmy. Po odejsciu od nas trafil do Olympiakosu. Wielkiego, wrecz ogromnego klubu w lidze greckiej, wyzej notowanej niz polska klapa. Taki fachowiec ze siedzial tam miesiac. Powtorze, bo pewnie nie ogarnales, JEDEN MIESIAC. I dostal kopa. Szantusz trafil do (bodajze) Galatasaray, ogromnego klubu w Turcji. Wylecial po niespelna DWOCH miesiacach. Najlepiej poradzil sobie furjat bo w lidze portugalskiej (chyba to byla Braga) zaliczyl az pol roku. Pozniej pol roku w brazylii, pol roku w turcji i tak dalej. WIec zaiscie same spece i fachowcy.
Siwy Bajerant tez niby wielki fachowiec a w brazylii zaliczyl tez niespelna pol roku.
Ty ewidentnie nie potrafisz tego ogarnac wiec nie czuje sie na silach wchodzic w jakakolwiek z toba polemike. Bo jesli jeden z nas dwoch tutaj czegos nie ogarnia to z cala pewnoscia nie jestem to ja.
A Runkajic? Koziol ofiarny? Z Pogonia nic nie ugral a wszystko przegral. To samo bylo u nas bo fartownego PP po karnych nie licze jako cos "fachowego". Miernota trenerska i tyle.

odpowiedz
L - 13.06.2024 / 15:26, *.t-mobile.pl

@Krzeszczu: Ty porównujesz nas z serię A ? Teraz już dobitnie przekonałem się jak bardzo jesteś odklejony

odpowiedz
dass - 11.06.2024 / 23:31, *.chello.pl

Nasprzedawali piłkarzy, nasprowadzali szrotu, zwolnili trenera który będzie prowadził klub z serie a. Winny trener....

odpowiedz
Stary po.eb - 11.06.2024 / 21:57, *.play-internet.pl

Na jakiej pozycji będzie grał? Napastnik?

odpowiedz
tomiacab - 11.06.2024 / 20:20, *.centertel.pl

Gratuluje trenerze. Szkoda że nie prowadził Pan Legii w czasach Leśnego

odpowiedz
Arek - 11.06.2024 / 18:39, *.tpnet.pl

Czyli jednak, wcale nie jest taki zły.

odpowiedz
majuś - 11.06.2024 / 15:04, *.vectranet.pl

No proszę ,a następny będzie Real Madryt

odpowiedz
Felek - 11.06.2024 / 14:20, *.netfala.pl

Króca bomba a my tak łatwo wypuściliśmy z rąk takiego gołąbka...

odpowiedz
ops2 - 11.06.2024 / 13:12, *.centertel.pl

Co by nie mówić byle kogo tam nie biorą ….. Ja mu życzę powodzenia . Trudny miał materiał i wsparcie (poza kibicami) u nas . Trochę z niczego zrobił „coś” ….

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 11.06.2024 / 10:55, *.cyfrowypolsat.pl

Zgodnie z tradycjami trenerskimi zabierze z Legii ulubieńców.
Chcę jako pierwszy pogratulować Rosołkowi.

odpowiedz
Koneser polskiej piłki klubowej - 11.06.2024 / 10:42, *.plus.pl

Czyli Udinese spadek

odpowiedz
Vuko - 12.06.2024 / 17:31, *.tpnet.pl

@Koneser polskiej piłki klubowej:spadek jezeli maja dyrektora sportowego ns poziomie jscusia. Trener akurat nie byl winny. W klubie jest burdel i zielu sie wybielil zwalniajac koste

odpowiedz
Leśniczy - 11.06.2024 / 09:35, *.mm.pl

Redakcjo proszę o info Co z kontraktem Kosty jak to wygląda ???

odpowiedz
Franio - 12.06.2024 / 17:29, *.tpnet.pl

@Leśniczy: a jak ma wygladac? Zaplacilismy mu z gory calosc

odpowiedz
legia to my - 11.06.2024 / 08:16, *.95.100

No to już wiemy, gdzie zagra Josue

odpowiedz
Tomek(L) - 11.06.2024 / 08:55, *.chello.pl

@legia to my : chyba w rezerwach udine.

