Łukasz Gutkowski - fot. pentathlon.org.pl
REKLAMA
REKLAMA

Pięciobój

Gutkowski 7. na MŚ w Chinach

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Łukasz Gutkowski potwierdził wysoką formę, zajmując 5. miejsce na mistrzostwach Świata w pięcioboju nowoczesnym, które odbyły się w chińskim Zhengzhou. Legionista bardzo dobrze zaprezentował się już w eliminacjach i półfinałach, a do rywalizacji w finałowej 18-tce, przystępował z miejsca szóstego, bowiem wynik z szermierki (225 pkt. za 19 wygranych na planszy) był "przepisywany". Łukasz dołożył do niego dwa dodatkowe punkty za jedną wygraną walkę w rundzie bonusowej.

W jeździe konnej legionista zaliczył trzy "zrzutki", co kosztowało go 21 punktów karnych i 279 pkt. w tej konkurencji. W pływaniu na 200 metrów stylem dowolnym Łukasz osiągnął dziesiąty rezultat (2:05,65 min.) i do laser run przystępował z miejsca dziewiątego. Strata do prowadzącego Węgra, Csaba Bohma wynosiła 45 sekund. Powoli do czołówki zbliżał się Gutkowski, a bardzo dobre przygotowanie potwierdził, awansując na miejsce siódme na koniec Mistrzostw Świata. Legionista już wcześniej miał zapewniony awans na sierpniowe Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, który wywalczył na Igrzyskach Europejskich. Dla Łukasza będzie to drugi start w karierze na IO.

Drugi z legionistów startujący na MŚ w Chinach, Daniel Ławrynowicz odpadł na etapie kwalifikacji, zajmując 22. miejsce w grupie B.

W rywalizacji sztafet mieszanych, Daniel Ławrynowicz wraz z Oktawią Nowacką zajęli 5. miejsce.fot. pentathlon.org.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
REKLAMA
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.