odpowiedz
Koko - 11.06.2024 / 08:04, *.net.pl

Gratulacje Kosta!

odpowiedz
Hmm - 11.06.2024 / 07:10, *.waw.pl

Świetnie trenerze,powodzenia! Sportowy awans

odpowiedz
Znafca - 11.06.2024 / 10:30, *.centertel.pl

@Hmm: ha ha bo co, bo kraj bogatszy i lepiej rozwiniety i kasa lepsza w tamtej lidze??? A jakby poszedl do Crveny Zvezdy czy Steauy ktore nas leja ale sa z biedniejszym krajow to by nie byl sportowy awans?? Tez by byl

odpowiedz
Rudymrw - 11.06.2024 / 11:04, *.play-internet.pl

@Znafca: tylko to jest Serie A jedna najmocniejszych lig świata Mordo. Awans o co najmniej dwa poziomy. Zwolnienie dla trenera na plus oby tak było dla naszego kochanego Klubu.

odpowiedz
Hmm - 11.06.2024 / 11:13, *.t-mobile.pl

@Rudymrw: dokładnie kolego, sam fakt trenowania we Włoszech Anglii,Hiszpanii to jest mega mega awans niż ligi zaściankowe jak Polska,Czechy czy np Słowacja

odpowiedz
Sebo(L) - 11.06.2024 / 12:20, *..

@Hmm: twierdzisz,że liga czeska jest zaściankowa? No chciałbym taki "zaścianek" mieć w Polsce.Jest tak zaściankowa,że w rankingu UEFA zajmuje 10 miejsce i 5 drużyn ma prawo gry w europejskich pucharach,w tym 2 w Lidze Mistrzów,1 w Lidze Europy i 2 w Lidze Konferencji...Nie wspominając nawet tego,że w fazach grupowych, 3 drużyny z Czech to już niemal norma.

odpowiedz
Hmm - 11.06.2024 / 16:33, *.aster.pl

@Sebo(L): a mówi Ci coś prestiż?? Wolisz być trenerem w topowej lidze włoskiej czy niech będzie czeskiej????

odpowiedz
Wolfik - 11.06.2024 / 00:23, *.mm.pl

No patrzcie Państwo. A przecież to taki przeciętny trener....

odpowiedz
Matias - 11.06.2024 / 00:10, *.vectranet.pl

Jeszcze wszyscy za nim zatęsknimy. Popełnił błędy, ale nie był głównym winowajcą (Halo Jacuś). Feio nie dotrwa nawet Listopada. Róbcie screeny.

odpowiedz
Tomek(L) - 11.06.2024 / 08:57, *.chello.pl

@Matias : Lepiej panie rezyserze, do września

odpowiedz
Maro70 - 11.06.2024 / 00:02, *.vectranet.pl

Redakcjo : Czy to oznacza, że Legia nie będzie musiała mu płacić od momentu rozpoczęcia pracy w Udinese?

odpowiedz
Jasio - 11.06.2024 / 06:19, *.aster.pl

@Maro70: a jak.

odpowiedz
ja - 11.06.2024 / 08:53, *.play-internet.pl

@Maro70: Nie będzie musiała bo spłaciła odrazu po zwolnieniu

odpowiedz
Syn księdza - 11.06.2024 / 00:00, *.plus.pl

Następny klub gdzie bedzie marionetka...Dlatego Canavarro nie został po utrzymaniu bobmial swoją koncepcję. A ten będzie jechał pod dyktando prezesa. Daje maks 10 kolejek....

odpowiedz
Luk - 11.06.2024 / 14:08, *.timplus.net

@Syn księdza : Może do utrzymania w lidze się sprawdzi, ale do walki o mistrzostwo się nie nadawał. Inne cele, inna presja, a może zrzuci ich do serie B...

odpowiedz